С. М. Павлбюк // Регіон 2014: стратегія оптимального розвитку: матеріали міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 80-річчю кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства Харківського нацСкачати 38.92 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір38.92 Kb.
#17289
Павлюк С.М. Інвестиційна діяльність у сфері рекреаційно-туристичного природокористування Івано-Франківської області /С.М. Павлбюк // Регіон – 2014: стратегія оптимального розвитку: матеріали міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 80-річчю кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (м.Харків, 6 листопада 20114 р./ гол. Ред..колегії В.С. Бакіров). – Х. ХНУ ім. В.Н. Каразіна, 2014. – С.147-149
УДК 338. 483.(477.86)

ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ У СФЕРІ РЕКРЕАЦІЙНО-ТУРИСТИЧНОГО ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
С.М.Павлюк

sv1406@rambler.ru

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, м. Чернівці, Україна
На особливу увагу заслуговує механізм формування інвестиційного клімату у сфері рекреаційно-туристичного природокористування. Зокрема, інвестиційна можливість рекреаційно-туристичного природокористування визначається насиченістю території чинниками виробництва (рекреаційно-туристичними ресурсами, матеріально-технічним забезпеченням, розвитком інфраструктури, кадровим забезпеченням тощо), соціальним рівнем життя населення, рівнем безпеки, готовність влади співпрацювати, успішний досвід реалізації інвестиційних проектів. Наявний потенціал рекреаційно-туристичного природокористування в умовах кожного регіону необхідно розглядати системно.

Івано-Франківська область має значну інвестиційну спроможність. За рейтингом інвестиційної привабливості серед 27 регіонів України область увійшла в трійку лідерів, поступившись лише Львівській. За даними щорічного комплексного дослідження інвестиційного клімату регіонів, яке проводиться Київським міжнародним інститутом соціології спільно з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій на замовлення Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України.

Завдяки своєму розташуванню, різноманітністю природних ресурсів, наявністю історико-культурних пам’яток Івано-Франківська область є перспективною. До прикладу в області функціонує 438 заповідних територій та об’єктів загальною площею 186,5 тис. га (13,4%), зареєстровано 3477 пам’яток історії і культури та 1359 пам’яток архітектурної спадщини, крім того в області функціонує 184 садиби сільського (зеленого) туризму та 225 колективних засобів розміщування (готелі та аналогічні засоби розміщування – 193, спеціалізовані засоби розміщування – 32). Розвиток рекреаційно-туристичної галузі покращує інвестиційне середовище, забезпечує в деякій мірі надходження до місцевого та регіонального бюджетів, сприяє поліпшенню стану супутніх галузей господарства [2].

Неодноразово зазначається, що рекреаційно-туристична галузь є однією з найперспективніших в області (понад 1 млн. осіб), проте інвестиційні проекти, які б по справжньому зацікавили інвесторів ще не набули стабільного розвитку. Спостерігається поступове підвищення якості туристичних послуг, промоційне забезпечення галузі, проводиться низка заходів для покращення інвестиційного іміджу у сфері рекреаційно-туристичного природокористування.

З метою налагодження нових взаємовигідних зв’язків в області проводяться бізнес-форуми національного та міжнародного значення, відбувається впровадження спільних інвестиційно-інноваційних проектів та програм. Яскравим прикладом слугує нещодавно проведений перший Гуцульський бізнес-форум у Верховинському районі. На якому обговорювалися питання інвестиційних пропозицій, подальші перспективи розвитку гірського-сільського господарства, гірського-лісового господарства, декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва, сільського (зеленого) туризму та рекреації. Виставково свої доробки презентували не тільки місцеві підприємства, а й представники з інших районів Івано-Франківської та сусідньої Чернівецької областей, і очікують на позитивні результати [3].

На сучасному етапі існуючі інвестиційно-інноваційні проекти в області в основному стосуються галузей промисловості, відбувається створення індустріальних парків; пропозиції, які надходять від іноземних інвесторів базуються на пріоритетних галузях господарства регіону. Проте зростає зацікавленість інвесторів до проектів та пропозицій, які пов’язані з рекреаційно-туристичним природокористуванням: створення рекреаційно-туристичних комплексів, гірськолижних комплексів з мінімальною шкодою для природного середовища на територіях несільськогосподарського призначення (в основному гірські райони), дослідження та використання рекреаційно-туристичних ресурсів, які є маловідомими, але мають туристичну цінність [1].Отже, інвестиційні пропозиції та інвестиційні проекти, спрямовані на практичне впровадження довготермінової маркетингової стратегії Івано-Франківщини як рекреаційно-туристичного регіону – вдала стратегія перспективного розвитку інвестиційної діяльності в рекреаційно-туристичному природокористуванні області, особливо на територіях із сприятливими рекреаційно-туристичними умовами, які за об’єктивних причин знаходяться на початковому етапі розвитку.
Список використаних джерел: 1. Малофєєва О.В. Інвестиційна привабливість туристичної діяльності в Херсонській області // Наукові записки Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка. Географічні науки. – Вип. 5. – С. 114-118. 2. Колективні засоби розміщування Івано-Франківської області у 2013 році (статистичний бюлетень) / [відп.за вип. Козак О.І.] – Івано-Франківськ: Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2014. – 59 с. 3. Перший Гуцульський бізнес-форум. [Електронний ресурс]. – режим доступу: URL: http://ww2.gov.if.ua/verhovynska/ua/newsНазва з екрана.
Каталог: jspui -> bitstream -> 123456789
123456789 -> О. А. Поцулко психологія управління навчально-методичний комплекс для студентів заочної форми навчання спеціальності «Менеджмент організації»
123456789 -> Міністерство освіти І науки, молоді та спорту україни державний вищий навчальний заклад донецький національний технічний університет
123456789 -> Євген Бойко, Володимир Шпортій
123456789 -> Навчальний посібник Укладачі: Н. Г. Матейчук, О. П. Степаненко чну 2014 ббк 88. 8

Скачати 38.92 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка