Сценарій до Дня Святого ВалентинаСкачати 61.81 Kb.
Дата конвертації02.05.2016
Розмір61.81 Kb.
Сценарій до Дня Святого Валентина

Ведучий І: Добрий день! Ми раді вас вітати. Хто знає, яке свято наближається? Правильно! День Святого Валентина, день всіх закоханих. А що ви знаєте про свято? Хто такий святий Валентин?

Все це вірно. За старовинною традицією всі молоді люди, юнаки та дівчата, можуть не криючись освідчитися в коханні, пославши своєму коханому чи коханій листівку, прикрашену червоними серцями або який-небудь подарунок, що має форму серця, або ж червоний тюльпан. Згідно перської легенди, червоний тюльпан виріс від сліз закоханих і став нев’янучим символом любові. Дарують цього дня сердечка, їх ще називають валентинками.

Ведучий ІІ: Я знаю ще одну легенду. Багато століть тому давньоримським воїнам закон не дозволяв одружуватися, поки вони перебували на службі. А служба тривала 25 років. Святий Валентина, пастир і духовник, потайки благословляв люблячі серця і вінчав закоханих. Його вороги та заздрісники видали. Він був страчений 14 лютого. З тих пір цей день святкують як день усіх закоханих.

Ведучий І: Що ти все про сумне, адже День святого Валентина — веселе свято. І ми будемо відзначати його весело.

Ведучий ІІ: Правильно, адже в цьому залі всі закохані.

Ведучий І: Ти перебільшуєш, я щось не вірю.

Ведучий ІІ: Хочеш, я доведу, що всі, що знаходяться тут, закохані? Дивись, діти люблять батьків, батьки — дітей, хтось любить свою кішку, а хтось — книжку, багато хто любить кінофільми.

(Глядачам): Хто любить їсти — підніміть руку, хто любить поспати — дві руки, хто любить дивитися телевізор і їсти шоколад — потопати ногами.

Ось бачиш!

А зараз пісня

Ведучий. Любов придумана не нами, Вона від Бога нам дана, І хоч любов буває різна, Та кожна справжня — Завжди лиш одна.

Ведуча. Любов безмежний, чудовий дар, Що дав творець своєму створінню. Любов — це жертва, серця жар, І райський спокій у терпінні. Ведучий. «Я тебе кохаю...». Різні віки, різні мови... все різне. Єдине — кохання.

Кохання — вогонь і лід,

поезія і проза,

о, як пісня,

без кінця та краю,

що лине над безкрайніми степами:

як біг струмка,

як грім і блискавиця,

як зірка, що вражає сміливця красою й простотою водночас.

Кохання — все, що було, буде. Воно зігріває вас у свята й будні.

Ведуча. Найкращими словами, що причаїлись у найпотаємніших глибинах сердець, передають закохані одне одному свої почуття, розповідають про радість і щастя, про тугу та біль. Саме кохання, любов — джерело творчого натхнення багатьох поколінь. До цієї одвічної теми завжди зверталися художники, скульптори, філософи, композитори.

Ведучий. До кожного з нас рано чи пізно в душу заглядає кохання. Кохання — одне з піднесених, шляхетних і прекрасних почуттів! Кохання панує над світом. Воно поза віком і часом. Ведуча. Чи переллю колись у слово Оце щемливе почуття? Що так зненацька і раптово Ввірвалося в моє життя? До крику — душу обпалило! До крові — серце обпекло! Подарувало мені крила, До неба — вкотре! — підняло! (Г. Костів-Гуска).

Ведучий. Саме 14 лютого, ми звертаємось до теми кохання, бо сьогодні надзвичайний день — День Святого Валентина — Всесвітній день закоханих.

Ведуча. 14 лютого, день Святого Валентина — покровителя всіх закоханих. Це хвилююче свято прийшло до нас із Заходу, де щороку його відзначають. Різні перекази, легенди стверджують, що Святий Валентин — не вигаданий. У Давньому Римі цим іменем був названий один священик. Жив він у III ст. н. е., у роки царювання Клавдія II. Як відомо, цей імператор прославився своєю жорстокістю, деспотизмом. Клавдій II заборонив одружуватися воїнам, бо, мовляв, вони тоді не так пильно нестимуть службу. Рим. III століття нашої ери. Імператор мріє створити найсильнішу армію в світі. «Справжній чоловік має бути справжнім воїном, а не сидіти біля жіночої спідниці, — заявляє він. І оскільки воїн має бути завжди в поході, далеко від дому, то ніщо не повинно зв'язувати його з домівкою. Я забороняю воїнам моїх легіонів одружуватися». Священик Валентин, незважаючи на заборону та небезпеку, таємно одружував закоханих.

Ведучий. Усе закінчилося сумно. Валентина кинули до в'язниці. Тюремний наглядач зрозумів, що у камері знемагає освічена, душевно багата людина. Він ставився до Валентина із співчуттям, і, як міг, полегшував його муки. У цього наглядача тюрми була донька Джулія — надзвичайної краси дівчина, але вона була сліпою. Невдовзі священик Валентин став учителем доньки наглядача. Він навчав її арифметики, ботаніки, географії, відкрив перед нею світ, якого вона ніколи не бачила.

Ведуча. Валентин закохався у цю надзвичайно розумну дівчину і Джулія відповіла йому взаємністю. Якось Джулія запитала у Валентина, чи Бог справді чує щиру, гарячу молитву, чи проявляє своє милосердя до бідних і стражденних, до тих, хто вірить у нього.

— Так,— відповів Валентин. Вони взялися за руки, впали на коліна і почали гаряче молитися, щоб Бог послав Джулії зір. Раптом у тюремну камеру увірвалося яскраве світло.

— О, Валентине, я бачу!— вигукнула Джулія.

— Я бачу!!! Їхній радості не було меж.

Ведучий. Але Валентина 14 лютого 269 року стратили. Його не змогло врятувати навіть палке кохання прекрасної Джулії. Усю ніч перед стратою з 13 на 14 лютого він писав коханій листи. «Твій Валентин»,— такими були останні слова в них, виведені його рукою.

Ведуча. Згодом, у 469 році, священика зарахували до лику святих. Відтоді Валентина вважають єдиним святим — покровителем всіх закоханих. З того часу минуло майже дві тисячі років. Та слова кохання живуть і досі.

Весь світ у день 14 лютого зізнається у коханні. Закохані надсилають одне одному ніжні та трепетні листи, які називаються «валентинками».

Ведучий. Мені здається, може, я не знаю, Було і буде так у всі часи: Любов, як сонце, світу відкриває Безмежну велич людської краси. І тому світ завжди благословляє І сонце, що встає, і серце, що кохає.

Ведуча. У Англії у цей день ворожать. Дівчата пишуть на папірцях чоловічі імена, заліплюють їх в глину і кидають у воду. Кулька, що спливає першою, і приносить дівчині ім'я судженого.

Ведучий. Француженки у ніч перед 14 лютого пришивають листки лавра до подушки, тоді можна побачити уві сні нареченого.

Ведуча. В Америці, Англії у день святого Валентним ми їм зустрінете жодної жінки без букета квітів.

Ведучий. Один з британських звичаїв такий: 4-5 хлопців на папірцях пишуть імена дівчат, кидають їх у кепку і витягують. Дівчина, чиє ім'я витягне хлопець, стає його «Валентинкою». А хлопець, стоячи на одному коліні, читає їй сонет Шекспіра.

Ведуча. День святого Валентина в Італії називають «Солодким днем», бо тоді прийнято дарувати своїм коханим переважно солодощі.

Ведучий. А поляки цього дня ходять до костьолів, моляться до ікони святого Валентина в надії на щасливе кохання.

Ведуча. Як на мене, найбільш не ординарно День усіх за¬коханих святкують в Японії. 14 лютого на головній площі Токіо відбувається щось незвичайне: кілька дівчат та хлопців, стоячи на сцені, голосно вигукують свої побажання та освідчуються в коханні. Хто зробить це голосніше, той отримує приз.

Ведучий. Багато років тому в Англії у цей день дітей наряджали в одяг дорослих. Вони ходили від хата до хати і співали пісні про Святого Валентина.

Ведуча. В Уельсі з дерева вирізали дерев'яні ложки й дарували їх своїм коханим 14 лютого. Ці ложки оздоблювали сердечками, ключиками, що означало: «Ти знайшов шлях до мого серця».

Ведучий. На Сицилії існує таке повір'я: якщо молода дівчи¬на стоятиме біля вікна півгодини перед сходом сонця напередодні Дня Валентина і перший промінь впаде на неї, то того ж року вона вийде заміж.

Ведуча. У Німеччині дівчата писали на цибулинах тюльпанів чоловічі імена. Який тюльпан зацвіте першим — за того дівчина і вийде заміж.

Ведучий. У Римі хлопці витягували невеличкі аркуші з написаними на них жіночими іменами. А японці вважають 14 лютого своєрідним днем вітання, коли подарунки отримує в осно вному сильна половина людства.

Ведуча. Усіх святкових витівок, що їх на День Святого Валентина роблять досить-таки серйозні люди, перелічити просто неможливо. Що там тобі листівки у вигляді сердечок, цукерки, парфуми і квіти! Як ви гадаєте, чи здатна була «залізна леді», колишній держсекретар Америки Мадлен Олбрайт обійти всіх учасників засідання Ради Безпеки ООН і вручити кожному з них по гарному подарункові із солодощами? Здатна — у День Валентина! Чи можуть жорстокі перуанські терористи дозволи¬ти побачення своїм заручникам із коханими? Так, лише у день Святого Валентина.

Ведучий. А в Норвегії 14 лютого можуть одружуватися без згоди батьків. В Японії в цей день освідчуватись в коханні може першою жінка.

Ведуча. Коли, в якому віці приходить кохання? Звідки її чекати? Скільки разів можна кохати?

Ведучий. Відповіді на ці питання вам ніхто не дасть. Не існує рецептів кохання.

Ведуча. Коли кохання є, то воно є, а коли його немає, то воно неодмінно прийде.

Ведучий. Перше побачення. Перші квіти від коханого. Перший поцілунок. Перша любов... Найчистіше почуття. Багато людей згадують, що перше кохання запам'ятовується назавжди, і хоч бувають почуття сильніші, проте перше — найсвятіше.

Життя без кохання, Життя без любові — То небо без сонця, То небо беззоре!Ведуча Життя неможливе, Воно не існує, Коли наше серце Любові не чує!

Вітаємо всіх з прекрасним днем Святого Валентина і даруємо пісню.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка