Рік народження: 1981рік ОсвітаСкачати 109.2 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір109.2 Kb.
Ладижинська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №2

Мрочко

Людмила Вікторівна

Рік народження: 1981рік

Освіта: Вінницький державний педагогічний університет

Спеціальність: учитель хімії та біології

Стаж роботи: 8 років

Тема досвіду:

«Виховання загальнолюдських

цінностей в учнів»

Система роботи

класного керівника11 – А класу

Ладижинської загальноосвітньої школи I-III ст.№2

Мрочко Людмили Вікторівни

«…Тільки особистість може діяти на розвиток і визначення особистості, тільки характером можна формувати характер».

« Педагог повинен добре знати свій предмет, володіти методикою викладання, іти в ногу з життям і постійно вдосконалювати свою майстерність, добре володіти прийомами психологічного впливу на учнів, уміти викладати свій предмет, здійснювати виховні заходи переконливо, доступно, цікаво. В правильно організованій школі не може бути покарань за лінощі чи пустощі. Можна застосовувати тільки найлегші покарання за неуважність, а також похвалити учня за сумлінність…»

К. Д. Ушинський

Школа була і завжди залишається центром виховання в маленькій людині майбутнього громадянина високої духовності, доброти і чуйності, радості пізнання, доброзичливості і людяності.
Школа вчить – «Бути людиною...»

Я, Мрочко Людмила Вікторівна, працюю у загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів №2 м. Ладижина з 2004 року. У 2004 році закінчила Вінницький педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, природничо – географічний факультет за спеціальністю «вчитель хімії та біології», отримала початкові знання щодо навчання та виховання учнів. Але теорія і практика – це зовсім різні речі…

Як виховати дитину, щоб вона була моральною, духовною, високоосвіченою, інтелектуальною, культурною, національно свідомою? Знайти відповіді на це запитання мені вдалось тільки попрацювавши з класним колективом, ставши класним керівником. Вихідною моєю позицією як класного керівника, є – формувати дитину, підлітка, юнака, дівчину як індивідуальність, намагатися добиватися щоб цілісний педагогічний процес з урахуванням вікових особливостей переміщувався із сфери зовнішніх впливів у сферу внутрішніх стимулів діяльності, коли виховання переростає у самовиховання.

Свою роботу як класного керівника я намагаюся будувати на рівні сучасної педагогіки, враховуючи, вдосконалюючи та поєднуючи відомі теорії, ідеї, методи. Виходячи з цього, визначила для себе виховну проблему: «Виховання загальнолюдських цінностей в учнів».

Якщо я, як класний керівник, зроблю все від мене залежне для того, щоб увірений мені клас став колективом, тоді кожному учню буде комфортніше в шкільному середовищі, він із задоволенням йтиме в школу до своїх однокласників. Класний керівник - ключовий елемент в організації виховання в школі. Саме класний керівник повинен сприяти максимальному індивідуальному розвитку особистості та створити таку підтримку під час нелегкого входження учнів у суспільне життя. Суспільству необхідні сильні люди в моральному і психологічному відношенні і тому вже у шкільному віці слід орієнтувати учнів на оволодіння способами спілкування з людьми, на створення моральної атмосфери колективу. Вирішуючи задачу з багатьма невідомими, я організовую роботу не тільки по «горизонталі», але і по «вертикалі». Я дуже сподіваюсь, що мої учні зможуть інтереси суспільства ставити вище своїх, матимуть гостре відчуття відповідальності, жити по законах совісті та колективу, будуть жертовними, сміливими, чесними та справедливими.

Допомогти дитині, навчити її жити в колективі може та повинен класний керівник.

Я, як класний керівник, у своїй роботі спираюся на наступні принципи:  • відкритість - спільне планування (класний керівник + учні + батьки);

  • привабливість майбутньої справи - ​​захопити учнів кінцевим результатом;

  • діяльність - активна участь у заходах всіх рівнів;

  • свобода участі - враховується думка учнів та батьків у виборі завдання у позакласному заході;

  • зворотній зв'язок - обговорення кожного позакласного заходу (рефлексія);

  • співтворчість (співпраця + творчість) - право вибору партнера по виконуваній справі;

  • успішність - відзначати реальний успіх виконаної справи.

На початку своєї педагогічної діяльності отримала досвід класного керівництва у 5 – 7 класах. В даний час є класним керівником 11 – А класу. Клас математичного профілю, більшість учнів навчаються на достатньому та високому рівнях, кожен індивідуальність, особистість, тому лідерів у класному колективі багато. На мою думку, класний керівник – це не робота, це – покликання. Маючи ненормований і не прогнозований день, напружене і складне життя, як і саме виховання, класний керівник завжди в центрі уваги, учні звертаються саме до нього зі всіма труднощами і розчаруваннями, запитують поради і довіряють свої таємниці. І коли ти з класом досягаєш такого взаємопорозуміння - ти отримуєш задоволення від своєї професії. Якість виховного процесу, його результати певною мірою залежать від педагога, його теоретичної підготовки, педагогічної та методичної майстерності.

В процесі моєї роботи створився певний стиль відносин з дітьми:

• Не забороняти, а направляти;

• Не управляти, а співуправляти;

• Не змушувати, а переконувати;

• Не командувати, а організовувати;

• Не обмежувати, а надавати свободу вибору.

Суспільне життя переконує, що без культивування таких моральних цінностей як добро, людяність, відповідальність, почуття власної гідності, творча ініціатива, підприємливість, толерантність навряд чи можна розраховувати на поліпшення ситуації в нашій країні.

У своїй роботі вважаю головним виховання в учнів любові до рідного краю, почуття власної гідності,гуманні відносини до людей; виховання високоморальних якостей, щоб вихованці були людьми з великої літери. Все це неможливо зробити без тісного зв’язку патріотичного, морально – правового, художньо – естетичного, трудового та родинного виховання.

Працюючи вихователем, намагаюся використати всі можливості виховного простору для створення комфортних умов, що сприятимуть всебічному розвитку кожного вихованця, підтримці, максимальному розкриттю всіх його здібностей і талантів.


Виховна діяльність класного керівника є важливою і відповідальною, тому намагаюсь проводити виховні години в атмосфері добра, взаємодопомоги, взаємоповаги, доброзичливості, толерантності.

У роботі з вихованцями застосовую активні та інтерактивні методи виховання, технологію педагогічної підтримки та партнерства, що дає позитивні результати, бесіди на морально – етичні теми, тренінги, тестування, вікторини, усні журнали, ділові ігри, «метод проектів». При  цьому враховую психічні та фізіологічні особливості своїх учнів. Тренінгові заняття, проектні технології створюють унікальні передумови для розвитку ключових компетенцій і самостійності вихованців, стимулюють їхню природну допитливість й творчий розвиток.


Разом з класним колективом провели багато виховних заходів: родинне свято «Славиться наш рід, сім’я рідна», на якому учні згадали традиції українського народу, разом з батьками складали родинне дерево та презентували його глядачам,

новорічне свято, «У мові моїй-і краса й

неповторність», «Жіноча доля. Серце матері», осінній ярмарок.
Були проведені класні години:

«Відповідальність людини за свої вчинки», «Декларація прав дитини. Основні положення декларації», «Безпека праці». «Право кожної дитини – право на навчання», «Як попередити шкідливі звички», «Що означає жити красиво», «Безвідповідальність та наслідки», «Етика українців», «Толерантність – проблема чи мислення нового століття», «Шануй матір свою…», «Безпечний рух – запорука життя », «Вінниччина у роки війни», «Козацька слава не вмре, не загине», «Мистецтво спілкування»; години спілкування: «Добро починається з тебе», «Людьми не народжуються, а стають», «Алкоголь губить красу і скорочує молодість», «Здоровий спосіб життя – це необхідно», «Комп’ютерна залежність»;


бесіди, акції «Мій клас-зелений сад»,

«Подаруй книгу бібліотеці», «5 картоплин», «Чисте подвір’я», «Ветеран живе поруч» (додатки 1-6).


Керуюсь у своїй роботі Національною програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів України».

Давно у своїй практиці я застосовую проектні технології. Цей метод розвиває пам'ять, мислення, увагу, допомагає розвинути творчі здібності учнів. «Люби,шануй, оберігай усе, що зветься рідний край», «Людина творить добро і красу своїми руками», «Цікавий світ професій» - над такою тематикою проектів працювала разом з учнями.

Ці та інші виховні справи, спрямовані на розвиток творчих здібностей, нахилів учнів, формують правильну самооцінку, стимулюють бажання вихованців до самоорганізації, самопрезентації, під час якої учні дізнаються про нові, ще невідомі таланти та риси характеру їхніх однокласників.

Розвиток творчої ініціативи, активності особистості відбувається тоді, коли класний керівник і вихованець діють разом, об’єднуючись спільною метою, спільними життєвими турботами, та будують свої відносини на основі співробітництва і довір’я. Тому я намагаюсь вести своє керівництво тактовніше і гнучкіше, допомагаю школярам знаходити потрібні, корисні заняття до душі, організовувати позаурочний час, дозвілля, сприяти самовихованню. Підсумовуючи, можна сказати, що вся система моєї виховної роботи спрямована на те, щоб без фізичних і психічних перевантажень вихованців, на основі позитивних емоцій, оптимістичного ставлення до життя, виховати високоморальну, високодуховну особистість, допомогти їй реалізувати себе як індивідуальність, навчити виробляти свою позицію в житті, пізнати і зрозуміти себе і оточуючих, бути здатною до самореалізації, самовираження, самоорганізації.

Успішно діє в класному колективі учнівське самоврядування. Кожен відділ відповідально відноситься до своїх обов’язків.  Актив класу формується за спільним вибором учнів і змінюється щороку, іноді не повним складом .

       На класних зборах заслуховуємо інформацію про роботу відділів і плануємо роботу надалі . Для забезпечення комфортного перебування вихованців у школі, з метою підвищення їхніх навчальних досягнень та успішної адаптації в колективі тісно співпрацюю з психологом та соціальним працівником, адміністрацією, учителями-предметниками.

У своїй роботі керуюсь декількома важливими принципами:

- Створити єдиний колектив учнів, батьків і вчителів, об’єднаний спільною метою й відповідальністю, діючий на демократичних та гуманістичних принципах.

- Сприяти виробленню у батьків уявлень про єдність і цілісність виховного процесу в сім'ї та класі.

- Сприяти засвоєнню батьками навичок аналізу дитячих вчинків, розуміння їх мотивації.

Для реалізації цих принципів і розвитку учнівського самоврядування в класі використовує різні форми співпраці з батьками: батьківський лекторій, поради батькам, спільна діяльність у творчих об'єднаннях різної спрямованості, родинні свята, екскурсійні поїздки, допомога в зміцненні матеріально-технічної бази школи, участь батьків в роботі ради школи, батьківського комітету школи, творчий звіт роботи учнівського самоврядування класу перед батьками.

Важливою ланкою у системі виховної роботи є взаємодія вихователя з батьками учнів. Переконана в тому, що єдність виховних впливів закладу освіти і сім’ї не лише гарантує розумну спрямованість виховного процесу, але й збільшує його силу, його можливості. Завдяки системній роботі з батьками, їхній активній участі у навчально-виховній діяльності, соціально-педагогічній роботі, психолого-педагогічній просвіті, спостерігається продуктивна, цілеспрямована співпраця, взаємна доброзичливість і повага. Батьки учнів – це активні учасники процесу виховання всебічно розвиненої, гармонійної особистості дитини.

Я впевнена , що виховувати дітей потрібно тільки через любов до кожного .            Мені дуже хочеться , щоб  всі  учні мого класу стали  Людьми, а ми вихователі будемо робити для цього все можливе.

Робота класного керівника непроста: усі педагоги знають, що класний керівник відповідає «за все» та повинен виконувати багато роботи одночасно. Тому я постійно підвищую свій професійний рівень, відвідую курси, приділяю увагу самоосвіті. Я маю невелику бібліотеку методичних посібників по виховній роботі, а також користуюсь інтернет-сайтами, приймаю активну участь в методичній комісії класних керівників школи, де виступаю з повідомленнями, ділюся з колегами своїм досвідом, надаю допомогу з питань виховної, організаційної та творчої роботи з іншими класними керівниками.Постійний орієнтир для мене – педагогічна спадщина В.О.Сухомлинського та А.С.Макаренка. Повністю погоджуюся з думкою першого, що найбільш відчутним наслідком виховання є в тому, що людина стала думати про саму себе, замислюватися над запитанням: що в мене гарне, а що погане? Основними вимогами до своєї особистості, як класного керівника, вважаю: педагогічну майстерність; суспільно-гуманістичну спрямованість; ерудицію і культурний кругозір; моральний авторитет; педагогічний такт; любов і повагу до дітей; творчий підхід; постійне підвищення кваліфікації.

Основні завдання, які маю вирішувати на сьогоднішній день, спрямовані на конкретну дитину, на її гармонійний розвиток з високоморальною громадською позицією, високу загальну культуру. Моральною серцевиною назвав В.Сухомлинський любов до дітей. Я мрію, щоб дороговказом моїм учням на життєвому шляху були слова великого учителя, звернені до них: «Живи так, що щоб твоя серцевина була здоровою, чистою і сильною. Бути справжньою людиною - це значить віддавати сили своєї душі в ім’я того, щоб люди навколо тебе були красивішими, духовно багатшими, щоб у кожній людині, з якою ти зустрічаєшся в житті, залишалося щось хороше від тебе, від твоєї душі».


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка