Сценарій підготувала: Касьчн О. Д., педагог організатор, зош І ііі ст №5, м. Переяслав Хмельницький



Скачати 81.54 Kb.
Дата конвертації02.05.2016
Розмір81.54 Kb.
#33558
ТипСценарій


Культурно – спортивне свято «Чи сяк, чи так – не боїться козак!»

За програмою Міжнародного Союзу Козацтва

« Козацькі забави»

Для учнів підліткового віку
Сценарій підготувала:Касьчн О.Д.,

педагог – організатор,

ЗОШ І – ІІІ ст.. №5,

м. Переяслав - Хмельницький

Мета:

- Відродження традицій українського народу по вкоріненню козацьких та історичних звичаїв побуту;

 • Пропаганди засобів масової фізичної культури і спорту;

 • Виховання підростаючого покоління в дусі козацького рицарства;

 • Організації змістовного відпочинку і дозвілля школярів.

Наочне оформлення: плакати «Рух - це здоров*я, це – життя», « Здорове тіло - продукт здорового розуму».

Музичне оформлення: Козацькі пісні: пісня « Козаченьки», музика А.Сердюка, слова В.Чубенка; Н. Яремчук «Гей,Ви козаченьки»; пісня «Гуляють українські козаки», слова і музика Євгена Шатири та ін..

Технічні засоби: комп*ютерна техніка, акустична система, мікрофони.

Спортивний інвентар, реквізит: канат, колода до 45 кг., два або чотири мати, дві гирі вагою до 18 кг.; два мішки.

Обладнання: дипломи, грамоти, стіл, стільці, протокол проведення змагань, ручки.

Умови конкурсу:

 • команда (курінь) складається із 10 козаків і отаман , які за станом здоров*я допущені до участі в спортивних змаганнях;

 • кожний курінь (команда) повинен мати свою емблему( 5-6 см.), козацьке вбрання ( сорочка та козацькі шаровари), взуття довільне, свій девіз, привітання суддівської колегії та суперникам;

 • безпосереднє проведення змагань покладається на головну суддівську колегію;

 • при однаковому результаті в один чи більше учасників(команд) в окремих видах змагань перевага надається тому, хто виконував вправу першим;




 • переможці в командному заліку визначаються по найбільшій сумі очок за підсумками змагань у всіх видах програми згідно таблиці нарахування очок:

1 – місце – 30 очок 7 – місце – 15 очок

2 – місце – 26 очок 8 – місце - 14 очок

3 – місце - 23 очок 9 - місце – 13 очок

4 – місце – 19 очок 10 – місце – 12 очок

5 – місце – 16 очок 11 – місце – 11 очок

6 – місце 16 очок 12 – місце -10 очок

У випадку рівності очок перевагу отримує курінь, який показав кращий результат в перетягуванні линви.

Хід програми

Звучать козацькі литаври. Команди під звуки литавр заходять стройовим кроком на спортивний майданчик. Два козака: козак Яким Андрушко і козак Голокопитенко під звуки « Козацького маршу» обходять поважним кроком козацький стрій, знімають головні убори, розкланюються на чотири сторони.

Козак Андрушко: Здорова була , громадо! Я – козак Андрушко , а це мій побратим, запорозький козак, Голокопитенко.

Козак Голокопитенко: Здоровенькі були! А що, добрі молодці! Чи не пора вам своїм соколиним оком все довкола окинути, гарненько розім*ятися і плечі свої богатирські розправити, силу, спритність, витривалість молодецьку показати? (відповідь учасників змагань). Пора, давно пора!

Козак Андрушко: А ви, дівчата! Чи не час вам настав себе показати та на славних хлопців подивитися? (відповідь дівчат). Саме час, в самий раз.

Козак Голокопитенко: У нас, у запорозьких козаків заведено щоденно займатися тіловихованням і тіловдосконаленням у тісному зв*язку з природою. Цього від нас наполегливо вимагав і сам кошовий отаман Іван Дмитровч Сірко. Якщо козак був фізично недосконалим, то він відчував свою нерівність і щиро прагнув підвищити свій вишкіл. Ось подивіться на мене (співає): « Я молодий, з бадьорою ходою, здоровий, дужий, з буйнодзвоном сил, упевнений, свідомий, що кохають мене на цій землі…»(Бабій С. «Дума про здоров*я духовне»). Ну-у-у, просто справжній козак - богатир.

Козак Андрушко: Серед запорозьких козаків були справжні богатирі. Гетьман низових козаків Іван Підкова запросто розгинав підкови, міг зупинити віз, запряжений шістьма кіньми, ухопивши його за заднє колесо, волячим рогом пробивав дубові ворота. Тому за ним закріпилось прізвисько « Підкова».

Козак Голокопитенко: Добре розвиненими фізично були: Б.Хмельницький, П.Сагайдачний, Іван Богун…

Козак Андрушко: Цей список можна продовжувати і продовжувати. Ось послухай краще, що писав про гетьмана Мазепу французький дипломат Жан Балюз : «Тіло його міцніше, ніж тіло німецького рейтара, тобто, солдата, і їздець з нього знаменитий».

Козак Голокопитенко: А ви, поважне панство, чи дбаєте щодня про свій фізичний розвиток? ( відповідь учасників змагань). Якщо так, то я всіх запрошую на культурно – спортивне свято « Чи сяк,чи так – не боїться козак»!

Звучить пісня « Здоров*я». Автор слів Віталій Стебенєв, автор музики Віктор Пеньков.

І. Коли день ще на початку

Довго в ліжку не лежи,

Не лінуйсь, зроби зарядку,

І до школи ти біжи,

Приспів

Здоров*я – це багатство,

Яке Господь нам дав,

І треба, щоб з дитинства

Його ти цінував.

Здоров*я не придбаєш

За гроші, пам*ятай.

Його від Бога маєш,

Про це не забувай.

ІІ. Бережи здоров*я змалку,

Бо хазяїн тіла - ти.

Щоб життя прожити довге,

Себе треба берегти.

Козак Андрушко: Молоді соколята, ми не самі прийшли, а ще й гостей з собою привели, тож не стійте, як глухі та сліпі і не стримуйте свого бажання,щиро, дружніми оплесками вітайте дорогих гостей:

1.________________________________________________

2.________________________________________________

3.________________________________________________

Козак Голокопитенко: Ми ось тут з козаком Андрушко порадились і прийшли до однієї і досить вагомої згоди.Тимчасово свої права передаємо директору школи і йому для привітання надаємо слово.

Козак Андрушко: Слово директору школи __________________________!

Козак Голокопитенко: Серед запорозьких козаків значного поширення набули різноманітні системи єдиноборств: Бойовий гопак, боротьба « гойдок», система козацької боротьби «спас».

Козак Андрушко: Бойовий Гопак ліг в основу козацького танцю гопак. Складні акробатичні вправи, багато ударів руками і ногами були складовими самозахисту наших предків у боротьбі з ворогами. Бойовий Гопак являє собою стрибкову систему віддаленого бою, що не поступається світовим стилям східної боротьби.

Козак Голокопитенко: Боротьба «гойдок» була призначена в основному для розвідників - пластунів. За цією системою боєць «приклеювався» до суперника, повторював усі його рухи, а в разі помилки ворога нападав на нього, брав у полон чи знешкоджував. Арсенал прийомів цього виду єдиноборства дозволяв козакові битися вночі з кількома своїми противниками.

Козак Андрушко: Система козацької боротьби «спас» мала не атакуючий, а суто оборонний характер. Для неї характерне багаторазове, скрупульозне відпрацювання блокування дій супротивника. Основа спаса – словозаговір,молитва і секретне навчання; символ – Віз, Велика Ведмедиця. Багато спасівців ставали характерниками.

Козак Голокопитенко: Шановна громадо! Вихованці Школи Бойового Гопака продемонструють свої знання українського мистецтва двобою, керівник ______.

Виступ вихованців Школи Бойового Гопака

Козак Голокопитенко: На свято суддівство ми запросили поважне, дуже об*активне і напрочуд уважне, то ж послухаємо його, щоб нам всім усього було!

Козак Андрушко: До мікрофону запрошуємо голову суддівської колегії, отамана Переяславського ордена Бронзового козацького хреста ІІІ ступеня ім.. Б.Хмельницького, полку реєстрового козацтва Чернея Є.В.! (голова суддівської колегії знайомить усіх учасників з програмою змагань, подає команду отаманам здати рапорти про готовність куренів до випробувань . Отамани козацьких загонів здають рапорти, а загони вигукують свої девізи, привітання суддям і суперникам).

Голова суддівської колегії: Культурно – спортивне свято « Чи сяк, чи так – не боїться козак» розпочати!

Виконується Гімн України

Програма змагань

І. ПЕРЕТЯГУВАННЯ ЛИНВИ

Склад команд 5 козаків. Перемагає команда, що перетягне свого суперника. Змагання проходять за системою вибування.

ІІ. ПІДНІМАННЯ ВАГИ

До змагання допускаються по два учасника від куреня. Вага колоди до 45 кг. Піднімається вага від землі на витягнуті руки. Після сигналу судді вага опускається вниз, нижче пояса,не торкаючись землі і продовжується виконувати вправа. Під час піднімання ваги не дозволяється робити перерву для відпочинку, торкатися вагою землі.

ІІІ. ДУЖАННЯ НА РУКАХ

До змагань допускаються по одному козаку від куреня. Змагання проводяться без врахування вагових категорій, правою рукою, з вибуванням, згідно діючих правил.

ІV. КОЗАЦЬКА ПЕРЕДАВАНКА

Приймають участь сім козаків.

Перший етап - перенесення ваги на 30 м.; - 4 чол.

Другий етап – стрибки у мішку 30 м.; - 2 чол.

Третій етап – « Тачка» - 2 чол.

Нагородження

Нагородження проводить голова суддівської колегії. Курені, які посіли І – ІІ – ІІІ місця у командному заліку нагороджуються дипломами. Козаки (змагуни), які посіли призові місця в окремих видах програми нагороджуються грамотами.

Козак Андрушко: Так, довели наші хлоп*ята правдивість прислів*я « Куди козака доля не закине – все буде козак!»

Козак Голокопитенко: Зростайте і тілом, і духом!

Козак Андрушко: І пам*ятайте, що є у нас козацька бойова закваска: там, де Україна – там і козаки!

Голова суддівської колегії закриває змагання

Виконується Гімн України

Козак Голокопитенко: А ми з вами не прощаємося, а запрошуємо на « Січові Фестини», які для вас підготували юні аматори і самодіяльні колективи школи.

Козак Андрушко: Учасників козацьких випробувань просимо підійти до імпровізованої сцени, на вас там чекає приємний сюрприз!

Січові Фестини

Література

 1. Васильев А. Козачий спас// Чудеса и приключения. – 2005. - №1. – С. 36 – 37.

 2. Медвідь Л.А. Українська козацька педагогіка //Початкова школа. – 1996. - №10. – с. 58-60

 3. Пилат В. Бойовий гопак. – Львів: Галицька Січ, 1994. – 228с.





Каталог: public -> articles -> samovryaduvanna
public -> Учебно-методический комплекс «Современный терроризм: сущность, причины, модели и механизмы противодействия»
public -> В. П. Введение в историографию отечественной истории ХХ в.: Учебное пособие
public -> Алекcандр Иванович Доронин Бизнес разведка
public -> «Теория и методика культурно-досуговой деятельности»
public -> Розвиток творчих здібностей учнів засобами ікт на уроках географії Актуальність теми дослідження
samovryaduvanna -> Сценарій підготувала: Касьян О. Д., педагог-організатор, зош І-ІІІ ст №5, м. Переяслав- хмельницький
samovryaduvanna -> Сценарій підготувала: Касьян О. Д., педагог-організатор, зош І-ІІІ ст №5
samovryaduvanna -> Програма для кола любителів гри, для тих, хто має бажання організовувати і проводити ігри, цікаві ігрові програми для малечі; веселі конкурсні програми, атракціони для дітей старшого віку та підлітків
samovryaduvanna -> Сценарій театралізованої акції «Незгасима свічка»

Скачати 81.54 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка