Шановні колеги!Сторінка1/15
Дата конвертації02.05.2016
Розмір2.45 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15
Шановні колеги!
14 червня 2010р. виповнюється 20 років з дня заснування Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України. В такий момент заведено озирнутися назад, оцінити минулий шлях, підвести підсумки.

На наш погляд, найбільшим досягненням Спілки за час її існування є здійснення сподівань своїх членів по захисту їх прав та інтересів, сприянню розвитку підприємництва. Ще на зорі нашої діяльності ми визначились для себе, що успіх можливий, якщо наша Спілка буде потрібна підприємцям, всім тим, хто робить перші кроки в бізнесі. З того часу ми намагаємося робити все, щоб бути корисними для членів Спілки, надавати їм постійну практичну допомогу.

Завдяки цьому нам вдалося завоювати довіру і повагу підприємців, бізнесових структур України та іноземних держав, стати авторитетною, життєздатною всеукраїнською громадською організацією, з якою рахуються всі гілки влади. Це наше головне надбання за 20-ти річну історію Спілки.

Можемо впевнено заявити, що в Україні залишилося небагато підприємців, які не знають про існування нашого об’єднання. Адже за весь цей час членами Спілки стали безпосередньо близько 2 тисяч, а разом з асоційованими - понад 13 тисяч підприємців і підприємств різних форм власності. Ми постійно підтримуємо тісний зв’язок з членами Спілки, регулярно інформуємо їх про нові законодавчо-нормативні акти, проведення семінарів, конференцій, круглих столів, про пропозиції щодо співробітництва вітчизняних та іноземних фірм, порядок кредитування, складання бізнес-планів тощо.

Ми вперше в Україні розпочали проведення міжнародних ділових зустрічей, форумів, конференцій, місячників та декад підтримки малого і середнього підприємництва, безкоштовних семінарів і круглих столів, навчання молоді основам бізнесу, підтримки та розвитку молодіжного підприємництва. При Спілці створено госпрозрахункові та громадські організації, які забезпечують всебічну комплексну підтримку малих і середніх підприємств. У всіх регіонах України діють осередки Спілки. За нашою ініціативою укладено понад 40 договорів про співробітництво з обласними та районними державними адміністраціями, міністерствами та відомствами.

Досвід діяльності Спілки базується на позитивних результатах та досягненнях. Основою успішної діяльності об’єднання є кваліфікований персонал виконавчої дирекції, активна співпраця Спілки з центральною і місцевою владами, міжнародними організаціями.

Ми пишаємося минулим і готуємося до майбутнього. Найближчим часом передбачається здійснення цілого ряду проектів, спрямованих на значне розширення послуг для членів Спілки, проведення конференцій, семінарів з питань розвитку підприємництва в різних сферах діяльності, розширення зовнішньоекономічних зв’язків шляхом подальшої реалізації програми "Пошук партнерів" тощо.

Головне завдання Спілки на майбутнє - зробити все необхідне по захисту і розвитку підприємництва, конструктивно виступати по захисту інтересів малих, середніх і приватизованих підприємств, формувати позитивну громадську думку про малий і середній бізнес, щоб підприємці України стали шанованими людьми, щоб всі розуміли, що ці люди не тільки створюють робочі місця, поповнюють бюджет, фонди соціального страхування, а й розвивають економіку нашої молодої незалежної держави.

Вітаючи Вас з 20-ю річницею з дня заснування Спілки, маємо надію, що відзначення цієї дати стане доброю нагодою для подальшого зміцнення авторитету Спілки, поширення її впливу на ділове життя України.


З найкращими вітаннями і побажаннями


Спілка: ХРОНІКА ОСНОВНИХ ПОДІЙ
(заходи, проведені за ініціативою Спілки та за участю її представників за період з 14 червня 1990 року по 14 червня 2010 року)
14 червня 1990 року - Установча Конференція Спілки малих підприємств Української РСР (м.Київ, вул.Суворова, 4/6).

В роботі конференції взяли участь представники 85 підприємств і організацій м. Києва та областей, представники наукових і учбових організацій, державних установ. Головою конференції було обрано Єханурова Юрія Івановича - кандидата економічних наук, заступника начальника Головкиївміськбуду з економічних питань.Прийнято постанову про створення Спілки малих підприємств Української РСР (СМП УРСР), затверджено Статут Спілки, обрано Раду Спілки в кількості 11 чоловік. Головою Ради Спілки обрано Єханурова Ю.І., заступником голови Ради Спілки - Якусевича Б.В. (директор Інформаційно-економічного центру "Система" Головкиївміськбуду).

Головною метою Спілки було визначено сприяння послідовному становленню, розвитку і співробітництву малих підприємств, розширення сфери їх діяльності з поступовим перетворенням в розгалужену систему, органічно пов"язану з середніми та великими підприємствами для більш повного забезпечення суспільних потреб у послугах, товарах народного споживання та іншої продукції, усуненню монополії в їх виробництві.
27-28 вересня 1990 року - Перший з’їзд представників малих підприємств Української РСР (м. Київ, вул. Суворова, 4/6, конференц-зал). Присутні 445 делегатів від усіх областей України, міст Києва і Севастополя.

З’їзд відкрив голова Ради Спілки Єхануров Ю.І., який виступив з доповіддю "Про проблеми розвитку малих підприємств в республіці та основні напрямки роботи Спілки". Доповідач відзначив, що ще живий відголос командно-адміністративної економіки, є протидія активістам Спілки з боку адміністративних структур різного рівня. Було підкреслено, що робота Спілки орієнтована на здоровий глузд, дебюрократизовані методи діяльності, відкрита для членства і співробітництва різноманітних економічних формувань.

З доповіддю "Ринкова економіка і завдання розвитку мережі малих підприємств" виступила доктор економічних наук, професор КДУ Воротіна Л.І.. Відбувся обмін думками, а також обмін досвідом на малих підприємствах м.Києва.

З"їзд прийняв звернення до верховної Ради УРСР та до Ради Міністрів УРСР, схвалив проект Закону УРСР "Про малі підприємства УРСР", затвердив склад Ради Спілки малих підприємств в кількості 39 чоловік, а також ревізійну комісію в кількості 7 чоловік.


02 жовтня 1990р. - Спілка виступила співзасновником газети "Біржа" та малого підприємства "Брама".
12 листопада 1990р. - Спілка виступила засновником малого підприємства "Фенікс".
19 листопада 1990р. - Спілка виступила співзасновником МП "Ділова електроніка".
29 листопада 1990 р. - на засіданні Ради Спілки прийнято постанову про створення товарної біржі на основі продукції малих підприємств республіки.
15 грудня 1990р. - Спілка виступила засновником малого підприємства "Компас" - економічного центру Спілки малих підприємств.
03 січня 1991р. - Спілка уклала договір про співробітництво з Інформцентром.
11 січня 1991р. - на засіданні Президії Ради Спілки прийнято рішення про участь Спілки в створенні республіканського Фонду розвитку і підтримки малих підприємств України. голова Ради Спілки Єхануров Ю.І. був делегований до складу органу управління і координації профспілки робітників інноваційних і малих підприємств України.
19 лютого 1991р. - генеральним директором виконавчої дирекції Спілки затверджено Свірус Тамару Андріївну, яка до того працювала заступником голови Київського міського комітету народного контролю.
04 березня 1991р. - укладено договір про співробітництво з МП "Бета" по навчанню підприємців і працівників малих підприємств.
26 березня 1991р. - Спілка виступила засновником Рівненського обласного центру Спілки малих підприємств УРСР.
12 квітня 1991р. - Спілка виступила засновником Київської міської профспілки працівників інноваційних і малих підприємств, ділового бізнес-клубу "Резерв" та акціонерного банку "Аудит".
16 травня 1991р. - Спілка виступила засновником асоціації "Україна-Італія".
07 червня 1991р. - укладено договір про співробітництво з правлінням республіканського товариства "Знання".

17 червня 1991р. - прийнято постанову Ради Спілки "Про заохочення студентів до поглибленого вивчення питань розвитку малого підприємництва в умовах ринкової економіки".
Вересень 1991р. - голова Ради Спілки Єхануров Ю.І. затверджений завідуючим відділом Держекономради Кабінету Міністрів України.
26 вересня 1991р. - укладено договір про співпрацю з Республіканським Будинком економічної і науково-технічної пропаганди товариства "Знання".
30 жовтня 1991р. - укладено Установчий договір про створення Кіровоградського обласного регіонального центру Спілки.
13 листопада 1991р. - на засіданні Ради Спілки прийнято постанову про впровадження системи штатних представників в областях, про неучасть Спілки в політичних структурах.
15 лютого 1992 р. - Спілка виступила співзасновником Українського Союзу промисловців і підприємців.
07-09 квітня 1992 р. - в м.Будапешті (Угорщина) для членів Спілки проведено бізнес-семінар "Україна-Угорщина: через ділові контакти - до добробуту".
14 квітня 1992 р. - на засіданні Ради Спілки заслухано інформацію Якусевича Б.В. про створення міжнародного центру "Інтегро ЛТД".
Квітень 1992 р. - Голова Ради Спілки Єхануров Ю.І. призначений заступником Голови колегії з питань економічної політики Державної думи України.
22 жовтня 1992 р. - ІІ з’їзд Спілки малих підприємств України (Київський державний театр драми і комедії). На з’їзд прибуло 119 делегатів і 30 запрошених. За період, що минув, кількість прямих членів Спілки збільшилась в 10 разів.

Про роботу Ради Спілки малих підприємств України за звітний період, про стан і тенденції розвитку малих підприємств, програму діяльності Спілки на 1992-1993 роки та про нову редакцію Статуту СМП України доповів голова Ради Спілки Єхануров Ю.І. З’їзд прийняв нову редакцію Статуту Спілки (введено посаду президента Спілки та віце-президентів). Президентом Спілки малих підприємств України було обрано Єханурова Юрія Івановича, на засіданні Ради Спілки віце-президентами Спілки були обрані: Якусевич Борис Володимирович (директор міжнародного центру "Інтегро ЛТД") і Свірус Тамара Андріївна (генеральний директор виконавчої дирекції Спілки). Раду Спілки обрано в кількості 39 чоловік.


Листопад 1992 р. - президент Спілки Єхануров Ю.І. призначений заступником голови Київської міської держадміністрації - головою Департаменту економічних реформ та регіональних програм.
29 січня 1993 р. - Рада Спілки затвердила положення про виконавчу дирекцію Спілки та порядок її діяльності.
15 березня 1993р. - Спілка виступила засновником Української національної асамблеї підприємців і делегувала до складу Координаційної Ради Асамблеї президента Спілки Єханурова Ю.І.
Серпень 1993р. - президент Спілки Єхануров Ю.І. призначений заступником Міністра економіки України.
08 липня 1994р. - за участю Спілки створено Київську школу інвестиційного менеджменту як перший крок реалізації програми ТАСІС.
Серпень 1994р. - президент Спілки Єхануров Ю.І. призначений в.о. Голови Фонду державного майна України.
01 серпня 1994р. - Рада Спілки розглянула заяву президента Спілки Єханурова Ю.І. про звільнення його від обов"язків президента Спілки в зв"язку з переходом на іншу роботу, значним збільшенням обсягу посадових обов’язків за основним місцем роботи. Виконання обов"язків президента Спілки тимчасово було покладено на віце-президента, генерального директора виконавчої дирекції Свірус Т.А.
Вересень 1994р. - Єхануров Ю.І. призначений Головою Фонду державного майна України.
20 жовтня 1994р. - ІІІ зїзд Спілки малих підприємств України (Український будинок економічних та науково-технічних знань), в роботі з’їзду взяли участь 135 делегатів і 50 запрошених. Зїзд змінив назву Спілки і надалі Спілка стала іменуватися так: "Спілка підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України". Єхануров Юрій Іванович був обраний Почесним Президентом Спілки, Якусевич Б.В. - президентом Спілки, Свірус Т.А. - першим віце-президентом Спілки, генеральним директором Спілки. Раду Спілки обрано в кількості 41 чоловіка.
09 лютого 1995р. - укладено договори про співробітництво з Торговою палатою Валонія-Україна (Бельгія) та з Національною Спілкою Патроната Румунії.
15 лютого 1995р. - укладено договір про створення в м.Дніпропетровську Регіонального центру малих підприємств України.
16 лютого 1995р. - Спілка виступила співзасновником "Української інвестиційної газети".
20 лютого 1995р. - укладено договори про співпрацю з Київською, Львівською та Чернівецькою облдержадміністраціями.
24 лютого 1995р. - спільно з Фондом держмайна України проведено ділову зустріч керівників приватизованих підприємств м.Києва та Київської області. Укладено угоду про створення генерального представництва Спілки в м.Біла Церква Київської області.
01 березня 1995р. - укладено Угоду про співробітництво з Фондом державного майна України.
04 квітня 1995р. - укладено договір про співпрацю з Херсонською облдержадміністрацією.
10 квітня 1995р. - Рада Спілки прийняла постанову про входження Спілки до об’єднання "Нова Україна" на правах колективного члена.
11 квітня 1995р. - укладено договір про співпрацю з виконкомом Дніпродзержинської міської Ради народних депутатів Дніпропетровської області.
19 квітня 1995р. - укладено договір про співпрацю з Одеською облдержадміністрацією.
26 жовтня 1995р. - спільно з Фондом держмайна України проведено нараду з керівниками приватизованих підприємств харчової і переробної промисловості міста Києва і Київської області.
14 листопада 1995р. - Рада Спілки прийняла постанову "Про післяприватизаційну підтримку підприємств".
15 листопада 1995р. - за ініціативою Спілки проведено Міжнародний Форум економічного співробітництва "Схід-Захід-95".
21 листопада 1995р. - Спілкою проведені Всеукраїнські збори керівників приватизованих підприємств харчової і переробної промисловості. На зборах виступив Почесний президент Спілки, Голова Фонду державного майна України Єхануров Ю.І.
10 грудня 1995р. - укладено Угоду про співробітництво з Лодзинською промислово-торговою палатою (Польща).
Грудень 1995р.- початок роботи на базі виконавчої дирекції Спілки Офісу оперативних консультацій по консалтинговій та інформаційній підтримці підприємців.
11 січня 1996р. – проведено семінар на тему: “Податки. Бухгалтерський облік. Звітність”. На семінарі були присутні 300 керівників підприємств, головних бухгалтерів.
09 лютого 1996р. - укладено договір про співпрацю з Фондом підтримки приватного підприємництва і малого бізнесу Республіки Узбекистан.
11 квітня 1996р. - Міністерство юстиції зареєструвало Спілку як всеукраїнську громадську організацію (свідоцтво № 731).
09 липня 1996р. - спільно з Фондом держмайна України в м.Чернігові проведено ділову зустріч з керівниками приватизованих підприємств області.
31 липня 1996р. - укладено договір про співпрацю з ЗАТ Інвестиційною компанією "Міжрегіональний інвестиційний центр" (м. Київ).
23 серпня 1996р. - укладено договір про співробітництво з редакцією газети "Ділова Україна".
Жовтень 1996р. – завдяки підтримці фонду Євразія за рахунок коштів наданих Агентством Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID) при виконавчій дирекції Спілки створено Інформаційно-аналітичний центр підтримки підприємництва.
24 жовтня 1996р. - ІV зїзд Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України (Український будинок економічних та науково-технічних знань). Оголошено привітання Президента України Л.Д.Кучми учасникам з’їзду. З доповіддю "Про стан і тенденції розвитку підприємництва в Україні, роботу Ради Спілки, виконавчої дирекції" виступив президент Спілки Якусевич Б.В. Схвалено програму дій Спілки щодо подальшого розширення підприємництва і, зокрема, малого бізнесу, забезпечення правових та політичних умов для розвитку недержавного сектора економіки. Президентом Спілки з’їзд обрав генерального директора Міжнародного центру "Інтегро" Якусевича Бориса Володимировича, першим віце-президентом - генерального директора виконавчої дирекції Спілки Свірус Тамару Андріївну, віце-президентами Спілки - Биковця Вячеслава Михайловича (заступника генерального директора виконавчої дирекції Спілки), Лозовського Юрія Митрофановича (директора МП "Центр Ініціатива-90"), Ніколашина Ігоря Аркадійовича (генерального директора фірми "Техніка"). Обрано Раду Спілки в кількості 41 чоловіка.
13, 25 листопада 1996р. - укладено договори про співпрацю з Кіровоградською і Житомирською облдержадміністраціями, Кіровоградською обласною торгово-промисловою палатою.
02, 04, 19, 24, 29, 31 грудня 1996р. - укладено договори про співпрацю з Чернігівською, Черкаською, Луганською, Закарпатською, Волинською, Сумською облдержадміністраціями.
19 грудня 1996р. - Рада Спілки прийняла звернення до Верховної Ради України про необхідність прискорення прийняття Податкового Кодексу. Затверджено Типове положення про Регіональне відділення Спілки.
10 січня 1997р. – проведено безкоштовний семінар з питань бухгалтерського обліку, оподаткування. В його роботі взяли участь 200 бухгалтерів малих і середніх підприємств.
11 лютого 1997р. - укладено Угоду про співробітництво з Спілкою підприємців і орендарів Республіки Молдова.
12-14 лютого 1997р. - за ініціативою Спілки м. Києві проведено Міжнародну ділову зустріч "Ми прагнемо розвивати економічні відносини з Україною".
18 лютого 1997р. - укладено Угоду про співробітництво з Комітетом громадських організацій "Крим з Україною-Соборність".
19 лютого 1997р. - в Москві відбулась нарада керівників міністерств і відомств, фондів підтримки малого підприємництва, торгово-промислових палат і громадських організацій держав Співдружності з питань підтримки і розвитку малого підприємництва. В роботі наради і засіданні Консультативної Ради взяли участь члени Спілки.
27 лютого 1997р. - Почесний президент Спілки Єхануров Ю.І. призначений Міністром економіки України.
09 квітня 1997р. - з метою налагодження постійного діалогу "бізнес-держава" Спілка ініціювала дискусію "Про стан, проблеми, державну підтримку, захист малого та середнього бізнесу". В дискусії взяли участь представники від урядових установ, приватного сектору, наукових кіл, міжнародних організацій, інших установ, всього 112 чоловік.
20 травня 1997р. - укладено договір про співпрацю з Вінницькою облдержадміністрацією.
21-23 травня 1997 р. - за ініціативою Спілки проведено Міжнародний форум економічного співробітництва.
27-28 травня 1997р. - участь членів Спілки в Міжгалузевій Коопераційній біржі, яку проводило Бюро Делегата Німецької економіки в Україні.
28 травня 1997р. - на прохання керівництва Спілки відбулось засідання Колегії Мінекономіки України, де було розглянуто питання "Про стан і перспективи розвитку малого підприємництва".
30 травня 1997р. - укладено Угоду про співробітництво з представництвом в Україні Європейського Банку Реконструкції і Розвитку.
31 травня 1997р. - укладено договір про співробітництво з Російським агентством підтримки малого і середнього бізнесу.
13-20 червня 1997р. - в Канаді за участю членів Спілки відбулися заходи в рамках Канадсько-Української ділової ініціативи (КУДІ).
19 червня 1997р. - Рада Спілки прийняла рішення про ствоерння Учбового центру "Професія", каховського Центру Спілки, про проведення Всеукраїнського конгресу підприємців, обрала віце-президентами Спілки Науменка Олега Павловича (заступник генерального директора виконавчої дирекції Спілки), Рибака богдана Володимировича (президент Асоціації підприємців "Інфобізнес").
27 червня 1997р. - підписано договір про співробітництво з Київським державним лінгвістичним університетом.
18 липня 1997р. - укладено договір про співпрацю з Краматорським відділенням Донецької обласної торгово-промислової палати.
Липень 1997р. - за ініціативою Спілки при Міністерстві України у справах науки і технологій створено Міжвідомчу Раду з питань розвитку малого підприємництва. До складу Ради ввійшли члени Спілки.
29 липня 1997р. - Створено Державний комітет України з питань розвитку підприємництва. Головою Комітету призначено Почесного президента Спілки Єханурова Ю.І.
31 липня 1997р. - підписано Протокол Узгодження взаємовідносин між Київською міською держадміністрацією і Спілкою.
02 серпня 1997р. - укладено договір про співпрацю з Рівненською облдержадміністрацією і Севастопольською міськдержадміністрацією.
12 серпня 1997р. - за ініціативою Спілки проведено Всеукраїнський конгрес підприємців. Надіслано привітання учасникам конгресу від Президента України Л.Д.Кучми, Прем’єр-міністра України В.П.Пустовойтенка. Затверджено основні заходи по сприянню розвитку малих і середніх підприємств в Україні.
Вересень 1997р. - перший віце-президент, генеральний директор Спілки Свірус Т.А. взяла участь в Міжнародному форумі "Жінка-бізнесмен", який проходив в США.
30 вересня 1997р. - укладено Угоду про співробітництво з ALDORF INTERNATIONAL INC (Канада).
04-12 жовтня 1997р. – проведено Дні України в Швеції, в яких взяли участь члени Спілки.
07 жовтня 1997р. - укладено договір про співпрацю з Білоцерківською міською Радою Київської області.
09 жовтня 1997р. - відбувся семінар на тему: "Бухгалтерський облік, податки, звітність", на якому були присутні близько 500 слухачів.
11 листопада 1997р. - проведено Міжнародну конференцію "Розвиток співробітництва в банківській та інвестиційній діяльності". Одним із організаторів конференції була Спілка.
Листопад 1997р. - розпочато випуск Інформаційного бюлетеня Спілки.
12 листопада 1997р. - Рада Спілки схвалила ідею створення при Спілці кредитної спілки, схвалила діяльність виконавчої дирекції по укладенню договорів про співробітництво з державними адміністраціями, установами і відомствами України.
27-29 листопада 1997р. - участь членів Спілки в Міжнародній діловій зустрічі підприємців Польщі, Чехії, Білорусії, України, Росії "Хелм-97" (Польща).
06 грудня 1997р. - за ініціативою Спілки проведено Всеукраїнську акцію на підтримку вітчизняного підприємця "Економічні реформи - почни з себе".
Січень 1998р. - за поданням Спілки Указом Президента України почесне звання "Заслужений працівник промисловості України" присвоєно члену Спілки, президенту концерну "Енран" Георгієвському Миколі Сергійовичу (м.Київ), почесне звання "Заслужений будівельник України" присвоєно члену Ради Спілки, директору МП "МЖК Поділ" Омельчуку Валерію Олексійовичу (м.Київ).
09 лютого 1998р. - укладено тристоронню Угоду про співробітництво Спілки з Міністерством України у справах сім’ї та молоді і Державним комітетом України з питань розвитку підприємництва.
24 лютого 1998р. - Рада Спілки розглянула питання про інвестиційні проекти і програми розвитку малого підприємництва та участь в них членів Спілки, про участь членів Спілки у виборах до Верховної Ради України і місцевих Рад, обрала Омельчука Валерія Олексійовича віце-президентом Спілки на громадських засадах (директор МП "МЖК Поділ").
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка