Рішення районної виховної проблеми «Соціалізація учнівської молоді в умовах реформування та гуманізації освіти», на виконання Закону України «Про освіту»Скачати 136.1 Kb.
Дата конвертації16.04.2016
Розмір136.1 Kb.
#10716
ТипРішення
Аналіз виховної роботи за І семестр 2014/2015 навчального року

У І семестрі 2014/2015 навчальногороку виховна робота в закладі була спрямована на вирішення районної виховної проблеми «Соціалізація учнівської молоді в умовах реформування та гуманізації освіти», на виконання Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», Законів України «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Про охорону здоров’я», Закону України «Про охорону дитинства», Концепції громадської освіти в Україні, Концепції превентивного виховання дітей та молоді, Закону України «Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення», Комплексної програми профілактики запобігання поширенню алкоголізму, наркоманії, токсикоманії та СНІДУ серед населення міста. Виховна проблема закладу: «Національне виховання учнів у в умовах сучасної школи».

Реалізація основних завдань і принципів виховання здійснювалася в ряді пріоритетних напрямків.
Ціннісне ставлення до себе

Виховними досягненнями цього напрямку є вміння цінувати себе як унікальну та неповторну особистість, знати наслідки негативного впливу шкідливих звичок на здоров’я, прагнення бути фізично здоровою людиною. Проведено бесіди: «Якщо хочеш бути здоровим – загартовуйся!» ( 1-4 кл), «Безпечна поведінка під час канікул – запорука здорового відпочинку», «Чистота рук – запорука здоров’я» (5-8кл.); профілактичні бесіди шкільної медсестри, бесіди в початковій школі та для дітей короткотривалої групи: «Профілактика інфекційних захворювань», «Профілактика вітряної віспи» (для усіх класів),спортивні змагання до Дня фізкультурника,спортивні змагання «Малі Олімпійські ігри» (3-4, 5-8кл), «Козацькі розваги», присвячені Дню захисника Вітчизни (5-8 класи), виставка стіннівок «Скажемо СНІДу – НІ!»; участь у акції «Молодь проти СНІДу».


Ціннісне ставлення до людей, сім’ї, родини

Виховними досягненнями цього напрямку є знання та розуміння особистих, родинних, громадських, національних та загальнолюдських цінностей, уміння співпрацювати з іншими, працювати в групі та колективі, уміння прощати та просити пробачення, єдність моральної свідомості та поведінки, єдність слова і діла. Було проведено конкурс малюнків «Ні! насильству в сім’ї», морально-етичні бесіди «Старші та молодші в сім’ї», години спілкування «Я та мої батьки: конфлікт поколінь», «Моральні ідеали, їх місце в нашому житті». Зокрема, 09.11.2014 року було зареєстровано Дергачівським РВ УМВС у Харківській області факт вчинення насильства в сім’ї Зозулі Тетяни Михайлівни відносно дитини Зозулі Олени Олександрівни, 19.02.1998 р.н., учениці 11 класу НВК. Щодо цього факту було проведено індивідуальні бесіди із матір’ю та донькою на тему «Подолання конфліктних ситуацій у родині».Ціннісне ставлення до праці

Виховними досягненнями цього напрямку є усвідомлення соціальної значимості праці в житті людини, повага до людей праці, навички самообслуговуючої та суспільнокорисної праці. Проведено бесіди: «Бджілка мала, та й та працює», бесіда «Не кажи - не вмію, а кажи – навчуся!», (1-4 класи), акція «Шкільне подвір’я» (1-11 класи), організація роботи шкільних гуртків, спортивних секцій. У Безруківському НВК працює 6 гуртків та спортивних секцій, а саме: «Писанкарство» (БДЮТ,керівник гуртка Остапенко С.В.) – 17 учнів, шаховий гурток (БДЮТ, керівник гуртка Михайліченко В.А.) – 46 учнів, гурток зі спортивного туризму (ДЮСШ, керівник гуртка Кисіль Ю.В.) – 12 учнів, гурток з художньої гімнастики (ДЮСШ, керівник гуртка Жаркая Д.С.) – 28 учнів, 2 гуртки естрадного вокалу (НВК, керівники Стрілець С.В., Легенька О.І.) – 30 учнів

Досягнення вихованців гуртків та спортивних секцій:


 • ІІІ місце – Братченко Олег, учень 11 класу, в обласних змаганнях зі спортивного орієнтування серед навчальних закладів, присвячених Дню туризму;

 • І, ІІ місце – Бєлік Дар’я, учениця 5 класу, у Міжнародному фестивалі «Путь к звездам»;

 • І місце – Стрілець С.В., керівник гуртка естрадного вокалу, у Міжнародному фестивалі «Путь к звездам»;

 • ІІ місце – Ковалевський Богдан, учень 5 класу, у складі збірної команди школи з шахів у командній першості шкіл району;

 • ІІ місце – Мироненко Сергій, учень 5 класу, у складі збірної команди школи з шахів у командній першості шкіл району;

 • Селегень Дмитро, учень 8 класу, - призер чемпіонату м.Харкова з футболу серед дитячо-юнацьких команд (2001 р.н.) сезону 2013/2014 року;

 • І, ІІІ місце – Циганко Андрій, учень 8 класу, у відкритій першості Дергачівського району з карате-до серед спортсменів 14-15 років

Ціннісне ставлення до природи

Виховними досягненнями цього напрямку є усвідомлення вихованцями себе як невід’ємної частини природи, взаємовідносин людини та природи, бережливого ставлення до природи. У зв’язку з цим проведено години спілкування,сільськогосподарська виставка «Щедрі дари осені», акція «Допоможи їдальні»,конкурс «Замість ялинки – зимовий букет», трудовий десант «Дерева в шкільному саду»,виставка малюнків «Краса природи рідного краю» для учнів 1-11 класів. Проведено свято Осені для учнів короткотривалої групи та учнів початкової школи (вихователь Конєва Ю.Г., учитель початкових класів Уманець Л.М.)


Ціннісне ставлення до культури і мистецтва

Виховними досягненнями цього напрямку є знання про види мистецтва та засоби їх виразності, здатність виражати власне ставлення до мистецтва, до творчої діяльності в мистецькій сфері та самореалізації. Проведено виставку малюнків «Природа навколо нас», бесіду «Бережи свій час та час інших»,години спілкування «Що означає бути людиною», «Моральні ідеали та їх місце у нашому житті», «Людина починається з добра»,бесіду «У чистій воді риби багато, у доброзичливої людини друзів багато». Учні 11 класу Кисільова Анна та Шовкопляс Анна стали абсолютними переможцями районної літературно-краєзнавчої, мистецько-художньої ходи, присвяченої 170-річчю з дня народження І.Ю. Рєпіна «Майстер чарівного пензля». Проведено відкриту годину спілкування у 4 класі «Казкова ніч у бібліотеці» (учитель початкових класів Гузенко В.Д.), Учениці 7 класу Макаренко Майя та Нежальська Дар’я стали учасниками Всеукраїнського конкурсу малюнка «Дитинство – територія безпеки»


Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

Формування в учнів комплексу особистісних якостей та рис характеру, які є основою специфічного способу мислення та спонукальною силою повсякденних дій, учинків, поведінки. Для цього в закладі 01.09.2014 проводилися єдиний урок «Україна – єдина країна!», у грудні проведено Тиждень правової культури та виховання.


У закладі також діє шкільний осередок «СОНЦЕ» ДГРМО «Нове покоління Дергачівщини» з 2001 року. Уся робота здійснюється за напрямками: науковий, правовий, дозвілля, інформаційний, екологічний, спортивно-оздоровчий, трудовий.

Мета шкільної організації – задоволення потреб у спілкуванні, спільній діяльності з метою реалізації виховних інтересів, включення до шкільного та громадського життя через діяльність шкільного осередку «СОНЦЕ», засвоєння загальнолюдських цінностей, набуття дітьми соціального досвіду.

Лідерами «СОНЦЕ» були організовані та проведені такі заходи: шкільні новорічні свята, упорядкування території закладу, догляд за деревами, кущами, бесіди, диспути на шкільних виховних годинах, випуск стіннівок до різноманітних заходів.

Протягом І семестру 2014/2015 навчального року проводилася дієва робота з батьками:

1 раз на семестр проводили загальношкільні батьківські збори;

2 рази за І семестр по класах пройшли тематичні батьківські збори;

Протягом навчального року для батьків та разом з ними було проведено День спільних дій в інтересах дітей (листопад), єдиний День відкритих дверей за темою: «Взаємодія закладу та батьків для повноцінного розвитку дитини», де батьки мали змогу відвідати навчальні заняття та брали активну участь у виховних заходах, які проводилися в цей день;

Стало традицією нашого НВК проводити разом з батьками Дні здоров’я (вересень).

Першочерговими завданнями роботи закладу з батьками повинні стати:

1. Пропаганда педагогічних знань, що зумовлюють підвищенню педагогічної грамотності батьків.

2. Допомога батькам в оволодінні системою вмінь, необхідних для організації діяльності дитини вдома.

3.Упровадження форм роботи із сім’єю, які сприятимуть гуманізації взаємовідносин «педагоги – батьки – учні». Батьки й учителі повинні стати партнерами, активними співучасниками творчого процесу виховання учнів.


Безпека життєдіяльності та запобігання дитячого травматизму

З учнями закладу перед та після канікул проводився цільовий інструктаж і фіксувався в журналах реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності.

Перед осінніми, зимовими канікулами проводились бесіди з безпеки життєдіяльності учнів. Здійснено записи до щоденників учнів та записи в класних журналах на сторінці «Бесіди щодо запобігання дитячого травматизму». На батьківських зборах також були проведені бесіди щодо застереження дитячого травматизму на канікулах.

Кожним учителем-предметником проводився інструктаж перед виконанням завдання лабораторної або практичної роботи, зміною видів діяльності на уроках праці, фізкультури, про що робилися відповідні записи в класних журналах.

Своєчасно проводилися цільові інструктажі з дітьми перед виїздом за межі закладу: екскурсії, спортивні змагання, олімпіади – і фіксувалися в журналі інструктажу учнів з техніки безпеки під час трудової підготовки при проведенні позакласних заходів.

Класні керівники 1-11 класів проводили профілактичні бесіди щодо запобігання дитячого травматизму.

Проводилися додаткові бесіди за фактами нещасних випадків з учнями району.

Протягом року шкільна медсестра проводили бесіди з профілактики дитячого травматизму та попередження негативних явищ в учнівському середовищі.

Класні керівники проводили додаткові профілактичні бесіди з учнями про заборону тютюнопаління на території закладу та вплив тютюну на організм людини.

Протягом І семестру 2014/2015 навчального року в закладі випадків травмування не було.Правове виховання та профілактика правопорушень

Правове виховання учнів здійснювалося в закладі на уроках правознавства в 9 кл.; виховних годинах класними керівниками 1-11-х кл.

Спільно з органами внутрішніх справ, службою у справах неповнолітніх районного управління юстиції, прокуратурою, службою у справах дітей було складено комплексні заходи щодо запобігання злочинних проявів в учнівському середовищі.

Питання стану роботи з профілактики та запобігання правопорушень, злочинів заслуховувалося на педагогічній раді (серпень 2014р.); на класних батьківських зборах (вересень, грудень 2014р.).

На кінець звітного періоду в закладі немає учнів, які знаходяться на спільному обліку у ВКМСН. На внутрішньошкільному обліку знаходиться 1 неблагонадійна родина, у якій виховується 1 учень. На профілактичному обліку у закладі знаходиться 2 учні 6 класу: Коротченко Богдан та Меньшов Олексій

Адміністрацією закладу та класними керівниками була проведена певна робота з батьками та учнями: відвідування сімей удома, складання актів обстеження житлово-побутових умов сім’ї; проводиться індивідуальна робота з батьками та учнями.

28.11.2014 року проведено профілактичну бесіду з учнями 7-11 класів на тему «Профілактика тютюнопаління на території навчальних закладів та громадських місцях, а також вживання та розпиття спиртних, слабоалкогольних та енергетичних напоїв на території навчальних закладів» о/у СКМСД капітаном міліції Т.Є.Єрьоміною та о/у СКМСД капітаном міліції А.О.Островерх. Цими ж працівниками міліції була проведена профілактична бесіда з учнями 6 класу Коротченком Богданом та Меньшовим Олексієм на тему «Поведінка на уроках у школі».


Охоплення учнів харчуванням

У І семестрі 2014/2015 навчального року вжито невідкладних заходів щодо створення умов для організації харчування дітей. Організовано повноцінне, безпечне та якісне харчування дітей ( замовлення та прийняття до закладу безпечних і якісних продуктів харчування та продовольчої сировини в необхідній кількості, додержання умов і термінів їх зберігання, технології виготовлення страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоку, виконання норм харчування тощо). Заборонено замовляти, приймати та використовувати м’ясо та яйця водоплавної птиці, м’ясо, яке не пройшло ветеринарний контроль, м’ясні обрізки, субпродукти, а також свинину жирну, річкову та копчену рибу, гриби, соуси, перець, майонез, вироби у фритюрі, у тому числі чіпси, вироби швидкого приготування, газовані напої, квас, натуральну каву, кремові вироби, вершково-рослинні масла з додаванням будь-якої іншої сировини. Було заборонено використовувати продукти, що містять синтетичні барвники, ароматизатори, підсилювачі смаку, консерванти. Розроблено і затверджено режим та графік харчування дітей у шкільній їдальні.

Проводився облік учнів, які отримували безкоштовне гаряче харчування. Гарячим безкоштовним харчуванням на 100% забезпечено учнів початкових класів (94 учні) та дітей пільгових категорій (із кількості учнів 5-11 класів: 5 дітей позбавлені батьківського піклування – Стороженко Марія, Коротченко Богдан, Правда Надія, учні 6 класу, Травін Євген, учень 5 класу, Манько Олексій, учень 10 класу, та 2 учні з малозабезпечених родин - Макаренко Майя, учениця 7 класу, до 31.10.2014 , Мироненко Сергій, учень 5 класу, відповідно до довідок). Безкоштовне харчування учнів здійснювалося тільки в робочі дні.

Постійно здійснювався бракераж сирої та готової продукції, результати заносилися до журналу бракеражу.

Опрацьовувалась та надавалась інформація щодо кількості дітей, які отримують харчування, 1 раз на квартал. Меню складалося щоденно на підставі примірного двотижневого меню-розкладки та затверджувалося директором закладу. Проводилася роз’яснювальна робота серед батьків щодо організації харчування дітей різного віку.

Складено та затверджено списки дітей, які потребують щадного харчування. Проінформовано всіх батьків про правила отримання безкоштовного харчування та вимоги до оформлення документів.

Створено з представниками ради школи групу контролю за якістю харчування дітей.
Соціальний захист учнів закладу

У навчальному закладі знаходяться на обліку 38 учнів пільгового контингенту.Пільговий контингент:

Діти із будинку сімейного типу – 3 учні;

діти, позбавлені батьківського піклування – 4 учні;

діти із прийомних сімей – 1 учень;

діти із сімей, що постраждали від аварії на ЧАЕС – 1учнів;

діти-напівсироти – 4 учні;

діти одиноких матерів – 7 учнів;

діти-інваліди – 1 учні ( Фадін Владислав, учень 1 класу, Осадченко Павло, учень 3 класу, із числа дітей із будинку сімейного типу) ;

діти з багатодітних сімей – 17 учнів
На виконання Закону України «Про охорону дитинства» були організовані заходи:


 • акція милосердя «Подаруй іграшку», під час якої були зібрані іграшки для вихованців короткотривалої групи;

 • учні відвідали Новорічну ялинку у м.Дергачі.

Усі учні пільгового контингенту відвідували гуртки на базі закладу, учні молодших класів – групу продовженого дня.

Крім того, діти пільгових категорій протягом року отримали матеріальну допомогу: було придбано для них верхній одяг, взуття. 10.12.2014 року отримали фінансову допомогу такі учні: 1. Травін Євген, учень 5 класу, - 150 грн.

 2. Осадченко Павло, учень 3 класу, - 150 грн.

 3. Травін Євгеній, учень 5 класу, - 150 грн.

 4. Манько Олексій, учень 10 класу, - 150 грн.

 5. Коротченко Богдан, учень 6 класу, - 150 грн.

 6. Суханова Вікторія, учениця 3 класу, - 150 грн.

 7. Стороженко Марія, учениця 6 класу, - 150 грн.

 8. Правда Надія, учениця 6 класу, - 150 грн.

 9. Мироненко Сергій, учень 5 класу, - 200 грн.

До свята святого Миколая в закладі дітей пільгових категорій пригощали солодощами, діти отрамали подарунки від Безруківської сільської ради.

Загальношкільні виховні заходи,

проведені у І семестрі 2014/2015 навчальному році.

1 вересня – СВЯТО ЗНАНЬ!

d:\виталина\фотки с тел\cam02946-1.jpg

11 вересня – День фізкультури та спорту.

d:\виталина\фото школа\img_2190.jpg

d:\виталина\фото школа\img_2214.jpg

19 вересня – Сільськогосподарська виставка

d:\виталина\фотки с тел\cam03261.jpg

d:\виталина\виталина\ярмарок\img_2925.jpg

Місячник шкільної бібліотеки

d:\виталина\газета 2014-2015\мисячник библиот\cam00084.jpg

d:\виталина\газета 2014-2015\мисячник библиот\фото0644.jpg

3 жовтня - ДЕНЬ УЧИТЕЛЯ

d:\виталина\фото школа\img_3748.jpg

d:\виталина\фото школа\img_3743.jpg

22 жовтня 2014 року у короткотривалій дошкільній групі Безруківського НВК відбулося свято «Осінь чудова пора»

описание: d:\зош безруки\дошкільнята\22.10.2014\pa220030.jpg

КАЗКОВА НІЧ У БІБЛІОТЕЦІ

28 жовтня 2014 року у Безруківському НВК відбувся виховний захід «Казкова ніч у бібліотеці». Класний керівник 4 класу Гузенко В.Д. підготували чудову виставу за участю казкових героїв.d:\виталина\тиждень початк класів\фото\cam00130.jpg

СВЯТО ОСЕНІ
Осінь,осінь! Чарівна і дивна

В дивограї кольорів горить.

Неповторна, гарна, як царівна,

У намисті горобин стоїть.

31 жовтня 2014 року в 3 класі Безруківського НВК відбулося «Свято Осені». Учитель початкових класів Уманець Л.М.разом з учнями підготували цікавий захід.

d:\виталина\тиждень початк класів\фото 3 кл\cam00204.jpg


21 листопада – Королева Осені

d:\виталина\фото королева осень 2014\1415697942556.jpg

d:\виталина\фото королева осень 2014\1416665835139.jpg

28ЛИСТОПАДА – Міс Осінь

d:\виталина\мои фото\1417332726403.jpg

d:\виталина\мои фото\місс осінь\cam00225.jpg

АКЦІЯ «НАГОДУЙ ПТАШКУ»

4 грудня 2014 учні Безруківського НВК підготували годівнички для пташок.c:\documents and settings\администратор\рабочий стол\акція нагодуй пташку\cam00322.jpg

c:\documents and settings\администратор\рабочий стол\акція нагодуй пташку\cam00327.jpg

5 грудня – спортивні змагання, присвячені Дню Збройних сил України.

d:\виталина\школа 2014 с тел фото\cam00361.jpg

19 грудня – свято Святого Миколая

c:\documents and settings\администратор\local settings\temporary internet files\content.word\cam00436.jpg

26 грудня 2014 року – Новий рік

c:\documents and settings\администратор\local settings\temporary internet files\content.word\cam00547-1.jpg

c:\documents and settings\администратор\рабочий стол\стаття новий рік\cam00555.jpg

Новорічний КВК старшокласників

c:\documents and settings\администратор\local settings\temporary internet files\content.word\cam00563-1.jpg

Скачати 136.1 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка