Сценарій свята Миколая-2013 (Софіївсько-Борщагівський нвк) ГосподиняСкачати 215.73 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір215.73 Kb.
#23206
ТипСценарій
Сценарій свята Миколая-2013

(Софіївсько-Борщагівський НВК)

Господиня Доброго дня, дорогі діти! Напередодні свята Миколая, коли до кожного з вас вночі з 18 на 19 грудня завітає Святий угодник Миколай і невидимо покладе кожному під подушку такі бажані гостинці, ми запросили Миколая відвідати нашу школу, щоб він переконався, що у нас навчаються найслухняніші діти. То ж будьте слухняними, чемними, наслідуйте добро і вчинки Миколая! Нехай це свято стане для всіх святом Милосердя, святом Доброти, Прощення, Любові до ближніх.

Дівчинка У дитячий край щасливий
Йде весела вість,
На конику білогривїм
Їде з неба гість.
Дарів він несе багато,
Повнії санки.
Радість буде в кожній хаті,
Бо в них забавки!
Їде, їде гість багатий
У дитячий край.
Хто цей гість? Ви відгадали?
-Святий Миколай!

Хлопчик За вікном сніжок летить,
Вітром завіває,
Тож спішіть усі до нас
На свято Миколая!
Ну, а хто сюди прийшов,
Раді вас вітати
Веселіться і радійте
На нашому святі.

Дівчинка Маємо чого радіти,
Добре знаєте ви, діти!
Маємо ми добру вість,
Що до нас в дорозі гість.
Хто це? Кожен пам’ятай!
Це  святий наш Миколай!
Діточок він всіх згадає,
Їм дарунки посилає,
Він вже близько, вже летить,
Наша пісня хай звучить.

(Хор співає пісню «Ішов Миколай лужком-бережком» )

Господиня

Діти. а чи знаєте ви хто такий Миколай і яким він був за свого життя? Було це вже дуже давно. Жив на світі маленький хлопчик Микола.Нічого йому не бракувало – ні одежі, ні їжі. Але він був сиротою, мама померла рано, за нею і тато. Хлопчик ріс під опікою чужих людей. Він часто виходив на вулицю погратися з дітьми. Це були діти небагатих батьків. Микола їх жалів, але не знав, як допомогти.

Був у Миколи старий учитель. Одного разу вони читали Святе Письмо: "Коли ти робиш добро, нехай твоя правиця не знає, що робить лівиця…"

- Як це розуміти? – запитав в учителя замислений Микола.

- Коли ти робиш добро іншому, то не треба про це голосно всім розказувати. Краще не хвалитися своїми добрими вчинками.

Стояла глибока осінь. Миколка знав, що багато дітей у їхній околиці живуть бідно, у голоді і холоді. От родина старого Олександра. Мати хвора, в Петруся немає взуття, а мала Софійка вранці збирала на дорозі ломаччя, щоб було чим затопити в печі.

Увечері Миколка тихо, щоб слуги не бачили, подався до комори. Набрав у торбину борошна, налив пляшечку олії, набрав повні кишені яблук, відшукав у своїй скринці пару нових шкарпеток, нові постолики. Все це склав у велику торбину і сховав під своїм ліжком. Коли в домі  всі поснули, він тихенько вислизнув із ліжка, пробрався до Олександрової хатини, поклав там торбину й чкурнув додому.

Вранці старий Олександр не міг натішитися щедрими дарунками. Але хто це міг зробити? Кому подякувати?  З того часу Миколка часто робив такі дарунки бідним сусідам. Люди молили Бога за невідомого, який їм допомагає. Та ніхто не здогадувався, що то був Микола. А Миколині слуги стали помічати, що зникають харчі, одяг, паливо з комор. Стали пильнувати. Одного разу, коли Миколка тільки-но склав торбинку і вийшов із свого подвір’я,  його наздогнав старий слуга. Думав, що то злодій. Але яке ж було його здивування, коли він побачив, що злодій – це його господар. Тоді й стало відомо всім, хто піклується про бідних. Минули роки. Микола вивчився, став священиком. Усе своє добро роздав бідним людям і служив їм, як тільки міг. За це Господь дав йому силу творити добро ще більше. Коли ж  Микола помер, його причислили до рангу святих. Відтоді 19 грудня на Україні святкують День святого Миколаяю А десь високо в небі тієї ночі чути срібні дзвіночки. То на санчатах їздить Миколай і заглядає в кожне віконце: чи не обминули якої дитини. Переїздить з хмарки на хмарку. Дзвіночки ніжно теленькають. Старий місяць весело усміхається в засніжені вуса. Він знає, що тієї ночі всі мають бути щасливими. І ті, що дарують, і ті, що подарунки роблять. Бо найбільше щастя в житті – робити добро.Хлопчик В грудні ніч є чарівна, Бо з небесного човна Миколай на землю сходить І дива усюди творить.

Дівчинка Все він знає, все уміє, .

Тільки хтось про щось помріє –

Мрію здійснить в цюю ніч,

Бо святий він - в тому річ.


Хлопчик Наставляє Миколай: Злом себе не покарай! Чесним будь та справедливим,

І працюй, не будь лінивим.Дівчинка Патріотом завжди будь,

Свого роду не забудь.

Не зречись своєї мови

Ні за якої умови!

Будь людиною завжди Лиш добра від долі жди.

Господиня Напередодні Дня Святого Миколая в світі відбуваються різні дива. З неба на землю спускаються ангели . Вони заглядають у віконечка до всіх дітей, спостерігають як вони себе ведуть, наскільки вони чемні. добрі, слухняні, старанні,оберігають солодкі сни малечі, а в ніч на 19 грудня допомагають Миколаю розносити подаруночки.

(Мелодія «Свята ніч», на сцені з’являються ангели)

1 Ангел Ніч розкрила чорні крила, Землю в темряву сповила.

2 Ангел Сніг засипав всі дороги, І поля, і перелоги.

3 Ангел

Ані сліду не видати, Ні стежиночки до хати.1 Ангел Як же Миколай святий Знайде стежку до дітей?

2 Ангел Миколай мене послав, Щоб по світі я літала І про кожную дитину Йому склала всю картину. Діти є, що гарно жили, Шанували всіх, любили, Щиро Богові молились І з батьками не сварились. В Церкву завжди поспішали, В Бога ласки все прохали. Всі уроки добре вчили, З дітками у мирі жили, Поруч із дітьми такими Було добре, гарно, мило.

Ангел 1 Та були й такі малята, Що прогнали нас із хати. Ми на вушко їм шептали, Вони ж криком все кричали, Гнівались на батька й неньку, Не молилися раненько, Як до Церкви йти прохали, Зразу стомлені ставали. Школу часто пропускали, Вчить уроки забували. Дітям прикрощі робили, Насміхались і ганьбили. Від дітей таких втікаю, Бо Господь таких не знає.

 1Ангел Дітоньки, я вас прохаю, До любові закликаю, Щоб ангелик, даний Богом, Помагав у всіх тривогах. З ним не страшно в світі жити, Бо він Бога вчить любити.

2 Ангел Гляньте, місяць в небі світить! Вже чекають чемні діти На святого Миколая.

3 Ангел
Ми йому на зустріч йдем.
В кожну хату заведем.

(Ангели йдуть зі сцени, а на ній з’являються чортики Антипко і Охрипко)

Антипко До вас примчали ми із пекла, У вас - зима, в нас - хата тепла, У вас - мороз за хвіст щипа, І снігу в очі насипа, Не дивиться, що ми тут гості, Морозить, студить, аж до злості.

 Охрипко Нам потрібна ота хата, Де неслухи живуть малята? Що гнівали і батька й неньку, Не молилися раненько, Як до Церкви йти прохали, Зразу стомлені ставали. Школу часто пропускали, Вчить уроки забували. Дітям прикрощі робили, Насміхались і ганьбили. Ми таких дітей шукаєм, Різочками їх вітаєм!Антипко Я без шапки, без кожуха, Відмерзають хвіст і вуха. От біда! Чи довго ждати, Поки вліземо до хати, Де живуть погані діти, Треба ж кості розігріти!

Охрипко Ух, ух, ух, ух.... Замерзає в мене дух! Не поможе, ти хоч плач - Грійся, чортику, та скач! Ой, я чую суперечку, Дві сестрички, крики там, Хтось нечемний, відчуваю Допоможу дітлахам.

 (Чортики заходять до хати, а там сперечаються дві сестрички)Маруся Мартусю, сестричко, послухай Сьогодні наснилось мені, Ангелики в небі на хмарках, Дарунки несли дітворі. А зіроньки їм помагали, Яскраво світили вони, Щоби Миколай і ангели До діточок чемних прийшли.

 Мартуся Тобі це насправді наснилось? До столу хутчіше ходи, І ми до Святого напишем, Щоб нам подарунки були. У мене бажань є багато, Все краще я хочу собі, Неси Миколайко дарунки, Хай бачать і заздрять усі.Маруся Ой. Мартусю, ти подумай, Чи потрібно це тобі, Чи піде воно на користь У духовному житті. Може хтось є поруч тебе У потребі, чи біді, І йому потрібно більше Допомоги ніж тобі.

 Мартуся Ти роби собі що хочеш, Та мене ти не повчай, Йди проси собі дарунків, І мені не заважай. «О, мій отче Миколаю, Прошу те, чого бажаю, Плеєр мій вже застарілий, Флешку хочу і мобілу, А ще – джинси найкрутіші, Куртку, светер – наймодніші! Прошу ще щось солоденьке, Кіндер, мілку, щоб смачненьке. Я тебе дуже чекаю, Подаруночків бажаю!»

 Маруся Боже –Отче, я прохаю, За провини жаль я маю, Якщо кривду десь вчинила, Прошу вибачення щиро. Святий отче Миколаю, Прошу я тебе, благаю, Нашу хату не минай. Завітай до нас в ту днину, Ми чекаємо гостинно. Подарунків не прохаю, Бо, що треба, я все маю. Прошу лиш здоров’я мамі, Таткові роботу дай. Помагай мені в навчанні, Про сестру не забувай. І І якщо тобі не складно, І в нас в хаті ти будеш, Солодощі дуже любим, Може ти нам принесеш.

Мартуся Скільки будеш ти молитись? Спать хутчіше ти лягай , Бо не прийде Миколай.

Антипко Ти краща за усіх дітей, Сестру не слухай, хай йде геть, Бо, Миколай, лише тобі, Несе дарунки неземні.

Мартуся Я краща за усіх дітей, І Миколай, лише мені, Несе дарунки неземні. Я в Миколая попрохаю,

Найкраще Він позалишає. А ти Марусю йди собі, Й подаруночки проси свої!!!Маруся Мартусю, прошу, схаменись, До Бога щиро помолись, Бо Миколай спішить до того, Хто добрий й любить всіх довкола.

(Охрипко стає позаду Мартусі,шепче їй на вухо)

Охрипко  Чого вона тебе повчає? Завжди тебе перебиває? Ану на неї покричи, Позлися трошки, побурчи!

 Мартуся Чи ти скінчиш колись повчати, Чи можеш трохи помовчати? Нестерпно слухати тебе…

 Маруся Мартусю, що з тобою стало? Ти звідки злість таку дістала? Куди поділась доброта, І ніжність й лагідність твоя?

Антипко (З радістю) Свого добилися, ха-ха! Дитина ця твоя й моя. Різки для неї у нас у купі, Криві, тонкі, сухі і грубі.

 Маруся Ах, невже тобі Мартусю, Щось антипко шепотить, Сестро, ти його не слухай… В кого ж помочі просить О, наш Ангелику Божий, Прошу, ти до нас прийди, Порятуй мою сестричку, Нечисту силу прожени .

 Ангел Мир і спокій дому цьому, Тут немає місця злому. Забираййтеся із хати Дітей досить спокушати!

Антипко Даремно ми сюди примчались,
Замерзли й й нежиті набрались. (чхають)
Брели снігами без кожухів,
Відмерзли в нас носи і вуха.

Охрипко
Друзів наших тут нема -
Все пропало…. все дарма!…

Ангел Забирайсь, нечиста, з хати. Всі слухняні тут малята .
 Мартуся Ой мені аж легше стало, Злості ніби й не бувало. Сестро, ти мені прости, Ось забавки, на, бери.  (Обнімаються) О, мій отче Миколаю, Прошу, жаль я щирий маю, Подарунків не чекаю, Лиш прийди, тебе благаю.

Господиня Ось які дива відбуваються в світі. І сьогодні поруч з кожною дитиною знаходиться її ангел-охоронець. А десь недалечко ходять Антипко і Охрипко. Вони так і чекають, коли ж хтось із дітей оступиться або проявить непослух. То ж будьте пильними. Не підпускайте до себе цю несимпатичну парочк,яка,повірте, до добра не доведе. Будьте слухняними, добрими і чемними. А ми продовжуємо свято . Діти нашої школи писали Святому Миколаю листи. Вони просили Святого принести їм бажані подарунки. Давайте, послухаємо, про що ж просили Миколая діти.

Листи Святому Миколаю

1 Дитина Святий Миколаю!
Я тебе чекаю!
Може, знати б ти хотів,
Що собі бажаю
На Різдво в дарунок?
Навантажуй клунок.
Перш за все хотіла б лялю,
Найпишнішу в світі кралю.
Потім зайчика м'якого —
Сам вже вибери якого.
Ще хотіла б я коня,
Ще також хотіла б качку,
Гуску, котика й собачку,
Та не справжніх, тільки цяцьку,
Щоб не їли забагацько.
Принеси цікаву книжку
Про кота або про мишку,
Про таких, як я, дівчаток,
І з малюнком на початок.
Ще б хотіла черевички,
Гарну блузку, дві спіднички,
На голівку — синю стрічку,
А найбільш — малу сестричку.
Щоб її я доглядала,
По годинах годувала
І у возику возила,
І ходить маленьку вчила...
Любий Отче Миколаю!
Я, звичайно, добре знаю,
Що цей список — аж задовгий,
Але ж Ти — незмірно добрий...
Принеси мені гостинців,
Скільки вміститься в торбинці:
Ані мало, ні багато —
Так, як скажуть мама й тато.

2 Дитина

Буду щиро Миколая Я також просити, Щоб зіслав із неба ласку – На вкраїнські діти.

Святий отче Миколаю,

Просим тебе щиро:

Єдність дай у ріднім краю,

Злагоди і миру!3 Дитина Святий і добрий Миколай, Нашу школу не минай.
Подаруй усім на втіху
Величезну торбу сміху,
Ще й здоров’я для родини,
Красну долю для Вкраїни.

4 Дитина

Ми до Господа молились,


Щоб багато дав нам сили,
Щоб багато дав охоти
Перешкоди всі збороти
І колись такими стати,
Як хотіли б тато й мати,
Як хотіла б вся родина
Й наша рідна Україна!


Господиня Діти, чуєте дзвіночки? Це янголяток голосочки. Певно Святий Миколай зовсім близько. Давайте погукаємо його : «Святий Миколаю, ми тебе чекаєм»

(Заходить Миколай разом з ангелами) (Хор співає пісню «Ой. Хто-хто Миколая любить»

Святий Миколай
Мир вам, любі! Ласка Божа
Ваші душі хай осяє!
А громада ваша гожа,
Мов чудова квітка-рожа,
Хай росте і розцвітає
Без пригоди злої, лиха,
Мамі, татові на втіху,
А народові на славу!

Ангели
Любі хлопчики й дівчата,


Вас вітають ангелята!

Святий Миколай (до ангелів)


А скажіть, небісні дітки, -
Ви ж для них найліпші свідки –
Чи ті діти, що у залі,
Ті спереду і там далі,
Більші, меньші і маленькі,
Цілий рік були чимненькі?

Ангели (разом)


Так, вони були чемненькі,
Тата слухали і неньки.

Святий Миколай


А скажіть, небесні дітки, -
Ви для них найкращі свідки –
Чи молитву рідну знають?
Бога нею прославляють?
Чи шанують рідну мову,
Українське рідне слово?
Ангели
Так, і моляться, й читають,
Рідні пісеньки співають
Саші, Насті,Колі, Олі,
Бо вчаться у рідній школі.

Святий Миколай Бачу я, ви добрі діти –


Буде з того Бог радіти!
Хай же вам, мов сонце світить,
Захищає, мов покров,
Божа ласка та любов!
Не за плату-нагороду,
А тому, що чесні зроду,
Що шляхетні, не пусті,
Правді служите святій. (до ангелів)
Божі слуги, ангелята!
Розвантажуйте санчата,
Розпаковуйте гостинці
Мирославові, Галинці.
Роздавайте всім, як треба,
Подаруночки із неба.
Хлопчик
Дякуємо Тобі, Владико,
За утіху цю велику!
Дівчинка
Дякуємо Тобі, Святий,
Від усіх оцих дітей!
Хлопчик
Обіцяємо добрими бути,
Слів Твоїх не призабути,
Завжди вчитися охоче,
Як того Ісусик хоче,
І такими виростати,
Як бажають тато й мати
І увесь наш рідний край!
Ангели (хором):
Всім вам Боже помагай!

Сценарій склала заступник директора з виховної роботи Шупик Т.О. (використано інтернет ресурс)
Каталог: Files -> downloadcenter
downloadcenter -> Методичні рекомендації для дистанційного та індивідуального навчання факультативного курсу для 10-11 класів
downloadcenter -> Перекази і легенди Звягельщини
downloadcenter -> Доповідна записка «Про особливості реалізації нового змісту Державного стандарту початкової загальної освіти в 1-3 класах загальноосвітніх навчальних закладів»
downloadcenter -> Анотація. У статті розглянуто основні технології навчання, які використовують учителі Нововолинської гімназії в рамках проведення дослідно-експериментальної роботи, що забезпечують ефективність сучасного уроку. Ключові слова
downloadcenter -> Головне управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Державний навчальний заклад «Звенигородський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів»
downloadcenter -> Розвиток пізнавальної активності і самостійності учнів на уроках початкових класів
downloadcenter -> План роботи комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла садок) №158 комбінованого типу Харківської міської ради»
downloadcenter -> «Креативність на уроках виробничого навчання»

Скачати 215.73 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка