Створюємо проект
Цілі:
• навчальна: сформувати уявлення про проект, правила роботи в групах; формувати
вміння працювати колективно, проводити дослідницьку діяльність;
• розвивальна: розвивати увагу, пам'ять, зв'язне мовлення; формувати вміння аналізувати, робити висновки;
• виховна: виховувати повагу до думки інших, інтерес до колективної праці, працьовитість.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, підручники, картки для практичної роботи в групах, таблиця «Правила роботи в групах».
Програмне забезпечення: веб-браузер. Блокнот, Скретч, Paint, PowerPoint.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Дядько Федір виписав собі з заводу трактор. Спочатку всі були раді: трактор виявився маленьким, зручним та привабливим. Але дуже скоро почалися неприємності. Трактор треба було заправляти не бензином, а продуктами. Молока в господарстві було достатньо, заправляли трактор постійно, але тому все було мало. Лише виїдуть до села, трактор зразу почує, де млинці печуть або борщ варять, зупиниться і стоїть, доки не нагодуєш. Дядько Федір був незадоволений: «Так і будемо біля кожного будинку зупинятися?! І біля їдалень також? Це не трактор, а бегемот якийсь!»
Як же зробити, щоб трактор їздив куди треба, не зупиняючись?
Відповідь. Кіт Матроскін заспокоїв Дядько Федора: «Не засмучуйся, Дядько Федоре. Впораємося ми з трактором. Будемо сосиску перед ним тримати на вудочці. Він за сосискою поїде й нас повезе».
Так і зробили. А про трактор більше жодного поганого слова сказати не довелося, тому що роботу свою він виконував вправно.
Вступна бесіда
— Ця задача допомогла нам зазирнути в казку. Розв’язання цієї задачі теж було казковим. Чи ви любите казки?
— Що ви більше любите: слухати, розповідати чи складати казки?
— Сьогодні у вас буде можливість задовольнити всі свої потреби. Адже ми починаємо працювати над створенням проекту.
— Хто з вас знає, що таке проект?
— Ви здогадалися, на яку тему буде наш проект?
III. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ
Розповідь учителя з елементами бесіди
— Слово «проект» означає якийсь задум та план його втілення. Тобто він складається із задуму (задачі), шляхів його розв’язання і кінцевого результату.
Наш проект називатиметься «Казка — вигадка, та в ній щось повчальне зрозумій». І працювати ми будемо над створенням казок.
— Як ви вважаєте, кому будуть цікаві складені вами казки?
— Чим казка відрізняється від оповідання?
— Що чарівного може бути в казці?
— Як можна продемонструвати казку? (Розповісти, намалювати, подати у вигляді коміксу, презентації, у програмі Скретч тощо.)
— Оскільки створювати проект ми будемо на уроках інформатики, то й демонструвати казки ви будете за допомогою знайомих нам засобів: презентації у PowerPoint, казки у середовищі Скретч або книжки, створеної за допомогою Блокноту та графічного редактора Paint.
— Перш ніж ми почнемо працювати над створенням власного проекту, ознайомимося з порадами Комп’юшка.
Робота з підручником: § 29. Робота з пам'яткою (с. 157).__________________________
Гра «Біном фантазії»
Двоє учнів на дошці пишуть по одному слову так, щоб один не бачив, що пише другий. Перший пише назву живого предмета, а другий — неживого. Після цього дошка відкривають і з отриманих слів учні складають різні словосполучення.
Наприклад: муха — рукавичка.
Словосполучення: муха на рукавичці, рукавичка з мух, рукавичка для мух, муха в рукавичці, муха з рукавичкою тощо.
Далі потрібно скласти речення з кожним словосполученням так, щоб вийшла зв’язна історія. Можна обрати одне зі словосполучень як заголовок для казки.
Зразок картки
Герої
|
|
Злодії
|
|
Мета, до якої прагне герой, а злодій заважає її досягти
|
|
Чарівні предмети
|
|
Чаклунства
|
|
Перетворення героїв
|
|
Місце подій
|
|
IV. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
V. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК
Робота в групах
-
Інструктаж учителя.
— Для початку ви повинні придумати зміст казки. Зробити це вам допоможе картка-підказка. Заповніть її колективно. Після чого визначте, у якому вигляді ви презентуватимете казку: у вигляді презентації, історії в середовищі Скретч чи книжки, створеної в Блокноті та графічному редакторі Paint.
-
Робота в групах.
Учні заповнюють таблицю на картці та складають казку. Після чого визначають, у якому вигляді вони презентуватимуть казку, що їм для цього потрібно; складають план роботи; розподіляють завдання в групах.
VI. ПІДСУМКИ УРОКУ
Гра «Кола по воді»
Дібрати слова, які починалися б з кожної букви слова ПРОЕКТ.
Наприклад:
П — практичний...
Р — реальний...
О — особливий...
Е — ексклюзивний...
К — класний...
Т — творчий...
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
________________________________________________________________________________ |