Сценарій лінійки, присвяченої 150-річчюДата конвертації02.05.2016
Розмір42 Kb.
Сценарій лінійки, присвяченої 150-річчю

першого публічного виконання гімну України

Ведуча: …Ще не вмерла в Україні ні слава ні воля, ще нам браття молодії усміхнеться доля …

Ведучий: Душу й тіло ми положем за нашу свободу, і покажем, що ми браття козацького роду!

Ведучий: 10 березня 1865 року у Перемишлі під час першого на Західній Україні шевченківського концерту відбулося перше публічне виконання Гімну України «Ще не вмерла України…» на слова Павла Чубинського і музику Михайла Вербицького.

Ведуча: Нині ми не можемо уявити нашу державу без її прекрасного гімну . Саме в 2015 році виповнюється рівно 150 років з моменту першого його виконання.

Ведучий: Держа́вний гі́мн Украї́ни — один із головних державних символів України поряд із прапором і гербом. Державним гі́мном є перший куплет та приспів пісні «Ще не вмерла України і Слава, і Воля», слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького. Офіційно його «Музичну редакцію» ухвалила Верховна рада України15 січня 1992 року; слова гімну затверджено «законом про Гімн України» 6 березня 2003 року

Ведуча: Гімном починають та закінчують день, гімн звучить на всіх урочистостях, знову і знову прославляючи Україну. Коли звучить мелодія нашого гімну усі присутні мають підводитись, віддаючи пошану нашій державі.

Ведучий: І кожен українець повинен знати, з чого ж розпочалась історія цієї прекрасної патріотичної композиції…

Ведуча: Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли на одній з вечірок у Павла Чубинського, українського етнографафольклориста та поета, сербські студенти, що навчалися в Київському університеті, співали патріотичну пісню, в якій згадувався цар Душан і в приспіві були слова «срце бије и крв лије за своју слободу»

Ведучий:  Чубинському пісня дуже сподобалася, і він раптом подався в іншу кімнату, а через півгодини вийшов звідти з готовим текстом пісні «Ще не вмерла Україна. Поширення цього вірша серед українофільських гуртків, щойно об'єднаних у Громаду, сталося дуже швидко. 

Ведуча: 20 жовтня того ж року шеф жандармів князь Долгоруков дав розпорядження вислати Чубинського «за шкідливий вплив на розум простолюду» («за вредное влияние на умы простолюдинов») на проживання в Архангельську губернію.

Ведучий: Перша публікація вірша Павла Чубинського відбулася у львівському журналі «Мета», 1863, № 4. Отримавши поширення на Західній Україні, вірш не пройшов повз увагу релігійних діячів того часу.

Ведуча: Один із них, отець Михайло (Вербицький), знаний композитор свого часу, захоплений віршем Павла Чубинського написав музику до нього. Вперше надрукований у 1863, з нотами — в 1865, в 1917 році почав використовуватися як гімн Української держави.

Ведучий: Але у  19171920 роках «Ще не вмерла Україна» як єдиний державний гімн законодавче не був затверджений, використовувалися й інші гімни.

Ведучий: Коли в Радянському Союзі було вирішено створити окремий гімн для кожної країни в його складі, вірш «Ще не вмерла Україна» був відкинутий як варіант, щоб не викликати сепаратиські настрої серед українців. Потрібен був текст, в якому б стверджувалося, що Україна — держава, що входить до складу СРСР.

Ведуча: Тому затверджено було варіант Павла Тичини «Живи, Україно, прекрасна і сильна» , що став державним гімном Української РСР у період з 1949 до 1991 рік. Композитор Антон Лебединець створив музику для нього. Але цей гімн так ніколи й не знайшов популярності

Ведучий: Через майже півстоліття 15 січня 1992 року музичну редакцію Державного гімну затвердила Верховна Рада України[5], що знайшло своє відображення у Конституції України. І Тільки 6 березня 2003 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний гімн України»[6], котрий запропонував президент Леонід Кучма.

Ведуча: Законопроектом пропонувалося затвердити як Державний гімн Національний гімн на музику Михайла Вербицького зі словами першого куплета і приспіву пісні Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна». Перша строфа гімну, згідно з пропозицією президента, звучатиме «Ще не вмерла України і слава, і воля»

Ведучий: З того моменту й почалася нова, незалежна, свідома епоха в історії нашого гімну.

Відеоролик.

Ведучий: Нині, в часи нелегкої і підступної боротьби на території нашої держави, українці по-новому почали сприймати і відчувати свій гімн, який вселяє в нас віру в себе і в свій народ.

Ведуча: Кажуть: пісня і мова — то душа народу. В нашій пісні – наша сила, наша слава і воля наша. Нехай же сила нашого гімну об’єднає і поріднить нас всіх, надасть неабиякої могутності в цій нелегкій боротьбі за мир і спокій у власній державі.

Виконання державного гімну України.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка