Різноманітність птахівСкачати 22.64 Kb.
Дата конвертації30.04.2016
Розмір22.64 Kb.План-конспет уроку на тему «Різноманітність птахів»

Мета: ознайомити учнів із загальною характеристикою птахів, особливостями зовнішньої будови, та покривом, показати особливості зовнішньої будови у зв’язку з польотом, узагальнити та закріпити знання учнів про вищий рівень організації класу Птахи порівняно з іншими класами хребетних тварин; продовжити розвивати вміння користуватися довідковою літературою, аналізувати набуті знання, та вміння застосовувати їх на практиці, працювати в колективі, виконувати й оформляти лабораторні роботи; розвивати навички самостійної дослідницької роботи, логічне мислення, вміння робити висновки та узагальнення; виховувати дбайливе та бережливе ставлення до природи рідного краю, почуття прекрасного, відповідальність за тих хто живе поруч з нами.

 Обладнання та матеріали: персональні комп’ютери, мультимедійна дошка, комп’ютерна програма контролюючого , навчального характеру , мультимедійна презентація ( тема. Загальна характеристика класу Птахи) , роздатковий матеріал, картки із німими малюнками , колекції пір’я птахів, лупи, опудало птаха, зошити з друкованою основою, підручники .

 Тип уроку: урок практичного застосування знань, навичок та умінь.

Хід уроку


Розглядаємо риси птахів, що відрізняють їх від рептилій.

Слайд 4.


Розглядаємо з учнями представників класу Птахи та дивимось відео. Слайд №6.Розглядаємо загальну характеристику класу Птахи. Учні записують визначення «птах» в зошит. Розглядаємо місця проживання птахів. Слайд № 7.Розглядаємл будову птаха за допомогою інтерактивного плакату. Діти дають відповіді на запитання і розглядають будову птаха на плакаті. Слайд № 9.


Розглядають дзьоб, його призначення та будову. Слайд № 10.Розглядаємо різноманітність дзьобів в залежності від виду харчування птаха. Слайд № 11.Розглядаємо різноманітність ніг у птахів. Слайд № 17.Розглядаємо ходьбу та біг птахів. Слайд № 19.Розглядаємо функції пір’я за допомогою інтерактивного плакату. Діти дають відповіді на запитання. Слайд № 22.Розглядаємо види пір’я у птахів та його будову.Слайд № 23.Розлядаємо види птахів. Діти дають відповіді на запитання, які їм задає вчитель. Слайд № 24.

Діти виконують тести на тему «Птахи». Слайд №30.Діти грають гру «Вірю не вірю», тим самим вчитель перевіряє засвоєння нового матеріалу. Слайд №35.Діти діляться на групи та відгадуть кожні своє слово в кросворді. Слайд №36.Діти записують домашнє завдання. Слайд №37.
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка