Рішення №4/16 2016 року смт Путила Про підтримку рішення ІІ сесії районноїСкачати 42.62 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір42.62 Kb.
#17370
ТипРішення


П Проект

УКРАЇНА

ПУТИЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІV сесія VІІ скликання

Р І Ш Е Н Н Я № - 4/16_____________ 2016 року смт Путила
Про підтримку рішення ІІ сесії районної

ради VІІ демократичного скликання

Верховинської районної ради від 26.01.2016

року «Про звернення районної ради»
Керуючись частиною 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновок постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської діяльності і етики, законності, охорони прав людини та праці, соціального захисту населення, районна радаВ И Р І Ш И Л А :

  1. Підтримати рішення ІІ сесії Верховинської районної ради VІІ демократичного скликання від 26.01.2016 року «Про звернення районної ради», про державну реєстрацію статутів територіальних громад як юридичних осіб публічного права, що додається.

  2. Доручити голові районної ради Шевчуку М.М. спрямувати рішення та текст звернення за належністю.

  3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань регламенту, депутатської діяльності і етики, законності, охорони прав людини та праці, соціального захисту населення (Козян М.Д.).

Голова районної ради М. Шевчук
(вноситься постійною комісією районної ради з питань регламенту, депутатської діяльності і етики, законності, охорони прав людини та праці, соціального захисту населення)

Додаток

до рішення ІV сесії районної ради VІІ

скликання від ___ 2016 року № -4/16
Президенту України Порошенку П.О.

Голові Верховної Ради України Гройсману В.Б.

Прем’єр-міністру України Яценюку А.П.

Міністру юстиції України Петренку П.Д.

ЗВЕРНЕННЯ

       Ми, депутати Верховинської районної ради VII демократичного скликання, стурбовані ситуацією, яка склалася з приводу відмови районним управлінням юстиції у державній реєстрації статутів територіальних громад як юридичних осіб публічного права.

В липні минулого року збори громадських представників територіальних громад сіл Ільці та Великий Ходак Верховинського району прийняли статут первинного суб`єкта місцевого самоврядування територіальної громади – власника сіл Ільці та Великий Ходак відповідно до ст. 2, ст. 5 та ч. 1 ст. 140 Конституції України. У серпні 2015 року рішенням сорок третьої позачергової сесії Ільцівської сільської ради VI демократичного скликання затверджено даний статут. У вересні 2015 року районне управління юстиції відмовило у державній реєстрації статуту територіальної громади як юридичної особи публічного права з висновком, що статут територіальної громади не може бути зареєстрований як юридична особа публічного права. Окрім того, Міністерство юстиції України 17 вересня 2015 року направило територіальним управлінням юстиції лист за № 112/19.3-32-15 про те, що чинним законодавством не врегульовано питання щодо державної реєстрації територіальної громади села, селища, міста як юридичної особи. Відмова у реєстрації викликає у громадськості бурхливу реакцію і турбує питання: чому раніше проводилась реєстрація відповідних статутів, а на даний час – ні?

Верховинська районна рада, представляючи інтереси громади краю, підтримує створення територіальних громад населених пунктів з реєстрацією статутів як юридичних осіб. Ми розцінюємо як порушення конституційних прав відмову у державній реєстрації статутів сільських територіальних громад як юридичної особи публічного права.

Підставами для такого висновку є Конституція України, зокрема ст. 3, яка визначає, що права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, держава відповідає перед людиною за свою діяльність, утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави; ст. 5 засвідчує, що народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та місцевого самоврядування; ст. 7 визнає і гарантує місцеве самоврядування; ст. 8 встановлює найвищу юридичну силу саме Конституції України; згідно ст. 140 місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою безпосередньо і через органи місцевого самоврядування; ст. 142 і ст. 143 передбачають безпосередньо або через утворені органи управляти майном і фінансами; ст. 9 визнає чинні міжнародні договори частиною національного законодавства.

«Європейська хартія місцевого самоврядування», ратифікована 15 липня 1997 р., і згідно ст. 3 - місцеве самоврядування означає право і спроможність органів місцевого самоврядування в межах закону здійснювати регулювання та управління суттєвою часткою публічних справ, під власну відповідальність, в інтересах місцевого населення, яке здійснюється радами або зборами, члени яких вільно обираються таємним голосуванням на основі прямого, рівного, загального виборчого права і які можуть мати підзвітні їм виконавчі органи, що жодним чином не заважає використанню зборів громадян, референдумів чи будь-якої іншої форми прямої участі громадян, якщо це дозволяється законом.

Ст. 81 Цивільного кодексу України встановлює створення юридичної особи публічного права розпорядчим актом органу місцевого самоврядування, а ст. 5, ст. 6 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» фіксують територіальну громаду первинним суб`єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень; ст. 19 передбачає наявність статуту територіальної громади; ст. 60 регламентує право комунальної власності територіальних громад на майно, кошти, землю, природні ресурси.

До випадку відмови названій територіальній громаді в реєстрації, статути територіальних громад сіл Красник, Пробійна, Верхній Ясенів управлінням юстиції вже зареєстровано. Депутати Верховинської районної ради просять вищестоящі органи державної влади врахувати, що прийняття зборами жителів сіл, селищ, міст статутів територіальних громад і їх затвердження відповідними сесіями відповідних рад дає всі підстави для реєстрації управліннями юстиції статутів територіальних громад як юридичних осіб публічного права і надати відповідне роз`яснення територіальним управлінням юстиції та інформувати Верховинську районну раду Івано-Франківської області.


Прийнято на другій сесії Верховинської районної ради

сьомого демократичного скликання 26 січня 2016 року
Каталог: documents
documents -> Назва установи, організації
documents -> Роль навчання у психічному розвитку дитини
documents -> Методичні рекомендації За редакцією Є. М. Моісеєва Лекція: поняття, функції, принципи
documents -> Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Кабінет навчальної роботи орієнтована тематика курсових робіт слухачів курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Вимоги до змісту та оформлення курсових робіт рівне
documents -> Аналіз готовності випускників шкіл для дітей з глибокими порушеннями зору до зовнішнього незалежного оцінювання знань
documents -> Психологічний порадник вчителям
documents -> Методичні рекомендації з планування та організації роботи методичних комісій професійно технічних навчальних закладів
documents -> «затверджую» Декан факультету психології Мусіяка В. Г

Скачати 42.62 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка