Рішення районної ради Програма розвитку культури у Покровському районі на 2017 2020 роки І. Склад проблеми та обґрунтування необхідності її розв’язання шляхом розроблення і виконання ПрограмиСкачати 56.14 Kb.
Дата конвертації11.09.2017
Розмір56.14 Kb.
#46039
ТипРішення


Додаток

до рішення районної ради
Програма розвитку культури

у Покровському районі на 2017 - 2020 роки
І. Склад проблеми та обґрунтування необхідності її розв’язання шляхом розроблення і виконання Програми
Програма розвитку культури у Покровському районі на 2017 - 2020 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 01 лютого 2016 року № 119-р «Про схвалення Довгострокової стратегії розвитку української культури – стратегії реформ».

Сфера культури, є найчутливішим показником реалізації прав людини, зокрема таких, як право на ідентичність, національну пам’ять, почуття власної гідності та соціальної злагоди. Саме культура, що заохочує до найрізноманітніших форм творчого самовираження і водночас вивчення та оновлення традицій, сприяє розвитку економіки, інноваційної політики та активній участі громадськості в побудові сучасної та демократичної держави.

Доступність культурних надбань і культурних ресурсів є важливою передумовою соціального та духовного розвитку, творчої реалізації особистості. Зокрема, йдеться про доступність нових технологій та сучасних форм культурного самовираження незалежно від місця проживання, статусу, приналежності до певної соціальної чи етнічної групи; майнового статусу, походження, статі.

Аналіз соціально-культурної ситуації у районі свідчить про необхідність збереження мережі установ культури і мистецтва, мистецького навчального закладу, забезпечення підтримки діяльності аматорських колективів району в існуючих економічних умовах.

Проблеми, пов’язані з розвитком культури, неможливо розв’язати засобами тільки територіального чи галузевого управління, для цього необхідні районна програмна підтримка та комплексний підхід до координації діяльності закладів культури, взаємодія з органами місцевого самоврядування та міжгалузева координація.

Разом із тим, є необхідним районне регулювання та фінансова підтримка закладів культури, які є основними центрами розвитку культури в районі.

Основними проблемами Покровського району у сфері культури є:


 • застарілі будівлі і приміщення районних закладів культури, що потребують капітального ремонту, зокрема занедбаний стан сільських клубних закладів;

 • непридатна для подальшого використання матеріально-технічна база закладів культури і мистецтва;

 • недостатність коштів на передплату періодичних видань та оновлення читацьких комп’ютерних місць бібліотек району;

 • недостатньо сприятливі умови для проведення гастрольної діяльності колективів;

 • незначна підтримка інновацій, нових знань, креативних індустрій, що відповідають викликам XXI століття;

 • необхідність в удосконаленні, актуалізації музейних програм та проектів;

 • постійна потреба в паспортизації об’єктів культурної спадщини, для якої недостатньо коштів.

Вищезазначені питання потребують розв’язання, завдяки послідовному спрямуванню коштів на створення умов, сприятливих для розвитку культури району.

Реалізація Програми дозволить досягти розв’язання проблем, що накопичились у сфері культури, вона покликана закласти надійне підґрунтя сталого інноваційно-культурного розвитку Покровського району.


II. Мета Програми
Основною метою Програми є створення умов для сприяння творчій активності громадян і умов формування в Україні громадянського суспільства, що передбачає забезпечення реалізації політичних, громадянських, економічних, соціальних і культурних прав громадян, засвоєння та використання новітніх знань і технологій, збереження безцінної культурно-духовної спадщини, задоволення інтелектуальних та духовних потреб населення, а також сприяння якісній професійній освіті талановитої мистецької молоді, підтримка аматорських творчих колективів з обміну мистецькими набутками, реалізація освітніх культурно-мистецьких заходів для дітей та молоді, створення сучасних центрів культури на базі районних закладів культури.
III. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми
Основними шляхами та засобами розв’язання проблеми є:

 • упровадження ефективних механізмів менеджменту в діяльність закладів культури, у тому числі електронних послуг;

 • визначення та задоволення районних і місцевих потреб у кваліфікованих кадрах, підвищення рівня професіоналізму фахівців галузі культури;

 • збереження та популяризація історико-культурної спадщини;

 • оновлення будівель районних закладів культури та фінансова підтримка капітального ремонту сільських клубних закладів;

 • модернізація систем охорони об’єктів культурної спадщини, музеїв та бібліотек, виконання необхідних ремонтних і реставраційних робіт.

 • технічне оновлення закладів культури районного підпорядкування.


IV. Строки та етапи виконання Програми
Початок реалізації Програми: 2017 рік, закінчення: 2020 рік.

Програма короткострокова, реалізується в один етап.


V. Перелік завдань і заходів Програми
Основними завданнями Програми є:

 • збереження культурної спадщини району;

 • фінансування матеріально-технічної складової закладу початкової мистецької освіти;

 • створення електронних реєстрів музейних експонатів;

 • підвищення рівня нормативно-правового, кадрового, матеріально-технічного, фінансового, науково-методичного, інформаційного забезпечення галузі.

Перелік завдань і заходів Програми викладено у додатку 2.
VI. Ресурсне забезпечення Програми
Фінансове забезпечення заходів Програми здійснюється відповідно до Бюджетного кодексу України за рахунок коштів державного, обласного, місцевих бюджетів району, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством. Орієнтований обсяг фінансових витрат, необхідних для виконання Програми, викладено в додатку 2.
VII. Організація управління та контролю

за ходом виконання Програми
Організація виконання Програми покладається на районного замовника – відділ культури, туризму, національностей та релігій райдержадміністрації, та співзамовників Програми – органи місцевого самоврядування.

Відповідальні за виконання: відділ культури, туризму, національностей та релігій райдержадміністрації, сільські, селищні голови (за згодою).

Відповідальні за виконання заходів Програми щокварталу, до 3 числа місяця, що настає за звітним періодом, надають звіт про виконання вищезазначених заходів до відділу культури, туризму, національностей та релігій райдержадміністрації.

Відділ культури, туризму, національностей та релігій райдержадміністрації щокварталу, до 5 числа місяця, що настає за звітним періодом, надає звіт про виконання Програми до відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації.


VIII. Очікувані кінцеві результати виконання Програми
Виконання Програми забезпечить проведення протягом 2017 – 2020 років наступних заходів за напрямами:

 • захист, збереження та популяризація пам’яток – культурної спадщини держави;

 • вдосконалення бібліотечної справи та розвитку читання шляхом технічного та програмного формування бази та мережевого доступу для читачів області, якісна інформаційна підтримка бібліотечних фондів, популяризація світових літературних видань та новітніх творів;

 • створення сприятливих умов навчання дітей, юнацтва та підготовка майбутніх митців, підвищення кваліфікації професійних працівників галузі культури, формування професійної майстерності студентів закладів вищої освіти у сфері культури;

 • інформування і задоволення творчих потреб громадян, їх естетичне виховання, розвиток, збагачення духовного потенціалу через проведення масових, концертних, заходів у районі;

 • підтримка діяльності та матеріально-технічне забезпечення закладів культури району.

Показники оцінки ефективності виконання Програми наведено
у додатку 3.


Заступник голови

районної ради І.КАРАБУТ


Каталог: OBLADM
OBLADM -> Закон україни про інформацію Закон введено в дію з дня опублікування 13 листопада 1992 року згідно з Постановою Верховної Ради України
OBLADM -> І.І. Ворчак, В. Г. Сипко, О. Я. Кущ Дії населення у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного, екологічного, соціально-політичного характеру та несприятливих побутових та нестандартних ситуацій
OBLADM -> Значення Конституції України для розвитку суспільства та держави Прийняття п’ятою сесією Верховної Ради України 28 червня 1996 року
OBLADM -> Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарськоі діяльності»
OBLADM -> Конституція україни {Текст Конституції України відповідає тексту
OBLADM -> Розпорядження голови районної ради
OBLADM -> Порядок укладання трудового договору
OBLADM -> Систематизація законодавства для юридичних служб
OBLADM -> Сценарій свята до Дня українського козацтва

Скачати 56.14 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка