Сформулювати з учнями правила ділення раціональних чисел, відпрацювати вміння застосовувати ці правила під час розв’язання вправ, які передбачають ділення раціональних чисел



Скачати 84.88 Kb.
Дата конвертації30.04.2016
Розмір84.88 Kb.
Урок № 94 Клас__6__ Дата:__________

Тема уроку. Ділення раціональних чисел

Мета уроку: сформулювати з учнями правила ділення раціональних чисел, відпрацювати вміння застосовувати ці правила під час розв’язання вправ, які передбачають ділення раціональних чисел; розвивати пам’ять, увагу, вміння проводити аналогії; виховувати наполегливість, охайність.

Очікувані результати: учні повинні знати правило ділення двох від’ємних чисел і двох чисел із різними знаками, вміти його застосовувати, знати, що при діленні числа на (–1) число змінюється на протилежне; розв’язувати рівняння виду –х = а.

Обладнання та наочність: підручник, роздавальний матеріал,

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний етап



Привітання

Перевірка готовності учнів та кабінету до уроку

II. Перевірка домашнього завдання



Перевірка завдань, шляхом коментування з місця

Підручник ___________________________________________





Математичний диктант

1. Розв’яжіть рівняння .

2. Чому дорівнює добуток усіх цілих чисел, які більші від –50 і менші за 50?

3. Розкрийте дужки у виразі .

4. Винесіть за дужки спільний множник у виразі: .

5. Зведіть подібні доданки: .

6. Винесіть за дужки спільний множник у виразі .

7. Розкрийте дужки та зведіть подібні доданки: .

Відповіді до математичного диктанту

1. 0; –2. 2. 0. 3. . 4. . 5. . 6. .

Перевірити шляхом коментування з місця.

III. Актуалізація опорних знань

Фронтальне опитування

1. Як називають компоненти дії множення?

2. Чому дорівнює добуток ; ; ?

3. Як називають компоненти дії ділення?

4. Якою дією можна перевірити дію ділення?

IV. Формулювання теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності



Оголошення теми уроку

Формулювання разом із учнями мети й завдань уроку

Мотивація навчальної діяльності

Згадаємо зміст ділення додатних чисел: за даним добутком і одним із множників за допомогою ділення знаходять інший множник. Так і ділення двох від’ємних чисел і двох чисел із різними знаками має той самий зміст. Оскільки , то . Сьогодні шукаємо відповіді на запитання, який знак має ділене, дільник, частка; якою є залежність між модулем частки і модулями діленого і дільника.

V. Засвоєння нових знань

План викладання нового матеріалу

1. Ділення раціональних чисел.

2. Правило ділення двох від’ємних чисел.

3. Правило ділення двох чисел із різними знаками.

▪ Лекція зі складанням конспекту

Звернути увагу учнів на те, що ділення — це дія, у якій за даними добутком і одним із множників знаходять інший множник. Розділити число a на число b означає знайти таке число x, щоб .

Наприклад, знайти частку означає знайти таке число x, щоб . Зрозуміло, що , оскільки . Отже, . Аналогічно, , оскільки ; , тому що .

Частка від ділення двох від’ємних чисел є числом додатним. Щоб знайти модуль частки, потрібно модуль діленого розділити на модуль дільника.

Частка від ділення двох чисел із різними знаками є числом від’ємним. Щоб знайти модуль частки, потрібно модуль діленого розділити на модуль дільника.

Пам’ятати, що , . На нуль ділити не можна.



Орієнтовний конспект учня

Ділення — це дія, в якій за даним добутком і одним із множників знаходять інший множник.

Розділити число a на число b означає знайти таке число x, щоб .

Правило ділення раціональних чисел

У разі ділення двох чисел модуль першого числа (діленого) ділять на модуль другого (дільника), а знак ставлять за такою схемою:

; ; ; .

Наприклад, ; .

Пам’ятати, що , . На нуль ділити не можна!

VI. Первинне закріплення знань

Робота учнів біля дошки

Підручник ___________________________________________





▪ Робота за картками

Картка № 1

1. Обчисліть:

а) ; б) ; в) .

2. Розв’яжіть рівняння:

а) ; б) ; в) .

Картка № 2

1. Розв’яжіть рівняння .

2. Визначте, яким умовам мають задовольняти числа a і b, щоб виконувалася рівність .

3. Обчисліть:

а) ; б) .

Відповіді до карток


Картка № 1

1. а) –204; б) 2,5; в) 7.

2. а) ; б) 0,6; в) –3,6.


Картка № 2

1. –0,4; 4,4. 2. . 3. а) ; б) .




Перевірити й оцінити роботи учнів.

VII. Підбиття підсумків уроку



Запитання до класу

1. Як виконати ділення двох чисел з однаковими знаками?

2. Як виконати ділення двох чисел із різними знаками?

3. Додатним чи від’ємним буде результат ділення від’ємного числа на –8?

VIII. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

Завдання для всього класу

Підручник___________________________________________



Додаткове завдання

Розв’яжіть рівняння:

а) ; б) ; в) .

Розв’язання

а) ; ; ; ; . Відповідь: –2.

б) ; ;

, або ,

.

Відповідь: –3; 3.

в) ; ; ; ; . Відповідь: 1.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________




Картка № 1

1. Обчисліть:

а) ; б) ; в) .

2. Розв’яжіть рівняння:

а) ; б) ; в) .

Математика, 6 клас. Урок № 94





Картка № 2

1. Розв’яжіть рівняння .

2. Визначте, яким умовам мають задовольняти числа a і b, щоб виконувалася рівність .

3. Обчисліть:

а) ; б) .

Математика, 6 клас. Урок № 94,





Математика, 6 клас. Урок № 94



База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка