Рішення колегії служби у справах дітей обласної державної адміністрації «Про результативність роботи з попередження правопорушень та злочинності, попередження бездоглядності та безпритульності серед дітей» від 29 травня 2013 рокуСкачати 100.49 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір100.49 Kb.
#18889
ТипРішення


РІШЕННЯ

колегії служби у справах дітей обласної державної адміністрації «Про результативність роботи з попередження правопорушень та злочинності, попередження бездоглядності та безпритульності серед дітей»
від 29 травня 2013 року
Заслухавши питання про результативність роботи з попередження правопорушень та злочинності, попередження бездоглядності та безпритульності серед дітей, колегія служби у справах дітей обласної державної адміністрації відзначає, що в області проводиться тривала робота структурних підрозділів місцевих органів влади у координації з відділами кримінальної міліції у справах дітей з попередження негативних явищ за участю дітей. Не дивлячись на позитивну динаміку зменшення кількості випадків злочинних проявів за участю дітей, дане питання повинно перебувати на постійному контролі служб у справах дітей.

Робота з профілактики правопорушень та злочинності, дитячої бездоглядності, попередження втягування дітей у злочинну діяльність є одним із напрямків діяльності служб у справах дітей відповідно до Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», яка проводиться разом із органами внутрішніх справ, освіти, представниками органів місцевого самоврядування, територіальними органами державної влади.

Разом із працівниками відділів кримінальної міліції у справах дітей забезпечено проведення серед дітей профілактичних заходів «Діти вулиці», «Канікули», «Вокзал», а також проведення цільових рейдах щодо відпрацювання розважальних закладів та місць масового дозвілля молоді, попередження пияцтва і тютюнопаління серед дітей, профілактики злочинів і правопорушень серед них, виявлення дітей, які займаються жебракуванням і бродяжництвом.

Так, протягом І кварталу 2013 року на території області проведено 512 профілактичних заходів «Діти вулиці», під час яких у небезпечних умовах було виявлено 231 дитину, із яких 44 дітей було вилучено із небезпечного середовища: 24 – з вулиці, 12 – із сімей, 7 – з комп’ютерних клубів, 1 дитину було знайдено та відповідним чином складено Акт.

За результатами проведеної роботи 187 дітей було попереджено при неприпустимість перебування в умовах вулиці без супроводу дорослих. Лише 1 дитину у Чугуївському районі було виявлено повторно, що вказує на недостатні зусилля представників управлінь, відділів місцевих органів влади з вжитих заходів щодо соціально-правового захисту дитини.

Усі 231 дитина відносяться до категорії мешканців області.

Переважна кількість виявлених дітей відносяться до вікової категорії дітей шкільного віку – 195 осіб або 84,4%. При цьому, якщо малолітні діти вилучаються із сімей, то діти більш старшого віку – із небезпечного середовища вулиці та розважальних закладів. Із числа виявлених дітей 188 були учнями загальноосвітніх шкіл та професійно-технічних навчальних закладів. Значна кількість таких дітей виявлена у Великобурлуцькому, Харківському та Чугуївському районах, районах м. Харкова. Фактів затримання працюючи дітей виявлено не було.

10 дітей (4,3%) були затримані у стані алкогольного сп’яніння: Балаклійський (2), Богодухівський (2), Харківський (6). 7 затриманих дітей у Балаклійському районі вживали наркотичні чи токсичні речовини (3,0%).

У таких районах, як Балаклійському (20, Зміївському (1), Кегичівському (1), Краснокутському (1), Харківському (5), м. Ізюмі (1), м. Лозовій (3), районах м.Харкова (3) було виявлено 20 фактів порушень правил торгівлі спиртними та тютюновими виробами. За результатами проведення профілактичних заходів 3 посадові особи були попереджені про відповідальність, яку вони несуть, у Балаклійському та Кегичівському районах. У відношенні до 8 посадових осіб було ініційовано питання про притягнення їх до відповідальності: у Балаклійському (2), Богодухівському (3), Кегичівському (1) районах, м.Харкові (2).

Враховуючи, що небезпечне середовище впливає та стан правопорушень та злочинності серед дітей, були вжиті заходи щодо обстеження сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, в яких виховуються діти. Всього на обліку служб у справах дітей перебуває дітей такої категорії, які виховуються у сім’ ях. Із зазначеної кількості дітей виховуються в сім’ях, які приділяють дітям належного виховання та догляду; дітей – які зазнали жорстокого поводження, дітей, які самовільно залишають місця постійного проживання.

Під час проведення профілактичних заходів «Діти вулиці» було здійснено 945 таких сімей. За результатами профілактичних заходів було попереджено 372 батьків, у відношенні 191 батька ініційовано питання про притягнення до відповідальності.

За результатами проведення профілактичних рейдів 26 дітей було повернуто в сім’ю, 4 – до навчальних закладів, 2 – влаштовано до центрів соціально-психологічної реабілітації, 12 влаштовано до лікарняних закладів.

1141 дітям та сім’ям, які цього потребують, надана матеріальна, речова допомога.

На території області протягом І кварталу 2013 року працювало 7 закладів соціального захисту дітей, які надають соціальні послуги тій категорії осіб, які потрапили до складних життєвих обставин, а саме: 7 центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, які розраховані на щоденне утримання 185 дітей соціально уразливих категорій.

Протягом І кварталу 2013 року були забезпечені умови для сталої роботи закладів. У них отримали допомогу 219 дітей.

З дітьми проводяться реабілітаційні заходи психологами, які направлені на соціальну реабілітацію дітей на відновлення їх морального, психічного та фізичного стану, їх соціальних функцій. Службою у справах дітей обласної державної адміністрації координується проведення роботи щодо надання соціально-психологічної, юридичної підтримки дітей.

Службою у справах дітей обласної державної адміністрації впроваджено систему анкетування дітей, що потрапляють у притулки та центри соціально-психологічної реабілітації дітей з метою своєчасного виявлення тих, що зазнали насильства в сім’ї. З дітьми проводяться реабілітаційні заходи психологами, які направлені на соціальну реабілітацію дітей на відновлення їх морального, психічного та фізичного стану, їх соціальних функцій. Службою у справах дітей обласної державної адміністрації координується проведення роботи щодо надання соціально-педагогічної, психологічної, юридичної підтримки в у притулку для дітей та центрах соціально-психологічної реабілітації дітей. Протягом І кварталу 2013 року на базі КЗ Харківський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Гармонія» проведено обласний методичний семінар для педагогічних працівників закладів соціального захисту дітей «Психологічне супроводження виховного процесу».

Службами у справах дітей розроблені спільні плани роботи із відділами та управліннями органів влади, у тому числі відділами кримінальної міліції у справах дітей з проведення заходів щодо попередження протиправних дій серед дітей та за їх участю. Результативність цих заходів та стан їх виконання виноситься до розгляду колегій районних державних адміністрацій, місцевих рад.

В загальноосвітніх школах для учнів проводяться лекції, спрямовані на запобігання негативного впливу наркотичних речовин на дітей, з демонстрацією фільму “Скажи наркотикам – НІ”, за участю представників Харківського обласного фонду “Центр ресоціалізації наркозалежної молоді “Твоя перемога” та бесіди з батьками з метою роз’яснення вимог чинного законодавства України, зокрема питань запобігання наркоманії в дитячому середовищі, та відповідальності дорослих осіб за втягнення неповнолітніх у злочинну або іншу протиправну діяльність.

Для всебічного розвитку неповнолітніх, попередження негативних явищ та профілактики злочинності працівниками КМСД Головного управління організовано проведення для вихованців Харківських обласних центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, шкіл-інтернатів, учнівської молоді та дітей, які знаходяться у конфлікті з законом, екскурсії до КВК ім. А.С.Макаренка, музею вибухо - технічної служби НДЕКЦ при ГУМВС в області, музею міліції Харківщини.

З метою залучення дітей до змістовного дозвілля, розвитку їх дитячої творчості при ГУМВС в області продовжує свою творчу діяльність професійно-аматорський дитячий міліцейський театр “Діти майбутнього”. За час свого існування цей колектив став переможцем багатьох конкурсів дитячої творчості, отримав звання лауреата міжнародного театрального фестивалю “Земля, театр, діти”, який проходив у м. Євпаторія, м. Полтава, організував та провів перший Всеукраїнський театральний фестиваль, в якому прийняли участь 20 театральних колективів, у березні поточного року здійснено виїзд до Курязької виховної колонії ім. А.С.Макаренка. Діяльністю дитячого театру на рівні загальної профілактики було охоплено понад 15 000 дітей.

Зазначені заходи сприяли зменшенню кількості вчинених дітьми протиправних дій, у ому числі розбоїв (1, торік 2, -50%), грабежів (18, торік 6, -66,6%), крадіжок (88, торік 188, -53,2%), хуліганських проявів (2, торік 9, -77,8%). Зменшилась кількість злочинів, скоєних учнями загальноосвітніх закладів (57, торік 62, -8,1%), ПТНЗ (12, торік 32, -62,5%), студентами вузів (7, торік 12, -41,7%), дітьми, які ніде не працюють і не навчаються (25, торік 79, -64,4%), а також кількість злочинів, вчинених дітьми у групі (37, торік 46, -19,6%), що свідчить про певне покращення профілактичної роботи на цих напрямках.

Аналіз підліткової злочинності за 3 місяці 2013 року свідчить, що її структура дещо покращилася. Зменшилась кількість скоєних дітьми кримінальних правопорушень (120, торік 263, -54,4%), у т.ч. тяжких та особливо тяжких (59, торік 143, -58,7%) та рецидивних (13, торік 51, -74,5%).

Досягнуто позитивних зрушень в організації роботи щодо припинення діяльності торгових об’єктів, які допускають такі порушення. В 58 випадках до відповідних органів ДПА та місцевого самоврядування направлені подання щодо закриття торговельних об’єктів (торік 23), припинено діяльність 16 суб`єктів господарської діяльності, пов’язаної з роздрібною торгівлею алкогольних напоїв та тютюнових виробів (торік 12). За матеріалами, зібраними працівниками кримінальної міліції у справах дітей, накладено фінансових санкцій на власників торговельних об’єктів на загальну суму 132,6 тис. грн. (торік 68 тис. грн.). Завдяки вжитим заходам на 66,7% знизилась дитяча злочинність у стані алкогольного сп’яніння (3, торік 9).

У рамках виконання Указу Президента України від 28 грудня 2012 року № 756 “Про проведення у 2013 році в Україні року дитячої творчості”, а також багаторічної співпраці з Українським державним центром позашкільної освіти МОНмолодьспорту, з метою пропаганди серед дітей здорового способу життя працівники КМСД долучилися до організації проведення VІ-го Всеукраїнського фестивалю-конкурсу “Молодь обирає здоров`я”, ІІ-го Міжнародного литовсько-українського конкурсу малюнків, плакатів і фотографій “Дружать діти на планеті”, номінаціями якого є: “Я і моя безпека”, “Я і моє здоров`я”, “Дружба наших країн”. В міських райвідділах серед учнів загальноосвітніх шкіл проведено конкурс малюнків “Професія – міліціонер”.

В результаті вжитих заходів з профілактики жебрацтва та бродяжництва серед неповнолітніх протягом 3 місяців поточного року до органів внутрішніх справ надійшло 23 (торік 39) повідомлень про безвісне зникнення 23 (торік 37) дітей з сімей та навчально-виховних закладів. Із загальної кількості цих дітей, 16 – знайдені протягом доби та 6 – при проведенні розшукових заходів в рамках ОРС категорії “Розшук”.

Станом на 01.04.2013 у розшуку перебуває 2 неповнолітніх, з яких безвісно зниклою з минулих років залишається 1 дитина (Чугуївський РВ) та 1, відносно якої інформація відсутня з поточного року (Київський РВ ХМУ).

До приймальна-розподільника для дітей ГУМВС для проведення з ними профілактичної роботи поміщено 9 (торік 7) дітей, з них 2 – громадяни Російської Федерації. В ПРД забезпечено ведення електронної фототеки дітей, які доставляються до установи із зазначенням їх особистих даних.

З числа доставлених до ПРД: 1 (торік 1) – дитина, яка знаходилася у розшуку, 1 (торік 1) – направлено до спецустанови.

ПРД ГУМВС в області є транзитним, тому з числа дітей, які поміщувались до закладу, 7 (торік 4) доставлені до України з інших держав СНД.

Працівниками ПРД налагоджено співпрацю з міськрайлінорганами, що сприяє розкриттю кримінальних правопорушень, вчинених дітьми та відносно них. До територіальних ОВС направлено 2 такі інформації.

З дітьми, які поміщені до приймальника-розподільника для дітей, проведено 66 індивідуально-виховних заходів, у тому числі із залученням психологів-фахівців соціальної служби сім`ї і молоді районної держаної адміністрації Червонозаводського району м.Харкова, до органів влади направлено 14 інформацій щодо усунення причин та умов, які сприяють дитячій бездоглядності та скоєнню дітьми правопорушень.

Не дивлячись на вжиті заходи, зростання кількості кримінальних правопорушень, вчинених дітьми, на 50% відбулось у Барвінківському (2, торік 1) та Валківському районах (3, торік 2), в 2 рази їх кількість збільшилась на території Чугуївського району області.

Поряд із зменшенням на 41,1% кількості дітей, які брали участь у скоєнні кримінальних правопорушень (109, торік 185), їх кількість зросла на 16,7% у Лозівському (21, торік 18) районі, на 66,6 % у Жовтневому районі м.Харкова. Зазначене вказує на необхідність посилення профілактичної роботи в навчальних закладах цих районів.

Протягом 3 місяців 2013 року на 21,4% більше скоєно кримінальних правопорушень відносно неповнолітніх (187, торік 154), найбільша їх кількість від 23 до 11 – у Дзержинському, Московському, Фрунзенському районах міста та Лозівському, Куп’янському, Харківському районах області. В значній кількості діти потерпіли від кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 185 (крадіжка), 186 (грабіж) КК України, та в дорожньо-транспортних пригодах.

Потребує уваги питання щодо притягнення дорослих осіб до кримінальної відповідальності, які втягують дітей у жебрацтво, пияцтво, пияцтво та схиляють дітей до вживання наркотичних речовин (ст. 304, ч.2 ст.315 КК України).

З метою попередження втягування дітей у злочинну діяльність, удосконалення профілактики кримінальних та адміністративних правопорушень серед дітей необхідно проводити профілактичні роботи з сім`ями, які опинилися в складних життєвих обставинах і в яких виховуються діти.
Колегія служби у справах дітей обласної державної адміністрації вирішила:
1. Інформацію начальника відділу соціального захисту дитини служби у справах дітей обласної державної адміністрації Щербиніної З.В. «Про результативність роботи з попередження правопорушень та злочинності, попередження бездоглядності та безпритульності серед дітей» узяти до відома.
2. Начальникам служб у справах дітей райдержадміністрацій, міських рад:
2.1 Проводити постійний моніторинг результативності роботи з попередження правопорушень та злочинності, попередження бездоглядності та безпритульності серед дітей.

Щокварталу.

2.2. Організовувати та проводити заходи з профілактики правопорушень та злочинності, попередження бездоглядності та безпритульності серед дітей за участі дільничних інспекторів, працівників відділів кримінальної міліції у справах дітей, інспекцій з питань виконання покарань, закладів освіти у загальноосвітніх та інших закладах, де навчаються та виховуються діти.У терміни, визначені спільними планами роботи

2.3. Своєчасно здійснювати контроль за рівнем та результативністю роботи з профілактики правопорушень та злочинності за участі дітей у навчальних закладах, за місцем проживання дітей.Щомісячно, за затвердженими та узгодженими графіками

2.4. Проводити роботу з профілактики правопорушень та злочинності серед батьківської громадськості під час проведення батьківських зборів у навчальних закладах.Щокварталу
3. Запропонувати міським головам міст обласного значення здійснити аналогічні заходи.

Начальник служби Т.П.ПечерськихКаталог: images -> users
images -> Конспект лекцій з дисципліни самоменеджмент для студентів іпо 1801 «Специфічні категорії»
images -> Зінчук Наталія Анатоліївна
images -> загальна педагогіка та історія педагогіки
images -> Програма виробничої практики для студентів галузі знань 0306
images -> Остополець Ірина Юріївна
images -> Самоменеджмент
users -> Міністерство освіти І науки, молоді та спорту україни харківський національний економічний університет отенко І. П. Іващенко Г. А. Воронков Д. К. Економічна безпека підприємства навчальний посібник
users -> Куліков П. М. Іващенко Г. А. Економіко-математичне моделювання фінансового стану підприємства

Скачати 100.49 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка