Ситуаційні задачі (Спеціальна (нозологічна) психіатрія)Сторінка1/6
Дата конвертації13.09.2017
Розмір0.65 Mb.
  1   2   3   4   5   6

Назва наукового напрямку (модуля):

Семестр:

8

Ситуаційні задачі (Спеціальна (нозологічна) психіатрія)

Опис:

8 семестр, 4 курс мед

Перелік питань:

1.

Хворого, який зловживає спиртним, з’явилось психомоторне збудження, істинні зорові галюцинації, втратив орієнтацію в місці та часі, але збережена автоорієнтація, по-маячному інтерпретує навколишнє.


A.

Який психічний розлад у хворого?


B.

Гострий алкогольний галюциноз


C. *

Алкогольний параноїд


D.

Алкогольний делірій


E.

Гостра алкогольна енцефалопатія Гайє-Верніке.


2.

Хлопець 16 років перестав виходити з будинку, не відвідує школу, нічим не зайнятий, не пред'являє скарг, хворим себе не рахує. До 8 класу відмінно вчився, був старанний, прив'язаний до батьків. З 8 класу став грубий, некерований, втратив інтерес до навчання, бродяжив, регулярно зловживав алкоголем. НАЙБІЛЬШ ВІРОГІДНИЙ ДІАГНОЗ:


A.

алкоголізм I ст


B.

алкоголізм II ст.


C.

алкоголізм III ст


D.

корсаковский психоз


E. *

симптоми не відповідають діагнозу "алкоголізм"


3.

Чоловік 39 років, з 20 років зловживає алкоголем. Випробовує постоянную тягу до спиртного. Останні місяці став прискіпливий і підозрілий постійно докоряє дружині в розбещеності. Перевіряє її сумку. Заявляє що "виведе її на чисту воду". Загрожував розправою, вимагав визнання у зраді. ПРОВІДНИЙ СИНДРОМ В ДАНИЙ ЧАС:


A. *

нав'язливі ідеї


B.

абстинентний


C.

психоорганічний


D.

надцінні ідеї паранояльний


E.

галюцинаторний


4.

Чоловік 35 років після оформлення шлюбу з жінкою 25 років заявив, що забороняє їй всяке спілкування із сторонніми чоловіками. Не дозволяв ходити без нього в гості до подруг, розмовляти з чоловіками по телефону, строго карав за порушення його заборон. Завжди підкреслював, що зробить все, щоб запобігти зраді.


A.

Аутистичне мислення


B.

Надцінні ідеї


C. *

Маячення ревнощів


D.

Нав'язливі думки


E.

Психічні автоматизми


5.

9-річний хлопчик у психіатра. Мати розповідає, що стурбована постійним величезним апетитом дитини і тим, що весь час пхає до рота різні предмети, крім того часто смокче великий палець. Дитина одягнена в стилі 3-4 річної дитини, його мова теж нагадує мову 3-4 річного.


A. *

фіксація


B.

резистентність


C.

дисоціація


D.

зсув


E.

реституція (відновлення)

6.

Чоловік 32 років, водій, пред'являє скарги на неможливість позбавитися від страху зараження СНІДом. З дитинства відрізнявся недовірливістю соромливістю. Вчився старанно. Завжди погано переносив спілкування з сторонніми, особливо жінками. Неодружений. Справжнє погіршення пов’язує з появою в його квартирі нового сусіда, у якого часто в гостях бувають жінки. НАЙБІЛЬШ ВІРОГІДНИЙ ДІАГНОЗ:


A.

уповільнена шизофренія;


B.

астенічна психопатія;


C.

шизоїдна психопатія;


D.

реактивний параноїд;


E. *

психастенія.


7.

Чоловік 32 років, водій, пред'являє скарги на неможливість позбавитися від страху зараження Снідом. З дитинства відрізнявся недовірливістю соромливістю. Вчився старанно. Завжди погано переносив спілкування з сторонніми, особливо жінками. Неодружений. Справжнє погіршення пов’язує з появою в його квартирі нового сусіда, у якого часто в гостях бувають жінки. ПРОВІДНИЙ СИНДРОМ В ДАНИЙ ЧАС:


A. *

обсесивно-фобічний;


B.

надцінні ідеї;


C.

іпохондричне марення;


D.

депресивно-маревною


E.

астенічний.


8.

Чоловік 32 років, водій, пред'являє скарги на неможливість позбавитися від страху зараження Снідом. З дитинства відрізнявся недовірливістю соромливістю. Вчився старанно. Завжди погано переносив спілкування з сторонніми, особливо жінками. Неодружений. Справжнє погіршення пов’язує з появою в його квартирі нового сусіда, у якого часто в гостях бувають жінки. ЯКІ ЛІКУВАЛЬНІ МЕТОДИ І ЗАСОБИ ПОКАЗАНІ ?


A.

психостимулятори;


B.

ноотропы;


C.

транквілізатори;


D.

аутогенне тренування.


E. *

нейролептики


9.

Чоловік 32 років, водій, пред'являє скарги на неможливість позбавитися від страху зараження Снідом. З дитинства відрізнявся недовірливістю соромливістю. Вчився старанно. Завжди погано переносив спілкування з сторонніми, особливо жінками. Неодружений. Справжнє погіршення пов’язує з появою в його квартирі нового сусіда, у якого часто в гостях бувають жінки. ЯКІ З ДІАГНОЗІВ МОЖНА БЕЗУМОВНО ВИКЛЮЧИТИ ?


A.

неврастенія


B.

істерична психопатія


C.

шизоїдна психопатія


D.

шизофренія


E. *

невроз навязливих станів


10.

Жінка просить полікувати від алкоголізму сина 23 років. Син з дитинства відрізнявся "важким" характером: дружив з асоціальними підлітками, під їх впливом з 11 років почав палити і приймати алкоголь. Крав у батьків гроші, будучи вуличний в крадіжці, брехав, просив вибачення, обіцяв поводитися добре.Був байдужий до навчання. В даний час працює нічним сторожем. Всі гроші витрачає на алкоголь. НАЙБІЛЬШ ВІРОГІДНИЙ ДІАГНОЗ:


A.

дебільність;


B.

збудлива психопатія


C. *

нестійка психопатія;


D.

паранояльна психопатія


E.

неврастенія.

11.

Жінка просить полікувати від алкоголізму сина 23 років. Син з дитинства відрізнявся "важким" характером: дружив з асоціальними підлітками, під їх впливом з 11 років почав палити і приймати алкоголь. Крав у батьків гроші, будучи вуличний в крадіжці, брехав, просив вибачення, обіцяв поводитися добре.Був байдужий до навчання. В даний час працює нічним сторожем. Всі гроші витрачає на алкоголь. ЯКІ З ДІАГНОЗІВ МОЖНА БЕЗУМОВНО ВИКЛЮЧИТИ ?


A.

маніакально-депресивний психоз;


B. *

шизофренія;


C.

психастенія;


D.

алкоголізм.


E.

Синдром гіперактивності


12.

Жінка просить полікувати від алкоголізму сина 23 років. Син з дитинства відрізнявся "важким" характером: дружив з асоціальними підлітками, під їх впливом з 11 років почав палити і приймати алкоголь. Крав у батьків гроші, будучи вуличний в крадіжці, брехав, просив вибачення, обіцяв поводитися добре.Був байдужий до навчання. В даний час працює нічним сторожем. Всі гроші витрачає на алкоголь. РОЗЛАДИ ЯКОЇ З СФЕР ПСИХІКИ ПЕРЕВАЖАЮТЬ ?


A.

сприйняття;


B.

мислення;


C.

інтелекту;


D. *

волі і потягів;


E.

свідомості.


13.

Жінка просить полікувати від алкоголізму сина 23 років. Син з дитинства відрізнявся "важким" характером: дружив з асоціальними підлітками, під їх впливом з 11 років почав палити і приймати алкоголь. Крав у батьків гроші, будучи вуличний в крадіжці, брехав, просив вибачення, обіцяв поводитися добре.Був байдужий до навчання. В даний час працює нічним сторожем. Всі гроші витрачає на алкоголь. ЯКІ ПСИХОТРОПНІ ЗАСОБИ ПОКАЗАНІ ?


A. *

нейролептики;


B.

ноотропы


C.

антидепресанти;


D.

психостимулятори;


E.

солі літію.


14.

Хлопець 16 років перестав виходити з будинку, не відвідує школу, нічим не зайнятий, не пред'являє скарг, хворим себе не рахує. До 8 класу відмінно вчився, був старанний, прив'язаний до батьків. З 8 класу став грубий, некерований, втратив інтерес до навчання, бродяжив, регулярно зловживав алкоголем. НАЙБІЛЬШ ВІРОГІДНИЙ ДІАГНОЗ:


A.

паранояльна психопатія;


B.

нестійка психопатія;


C.

істерична психопатія;


D.

збудлива психопатія;


E. *

симптоми не відповідають діагнозу "психопатія".


15.

З характеристики за місцем роботи: постійно намагається зацікавити оточуючих неправдоподібними історіями, в яких фігурують знайомства з відомими людьми, прагне завжди знаходитись у центрі уваги, носить яскравий одяг, безсоромний, брехливий, виховним заходам не піддається. Співчуття будь-кому висловлює занадто театрально, демонстративний. Діагноз:


A. *

Психопатія істероїдного типу


B.

Адаптаційний розлад;


C.

Порушення поведінки;


D.

Синдром дереалізації та деперсоналізації;


E.

Шизофренія

16.

Хлопчик 8 років навчається в масовій школі погано, емоційно лабільний, тяжко вступає в контакт з однолітками, легка пірамідна симптоматика. На дистальних відділах кінцівок — пелагроподібні зміни. Про яке захворювання слід думати?


A. *

Спадкова ксантуренурія


B.

Хвороба Хартнапа


C.

Лейциноз-ізолейциноз :


D.

Гіпотиреоз


E.

Жодне з переліченого


17.

Хворий 42 років, декілька збуджений, розгальмований, робить нескромні комплементи жінкам, з лікарями говорить без відчуття дистанції, мова дизартрична, зіниці вузькі, не реагують на світло. Допускає помилки в простому рахунку, конкретно тлумачить переносний сенс прислів'їв, неправильно називає дату і місяць. Хворим себе не рахує. НАЙІМОВІРНІШЕ ДАНІ РОЗЛАДИ Є ПРОЯВОМ:


A.

шизофренія


B.

церебрального атеросклерозу


C.

3-й стадії алкоголізму


D.

епілептичного недоумства


E. *

прогресивного паралічу


18.

Чоловік 37 років з 18 років зловживає алкоголем. Відчуває постіну тягу до спиртного. Два дні тому увечері виникли "голоси", які обговорювали між собою його вчинки. У денний час, особливо коли хворий знаходиться на роботі і зайнятий справою, голоси зникають проте вечірньої пори вони виникають знов. ВАШ ВИСНОВОК:


A.

алкогольний параноид


B.

корсаковский психоз


C.

недостатньо даних для діагнозу


D.

алкогольний делірій


E. *

алкогольний галюциноз


19.

Пацієнт 59 років за останні роки став прискіпливіший, жадібніший, часто перераховує гроші, скаржиться на швидку стомлюваність і зниження пам'яті, став сентиментальний і плаксивий. ТАКІ ЗМІНИ ОСОБІ ХАРАКТЕРНІ ДЛЯ:


A.

шизофреніяи


B.

епілепсії


C. *

атеросклерозного недоумства


D.

алкоголізму


E.

прогресивного паралічу


20.

У хворого з білою гарячкою на третій день психозу зменшилось психомоторне збудження, мова стала нечіткою, з’явилось бурмотіння, зростають явища оглушення з поступовим переходом до аменції. Хворий робить однотипні рухи руками, ніби щось шукає в ліжку. Що найімовірніше у хворого?


A.

Професійний делірій


B. *

Муситуючий делірій


C.

Корсаковський психоз


D.

Енцефалопатія Гаєй-Верніке


E.

Алкогольний псевдопараліч


21.

Хворій 50 років доставлений в міліцію після того, як 2 години назад смертельно поранивши дружину ножем. Хворіє на гіпертонічну хворобу, вживав алкогольні напої. Розгубленій, не пам’ятає, що трапилося, не вірить в те, що сталося. Дізнавшись про скоєне, дав реакцію глибокого відчаю. Визначіть психічний розлад.
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка