«Шануймо батька й неньку»Скачати 39.45 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір39.45 Kb.


Виховний захід у 8 класі

Виховна година

на тему: «Шануймо батька й неньку»

Мета. Виховувати шанобливе ставлення до старших членів сім’ї;
розвивати в учнів бажання допомагати батькам, радувати їх успіхом
та увагою.
Обладнання: фломастери, чисті аркуші паперу.

IV Божа Заповідь: «Шануй батька і матір»

Господь Бог, даючи десять Заповідей, тільки три перші призначив на свою славу, а сім інших — для добра людей. З тих, які стосуються людей, на першому місці Він поставив четверту Заповідь. А це тому, що родина є основою народу, Церкви, держави. В родині, з волі Божої, приходять на світ діти. Родина їх годує, виховує, приготовляє до життя, дбає про їхнє майбутнє. Родина, хоч і найменша, але найважливіша клітина суспільного життя. Яка родина — така громада, такий народ, такий увесь світ. Коротко кажучи, родина — це фундамент усякої суспільності. Четверта Божа заповідь говорить про обов'язки дітей стосовно батьків і обов'язки батьків щодо дітей. Розглянемо обов'язки дітей стосовно батьків. Діти й пошана батьків Основний обов'язок дітей — шанувати своїх батьків. Ця Заповідь засновується на тому, що батьки для своїх дітей — Божі заступники. Господь Бог сам творить душу кожної людини, а тіло — батьки. Тому батьки, після Всевишнього, нам найближчі й найдорожчі.

Хід уроку
Слово вчителя.

Сам Бог поручив нас нашим батькам, тому вони для нас — Божі заступники. В їхні руки вклав Творець наше життя і виховання. Вони на землі заступають нам Бога, бо Він провадить людей. Св. Письмо Старого Завіту про пошану батьків каже так: «Хто шанує батька, той гріхів позбувається. Хто звеличує матір свою, той немов скарби збирає. Усім своїм серцем прославляй свого батька, і не забувай про болі матері твоєї. Пам'ятай, що вони привели тебе на світ: чим заплатиш за те, що вони для тебе вчинили?»Як батьків шанувати?

Наша пошана до батьків проявляється трьома способами: зовнішньою почестю, любов'ю і послухом. Діти завжди повинні ставитися до своїх батьків з великою пошаною, зовнішньою почестю, привітно їх зустрічати, чемно запитувати чи відповідати, ніколи їх не ображати чи зневажати словом або ділом, в потребі їм радо помогти і послужити. Нашим батькам належиться пошана без огляду на їхнє походження, соціальний стан чи освіту. Ніколи не можна батьками погорджувати або їх стидатися.

Кожний народ має свої святині. Головна святиня кожної людини – це перш за все мати.
Народна мудрість говорить, що батько тримає хату за один кут, а мати – за три кути. Клопоти по господарству, виховання дітей, створення затишку в оселі – усе це лежить на плечах матері. Вона віддає дітям ласку, любов, здоров’я, життя. Мати – це той вогонь. Що зігріває оселю щирою любов’ю, єднає родину.
Мати і батько – найрідніші і найближчі вам люди. Вони дали вам життя, вчать вас людяності, доброти ,милосердя. Вкладають у ваші вуста добрі слова.
На передодні ми святкували свято усіх жінок – 8 Березня. Тож давайте цю годину ми присвятимо нашим мамам.Мати… Це перше слово, яке з радісною усмішкою вимовляє дитина. Матерів мільйони, і в їхніх серцях живе любов. Якщо я запитаю вас, чия мама найкраща, кожен із вас відповість: «Найкраща мама _ моя». І ви будете праві, адже немає нікого милішого у світі за рідну матінку.
Творче завдання «Сонце материнської любові». Учитель малює на дошці «Сонце материнської любові» (без промінців) і, звертаючись до кожного учня, ставить запитання: «Яка твоя мама?». Відповіді учнів учитель записує у вигляді промінчиків у «сонця».
Слово вчителя. Наш народ споконвіку шанував матерів. Вирушаючи у далеку путь чи повертаючись додому, діти цілували мамині руки, що виростили їх, пестили і захищали від лиха.
Тож і ви кажіть кожного дня своїм матерям ласкаві слова, бо хто ж боронить вас від усіх бід. Недаремно у народі кажуть «У дитини болить пальчик, а в метрі – серце».
Коли б хто у світі підрахувати міг
Всі сльози материнські на землі,
Коли б хто біль, що знала кожна мати,
Розкласти міг на часточки малі,
Напевне всім удосталь би дісталось,
Аби ж то кожен витримати зміг.
Шануймо ж наших матерів!
Не забуваймо! Адже і наші болі
Приймають матері в свої серця, аби у нас була щаслива доля
Од самого початку до кінця!

У всіх народів пошана до матері була ж такою ж свяченою, як і любов до Вітчизни. Мати дає життя, оберігає вогнище, несе у світ любов. А Вітчизна? Вона – мати нашого народу. Тож не дивно, що ми поєднуємо любов до матері й Батьківщини. Перед ними в нас один спільний обов’язок – любити, шанувати, берегти їх.

Зараз кожен із вас живе у своїй родині, серед близьких і дорогих людей. Родина – це маленька Батьківщина, в якій ви живете і яку повинні ніжно любити і поважати, шанувати своїх батьків, наслідувати їх у всьому.
Творче завдання «Турбота про рідних». Учитель просить учнів скласти два списки обов’язків: перший – «Обов’язки батьків», другий – «Мої обов’язки». Кожен список має складатися з п’яти пунктів. Потім учитель запитує учнів, які обов’язки, на їхню думку, виконувати легко, а які – важко.

Після обговорення учні разом з учителем визначають, що слід робити, щоб звичайне виконання обов’язків перетворилося на щире піклування про рідних.


Бесіда. 1. Які риси характеру притаманні усім на світі мама?
2. Якими словами ви зустрічаєте маму і тата, коли вони повертаються додому?
3. Як мама зустрічає вас після розлуки?
4. Розкажіть про найдорожчий подарунок. Який ви отримали від мами?
5. Розкажіть, як батьки піклуються про вас, коли ви хворієте?
6. Як ви піклуєтесь про маму?

Заключне слово вчителя. Батько і мати дали вам життя і живуть для вас. Їхнє щастя у вашій посмішці, ваших успіхах, вашому здоров’ї. тож любіть і цінуйте своїх батьків , не завдавайте їм болю, образи і прикрощів. Умійте поважати працю батьків, адже вони працюють заради вашого добробуту.

Три нещастя може спіткати людину – старість. Смерть і лихі діти – говорить українська народна мудрість. Старість – невідворотна, смерть – невмолима, перед цими нещастями ніхто не зможе зачинити двері свого дому. А від лихих дітей можна зберегти оселю. І це залежить не лише від ваших батьків, а й від вас самих.Бути хорошими дітьми означає не допустити, щоб старість батька і матері була отруєна вашими поганими вчинками. Пам’ятайте, що ранню старість і хвороби батьків приносять не тільки важка праця, втома, але й хвилювання, тривоги. Прикрощі. Найбільше вражає батьків невдячність, байдужість сина чи доньки. Будьте гідними своїх батьків, бережіть їх.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка