Рішення від 2011 року № м. Хмельницький Про виконання Програми реалізації державної політики у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин І прекурсорів на 2004 2010 роки у Хмельницькій областіСкачати 177.78 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір177.78 Kb.
ПРОЕКТ


УКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА

ШОСТЕ СКЛИКАННЯРІШЕННЯ

від _________ 2011 року № ______


м. Хмельницький
Про виконання Програми реалізації державної політики у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на 2004 – 2010 роки у Хмельницькій області

Розглянувши подання голови Хмельницької обласної державної адміністрації та керуючись пунктом 16 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада

ВИРІШИЛА:


 1. Звіт про виконання Програми реалізації державної політики у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на 2004 – 2010 роки у Хмельницькій області взяти до відома (додається).

 2. Рішення Хмельницької обласної ради від 30 березня 2004 року № 16-11/2004 «Про Програму реалізації державної політики у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на 2004 – 2010 роки у Хмельницькій області» зняти з контролю.

Голова ради М. ДерикотДодаток

до рішення обласної ради


від __________ 2011 року

№____________

  1. ЗВІТ

  2. про виконання Програми реалізації державної політики у сфері

  3. боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин

  4. і прекурсорів на 2004 – 2010 роки у Хмельницькій області

  5. На території області повною мірою забезпечено виконання завдань та заходів Програми реалізації державної політики у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на 2004 – 2010 роки (далі Програма), затвердженої рішенням одинадцятої сесії від 30 березня 2004 року №16-11/2004.


Фінансування заходів Програми.

Фінансування заходів Програми здійснювалось за рахунок коштів державного та обласного бюджету, бюджетів районів і міст, врахованих для області в розрахунках до Державного бюджету України на кожний бюджетний рік по відповідних галузях, що беруть участь у виконанні Програми, а також коштів підприємств, установ, організацій, у тому числі громадських, інших юридичних осіб та інших джерел, не заборонених законодавством.

На виконання зазначеної Програми окреме фінансування з обласного бюджету не проводилось, виконання заходів здійснювалось в межах кошторисних призначень закладів та установ області.

Фінансування витрат, пов’язаних з виявленням, обліком, проведенням профілактичних, лікувальних та реабілітаційних заходів, у тому числі в примусовому порядку, у закладах охорони здоров’я області здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів.

За рахунок коштів державного бюджету фінансувались заходи з діагностики, лікування і реабілітації осіб, хворих на наркоманію, що утримуються в установах кримінально-виконавчої системи; робота правоохоронних органів, діяльність яких була спрямована на запобігання, викриття та розслідування злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Організаційно-правові заходи.

Управлінням Міністерства Внутрішніх Справ України в області спільно з управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації здійснювався контроль за виконанням законодавчих актів: Законів України «Про внесення змін до Закону України «Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів» від 08.07.99 р. № 863-XIV та «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000р. № 1775-III стосовно вдосконалення порядку обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів. Протягом звітного періоду всі лікувально-профілактичні заклади отримали ліцензію на право діяльності пов'язаної з придбанням, зберіганням, відпуском, перевезенням, знищенням наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

На території області розташовано 195 суб'єктів, які мають ліцензії на реалізацію лікарських засобів, з них 74 - на роботу з наркотичними засобами та психотропними речовинами, 29 - здійснюють реалізацію сильнодіючих та отруйних лікарських засобів.

Прокуратурою області, службою ВБНОН УМВС у Хмельницькій області щоквартально здійснювався контроль за виконанням ліцензійних умов при зберіганні, використанні та відпуску наркотичних засобів співробітниками відповідальними за впровадження програми замісної підтримуючої терапії. За результатами перевірок правоохоронними органами 95 суб'єктів та 100 об'єктів легального обігу наркотичних (психотропних) лікарських засобів виявлено 19 фактів порушення ліцензійних умов. До адміністративної відповідальності за ст.164 КУпАП притягнуто 17 керівників. Направлено 10 приписів про усунення порушень ліцензійних умов.

З метою визначення ступеня незаконного поширення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів в області здійснювався моніторинг за незаконним вживанням наркотичних засобів та психотропних речовин і прекурсорів.

На 01.01.11р. на обліку перебувало: з приводу епізодичного вживання наркотиків – 356 осіб, що складає 2.7. на 10 тисяч населення, 28 з яких складають підлітки; з приводу епізодичного вживання токсичних речовин – 20 осіб або 0.1 на 10 тисяч населення, з яких 2 складають підлітки; з приводу наркоманії – 1956 особи, або 15.5 на 10 тисяч населення, у тому числі 1 підліток; з приводу токсикоманії – 54 осіб або 0.4 на 10 тисяч населення, у тому числі 1 підліток.

Належне фінансування заходів Програми забезпечило покращення лікування осіб, хворих на наркоманію, проведення реабілітаційних заходів, утримання персоналу, тощо. Так вартість лікування одного наркозалежного хворого в стаціонарі складає 49,64 гривні у тому числі на:

- харчування – 15,51 гривень;

- медикаменти – 18,3 гривень;

- інші видатки – 15,83 гривень.

Протягом дії Програми суттєво покращилась матеріально-технічна база окремих закладів охорони здоров’я. Так у 2004-2005 роках було побудовано в обласному наркологічному диспансері харчоблок, здійснено ремонт стаціонарного відділення на 30 ліжок для лікування хворих на наркотоксикоманію.


 1. У 2006 році обласними психіатричними лікарнями, де лікуються хворі на наркотоксиманію, було придбано комп’ютерний енцефалограф, комп’ютерний томограф, обладнано сучасною дихальною апаратурою та кардіомонітором реанімаційне відділення.

У 2008 році обласним наркологічним диспансером придбано апарат газовий хроматограф для визначення наркотичних речовин у біосередовищах людини.

У 2009 році здійснено ремонт приміщень та відкрито кабінети замісної підтримуючої терапії для споживачів ін’єкційних наркотиків на території обласного наркологічного диспансеру.

У 2010 році зроблено поточний ремонт приміщень стаціонару із заміною вікон та теплового опалення.

Відповідно до обласної Програми були розроблені та прийняті регіональні програми, спрямовані на протидію незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та поширення наркоманії, особливо серед підлітків та молоді.

При обласних, міських та районних державних адміністраціях були створені координаційні ради з питань боротьби з наркоманією, незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які здійснювали контроль та аналіз виконання заходів Програми.

В області функціонують недержавні благодійні та громадські організації, які сприяли підтримці заходів Програми, а саме: центр соціальної адаптації «Промінь», реабілітаційний центр «Альтернатива», реабілітаційний Центр ресоціалізації наркозалежної молоді «Вікторія», центри ресоціалізації наркозалежної молоді «Твоя перемога».

Мережа центрів наркозалежної молоді «Твоя перемога» в області нараховує 2 центри, ще 3 центри діють на базі релігійних громад. При центрах соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді області розпочали свою роботу 14 служб роботи з ін'єкційними споживачами наркотиків та члени їх сімей стосовно налагодження партнерства, укладання угод, підбору спеціалістів, визначення форм та методів роботи зі споживачами ін'єкційних наркотиків та членів їх сімей.

Запобігання незаконному вживанню наркотичних засобів

і психотропних речовин.

В області впроваджена науково-обґрунтована методологія та методика антинаркотичного профілактичного навчання серед молоді та дітей.

В області проводять тренінги з метою підготовки лікарів-наркологів, середніх медичних працівників, соціальних працівників для роботи у наркологічних закладах, центрах ресоціалізації наркозалежної молоді “Твоя перемога”, інших закладах і установах соціального спрямування, діяльність яких пов'язана з профілактикою негативних проявів у молодіжному середовищі. У тренінгах взяли участь 7 осіб.

З метою координації і співпраці управління освіти і науки з управліннями охорони здоров’я, у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, громадськими організаціями, засобами масової інформації іншими зацікавленими структурами у формуванні здорового способу життя, в структурі відділу виховної роботи обласного інституту післядипломної педагогічної освіти створено обласний інформаційно-просвітницький центр з питань формування здорового способу життя учнівської молоді. У 2007-2010 навчальних роках проведено 12 тренінг-курсів, якими охоплено понад 900 педагогів.

Управлінням освіти і науки облдержадміністрації у навчальних закладах області впроваджена Комплексна програма щодо формування навичок здорового способу життя у дітей і молоді «Діалог» та «Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді щодо здорового способу життя».

Медики, освітяни, психологи постійно працюють над проблемою формування відповідального ставлення до особистого здоров’я опрацьовуючи, популяризуючи навчально-методичні посібники до модулів цих програм; розповсюджують інформаційно-просвітницькі матеріали; проводять лекції для учнів, батьків; семінари-практикуми для педагогів; організовують і проводять акції та конкурси плакатів, малюнків, творів на тему «Діти за здоровий спосіб життя».

На виконання заходів Програми в області забезпечено проведення комплексу культурно-масових, просвітницьких, мистецьких заходів, спрямованих на запобігання незаконному вживанню наркотичних засобів і психотропних речовин, формування у молоді практичних навичок протистояння шкідливому впливу наркотиків, профілактику негативних явищ і проявів у молодіжному середовищі, підтримку здорового способу життя, як альтернативи незаконному вживанню наркотичних і психотропних речовин.

У бібліотеках області організовано постійно діючі книжкові виставки, викладки, тематичні полиці.

Протягом 2004-2010 років відбулись круглі столи «Небезпека згубних звичок», «Життя без СНІДу: діємо спільно», «Берегти здоров'я - берегти життя» у рамках просвітницької акції з конкурсом плакатів і малюнків «СНІД - загроза людству»; круглий стіл «СНІД: реальність чи примара?», дні знань «Життя людини - найвища цінність»; «За хмарами тютюнового диму», вечори запитань і відповідей «Про СНІД на повний голос», презентація бібліографічного покажчика «Молодь і СНІД: серйозний погляд», цикл уроків здоров'я «Бути здоровим модно»; декада підліткової безпеки «Твоє життя у твоїх руках», тиждень з валеології «Обери здоров'я - обери життя». В яких брали участь медики, педагоги, волонтери, молодь.

Обласним науково-методичним центром культури і мистецтва видано та розповсюджено серед районних (міських) будинків культури області «Каталог сценарних та методичних матеріалів сучасних форм роботи, правового виховання, організації антинаркотичних заходів», «Методичні рекомендації профілактичних заходів сучасних форм роботи з питань організації дозвілля молоді та заходів підтримки здорового способу життя». Спільно з обласним центром профілактики та боротьби зі СНІДом проведено виставку художніх робіт «Молодь проти Сніду».

Управлінням охорони здоров'я, освіти та науки облдержадміністрації спільно з закладами охорони здоров’я, неурядовими організаціями щорічно з метою профілактики проводяться масові акції з метою профілактики наркоманії, алкоголізму, ВІЛ-інфекції/ СНІД у та пропаганди здорового способу життя:

з 7 по 20квітня акція до Всесвітнього дня здоров’я та дня довкілля;

31 травня – Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням;

26 червня до Всесвітнього дня боротьби з наркоманією «Життя без наркотиків та СНІДу»;

з 10 листопада по 10 грудня акція «Зупинимо СНІД разом» до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІД та толерантного відношення до людей, що живуть з ВІЛ.

Службами у справах дітей області із залученням підприємств та установ різних форм власності, релігійних та благодійних організацій надано протягом 2007-2010 років матеріальну та речову допомогу понад 15 тис. дітям на суму більше 306 тис. гривень.

Службою у справах дітей області спільно з підрозділами кримінальної міліції у справах дітей протягом звітного періоду проведено 5872 цільових профілактичних рейди «Діти вулиці», «Вокзал», «Підліток» у ході яких виявлено 4700 дітей, з них 2584 повернено в сім'ї, 170 - до інтернатних закладів, 537 влаштовано у лікувальні заклади, 549 – в обласний притулок для дітей.

У лікувально-профілактичних, реабілітаційних, соціальних закладах незалежно від їх відомчого підпорядкування та форм власності забезпечено контроль за впровадженням галузевих стандартів, сучасних методик та технологій при наданні відповідної допомоги особам, які були або є споживачами психоактивних речовин.

Наркологічні заклади області укомплектовано кваліфікованими лікарями-наркологами та середніми медичними працівниками, які забезпечують належну організацію та надання спеціалізованої медичної наркологічної допомоги населенню. Стаціонарна допомога надається у наркологічних відділеннях з загальною кількістю 200 ліжок (у місті Хмельницькому обласний наркологічний диспансер на 120 ліжок; у місті Кам'янець-Подільському відділення на 20 ліжок у міській лікарні; у Шепетівському районі наркологічне відділення на 30 ліжок в облпсихлікарні №2 с. Городище; у Славутському районі наркологічне відділення на 30 ліжок в облпсихлікарні №3 с. Яблунівка). Усі вони розташовані на території області таким чином, що рівномірно забезпечують наближення даної допомоги до усього населення. Крім того, хворі отримують додатково стаціонарну допомогу у відділеннях обласної психіатричної лікарні №1 (с. Скаржинці) та у стаціонарних відділеннях усіх лікувальних закладів області по профілюючій патології.

В області впроваджений метод замісної підтримуючої терапії з метою зменшення ризику інфікування ВІЛ-інфекції/СНІДу та забезпечення доступу антиретровірусної терапії серед споживачів ін’єкційних наркотиків, яка проводиться на базі обласного наркологічного диспансеру. Станом на 01.05.2011р. розширено кількість учасників ЗПТ до 106 осіб на сайті обласного наркологічного диспансеру від запланованої кількості 80. Відкрито нові сайти у 3 районах області.

В області налагоджено взаємоінформованість наркологічної служби, з відповідними працівниками райміськвійськкоматів з питань своєчасного виявлення серед юнаків допризовного та призовного віку розладів психіки та поведінки, внаслідок вживання наркотиків, з метою профілактики та лікування До складу медичних комісій райміськвійськкоматів усіх рівнів увійшли лікарі-наркологи, що дозволяє покращити медичний огляд та обстеження юнаків на виявлення ознак вживання наркотичних та психотропних речовин.

Контроль за обігом наркотичних засобів,

психотропних речовин і прекурсорів

Відповідно до Законів України «Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів» та «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» лікувально-профілактичні та аптечні заклади області отримали ліцензії, що дають їм право діяльності пов’язаної з придбанням, зберіганням, відпуском, перевезенням, знищенням наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

В області створено реєстр аптечних підприємств різної форми власності, установ і закладів охорони здоров’я, що проводять обіг наркотичних лікарських засобів, психотропних речовин та прекурсорів. Станом на 01.01.2011р. в області функціонувало 21 аптечних підприємств комунальної форми власності, 1 – приватної, 39 лікувально-профілактичних закладів, які на підставі ліцензій здійснюють обіг наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації спільно з Державною інспекцією з контролю якості лікарських засобів у Хмельницькій області за затвердженим планом здійснюється контроль за обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів з метою удосконалення порядку провадження діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у лікувально-профілактичних та аптечних закладах області.

За звітний період проведено понад 420 перевірок щодо дотримання чинного законодавства з обігу контрольованих речовин. Проведено нараду з керівниками аптечних підприємств усіх форм власності та керівниками лікувально-профілактичних закладів області щодо обігу контрольованих речовин, ліцензування на право проведення певного виду господарської діяльності. Проведено семінари з відповідальними медичними працівниками області.

Силами кафедри фармацевтичної хімії Львівського державного медичного університету ім. Д.Галицького проведено курс тематичного удосконалення «Проведення вхідного контролю лікарських засобів» (у т.ч. наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів) для 128 працівників закладів охорони здоров’я області.

Обласною фірмою «Фармація» спільно з управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації щорічно формується потреба області в наркотичних, психотропних засобах та прекурсорах з наступним поданням її до Комітету з контролю за наркотиками МОЗ України для затвердження квот, у межах яких здійснюється виготовлення, зберігання, ввезення та вивезення контрольованих речовин.

На території області працює 22 промислових підприємства, які мають ліцензії на виробництво, використання та зберігання прекурсорів та 10 сільськогосподарських підприємств, які мають ліцензії на культивування наркотиковмістких рослин. Управлінням МВС України в області, Головним управлінням сільського господарства і продовольства облдержадміністрації здійснюється контроль за культивуванням наркотиковмісних речовин. Зокрема відповідними силовими структурами в області контролювалось виробництво маку опійного на площі 64 гектари ФГ «Кунчанське» Теофіпольського району. Крім того, здійснювалось культивування коноплі південної, яка вирощувалась на площі 432га у ТОВ «Агро-Віста» Ізяславського району.Боротьба зі злочинністю, пов’язаною з незаконним обігом

наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів
Протягом дії програми управлінням Служби Безпеки України порушено 122 кримінальні справи за ознаками злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин або прекурсорів, за результатами розгляду яких засуджено 67 осіб, з незаконного обігу вилучено 207 кілограм наркотичних засобів, понад 10 кілограм психотропних речовин та прекурсорів. Перекрито 14 каналів контрабанди наркотиків у тому числі контрабанди кокаїну з Аргентини поштовим каналом. Припинено діяльність 7 організованих злочинних груп, в одній з яких у ході проведення слідчих дій вилучено понад 9 кілограм метадону та спеціальне лабораторне обладнання і хiмiчнi речовини для виготовлення зазначеного препарату.

Пiдроздiли УМВС України в області виконували завдання щодо виявлення та документування збувачiв наркотичних речовин та їх органiзованих форм; накладення арештiв на їхнє майно; перекриття каналiв надходження наркотикiв до споживачiв, у тому числi втягнення у наркоманiю дітей; лiквiдацii пiдпiльних нарколабораторiй i осередкiв нелегального виготовлення та вживання наркотичних засобiв.

За перiод дiї Програми працiвниками УМВС України в областi задокументовано 7760 злочинiв, пов'язаних з незаконним обiгом наркотикiв, з яких майже третина (2119) пов'язана з їx збутом, лiквiдовано 9 мiжнародних каналiв контрабандного перемiщення наркотикiв, у тому числi гepoiну, знешкоджено дiяльнiсть 7 груп наркозбувачiв з ознаками органiзованостi, 13 нарколабораторiй та 129 наркопритонiв. Задокументовано 121 злочин, пов' язаний iз втягненням осiб у наркоманiю, серед яких 47 вiдносно неповнолiтнiх. З нелегального обiгу вилучено понад чотири тони наркотикiв на суму за цiнами чорного ринку близько 22,5 млн. гривень. З метою недопущення витоку наркосировини у нелегальний обiг пiд час проведення операцiй «Мак» проведено понад 54 тисячі перевiрок, пiд час яких виявлено та задокументовано 1546 фактiв незаконних посiвiв нарковмiсних рослин, на яких знищено бiльше 3,5 мільйона нарковмiсних рослин загальною вагою близько 70 тонн. За цими фактами порушено 1187 кримiнальних справ за ознакою злочину, передбаченого ст. 310 КК України (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель), та складено 359 протоколiв про адмiнiстративне правопорушення.

В області функціонує дві виправних колонії: №31 - мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання та №78 - середнього рівня безпеки для неодноразово засуджених, де за рішенням суду здійснюється примусове лікування хворих на наркоманію.

На 01.01.2011 року у виправних колоніях області утримується 671 особа за злочини пов'язані з незаконним обігом наркотиків та прекурсорів. За час дії Програми у виправних колоніях було 214 осіб, яким судом призначено примусове лікування від наркотичної залежності, з них проліковано – 214 осіб.
Ізясласька ВК №31


2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

59

47

36

37

39

41

47

Райковецька ВК №78
2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

94

37

45

29

33

21

24

Однак, вживання наркотичних речовин вже давно перетворилося з медичної проблеми у соціальну через криміналізацію наркоспоживачів, а також через високий ризик зараження ВІЛ та іншими інфекціями, що передаються через кров. За останні 10 років неухильно зростає кількість ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД людей серед споживачів ін'єкційних наркотиків. Значна частина споживачів ін'єкційних наркотиків не охоплена медичною та соціальною допомогою через відсутність бажання лікуватись, отримувати будь-яку допомогу.

Багато споживачів ін'єкційних наркотиків (у тому числі і ВІЛ-інфікованих) навіть після проведеного курсу лікування повертаються до вживання наркотичних речовин. Це може бути пов’язано, як з відсутністю мотивації, так і з недостатнім охопленням реабілітаційними заходами зазначених осіб, змінами у психічному стані пацієнта після визначення його ВІЛ-статусу (страх, депресія, конфлікти в сім’ї ).

Результати виконання Програми.

За період дії Програми в області вдалось досягти певних результатів у:

- скороченні обсягів незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зниження рівня незаконного вживання наркотичних засобів і психотропних речовин;

- формування серед населення області, насамперед молоді, неприйнятного ставлення до наркоманії як явища та підвищення ефективності існуючого механізму боротьби з його поширенням;

- поглиблення міжнародного співробітництва у сфері боротьби з наркоманією та незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Начальник управлінняохорони здоров’я облдержадміністрації Н.В.Свестун


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка