Сценарій позакласної години з }теми: «Мово рідна }моя, не }мовчи!»Скачати 171.34 Kb.
Дата конвертації30.04.2016
Розмір171.34 Kb.
#29765
ТипСценарій

Вище професійне училище №34

м}. Виноградів
Сценарій позакласної години

з }теми:«Мово рідна }моя, не }мовчи!»
Розробила: {викладач

{французької }мови

{Любка Є М.

Виноградів - 2011 р.


Як зачахне рідне слово — Не буде народу

Мово рідна моя, не мовчи! Вірші про мову

Мова народу — це не тільки засіб спілкування між людьми однієї нації, це набагато більше. Це і рідний край, безмежні простори полів і лісів, глибоководні ріки, чарівні озера і теплі моря, родинні зв'язки, спільні уподобання і думи народу, мрії людей і сподівання, культура і своя задушевна пісня, якої ні в кого більше такої немає. Це спільна радість і спільне горе, схожі долі, це все те, що виливається у рідне слово, однаково доступне для всіх. Рідна мова... У ній душа народу, його сила і слабкість, його неповторність і єдність. Мова народу... Вона як дві краплини води схожа на характер людей, які нею розмовляють. А наша рідна українська мова лірична і неповторна, поетична і спокійна, лагідна і мелодійна, як і сам співочий народ — добрий, лагідний, миролюбний і працьовитий. Мова, яка довгі десятиліття утискалася, виганялася з рідного дому, вважалася непотрібною сильними світу цього, все ж вижила і набирає сили, адже вона — душа народу, а душу не можна вбити, доки живі люди. Понад усе на світі вороги нашого народу прагнули позбавити український народ його чарівної мови, так як добре знали, що коли нема мови — нема нації, нема народу. Та все ж вона, мов фенікс, піднялася, воскресла з попелу і руйнування, і заговорила, заспівала на повний голос. Хоч і сьогодні її ігнорують, ніби вона і не є державною. Людці без гордості, без нації, які сьогодні виконують чужу політичну волю, прикладають всі зусилля, щоб знову знищити її, заставити піти в тінь, відступитись від законного права бути головною мовою в Україні. Ні, не можна цього допустити! Звучи, моя мово у серці народу, звучи і співай на повний голос. Люди, будьте пильні, не допустіть наруги над найріднішим, сокровенним, над рідною мовою! Мово рідна моя, не мовчи!

Мово моя, ти для мене криниця, Я навіки з тобою, допоки я є. П'ю з твого джерела і не можу напиться, Ти для мене любов і натхнення моє. Ти і казка, і пісня чудова лірична. Ти і дума, і правда, і мрія людська. Неповторна і щира, ласкава й музична, Українському серденьку завжди близька. Ніби мати, така дорога і єдина. Ніби Всесвіт — велика й велична для нас. Ми з тобою — народ і велика родина! І тебе берегти саме час, саме час!

А мова хай живе, нехай серця нам гріє,

багатою йде в світ і завжди молодіє! Бо в нас вона одна — чарівна, світанкова, І древня, й молода — велика наша мова!

Наша мова

Щоб розумним й мудрим стати, Треба рідну мову ЗНАТИ. А щоб вміти говорити, Треба рідну мову ВЧИТИ! Знає кожен з нас чудово — Не прожити нам без МОВИ. Рідна ж мова пелюсткова, Мудра, світла, СВІТАНКОВА. І дзвенить щодня і в свято, Бо вона така БАГАТА. І така джерельно-чиста Наша мова ПРОМЕНИСТА. Чарівна і калинова Наша мова ВЕСЕЖОВА. В ній такі слова чудові, Хліб і сіль на РУШНИКОВІ. В ній в віках батьки і діти, Як без мови в світі ЖИТИ? Понад світом хай лунає, Хай ніхто НЕ ЗАБУВАЄ Рідну мову українську, Мудру, щедру, МАТЕРИНСЬКУ

Міжнародний День рідної мови відносно молоде свято - до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.

Де і коли народилася традиція Міжнародного дня рідної мови? Історія свята, на жаль, має дуже трагічне начало. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.

Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.

Наука, що досліджує розвиток мови, складається з ряду історико- лінгвістичних дисциплін (історична граматика, історична фонетика, історична лексикологія, історична діалектологія, історія літературної мови), кожна з яких має свій об'єкт вивчення. Однак усі вони підпорядковані спільній меті, і як окремі частини складають єдину науку - історію мови.

Соціальні функції мови надзвичайно широкі. Дехто вважає мову лише засобом порозуміння між людьми. Насправді ж цим не вичерпується її значення. У мові закодовує нація всю свою історію, багатовіковий досвід, здобутки культури, духовну самобутність.

Мова для кожного народу стає ніби другою природою, що оточує його, живе з ним всюди і завжди. Без неї, як і без сонця, повітря, рослин, людина не може існувати. Як великим нещастям обертається нищення природи, так і боляче б'є по народові зречення рідної мови чи навіть неповага до неї, що є рівноцінним неповазі до батька й матері.

Згадаймо слова В. Сосюри: "Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема". Рівень розвитку рідної мови є джерелом духовного розвитку народу, А на думку С.М.Верещагіна і В.Г.Костомарова, "національна мова входить у поняття національної культури, бо природні умови, географічне положення, рівень і спеціалізація народного господарства, тенденція суспільної думки, науки, мистецтва - всі великі й малі особливості життя народу знаходять відбиття у мові цього народу". Тому знати, берегти і примножувати рідну мову - це обов'язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів.

Боже, Отче милостивий, Ти, нам дав ту мову красну. Поміж іншими найкращу, Нашу рідну, нашу власну.

Мова - краса спілкування. Мова - як сонце ясне. Мова - то предків надбання. Мова - багатство моє. Мова - то чиста криниця, Де б'є, мов сльоза джерело. Мова - то наша світлиця, Вона - як добірне зерно. Мова - державна перлина, Нею завжди дорожать. Без мови немає країни, Мову, як матір любіть.

Із святом вас, шановні добродії, шанувальники рідного слова. Мова - цілюще джерело, і хто не припаде до нього вустами, той сам всихає від спраги.

Століттями мова народу була тою повноводною річкою, яку ми називаємо

поезією.


Поетична грань живе у слові, і слово немислиме без неї, як немислима річка без води. "Рідна мова дорога людині як саме життя" - говорить народна мудрість. Адже без мови не може існувати народ та його культура. Рідне слово порівнюють з хлібом, мову називають солов'їною, дивом калиновим.

"Бентежна, тополина, калинова, Не випита, не вибрана до дна, Це наша українська рідна мова Немов бандури вічної струна".

Народна пісня - голос невсипущий Душі людської вічне відкриття. Вона ніколи, як і хліб насущний Не вийде з моди сущого життя.

Володимир Сосюра:

Вивчайте, любіть свою мову, Як світлу Вітчизну любіть, Як стягів красу малинову, Як рідного неба блакить. Нехай в твоїм серці любові Не згасне священний вогонь, Як перше промовлене слово На мові народу свого. Як сонця безсмертного коло, Що креслить у небі путі, Любіть свою мову й ніколи Її не забудьте в житті...


.НАША МОВА Кожного народу мова Неповторна, бо своя, І звучить народне слово, Наче пісня солов'я.

Дуже чесним і порядним Те народне слово є, Завжди друг нам і порадник, Завжди рідне і своє.

Українці ми єдині: Північ, південь, захід, схід - Ми живемо в Україні, Ми - один-єдиний рід.

Доброзичливі, бо сильні, Мужні, добрі трударі, Гордимося тим, що нині Ми - господарі землі,

Гордимось, що в нашій мові Ім'я є святе - Тарас, Наша мово, наше слово, Найрідніші ви для нас

ПАМ'ЯТЬ ДЛЯ ПОЕТА Ради неї працював він плідно, Ради неї він вірші свої складав. Для поета лиш одне потрібно, Щоб читач ці вірші пам'ятав. В ті слова, що чули ми від нього, Він душі своєї частку вклав, Може це були слова від Бога, А поет їх нам переказав. Я не знаю, чи поетом буду, Може це захоплення пройде, Але мрію, щоб колись, в майбутнім Хоча б інколи згадали і мене

РІДНА МОВА Рідне слово, рідна мова, Ви для мене — все життя, Повертаюсь до вас знову

Я з любові почуттям. Коли чую рідну мову, Почуваю радість я, Рідна мова, рідне слово, Ви для мене - все життя. Вас усі зганьбить хотіли, Від поляків до татар, Але знищить не зуміли Ні король, ні хан, ні цар. Рідна мова, ти чудова, Гордо йдеш ти в майбуття, Рідне слово, рідна мова. Ви для мене - все життя.

РІДНА МОВА Мова наша рідна, Мова українська, Це душі народу І краса, і біль, І зі всього світу, Здалека і зблизька, Українську мову Чути звідусіль.

Там, де українців Доля розкидала, Все вони втрачали, Зазнавали лих, Лише свою мову Ревно зберігали, Більшого багатства Не було у них.

Бережіть же, люди, Як зіницю ока, Мову неповторну, - Впевнений я в тім, Будемо ми жити І радіти поки Над землею лине Український гімн.

Так, і ще не вмерла, І не вмре ніколи Українська мова,

І нема проблем. Як звучить сьогодні В кожній нашій школі Мова українська, Значить, ми живем !

Андрій Дяченко

ЯК НЕ ЛЮБИТИ МОВУ? Як не любити мову, Нашу мову чарівну? Якби дали вибирати, То я б вибрала одну - Нашу мову українську, А бажання це моє, Бо і мила, бо і добра, І красива вона є .

Устименко Наталя

РІДНА МОВА

Рідна мова милозвучна, І чарівна, і гнучка, Швидкокрила, ніби пташка, І чарівна, мов весна. Найлагідніша у світі, Найніжніша на землі.

Де знайдеш таку співучу? - Тільки в нашій стороні! Мова мами, мова тата І бабусі з дідусем. Я навчу малого брата, Коли трішки підросте

Демчук Дмитрик

РІДНА МОВА Мова предків -наша мова. Як звучить вона чудово! Найніжніша на землі! Скільки слів ласкавих, ніжних, чарівних, співучих - різних! їх не можна не вживать, Найніжніша в світі мова І прекрасна, і чудова, Ніби пісня солов'я. Ніби річечка ласкава, Ніби теплі руки в мами, Ніби татове плече. Де знайдеш таку у світі, Щоб лилась, мов з джерельця? Щоб була така прекрасна І була б так до лиця? Бережім ії нащадкам, Щоб на вічнії віки Вона була, як багатство Повноводної ріки.

Не цурайтесь мови, люди, Рідного джерельця. Хай вона струмочком буде, Хай дійде до серця.

Хай вона в піснях лунає Кожен день і в свято. Соловейком хай співає В українській хаті.

Бо ж вона така багата, Українська мова. Неповторна і крилата І така чудова.

І цвіте у ній кохання, Рушники з квітками. Мрії наші і бажання, Верби над ставками.

Найрідніше, сокровенне, Найдорожче в світі І святкове, і буденне, В ній батьки і діти.Не цурайтесь, люди, мови, Не цурайтесь роду.Ведучий: Рідна мова - це мова , що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов'язує людину з її народом , з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями. Мова моя українська. Батьківська, материнська, Я знаю тебе не вивчену - Просту, домашню, звичну, Не з-за морів покликану Не з словників насмикану Ти у мені із кореня, Полем мені наговорена, Дзвоном коси накована, В чистій воді смакована, Болем очей продивлена, Смутком багать продимлена, З хлібом у душу всмоктана, В поті людським намокнуга, З кров'ю моєю змішана, І аж до скону захищена. ' Ведучий: 6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України, який гласить: „ На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: „Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця".

Ведучий: Із святом вас, шановні добродії, із святом , шанувальники рідного слова. Корені українського слова проросли з найдавніших діалектів праслов'янських племен, рясними пагонами розвинулися в часи Давньоруської держави. Древнє слово квітами-перлами розцвітало у найдавніших пам'ятках культури київської Русі, у грамотах полемічних творах , у красному письменстві різних часів.

Ведучий: У Київській Русі книги цінувалися, як рідкісні скарби. Мати декілька книг означало володіти цілим багатством. „Повість минулих літ" називає книги „ ріками, які наповнюють всесвіт мудрістю незмірної глибини". „Якщо старанно пошукати в книгах мудрості, - відмічав літописець то знайдеш користь душі своїй."

Ведучий: Україна та її культура святкують своє відродження. Але цьому передувала тяжка боротьба. Дуже багато жорстоких літ і століть пережила наша невмируща мова, мужньо знісши і витерпівши наругу наймогутніших царських сатрапів та посіпак шлахетсько- панських і своїх панів. Особливо „ результативним „ було нищення українства за Катерини II.

1769 рік - видано розпорядження російської церкви про вилучення у населення України українських букварів та українських текстів із церковних книг.

1775 рік - зруйновано Запорізьку Січ і закрито українські школи при полкових козацьких канцеляріях.

Ти вся порубана була, Як Федір у стену Безрідний, І волочила два крила Під царських маршів тупіт мідний. Але свій дух велично гідний, Як житнє зерно, зберегла. Ведучий: Вперше українську народну мову було піднесено до рівня літературної наприкінці ХУШ століття з виходом у 1798 році першого видання „Енеїди" Івана Котляревського, який вважається зачинателем нової української літературної мови

Так Котляревський у щасливий час Вкраїнським словом розпочав співати, І спів той виглядав на жарт не раз, Та був у нім завдаток сил багатий. І огник, ним засвічений, не згас, А розгорівсь ,щоб всіх нас огрівати. / звучить уривок з п'єси І Котляревського „Наталка Полтавка"/ Ведучий: Шевченко Т.Г. своїм величезним талантом розкрив невичерпні багатства народної мови, осягнув її, і як ніхто, розкрив чудову, чарівну музику українського слова: Ну що б , здавалося слова... Слова та голос - Більш нічого. А серце б'ється - ожива, Як їх почує!... / виконується поезія Т. Г.Шевченка - на вибір/

Ведучий: Реакційна частина суспільства, царські можновладці зробили все можливе, щоб припинити процес відродження мови. Антиукраїнська кампанія завершилась таємним циркуляром 1863 року міністра внутрішніх справ Валуєва: „...Впредь до соглашения с Министерством просвещения, обер-прокурором святейшего сенода и шефом жандармов относительно печатания книг на малороссийском языке, сделать по цензурному ведомоству рапоряжение, чтобы в печати дозволялось только произведения на этом языке., которые принадлежат к области изящной литературы; с пропуском же книг на малороссийском языке, как духовного содержания, так и учебных вообще,назначаемых для первоначального чтения народа, пристановить".

Ведучий: Виконання цензурою наказу царя доходило іноді до курйозів . Так, наприклад, видатний композитор Микола Лисенко подав свою оперу „Чорноморці". Після ознайомлення з ним цензура дозволила надрукувати лише музику, а текст заборонила. Ведучий:

Ти постаєш в ясній обнові, як пісня, линеш, рідне слово. Ти наше диво калинове, кохана українська мова.

Українська мова і пісня. Вони супроводжують людину з перших до останніх хвилин життя. Пісня душа народу, це його краса і доброта .Українська мова вважається однією з наймилозвучніших мов у світі. На одній міжнародній конференції було названо три мови, які є найкращими для співу: італійська, українська, грузинська. За легендою, коли Бог обдаровував діточок, маленькій україночці в дарунок дісталася ніжна, ласкава, задушевна пісня.

/ Виконується віночок з українських пісень./

Ведучий: І все ж умертвити українську націю не вдалося ні царському режиму, ні Жовтневому перевороту 1917 року. Благословенна ти в віках Як сонце наше благовісне, Як віщий білокрилий птах, Печаль і радість наша, пісне, Що мужність будить у серцях, Коли над краєм хмара висне. Ведучий: Тисячі найкращих українців пройшли через сталінські репресії, берівські концтабори. Етнічні втрати України з 1918 по 1948 роки вираховуються мільйонами. / Виходять учні зі свічками, ставлять під ікону Божої Матері. Тихо звучить „Реквієм" Моцарта./ Учні:Знищення урядовців УНР - 100 тисяч.

 1. Знищення українських партизан - 10 тисяч.

 2. Хуторяни, що зникли на засланні - 20 тисяч.

 3. Перший голод в Україні - 1 мільйон

 4. Виселення патріотичної інтелігенції без повернення в Україну - 200тисяч

 5. Знищення науковців - 15 тисяч , вчителів - 35 тисяч.

 6. Винищення професійної інтелігенції - 100 тисяч.

 7. Штучний голодомор в Україні - 10 мільйонів

 8. Втрати інтелігенції Західної України - 40 тисяч

Всього більше 12 невинних жертв...

Ведучий: Письменники, вчені, художники переслідувались за вільнодумство й любов до рідної землі та її мови.  1. мово, через „і" та через „Г\

Чи пак, через одну та дві сльозини Іти на Соловки та Сингаї За гріх судилось не одному сину. Ведучий: Ваші могили знані і незнані, - Волі народної дзвін, Вічна вам пам'ять, Вічна вам слава

  1. наш доземний уклін.

/ Під мелодію „Полонезу" М. Огінського на сцену виходять учні з портретами репресованих письменників - називають їх імена, дати і місце загибелі. Виконується пісня „Аве Маріє".

Ведучий: Сила слова безмежна. Особливо, коли воно живе, іскристе, емоційно виважене. Коли воно сліпуче, „як проміння ясне" а могутнє, „ як хвилі буйні" .Коли слова - палкі блискавиці. Тоді воно здатне робити чудо і хвилювати найтонші струни людського серця. Століттями мова народу була тією повноводною річкою, яку ми називаємо поезією. / Слово надається Голові Волинської організації Спілки письменників України Василю Степановичу Гею/. Читець:

Говоріть, як колись вас навчала матуся, Говоріть, як навчав у дитинстві татусь, Легко так, вільно так, щоб слова були в русі, Не тримайте слова, віддавайте комусь.

Щиро так, м'ягко так, починайте казати, Як воліла б відкритись ваша душа. Може хочеться їй у словах політати Привітати когось, а чи дать відкоша. Слів у мові мільйон, вибирайте найкращі, Кожна з них , лиш торкни, - як струна, виграва. Зрозумілі, вагомі й усі вони ваш і- Мелодійні, дзвінкі, українські слова.

Говоріть про любов і про віру у щастя. Уникайте мовчання, нудьги і ниття, Говоріть, хай в розмові слова веселяться, Говоріть і продовжуйте мові життя. /Олесь Лупій „Говоріть"/.

Ведучий: Зверніть увагу на багатющі можливості нашої мови. Ми будемо читати текст, кожне слово якого починається з літери „ Б „. „Біля білої берези блукав білий бородань.

Борода , брови були білі. Брав бородань бандуру, бурмотів, бубнів. Бандура болісно бриніла.

Ведучий: „ Багато бачив бандурист бід батьків, братів босих, багато брехні, безчестя, безкультур'я , братовбивства...Боротися! Безстрашно, безперервно боротися. Благати благословення Божого.

Ведучий: Боже! Бачиш - боса Батьківщина! Бо брат бив брата, батько - батька. Боже! Біль безжалісний, багряний буре віст! Боже, буде багата будиччина Батьківщини? Буде!". Ведучий: А скільки в нашій мові пестливих , ніжних форм слів до одного вибраного слова. Ось в англійській мові „хенд" - це просто рука і нічого більше, а у нас: - ручка, ручечка, рука, рученька, рученя , рученятко. А які слова можна добрати до слова" мама" - неня, матуся, мамуся, мамочко , матінко.

Ой яка чудова українська мова! Де береться це, звідкіля і як? Є в ній ліс, лісочок, пуща, гай, діброва. Бір, перелісок, чорноліс. Є іще й байрак, 1 така розкішна і гнучка, як мрія... Є в ній хурделиця, віхола, Завірюха, хуртовина, хуга, заметіль. Та не в тому справа, що така багата. Помагало слово нам у боротьбі, Кликало на битву проти супостата Та звучало сміхом на полях плаката, І за все це , мово, дякуєм тобі. Ведучий: А який тонкий та дотепний український гумор! Ось хоча б взяти гуморески Цавла Глазового. / Виконується гумореска/.

Ведучий: Сьогодні наше свято - це свято української мови та писемності. З часу винайдення писемності фактично почався період документальної історії людства, тому стало можливим не тільки передавати мовну інформацію на відстані, але й закріпити її в часі.

Ведучий: Перші спроби письма відносяться приблизно до 35-50 віків до нашої ери. Спочатку це була гілочка пальми - знак миру. Потім - схематичне зображення предмета чи якогось явища. І нарешті - ієрогліфи. Перше слов'янське письмо з'явилось в IX столітті нашого літочислення , а перший алфавіт створили брати Кирило і Мефодій у 862 році.

Ведучий: Вони прибули з Болгарії на прохання слов'янських князів - Ростислава І Святополка. Брати мали бути перекладачами , поширювати грамоту, взагалі займатися просвітницькою діяльністю. З друкованих джерел дізнаємося , що Кирило був освіченню людиною, добре знав грецьку, слов'янську, латинську, арабську та єврейську мови, а згодом вивчив і давньоруську. Працював бібліотекарем , викладав філософію. Таким же освіченим був і Мефодій.

/Виконується музичний номер або художнє читання/.

Ведучий: Однією з яскравих сторінок в історії нашого народу за самовизначення була діяльність добровільної громадської організації українців „ Просвіта", яка була закладена народовольцями в 1858 році у Львові .Перший осередок товариства розпочав свою діяльність у Луцьку 17 вересня 1918 року і носив назву „Луцька повітова Просвіта". Сьогодні у нас в гостях голова товариства „Просвіта" Кучинко Оксана Андріївна, яка розповість нам про окремі епізоди, які пов'язані з діяльністю товариства в м. Луцьку . Ведучий: Перша половина XX століття поставила перед українським народом такі випробування і такі муки, що їх не знало інше слово. Любити Україну і її мову вважалося за смертельний гріх. Нові тотальні репресії - звинувачення цілих народів у пособництві гітлерівському фашизмові тільки за те, що вони опинилися під фашистською окупацією, а

українців західних земель — у „ кривавій1' бандерівщині. Поголовне насильницьке переселення з українських корінних земель лемків і звинувачення найталановитіших письменників у „ проклятому українському буржуазному націоналізмові", заганяє українську мову в прокрустове ложе вже випробуваного довоєння. Слово ж наше рідне! Ти німоті не далося, Озернилось, як колосся. Стало бойове і гідне - Слово наше рідне.

Ти в тяжкі хвилини У підпіллі жить звикало, Проти фрица закликало, Промовляло до людини І в тяжкі хвилини.

Ведучий: XX проти культівський з'їзд партії відкрив очі на протизаконні безпідставні репресії. Він реабілітував мільйони людей, діячів науки і культури, літературні твори. Рідна мово! Запашна, співуча, гнучка, милозвучна, сповнена музики і квіткових пахощів, вона встала з колін, як піднялася наша Україна. Проголошення незалежності дало право зайняти українській культурі належне їй місце. Читець:

Як гул століть , як шум віків, Як бурі подих - рідна мова. Вишневих ніжність пелюстків, Сурма походу світанкова. Неволі стогін, волі спів, Життя духовного основа. Читець:

Все в тобі з'єдналося, злилося, Як і помістилося в одній! - Шепіт зачарований колосся, Поклик із катами на двобій, Ти даєш поету дужі крила,Щоб підносить правду в вишину, Вченому ти лагідно відкрила Мудрості людської глибину. І тобі рости, не в'януть зроду, Квітувать в поемах і віршах, Бо в тобі - великого народу Ніжна і замріяна душа. Під час проведення вечора були вручені квіти ветеранам товариства „Просвіта, бібліотечки книг та сувеніри для учасників концерту , лауреатів міжнародних , обласних конкурсів юних виконавців.

Скачати 171.34 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка