«Роль і місце родини у формуванні навичок безпечної поведінки дітей в Інтернеті»Скачати 87.54 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір87.54 Kb.

Батьківські збори на тему:

«Роль і місце родини у формуванні навичок безпечної поведінки дітей в Інтернеті»Підготувала вчитель

Петрівської загальноосвітньої

школи I ступеня

Москаленко Алла РоманівнаМета: ознайомити батьків з правилами онлайн-безпеки для дітей; обговорити зміст посібника для батьків «Діти в інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі»; вирішити ряд педагогічних задач, що стосуються даної теми.

Обладнання: виставка книг:

 1. Сухомлинський В.О. Вибрані твори в п’яти томах – К.: 1976, т.2.

 2. Савченко О.Я. Сімейне виховання. – К.: Рад. шк., 1979.

Зміст батьківських зборів

І.  Організаційна частина

ІІ.  Основна частина

 1. Висвітлення теми і питань, які виносяться для обговорення з батьками:

1.1Повідомлення про вплив інтернету на розвиток сучасної дитини.

1.2.Інтернет-загрози для дітей.

 1. Тренінг для батьків «Чарівний клубочок».

 2. Тест ” Чи хороші ви батьки ? ”

 3. Підбиття підсумків тренінгу.

 ІІІ.  Підсумок зборів

 1. Інтерактивна вправа ” Коло думок ”.

 2. Побажання батькам.

Хід зборів

 

І.   Оргчастина

         Повідомлення про порядок проведення зборів

ІІ.   Основна частина

1. Висвітлення теми і питань, які виносяться для                                 обговорення з  батьками.

1.1. Повідомлення про вплив Інтернету на розвиток сучасної дитини.

У наш час стрімко розвивається техніка, з’являються нові інформаційні технології. Здавалося б, не так уже й давно персональні комп’ютери були дивиною, а зараз вони є майже в кожному офісі, магазині. Все більше комп’ютерів з’являється вдома, мобільні телефони за своїми можливостями наближаються до комп’юерів, у яких є все – від органайзера до ігор. Звичайно, комп’ютери значно полегшують наше життя – в цьому їх безперечний «плюс». Про переваги комп’ютерів знають навіть малюки.

Вдосконалення інформаційних технологій створює умови для ефективного розвитку сучасного суспільства. Комунікаційні засоби стали невід’ємною складовою життя людей у всіх сферах діяльності. Мобільні телефони, комп’ютери та інтернет, розширивши комунікаційні, просторові й часові межі, розкрили нові можливості для спілкування, освіти, праці, відпочинку та творчої самореалізації особистості. Кількість користувачів мобільних телефонів та інтернету щодня невпинно збільшується. Більшою їхньою частиною є молодь. Незважаючи на безумовно позитивну роль сучасних комунікаційних засобів та інтернету, існують певні ризики у використанні інформаційних тех-нологій. Особливу небезпеку незахищений інформаційний простір приховуєдля дітей. Інтернет може містити інформацію агресивного чи соціально небезпечного змісту. А надання переваги віртуальному світу перед реальним справляє негативний вплив на психіку і здоров’я дитини та може погіршити нетільки зір, поставу та сон, але й викликати тривожність, дратівливість, соціальну дезадаптованість і узалежнену поведінку.

1.2.Інтернет-загрози для дітей.

Проблема безпеки дітей в мережі Інтернет вже не здається Україні такою далекою. Ніхто не може заперечити, що на сьогоднішній день вона постала особливо гостро.

Відомо, що підлітки у період заниженої самооцінки шукають підтримки серед своїх друзів, а не у родинному колі. Старші підлітки, бажаючи незалежності, мають потребу ототожнювати себе з певною групою й схильні порівнювати цінності своєї сім’ї та своїх товаришів.

Діти, як найбільш активна й допитлива аудиторія, часто першими знайомляться з новими технологіями, такими як інтернет, випереджаючи в технічній освіченості батьків. У цьому є позитивний бік: підвищення рівня ерудиції, формування навичок спілкування з людьми. Але є й негативний: відсутність життєвого досвіду, як правило, підвищує ризик зіткнутися з онлайн-загрозами:

 • онлайн-насилля;

 • шахрайство;

 • порнографія;

 • отриманняособистої інформаціїз метою злочинного використання.

ДО ПЕРЕЛІКУ ІНТЕРНЕТЗАГРОЗ ВІДНОСЯТЬ:

 • комп’ютерна залежність

 • розходження між реальним «Я» і своїм інтернет-образом

 • доступ до небажаного контенту

 • мобільне шахрайство

Контент (з англ. – зміст, вміст) – будь-яке інформаційно-значиме наповнення інформаційного ресурсу (тексти, ігри, графіка, мультимедіа).

Мобільний контент – це цифровий контент, адресований власникам мобільних пристроїв.

Діти не можуть реально оцінювати рівень достовірності й безпеки інформації, що містить інтернет-простір. А тому, ми, дорослі повинні прийти на допомогу. Побудувати режим школяра, так, щоб дитина крім віртуального життя була зацікавлена і приймала активну участь у реальному житті.

Існують часові норми перебування за комп’ютером для дітей різного віку:

Згідно з нормами, визначенимиМіністерствомохорони здоров’я України, неперервне перебування за комп’ютером упродовж доби не повинно перевищувати:

1-2 клас – 10 хв.

3-5 клас – 15 хв.

Що роблять підлітки в он-лайні

В он-лайні підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями, електронну пошту та грають в он-лайнові ігри. За допомогою пошукових серверів підлітки знаходять інформацію будь-якого змісту та якості в мережі Інтернет. Більшість підлітків реєструються у приватних чатах та спілкуються на будь-які теми, видаючи себе за дорослих. Хлопці в цьому віці надають перевагу всьому, що виходить за межі дозволеного: брутальний гумор, насильство, азартні ігри, еротичні та порно сайти. Дівчатам, які мають занижену самооцінку, подобається розміщувати провокаційні фото, вони схильні на фривольні розмови, видаючи себе за дорослих жінок, в результаті чого стають жертвами сексуальних домагань.

Як забезпечити безпеку дітей в мережі Інтернет

рекомендації, які слід взяти до уваги:

розміщуйте комп’ютери з Internet-з’єднанням поза межами кімнати вашої дитини;

поговоріть зі своїми дітьми про друзів, з яким вони спілкуються в он-лайні, довідайтесь як вони проводять дозвілля і чим захоплюються;

цікавтесь які веб сайти вони відвідують та з ким розмовляють;

вивчіть програми, які фільтрують отримання інформації з мережі Інтернет, наприклад, Батьківський контроль в Windows*;

наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм он-лайновим другом без Вашого відома;

навчіть своїх дітей ніколи не надавати особисту інформацію про себе та свою родину електронною поштою та в різних реєстраційних формах, які пропонуються власниками сайтів;

контролюйте інформацію, яку завантажує дитина (фільми, музику, ігри, тощо);

цікавтесь чи не відвідують діти сайти з агресивним змістом;

навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в он-лайні. Вони не повинні використовувати Інтернет мережу для розповсюдження пліток, погроз іншим та хуліганських дій;

переконайтеся, що діти консультуються з Вами, щодо будь-яких фінансових операції, здійснюючи замовлення, купівлю або продаж через Інтернет мережу;

інформуйте дітей стосовно потенційного ризику під час їх участі у будь-яких іграх та розвагах;

розмовляйте як з рівним партнером, демонструючи свою турботу про суспільну мораль.

Використовуючи ці рекомендації, Ви маєте нагоду максимально захистити дитину від негативного впливу всесвітньої мережі Інтернет. Але пам’ятайте, Інтернет, це не тільки осередок розпусти та жорстокості, але й найбагатша в світі бібліотека знань, розваг, спілкування та інших корисних речей. Ви повинні навчити свою дитину правильно користуватися цим невичерпним джерелом інформації.

Та найголовніше, дитина повинна розуміти, що Ви не позбавляєте її вільного доступу до комп’ютера, а, насамперед, оберігаєте. Дитина повинна Вам довіряти.

2. Тренінг для батьків «Чарівний клубочок».

I тур – батьки по черзі називають будь-яку позитивну якість використання мережі Інтернет. Якщо хтось розгубився або забув, то сусідам можна підказувати! Звичайно, на другому-третьому колі гри відкривається „ друге дихання". Тому вчителю не варто поспішати: нехай „чарівний клубочок" пройде кілька разів. У батьків від цього тільки інтерес зросте. 
II тур батьки називають негативний вплив Інтернету. І знову кілька повторів. 
III тур - замість „чарівного клубочка" у руки дають маркер. Кожен підходить до плаката і зліва записує одну з негативних якостей, які щойно звучали, а справа - одну з позитивних. А тепер потрібно поміркувати, яку з негативних якостей, (з тих. що на плакаті зліва) можна переробити („здасться, я знаю як") в одну з записаних справа позитивних. Наприклад, хтось вибрав захоплення іграми і зрозумів, що з перелічених якостей знає, як перетворити її у розвиток інтелекту, і з'єднає їх стрілкою. Інший, скажімо, ту саму гру з'єднає новою стрілкою з розвитком уваги. Процес нескінченний... 

 1. Тест ” Чи хороші ви батьки ? ”

Перша   цифра   після   кожного   запитання відповідає ствердженню ”так”, друга — запереченню “ ні”, третя означає — “іноді”.

1. Чи дає вам підстави для хвилювання стан здоров'я та фізичний розвиток вашої дитини? (О, 4, 2)

2. Треба чи ні давати дітям гроші на “ кишенькові витрати “ залежно від їх потреб? (4, 0, 2)

3. Чи дозволяєте ви дитині допомагати вам по господарству, хай навіть ця допомога незначна? (4, 0, 3)

4. Чи вважаєте ви, що незначна брехня з боку дитини допустима? (О, 4, 2)

5. Чи має ваша дитина шанси переконати вас у суперечці? (5, 0, 3)

6. Чи можуть ваші діти мати від вас секрети? (З, 0, 2)

7. Чи засуджуєте ви суворість у вихованні дітей? (5, 0, 0)

8. Чи легко налагоджуєте ви контакти з приятелями  вашої дитини? (4, 0, 2)

9. Чи просите ви пробачення в дитини, якщо несправедливо її покарали?

(5, 0, 3)

10. Чи систематично ви цікавитесь навчанням дитини у школі? (4, 0, 1)

11. Чи дотримуєтесь ви у вихованні дітей традицій вашого роду і народу?

(4, 0, 1)

12. Чи формуєте ви у своєї дитини почуття національної самосвідомості, честі й гідності? (5, 0, 0)

 4.   Підбиття підсумків тренінгу.

         Тепер підсумуємо. Знайдіть суму. Якщо вона становитиме 50 — ви ідеальні батьки, такі ідеальні, що можна замислитися, чи на всі питання відповідали щиро.

35—45 — ви дуже любите дитину, відчуваєте всю важливість своїх обов'язків перед нею.

ЗО—34 — взагалі ви непогані батьки, хоча часом і припускаєтесь помилок, які  “ підривають”  ваш авторитет перед дитиною.

25—29 — на жаль, у багатьох ситуаціях ви не є досконалі вихователі, й діти, мабуть, не почуваються з вами досить добре і просто.

20—24 — ви зовсім непослідовні у вчинках, надто часто робите те, чого не варто робити ніколи. Діти не знають, коли і в чому вони можуть на  вас покластися.

19 та менше — маємо надію, що такої суми не набрав ніхто, бо в цьому разі можна лише поспівчувати вашій дитині.

 1.  Інтерактивна вправа ” Коло думок ”.

         Батьки об'єднуються  в три групи, витягують різнокольорові паперові долоні. Класний керівник пропонує групам на цих долонях закінчити речення: “ Я зможу забезпечити своїй дитині безпечний Інтернет, бо...” (одна відповідь на долоні) і передати її іншій групі по колу.

    Групи, які отримують долоні з висловлюваннями іншої групи, дописують свою пропозицію, не повторюючи думки попередньої тощо.   

         Класний керівник збирає ці паперові долоні та зачитує написане батьками.

         2.  Побажання батькам.

Сьогодні ми з вами торкнулися важливої теми, що стосується і морального обличчя наших дітей і, насамперед їх здоров я. 
А здоров я дітей – «крихка кришталева кулька», і тримають її три атланти: спадковість, спосіб життя і середовище. 
Батько і мати – найкращі вихователі, і тому вони мають вплив на своїх дітей навіть тоді, коли їх нема вдома. Пам’ятайте, що дитина – дзеркало своїх батьків. Як у краплині води відбивається сонце, так само і в дітях відбивається особистість батька та матері. Майбутнє належить тільки дітям. Робіть все, щоб дитинство і майбутнє наших дітей були прекрасними. Любові й довіри, щирості та взаєморозуміння, успіхів та щастя вам та вашим дітям!База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка