Рудь Б. Ю., студ., Кнутш етнічні конфлікти їх вплив на сучасний стан суспільстваСкачати 23.23 Kb.
Дата конвертації14.04.2016
Розмір23.23 Kb.
Рудь Б. Ю., студ., КНУТШ
Етнічні конфлікти - їх вплив на сучасний стан суспільства

Сучасні локальні війни і військові конфлікти мають, в основному, своєю основою міжетнічні непорозуміння. Аналіз війн у колишній Югославії на початку 90-х років, війни у Чечні та військових конфліктів або терактів у Нагорному Карабасі, Туреччині, Таджикистані, Афганістані дає змогу по-перше – виокремити загальні особливості, по-друге – зробити висновок, що майже всі ці конфлікти розвивалися не без зовнішньої підтримки. Крім того, аналіз етнічних конфліктів дозволяє розглянути їх вплив на політичну історію світу в цілому. Виокремлюють наступні основні ознаки конфлікту: 1. взаємодія конфліктуючих сторін (при її відсутності конфлікт не можливий);

 2. соціальна нестабільність в країні;

 3. економічна нестабільність;

 4. вороже ставлення до культури противника (включає в себе і неприйняття релігії);

 5. створення нелегальних збройних формувань;

 6. оформлення радикальних рухів, посилення їх впливу, створення відповідних політичних партій.

Виокремлюють також причини і фактори етнічних конфліктів:

 1. територіальні проблеми і суперечки;

 2. соціально-економічні фактори;

 3. релігійний фактор;

 4. посилення впливу на політичній арені в країні однієї етнічної групи.

Окремо слід дослідити роль і місце ЗМІ у етнічних конфліктах, адже вони є тим фактором, який дестабілізує ситуацію в зонах конфліктів, дає оцінку тим чи іншим явищам і через призму цієї оцінки доводить інформацію до споживача, таким чином формуючи суспільну думку, в деяких випадках слугує органом інформування і координування дій конфліктуючих сторін. Особливо яскраво це зображує досвід війни у Югославії у 90-х роках.

Врегулювання політичних конфліктів ускладнюється низкою факторів. Чинне місце серед них займають наступні:Прогнозування етнічних конфліктів в сучасному світі ускладнюється розвитком світової міграції (зараз представників різних етнічних груп можна знайти по всьому світі далеко від місця історичного проживання етносу), космополітизацію культур (культурний вплив з різних боків через розвиток інформаційної мережі настільки сильний, що оригінальна культура етносу змушена змінюватись), формування нових етносів на різних основах (зокрема на релігійній основі).

Питання про етнічний конфлікт в Україні дуже актуально через сучасну політичну нестабільність в Автономній Республіці Крим, тому вдале прогнозування можливих причин конфлікту, а також політика, яка проводиться урядом щодо стабілізації ситуації у Криму буде запорукою збереження для України важливого плацдарму для впливу на регіон Чорного моря.Література:

 1. Здравомыслов А. Г. Межнациональные конфликты в постсоветском пространстве. – М.: Аспект Пресс, 1999.

 2. Актуальні проблеми військової політології. - Вінниця: Нова книга., 2002.

 3. Neoliberalism: The Balkans Scenario by The Latin America Solidarity Centre, Dublin, Ireland// http://www.eco/utexas.edu/faculty/Cleaver/wk2balkans.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка