Сценарій проведення спортивного свята, присвяченого «Олімпійському уроку»Скачати 56.87 Kb.
Дата конвертації01.05.2016
Розмір56.87 Kb.
Сценарій проведення спортивного свята,

присвяченого «Олімпійському уроку»

Підготував учитель фізичної культури

Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

№ 5 імені Р.К. Рапія Охтирської міської ради Сумської областіЛапоног Олександр Володимиривич
Мета:

  • виховувати любов до фізичної культури та спорту, розвивати рухові якості учнів;

  • розвивати фізичні уміння та навички, зміцнювати здоров'я;

  • виховувати почуття дружби, колективізму, взаємодопомоги; прививати прагнення до занять фізкультурою.

Свято проходить на спортивному майданчику.
Обладнання: спортивний інвентар (обручі, кеглі, естафетні палиці, м’ячі, мішки для стрибків.
Учні школи шикуються на спортивному майданчику.

Тримають у руках вивіски.

«Спорт – помічник!» «Спорт – здоров’я!» «Спорт – гра!»


Ведучий 1:

Ти лікар і цілитель, Спорт!

Де ти, там недуги безсилі,

Межа можливого – рекорд,

А що під ним – нам все по силі.

e:\2010_09_10\img_5851.jpg


Ведуча: Увага! Внести прапор олімпійського руху!

(звучить марш, 4 учня вносять прапор).

Вітаємо вас на нашій урочистій події – Олімпійському уроці! Як ви, мабуть, здогадалися цей урок присвячений Олімпійським іграм. Та чи багато ми знаємо про ці видатні змагання? Можливо хтось знає більше, хтось менше, а хтось взагалі нічого. Тому сьогодні ми пропонуємо вам здійснити подорож в історію Олімпійських ігор.

e:\фв - фото для звіту по дню фізкультурника\спортивный праздник\img_0454.jpg


Ведучий 1:

У стародавні далекі часи

Біля священного підніжжя Олімпу,

Де славнозвісні всемогутні боги

Із Зевсом на чолі творили раду,

У тихім місті, вздовж ріки Алфей,

Олімпія знайшла притулочок собі.

І саме тут, свято миру, сили і краси

На Зевса честь славетно відбувалось.
Ведучий 2:

Олімпійські ігри зародились у Стародавній Греції і регулярно проводились понад тисячу років. Безпосередньо зародження Олімпійських ігор пов’язують із іменами легендарного грецького героя Геракла, царя Пелопса, спартанського законодавця Лікурга та еллінського царя Іфіта.


Ведучий 3:

Вважають, що Олімпійські ігри Стародавньої Греції почали свій відлік у 776 р. до н.е., коли офіційно було зафіксовано ім’я першого переможця ігор Коройба, який за професією був пекарем.


Ведучий 4:

Ігри у Стародавній Греції проводились кожні чотири роки на честь батька богів і людей Зевса. Всі змагання та конкурси проходили у давньогрецькому поселенні Олімпія, що було розташоване у північно-західній частині півострова Пелопоннес на півдні Еллади.


Ведучий 1:

Під час ігор дотримувались священного миру. Будь-які військові конфлікти та сутички в регіоні, де відбувались Олімпійські ігри, заборонялись.d:\img_6783.jpg


Ведучий 2:

Учасниками ігор могли бути вільні греки – чоловіки та юнаки. Для жінок у Греції проводились Герії – ігри на честь богині Гери.


Ведучий 3:

Перші Олімпійські ігри тривали один день, а програма включала лише один вид спорту – біг. Із розквітом і зростанням популярності ігор програма змагань поступово розширювалась. У період розквіту вони проходили протягом п’яти днів. Програма змагань включала біг на різні дистанції, панкратіон (поєднання боротьби з кулачним боєм), пентатлон (п’ятиборство, до нього входили стрибки у довжину, біг, метання диска, метання списа і боротьба), кулачний бій, перегони на колісницях.10158050


Ведучий 4: Нагородження переможців відбувалося у п’ятий день олімпійських святкувань. Переможців Олімпійських ігор увінчували вінком з гілок оливи, а також пов’язували вовняними стрічками навколо голови, рук.
Ведучий 1: Минуло понад 100 років, зараз олімпійці є гордістю нації.

Мета Олімпійського руху полягає в тому, щоб розвивати прекрасні якості, яких набувають у змаганнях на дружніх полях любительського спорту, та об’єднати молодь усього світу раз на чотири роки на величному спортивному святі, що сприяє міжнародній довірі і добрій волі.Олімпізм – життєва філософія, що звеличує та об’єднує в гармонійне ціле тіло, волю й розум.
Ведучий 2: Давайте згадаємо олімпійську символіку, яка використовувується Міжнародним олімпійським комітетом для просування ідеї Олімпійського руху в усьому світі:

  • Олімпійські кільця, Олімпійський прапор, Олімпійське гасло, Олімпійська емблема, Олімпійський гімн, Олімпійський вогонь.


Ведучий 3:
Олімпійський прапор: П’ять кольорових кілець – синє, чорне, червоне, жовте, зелене – на чисто білому полотнищі – це Олімпійський прапор. Він урочисто підіймається в Олімпійському місті на високій щоглі олімпійського стадіону, там, де майорять прапори всіх держав-учасниць Олімпійських ігор.
Ведучий 4:
Олімпійське гасло: Спеціальним гаслом Олімпійських ігор є три слова: «Citius. Altius. Fortius». Ці три слова латинською означають – «швидше, вище, сильніше». Олімпійське гасло закликає всіх учасників олімпійського руху до вдосконалення та гармонії відповідно до духу олімпізму.http://www.olympichistory.info/citius.gif
Ведучий 1:
Олімпійський вогонь: Олімпійським вогнем є вогонь, що запалюють в Олімпії під егідою МОК. Він проходить свій шлях до міста, в якому відбуваються Олімпійські ігри, за допомогою смолоскипової естафети та закінчує подорож у великій чаші олімпійського стадіону. 4087-050-124f6a52

Ведучий 2:
Олімпійська емблема: Олімпійська емблема чітко визначена в Олімпійській Хартії – правовому документі олімпійського руху. Основний її елемент – п’ять кілець, поєднаних з іншими елементами. Олімпійські кільця символізують ідеали й мету олімпійського руху. Вони мають синій, жовтий, чорний, зелений і червоний колір і переплітаються зліва направо. Кольори верхніх трьох кілець – синій, чорний і червоний. Нижче – жовте і зелене кільце. Вся фігура є правильною трапецією. Олімпійські кільця символізують толерантність і дружбу між усіма, хто бере участь у Олімпійських іграх з усіх п’яти континентів нашої планети.d:\img_6791.jpg
Ведучий 3: d:\img_6807.jpgd:\img_6754.jpg

У нашій школі також багато спортсменів. Можливо хтось з них також колись зробить свій внесок у розвиток Олімпійського руху. Деякі спортсмени вже досягли значних результатів у спорті. І сьогодні до нас у гості завітали випускники нашої школи: майстер спорту з боротьби дзюдо Єрмоленко Олександр Олександрович, кандидат в майстри спорту з легкої атлетики Кучер Максим Олександрович, майстер спорту міжнародного класу з футзалу Скотніков Роман Володимирович.
(Виступ гостей)

e:\2010_09_10\img_5842.jpg
Ведучий 1: Шановні учасники змагань! Спорт – це сила, грація, краса та наполегливість. Ми вам бажаємо проявити всі ці якості під час сьогоднішнього свята!

Ведучий 2: Програма змагань:

  • «Веселі старти» для учнів 1-4 класів; d:\img_3516.jpg
  • футбол (хлопці 9-11 класів),  • естафетний біг (учні 5-8 класів),

  • юнбол (учні 5-6 класів),

  • волейбол (дівчата 9 – 11 класів).d:\img_5846.jpg


Підведення підсумків змагань. Нагородження переможців.

Ведучий 1: Дорогі школярі! Ось і підійшла до кінця подорож олімпійськими шляхами, яка виявилася цікавою, пізнавальною, корисною, захоплюючою, хоча і короткою, але кожен з вас, хто зацікавився досягненнями та перемогами, силою та витривалістю наших спортсменів, завжди може дізнатися більше про успішних та здорових людей України та рівнятися на них. Ви – майбутнє нашої держави. Тож своїми знаннями, працею, здобутками підносьте її культуру. Давайте візьмемось за руки, щоб довести, що ми є один народ, що ми - українці!
Життя – це можливість. Скористайся нею!

Життя – це краса. Захопися нею!

Життя – це мрія. Здійсни її!

Життя – це виклик. Прийми його!

Життя – це боротьба. Стань борцем!

Життя – це удача. Шукай цю мить!Життя таке чудове – не змарнуй його!

Це твоє життя. Виборюй його!


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка