Розпорядження голови адміністрації 04. 05. 2011 №269/2011-р смт ЧемерівціСкачати 106.1 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір106.1 Kb.
#18882
ТипРозпорядження


УкраїнаЧемеровецька районна державна адміністрація

хмельницької області
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
ГОЛОВИ АДМІНІСТРАЦІЇ____04.05.2011_____ № ___269/2011-р__ смт Чемерівці

Про стан роботи по профілактиці правопорушень та злочинності серед учнівської молоді району


На підставі статей 6, 22, 25 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», заслухавши та обговоривши звіти про організацію заходів з питань профілактики правопорушень та злочинності серед дітей та молоді(додаються):

1. Роботу, що проводиться в районі з питань профілактики правопорушень та злочинності серед дітей та молоді, визнати такою, що потребує активізації та поліпшення.

2. Керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації, Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, кримінальній міліції у справах дітей РВ УМВСУ в повній мірі забезпечити на місцевому рівні реалізацію держав­ної політики, спрямованої на запобігання вчиненню правопорушень та злочинності серед дітей та молоді району, посилити контроль за організацією їх дозвілля, умовами проживання та виховання.

3. Відділу освіти райдержадміністрації:

3.1. Забезпечити виконання та неухильне дотримання нормативно-правових документів з питань профілактики правопорушень та злочинності в учнівському середовищі загальноосвітніх навчальних закладів району.

3.2. До 01.09.2011року внести корективи в річні плани роботи закладів, в яких передбачити проведення теоретичних семінарів, психолого-педагогічних практикумів, тренінгових занять з питань створення виховного простору, формування правової культури.

3.3. Систематично здійснювати моніторинг зайнятості учнів у позаурочний та позашкільний час, на основі чого видавати відповідне управлінське рішення.

3.4. Постійно проводити діагностику умов проживання та виховання учнів групи ризику, складати акти відвідування сім’ї.

3.5. До 01.09.2011року зобов’язати працівників психологічної служби розробити практичні алгоритми діяльності класних керівників, батьків щодо супроводу тривожних, ізольованих дітей, учнів з девіантною поведінкою.

3.6. До 01.06.2011року поновити банк учнів, які перебувають на внутрі-шкільному обліку та в районній кримінальній міліції у справах дітей, з неповних, неблагополучних, малозабезпечених сімей, дітей, які знаходяться під опікою та піклуванням, батьки яких є трудовими мігрантами, зловживають алкоголем, ведуть аморальний спосіб життя.

3.7. Вчасно інформувати відповідні служби про випадки вчинення насильства, жорстокого поводження в сім’ї по відношенню до дитини.

3.8. Забезпечити системний контроль за проведенням юридично-правових всеобучів для учнів, вчителів, батьків.

4. Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:

4.1. Забезпечити систематичне проведення інформаційно-профілактичних заходів щодо запобігання правопорушень серед неповнолітніх та молоді у навчально-виховних закладах району.

4.2. Регулярно проводити виховні бесіди, уроки правової освіти, психологічні тестування з дітьми, що перебувають на обліку у кримінальній міліції.

4.3. Забезпечити надання соціальних послуг неповнолітнім та молоді, які повернулися з місць позбавлення волі, відбувають покарання без позбавлення волі.

5. Рекомендувати Кримінальній міліції у справах дітей Чемеровецького РВ УМВСУ:

5.1. Вживати дієвих профілактичних заходів, спрямованих на попередження та зниження росту злочинності у підлітковому та молодіжному середовищі.

5.2. Забезпечити організоване проведення профілактичних операцій «Літо» та «Канікули».

5.3. Посилити контроль щодо недопущення втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, а також скоєнням злочинів, пов’язаних із зберіганням та розповсюдженням наркотичної сировини.

6. Рекомендувати начальнику Чемеровецького РВ УМВСУ з метою проведення профілак-тичних бесід у навчально-виховних закладах закріпити працівників РВ УМВСУ за освітніми закладами району.

7. Службі у справах дітей активізувати роботу з організації рейдів «Підліток», «Діти вулиці» у вечірній час по місцях масового зібрання молоді із залученням до їх проведення представників силових структур, органів місцевого самоврядування та відповідних служб.

8. Рекомендувати селищним та сільським головам спільно з дільничними інспекторами міліції:

8.1. Забезпечити постійний контроль за дотриманням розпорядку роботи розважальних закладів та кафе-барів на підвідомчій території.

8.2. Обмежити перебування дітей та молоді після дозволеного часу в даних закладах.

9. Про виконання розпорядження інформувати сектор контролю апарату адміністрації до 25.12.2011 року.

10. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступ­ника голови райдержадміністрації С.Рибака.

Голова райдержадміністрації С.Романчук

Додаток


до розпорядження голови

районної державної адміністрації

_____________ № ___________
Інформація

відділу освіти Чемеровецької райдержадміністрації про роботу по профілактиці злочинності і правопорушень
З метою попередження і подолання негативної девіантної поведінки дітей, правопорушень і злочинів серед школярів відділом освіти проводиться системна робота. Зокрема, 21 вересня 2010 року видано наказ №194 «Про заходи відділу освіти з профілактики правопорушень та згубних звичок», яким затверджено відповідні заходи відділу освіти. Аналогічні накази підготовлено в усіх ЗОНЗ. Щорічно видаються управлінські рішення про підсумки формування правової культури учнів, результати правовиховної роботи. В наказах констатуються факти діяльності класних керівників, вчителів правознавства, перераховуються загальношкільні заходи, аналізується діяльність гуртків, учнівського самоврядування.

Певна увага приділяється профілактиці правопорушень, прослідковується така діяльність від 1 до 11 класи через години правознавства, факультативи, курси за вибором, гуртки та клуби, виховні заходи. В переважній більшості закладів уже проведені засідання методичних об’єднань класних керівників. Створено банки нормативно-правового і методичного забезпечення. Сформовано тематичні папки з матеріалами діяльності учасників навчально-виховного процесу за останні роки. Традиційними є тижні превентивного виховання, щорічні акції «Урок», декади правової освіти та виховання.

Здійснюється щоденний контроль за відвідуванням учнями занять, регулярно заповнюється журнал. Щомісячний аналіз у вигляді інформації подається керівниками загальноосвітніх навчальних закладів у відділ освіти, згідно яких за період 01.09.2010р. – 01.04.2011р. не зафіксовано дітей, які пропустили більше 10 днів без поважної причини. Проте є учні, які не відвідували заклад 5-8 днів і такі школярі перебувають на внутрішкільному обліку, з ними проводиться індивідуальна робота (виясняються причини пропусків, необхідну допомогу надає психолог).

У вересні, листопаді, січні і квітні перший тиждень навчання проводиться, як тиждень превентивного виховання. Передбачено різні заходи з пропаганди правових знань, зустрічі з представниками правоохоронних органів, відкриті заняття правових студій, засідання комісій учнівського самоврядування, брейн-ринги, конкурси, вікторини.

В кожному ЗОНЗ складено карти зайнятості дітей в гуртках, клубах, секціях, громадських організаціях і об’єднаннях. Це дає можливість максимально забезпечити школярів в позаурочний час. Художньо-естетичний напрямок охоплює 44% вихованців(найкраще ця робота проводиться в Гуківській ЗОШ І-ІІІст., Летавському НВК, Андріївській ЗОШ І-ІІст.). Активно працюють гуртки спортивно-оздоровчого, екологічного (Закупнянська, Чорнянська ЗОШ І-ІІІст.), науково-технічного (Чорнянська ЗОШ І-ІІІст.), історико-краєзнавчого спрямування (Красноставська, Вишнівчицька ЗОШ І-ІІІст.). Діє піонерська громадська організація, яка охоплює учнів 1-8 класів – 58% (Кутковецька, Сл-Смотрицька, Бережанська ЗОШ І-ІІст, Кугаєвецька ЗОШ І-ІІІст.), учнівське самоврядування – 24% школярів (Чемеровецькі НВК №1, №2 та ліцей), новостворена громадська організація старшокласників 9-11кл. – 4% (Жердянська, Свіршковецька ЗОШ І-ІІІст.), волонтерські загони – 42% (Гусятинська, Чорнянська ЗОШ І-ІІІст., Летавський НВК, Юрковецька ЗОШ І-ІІст.).

Для педагогічних працівників районним методичним кабінетом проведено відповідні навчання-семінари з проблеми підвищення фахової освіти, виховної роботи вчителів історії, нараду з профілактики правопорушень для заступників з виховної роботи, обговорення книги В.Ю.Іови-методиста з виховної роботи обласного інституту післядипломної педагогічної освіти «Від формування правомірної поведінки до правової культури громадянина України» - з класними керівниками. Усім керівникам ЗОНЗ роздано на електронних носіях нормативно-правові та науково-методичні матеріали обласної Інтернет-колегії з проблем попередження злочинності.

З учнівськими президентами загальноосвітніх навчальних закладів організовано круглий стіл по питаннях правомірної поведінки, попередження жорстокого поводження серед підлітків, покращення проведення дозвілля молоді у вечірній час. Учасниками круглого столу були також представники райдержадміністрації, кримінальної міліції у справах неповнолітніх. Для учнів 5-11 класів роздано довідник школяра «Ти і міліція», в якому доступно викладено права дитини під час спілкування з правоохоронними органами.

У вересні 2010 року розпочалось впровадження в середніх і старших класах карток інтелектуальних та виховних досягнень учнів (Портфоліо учня). Це дало можливість акцентувати увагу на особистісному розвитку кожного школяра. В усіх ЗОНЗ призначено громадських інспекторів з охорони дитинства, які разом з класними керівниками забезпечують створення соціальних паспортів. Класні керівники безпосередньо працюють над психолого-педагогічними дослідженнями кожної дитини і проводять роботу з школярами, які потребують особливої уваги. В основному це відвідування сімей, бесіди, залучення в гуртки, контроль за навчанням, відвідуванням занять.

Традиційно в усіх ЗОНЗ діють юридичні всеобучі для батьків, проводяться покласні та загальношкільні збори, куди запрошуються представники правоохоронних органів. Цього року здійснюється активна підготовка та випуск шкільних газет (бюлетенів) для правової освіти. Через освітянську газету «Позиція» подано матеріали Хмельницького ОІППО з проблеми науково-методичного забезпечення правової освіти, профілактики правопорушень серед учнівської молоді.

18 листопада 2010 року проведено колегію відділу освіти «Про управлінську діяльність керівників ЗОНЗ району щодо профілактики злочинності правопорушень серед дітей та учнівської молоді».

Відбулась принципова розмова з тих питань, які викликають особливе занепокоєння, в першу чергу щодо тих школярів, які вчинили правопорушення і злочини. Станом на 01.04.2011 року на обліку в кримінальній міліції перебуває 13 учнів (на 1 вересня 2010р. було 12). Шестеро з них перебувають за злочини: Красноставська ЗОШ І-ІІІст.-11кл., Чемеровецький НВК №1-екстернат, Сокиринецька ЗОШ І-ІІІст.-10кл., Бережанська ЗОШ І-ІІст.-9кл., Чемеровецький ліцей-10кл. (2чол.).

На внутрішкільному обліку перебувають 45 учнів, які потребують особливої педагогічної уваги. З них 23 школярів зловживають тютюнокурінням. У значної частини дітей та молоді виникають проблеми як особистісного, так і міжособистісного характеру. Деструктивно впливає на життя дітей залежність від комп’ютера та азартних ігор. Постійно перебуваючи в полі комп’ютерної залежності, діти менше вербально спілкуються з однолітками, стають замкненими, емоційно і духовно бідніють. Турбує факт послаблення виховної функції сім’ї, загострення суперечностей і конфліктів між дітьми і батьками, неналежне виконання ними своїх обов’язків, негативний вплив ЗМІ, існування певної міжвідомчої розмежованості та нескоординованості у розв’язанні проблем.

Провівши глибокий аналіз ситуації, пропонуємо розробити єдину стратегію превентивного виховного простору в районі. Насамперед створити творчу групу з координації та розробки відповідного проекту. Провести цикл семінарів-тренінгів для керівників, зацікавлених структур «Превентивний виховний простір дружній до дитини – ефективний засіб профілактики негативних явищ в дитячому середовищі». Організувати системний моніторинг динаміки розвитку змін в організації й оцінці ефективності процесу виховання. Активізувати діяльність органів місцевого самоврядування, провівши громадські слухання з даної проблеми в кожному населеному пункті. Об’єднати зусилля психологічних служб району для дослідження причин і форм девіантної поведінки учнів та визначення шляхів її запобігання і подолання.

Одним з пріоритетних напрямків роботи психологічної служби є супровід дітей, схильних до правопорушень, та дітей з девіантною поведінкою, який відображений у річних планах роботи фахівців району. Метою даної діяльності є попередження скоєння злочинів та правопорушень серед учнів школи. У всіх навчальних закладах створені банки дітей схильних до правопорушень, розроблені індивідуальні програми роботи, ведуться індивідуальні картки, в які внесено відповідні дані та рекомендації з урахуванням індивідуально-психологічних особливостей цієї категорії дітей, аналіз соціально-психологічних зв’язків учня.

Протягом 2010-2011 навчального року психологічною службою проводилися тренінги для учнівських та педагогічних колективів «Профілактика правопорушень серед підлітків», «Розвиток моральних рис особистості», «Формування життєвих цінностей», «Твоє життя твій вибір»…

З даною категорією дітей проводяться індивідуальні та групові консультації, бесіди на виховну тематику. З метою попередження скоєння злочинів в стані алкогольного сп’яніння та з метою профілактики шкідливих звичок плануються відеолекторії: «Правда про алкоголь», «Діти України вільні від наркотиків», «Правда про куріння».

З педагогами навчальних закладів по даній проблемі проводиться просвітницька робота, психолого-педагогічні семінари:

- «Емоційні розлади у підлітковому та юнацькому віці»;

- «Вікові психофізіологічні особливості учнів підліткового та юнацького віку»;

- «Оптимальні методи педагогічного впливу при наявності поведінкових труднощів учнів»;

- «Основні напрямки, форми та методи допомоги дітям з сімей, які потрапили в скрутні обставини».

26.01.2011 р. був проведений районний семінар практичних психологів на базі РМК «Психологічне забезпечення профілактики та подолання конфліктів в учнівському середовищі».

24.02.2011 р. – з проблеми «Формування ціннісних орієнтацій учнів» на базі Зарічанської ЗОШ І-ІІІ ст.

Здійснюється інформування батьків через вісник психолога, виступи на батьківських зборах.

В листопаді 2011 року усі психологи району разом з класними керівниками провели відвідування кризових та неблагополучних сімей, вивчення матеріально-побутових умов, здійснили аналіз залучення дітей до позакласної та позашкільної діяльності.

Дані напрямки діяльності були і залишаються актуальними, знайдуть своє відображення в плануванні роботи усіх служб на наступний навчальний рік.В.о. керівника апарату адміністрації Ж.Народовець

Скачати 106.1 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка