Уманська загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів №11 ім. М.П.Бажана
Уманської міської ради
Черкаської області
Урок « Природознавство» 1 клас
« Що потрібно організмам для життя ».
Підготувала
вчитель початкових класів
Новік Світлана Станіславівна
2014р.
Тема: «Що потрібно організмам для життя».
Мета: розширити знання про організми, розширити світогляд;
розкрити значення корисного харчування для здоров я людини,
розвивати увагу,спостережливість, мислення,пам ять;
виховувати дбайливе ставлення до рідної природи.
Обладнання: ілюстративний матеріал, таблиці, дидактичний матеріал,
презентація.
Хід уроку
І Організаційний момент. Привітання.
ІІ Фенологічні спостереження.
- Яка зараз пора року?
-Які ви знаєте осінні місяці?
- Який сьогодні день:ясний, похмурий,хмарний?
-Чи є опади?(робота в куточку природи
ІІІ Актуалізація опорних знань
-
Бесіда:- Що таке природа?-Як поділяють природу?
-Чим відрізняється жива природа від неживої?
- Тіла якої природи називають організмами?
-Доведіть,що заєць, білка -організми?
2 Робота в парах.
- Знайти предмети живої природи (Зошит с. 8)
ІV Повідомлення теми і мети уроку.
-Очікування від уроку. -Необхідність вивчення теми.
V Вивчення нового матеріалу.
-
Привітання Буратіно, який приніс загадки.
Хоч його не бачимо,
але постійно вживаємо( Повітря)
-Чи потрібне повітря живим організмам?
Розповідь вчителя про потрібність повітря на Землі, необхідність берегти чисте повітря на всій планеті.
Робота за завданням зошита с.8
2.Загадка Буратіно:
Відома здавна рідина,усяк її вживає,
Буває хмаркою вона, сніжинкою буває.(Вода)
-Чи потрібна вода організмам?
Розповідь вчителя про потрібність і необхідність економити воду на Землі.
3.Читання казки В.О.Сухомлинського. Розповідь про автора.
«Як дізнаються муравлики,що буде дощ».
-Чому муравлики злякалися дощу?
- Звідки вони знають,що буде дощ?
- Що робили муравлики з грудочками землі?
-Де вони будують своє житло? (Знайти житло муравлика на таблиці)
Чи потрібний грунт для життя живих організмів на Землі? (таблиця)
Бесіда про необхідність грунту для життя організмів.
4. Загадка від Буратіно:
За лісами, за горами,
Золотий кружок встає (Сонце)
-Чи потрібне сонце на Землі?
Бесіда про необхідність Сонця для життя на Землі.
Робота в зошитах с.8
5. Бесіда за презентацією. Що потрібно живим організмам для життя.
6.Робота за підручником с.18.
Бесіда про корисну їжу для життя людей.
Гра «Корисне -некорисне».
Корисний продукт – аплодуємо, некорисний -ні.
VІ Закріплення вивченого матеріалу.
-
Чаклування Буратіно.(Буратіно перетворив всіх дітей на чарівників).
-
Робота в групах. Вибір і завдання головного чарівника в групі.
Чарівники повинні оживити незаселену планету.
-Що потрібне на планеті щоб з явилось життя?
( Приносим на планету - повітря, воду, грунт, сонце)
Планета готова - заселяєм живими організмами.
( Діти заселяють планету предметами зробленими людьми, живими організмами).
Виходить, що все на нашій Землі створено правильно, усе пов язане одне з одним,і ці зв язки допомагають Землі існувати.
Отже, пам ятаймо, що Земля - наша мати, а ми на ній не гості, а мудрі господарі. І кожен з нас повинен турбуватися про долю
нашого довкілля, адже природа наш спільний дім.
2.Прийом «Мікрофон»
- Що ви любите в природі?
- « Мені подобається, коли…»
- « Я люблю дивитися…»
- « Я часто спостерігаю…».
VІІ Підсумок уроку.
-
Працювали всі старанно і почули у кінці,
-
що у нашім дружнім класі, діти просто - молодці!
-
Чи сподобався Вам урок?
-
Що запам ‘яталося?
-
Що ж потрібно організмам для життя?
-
Чи потрібно берегти довкілля?
Поділіться з Вашими друзьями: |