Річний план роботи Кам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Нікопольського району Дніпропетровської областіСторінка1/7
Дата конвертації11.04.2016
Розмір1.16 Mb.
#937
ТипРічний план
  1   2   3   4   5   6   7
«Затверджено»

педагогічною радою школи

30.08.2013року
Директор школи Ю.В.Кавалер


Річний план роботи

Кам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Нікопольського району

Дніпропетровської області

на 2013-2014 н.р.

Проект області
Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості


Проект району
Креативна освіта в системі навчання, виховання, розвитку творчої активності та самореалізації особистості


Проект школи
Розвиток інноваційної особистості, здатної до самореалізації, засобами креативної освіти

Аналіз діяльності школи за 2012/2013 навчальний рік
Організаційні питання
Діяльність Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів спрямована на формування у дитини цілісної картини світу, духовності, культури особистості і розвиток креативного мислення. Вона охоплює всі сфери шкільного життя, весь навчально – виховний процес, де в центрі уваги стоїть особистість учня з її інтелектуальним, фізичним та творчим потенціалом.

Основні завдання навчально-виховного процесу:

- Розвиток творчих здібностей учнів, озброєння їх глибокими міцними знаннями.

- Впровадження інноваційних методів навчання, використання комп’ютерних та інформаційних технологій у навчально-виховному процесі.

- Участь у створенні єдиного освітнього простору та широке використання Інтернет-технологій під час навчально-виховного процесу.

- Виховання соціально-адаптованої, здатної до самореалізації та гармонійног орозвитку особистості.

- Виховання соціально-адаптованої, здатної до самореалізації та гармонійного розвитку особистості.

- Популяризація олімпійських ідеалів, як складової загальної культури людини, розвиток фізичних сил, рухових здібностей, формування традицій і культури здорового способу життя, престижу здоров’я.

- Створення комфортних умов навчання, здорового психологічного клімату, здоров’язберігаючого освітнього простору.

- Здійснення профільного навчання спортивного напряму, яке спрямоване на масове охоплення учнів систематичним заняттям спортом, сприянню зміцнення здоров’я вихованців школи, підвищення їх фізичної і розумової працездатності.

Кредо школи: «Кожна дитина сонце – тож даймо їй можливість світити».

В цьому році педагогічний колектив школи продовжував працювати як пілотна школа з статусом експериментального навчального закладу обласного рівня за темою «Використання Інтернет - та медіаосвітніх технологій у навчально-виховному процесі сучасної школи та їх вплив на становлення інноваційної особистості» в рамках проекту «Відкритий світ» та експериментальний навчальний заклад обласного рівня, який працює за темою «Науково-методичні засади впровадження вітчизняної моделі медіаосвіти в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів».

На протязі року було проведено ряд семінарів, педагогічних рад, де розглядалися питання теоретичного обґрунтування обласного проекту та експериментальної діяльності. Це – педагогічні ради «Особистісне зростання вчителя», «Формування мотивації навчальної діяльності учнів», тренінг «Психологія успіху», навчання 14 вчителів за 10 версією Intel "Навчання для майбутнього", анкетування батьків з метою вивчення ставлення до медіаосвітніх технологій сучасності.

Адміністрація школи взяла участь в обласних заходах з експериментальної діяльності: семінарах – практикумах «Організація роботи в рамках пілотного проекту», "Створення шкільної системи медіаосвіти як складової сучасного освітнього середовища".

14 березня 2013 року на базі школи пройшов обласний семінар «Використання Інтернет - та медіаосвітніх технологій в практику роботи школи. З досвіду роботи Кам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Нікопольської районної ради». В роботі семінару брали участь Ватковська М.Г., заступник проректора з наднових технолії ДОІППО, Піщанська В.В., кандидат культурології ДОІППО, Начальний відділу освіти Нікопольської рда, Гулак М.В., завідувач методичним кабінетом відділу освіти , директори та заступники директорів шкіл нікопольського району.

В рамках експерименту, згідно наказу ДОІППО вчитель географії Римарь І.І. бере участь і апробації навчальних матеріалів обласної Е- школи з метою стандартизації навчального контенту з географії в 9 класі. Вже відправлено рецензії на уроки географії з 7 тем.

В процесі експериментальної роботи було забезпечено проведення анкетування учнів та їх батьків, узагальнено результати та направлено до ДОІППО.

На чолі всієї методичної роботи була методична рада в складі: Городецька Н.І.., голова ради, що керувала організацією проведення семінарів, нарад, тренінгів; Кавалер Ю.В.- член ради, координував підвищення кваліфікації вчителів, проходження курсової перепідготовки, роботу з молодими вчителями; Кавалер О.В.- член ради, відповідала за реалізацію системи виховної роботи в школі; Ребізант Л.М.- член ради, спрямовувала групову та індивідуальну форму самоосвіти вчителів, Корнєва Т.Г. – член ради, відповідала за роботу учнівського самоврядування; Мельничук Т.В. – член ради, відповідала за координацію роботи з вчителями початкових класів

Протягом року поновлювалася матеріальна база методичного кабінету навчальною і довідниковою літературою, створювалися банк інформації щодо освітніх проектів, інноваційних технологій.

У сучасних умовах модернізації освітньої системи та розвитку суспільства складається нове уявлення, яке пов’язане з феноменом проектної культури. Спрямування освіти на профільне навчання (спортивний профіль діє в школі 7-й рік, у 2010 році створено освітній округ спортивного напряму) робить знання із застосуванням методу проектів надзвичайно актуальними. З 2007 року школа бере участь у Всеукраїнському проекті: «На визнання кращої моделі організації навчально-виховної роботи школи олімпійської освіти»,

термін дії: щорічно, науковий керівник: Єрмолова Валентина Михайлівна - голова Національної Олімпійської академії, Булатова Марія Михайлівна – заступник Президента Національного Олімпійського комітету.

На виконання Договору про співробітництво між Національним Олімпійським Комітетом України та Міністерством освіти і науки України від 12 вересня 2006 р. Олімпійська академія України спільно з Комісією НОК України "Олімпійська освіта і культура" 21 листопада 2012 року в м. Києві на базі Національного університету фізичного виховання та спорту України відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Формування етичних норм поведінки школярів у процесі навчально-виховної роботи з олімпійської освіти». .


   В рамках семінару пройшло нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу на кращу організацію роботи з олімпійської освіти. Нашу школу відзначено за значний внесок у виховання школярів у дусі Олімпійських ідеалів та нагороджено відзнакою НОК України та спортивним інвентарем за перемогу в номінації «Збереження історичної спадщини олімпійського руху України». Нагородження проводили Президент Олімпійської академії України Булатова М.М., виконавчий директор НОК України Коваленко Н.П. та директор Олімпійської академії України Єрмолова В.М.

Кам'янську ЗОШ І-ІІІ ступенів на Всеукраїнському форумі представляли заступник директора з НВР Городецька Н.І., методист методичного кабінету з питань фізичної культури та спорту, вчитель фізичного виховання Клименко Олександр Григорович та вчитель фізичного виховання Корнєв Микола Дмитрович.

Постійно поповнюється новими експонатами і Музей спортивної слави Нікопольщини та кімната Олімпійської освіти. Робота даного музею сприяє подальшій пропаганді здорового способу життя, розвитку любові до спорту та фізкультури, профілактиці захворювань серед учнів.

Колектив закладу має певні результати: • рівень навчальних досягнень учнів стабільно не має початкового рівня , в наявності - 40 % середнього рівня, 43 % достатнього та 17 % високого рівня;

 • зріс якісний показник участі учнів в олімпіадах з базових дисциплін. За підсумками обласних олімпіад маємо 4 призових місця: ІІ місце з правознавства та ІІІ місце з психології та педагогіки у Касьянова І., учня 11 класу, ІІІ місце з російської мови Волкова І.,учениця 11 класу та ІІІ місце з інформаційних технологій - Боков Д., учень 8 класу Показали хороші знання і досить непогані результати інші учні.

Серед завдань на кінець навчального року колективу вдалося повністю розв'язати такі завдання:

 • плани роботи навчальної частини виконані на 100 %;

 • виховної частини – на 100 %;

 • методичної частини на 100 %;

Педагоги школи активно залучаються до роботи у районних семінарах, засіданнях творчих та ініціативних груп, науково-практичних конференціях тощо.

Вчитель школи Солдатов Д.С. став переможцем у районному турі та взяв участь в очному турі обласного конкурсу «Учитель року 2013» в номінації «Інформатика».

Активно працює сайт школи. Його щоденно відвідують 100-150 гостей з України та інших країн світу. І він має високий рейтинг серед освітніх сайтів України.

Забезпечується виконання плану-графіку внутрішньо шкільного контролю за навчально-виховним процесом, проводиться моніторинг рівня навчальних досягнень учнів, якість викладання предметів, участь в конкурсах різних рівнів.

На постійному контролі виконання заходів соціального захисту, збереження й зміцнення здоров'я учнів і працівників закладу;

На протязі року поліпшилася і матеріально-технічна база школи:протягом навчального року за рахунок спонсорських коштів забезпечено гаряче водопостачання до туалетів та умивальників, виконано ремонт кабінетів початкових класів, медичної сестри, заступника директора з виховної роботи. обновлюється спортивний музей-кабінет та історичний музей. За рахунок благодійних коштів батьків здійснено ремонти та підготовку класних кімнат до нового навчального року.Забезпечення обов'язкової освіти

На кінець навчального року в закладі навчалося 236 учнів; із них –102 дівчинки, що становить 45 % загальної кількості учнів, при цьому слід відзначити зростання кількості дітей,. Укомплектовано 13 класів із середньою наповнюваністю 18 учнів. Охоплено навчанням 100 % учнів. На всіх дітей, які з різних причин продовжать навчання за межами нашого закладу, своєчасно оформлені документи.

Результатом співпраці школи з Кам’янським дошкільним закладом став той факт, що всі дошкільнята після закінчення дитячого садка стали учнями першого класу нашої школи; загальнакількість дошкільнят, зарахованих до 1-го класу, становило 35 осіб.

Учні пільгового контингенту перебувають на обліку особливого контролю педагогічного колективу : • дітей під опікою—4;

 • дітей-інвалідів — 2;

 • чорнобильців – 1;

 • малозабезпечених – 0;

 • багатодітних –15.

Колектив закладу цілеспрямовано проводив роботу щодо охорони прав дитини:контроль за створенням належних матеріально-побутових умов проживання та навчанням учнів, безкоштовне харчування учнів пільгової категорії; забезпечення безкоштовним переглядом дитячих вистав, створення позитивного мікроклімату навчання учнів у школі. Для них була організована участь у таких заходах: районний фестиваль «Повір у себе», різноманітні екскурсії, участь у новорічних заходах з подарунками, оздоровлення у пришкільному дитячому таборі «Сонцедар».

З опікунами підтримується постійний зв'язок класних керівників, практичного психолога, адміністрації школи.


Організація навчально-виховного процесу

Щодо дотримання в закладі пріоритетних реформ навчально-виховного процесу (демократизація, гуманізація, гуманітаризація, диференціація, інтеграція навчання) слід зазначити: • Структура навчального року була такою:

 • Навчальний рік розпочався 1 вересня. На протязі І семестру навального року були проведені осінні (з 28.10 по 03.11.2013р.), зимові ( з 30.12.2013 по 12. 01. 2014року) та весняні (з 24.03. по 30.03.2014 року) канікули.

Виконання навчального плану за рік здійснено на 100 %.

Складання й виконання календарно-тематичних планів забезпечено в повному обсязі.

Спланована і проведена робота закладу щодо виконання Закону «Про мови»: проводилися відповідні заняття, проведені тести і контрольні роботи на виявлення знань з володіння державною мовою, активно бралася участь в районних, обласних та всеукраїнських конкурсах мовного спрямування.

Оцінювання навчальних досягнень здійснювалося за 12-бальною системою.

Ведення шкільної документації перевірялося згідно з планом-графіком внутрішньо шкільного контролю; були перевірено ведення журналів, особових справ учнів, щоденників, зошитів.

Методичний супровід навчально-виховного процесу забезпечується програмами з відповідними грифами.

Два роки поспіль в рамках експерименту читається курс «Медіакультура» в 10 класі. За результатами навчального року 90% учнів мають високий рівень знань з даного предмету і 10% мають достатній рівень.

За відгуками учнів і їх батьків викладання курсу «Медіакультура» отримали схвальні відгуки – курс потрібний, так як дає осмислене розуміння щодо використання різноманітної медіа продукції, необхідності вікових обмежень та розумного контролю з боку батьків.

В рамках дослідно-експериментальної роботи в школі за програмою Intel «Шлях до успіху» навчалось 54 дітей: 37 за курсом «Інформаційні технології для місцевої спільноти» та 17 – «Інформаційні технології та майбутня професія». Навчання завершилось виконанням проектів та їх захистом. Учні старшої школи демонстрували проекти з профорієнтації. Учнями було виконано 9 найрізноманітніших проектів.

За 2012 – 2013н.р. учні школи прийняли активну участь в різних інформаційно-комунікативних конкурсах:

- Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної грамотності «Бобер – 2013» 14 учнів. Учасники отримали Сертифікати: 1 – відмінний результат, 7 – добрих, 6 – учасники.

- Районний конкурс «Комп’ютерна перлинка» - учні 4-6 класів 12 учасників.

- Районний конкурс «Мікроша» - учні 8-10 класів 14 учасників.

- Обласний конкурс «Комп’ютерна перлинка» 2 учасники: Недвецька Т., Стовба В. – ІІІ місце.

- Обласний конкурс «Мікроша» - 3 учасники: Шкарупа О., Пометій Р., Новицький Д.

- Шкільний конкурс зі швидкості друку серед учнів 4-11 класів та вчителів.Результативність навчально-виховного процесу

Рівень навчальних досягнень у порівнянні з минулим роком. в цілому залишається стабільним: відсутні учні, які мають початковий рівень знань, кількість учнів з середнім рівнем зросла з 39 % до 40%, з достатнім – зменшилася на 4% з 47 % до 43 %, з високим підвищилася на 3 % з 14 до 17%.

З нижчими показниками порівняно із загальношкільним показником якості навчальних досягнень закінчили учні 4-А – 31%, 5– 61%, 8 – 62%, 9- 65%, 10 – 45 %.

Показник найвищої якості навчальних досягнень із предметів мають учні 2-А- 93 %, 2-Б – 88% 6 - 55%.

Учнів із високим рівнем навчальних досягнень за ступенями школи:


 • І ступінь —24особи;

 • II ступінь — 10осіб;

 • III ступінь — - 3особи;

 • усього —37 осіб.

Учнів достатнього й високого рівнів навчальних досягнень — 128осіб.

Учнів початкового рівнів навчальних досягнень немає.Рівень навчальних досягнень за 2012/2013 навчальний рік

Клас

Учнів

Атест

Не атест

Почат-

ковий

рівень

Середній рівень

Достатній рівень

Високий рівень

1

21

-

21

-

-

-

-

-

-

-

-

2-А

15

15

1

-

-

1

7

10

71

3

22

2-Б

17

17

-

-

-

2

12

8

47

7

41

3

30

30

-

-

-

7

23

17

57

6

20

4-А

16

16

-

-

-

5

31

6

38

5

31

4-Б

12

12

-

-

-9

75

3

25

1-4

111

89

22

-

-

15

17

50

56

24

28

5

21

21
-

-

13

61

6

29

2

10

6

19

19

-

-

-

8

43

7

37

4

20

7

23

23

-

-

-

13

57

7

30

3

13

8

16

16

-

-

-

10

62

5

31

1

7

9

17

17

-

-

-

11

65

6

35

-

-

5-9

96

96
-

-

55

57

31

33

10

10

10

10

10

-

-

-

5

50

4

40

1

10

11

18

18

-

-

-

10

55

6

34

2

11

10-11

28

28

-

-

-

15

54

10

36

3

10

1-11

235

214

21

-

-

85

40

91

43

37

17


Результати державної підсумкової атестації

Заклад якісно підготувався до проведення державної підсумкової атестації,. Вчасно були складені графік проведення державних підсумкових атестацій, визначено склад комісій. Вчителі вчасно підготували екзаменаційні матеріали. Щодо проведення іспитів відзначено: іспити починалися своєчасно, з дотриманням всіх вимог.Є відмінності між підсумками іспитів ДПА в класах П ступеня й результатами річних навчальних досягнень

Результати ДПА в 9 класі


Предмет

К-сть учнів, які здавали ДПАПримітка*

Початковий рівень

Середній рівень

Достатній рівень

Високий рівень

кількість

%

кількість

%

кількість

%

кількість

%

Укр.мова


17

-

-

4

24

7

41

6

35
Математика

17

-

-

6

35

6

35

5

30

Активна підготовка до ДПА

Біологія

17

-

-

1

6

10

59

6

35

Активна підготовка до ДПА

Географія

17

-

-

3

18

6

35

8

47

Активна підготовка до ДПА

Англійська мова

17

-

-

4

24

7

24

6

35

Активна підготовка до ДПА


Результати ДПА в 11 класі

Предмет

К-сть учнів за списком

К-сть учнів, які здавали ДПА

Початковий рівень

Середній рівень

Достатній рівень

Високий рівень

кількість

%

кількість

%

кількість

%

кількість

%

Укр.мова

18

18

-

-

6

33

5

28

7

39

Історія України

18

18

-

-

-

-

10

56

8

44

Біологія

4

4

-

-

-

-

3

75

1

25

Фізична культура

14

14

-

-

-

-

1

7

13

93


Результати ДПА в 4 класі

Предмет

Клас

К-сть учнів

Високий рів.

Достатній р.

Середній р.

Низький р.
Низький р.

Кількість

%

Кількість

%

Кількість

%

Кількість

%%

Кількість

%

Україн

ська мова

4-А

16

12

75

4

25

-

-

-

-

-


-

-

4-Б

12

3

25

6

50

3

25

-

-

Математика

4-А

16

15

94

1

6

-

-

-

-


4-Б

12

5

42

5

42

2

16

-

-

Читання4-А

16

9

56

6

38

1

6

-

-

4-Б

12

3

25

8

67

1

8

-

-

Разом з тим рівень досягнень учнів у 5 класі свідчить про недостатню адаптацію п’ятикласників до навчання у середній школі.

Необхідно звернути увагу педагогічного колективу на якісний показник навчальних досягнень учнів 5-го класу, в порівнянні його з рівнем навчання в початковій школі.

Порівняння успішності учнів 4-го й 5-го класу

Предмети

Показники 4-го класу

Показники 5-го класу

Висновки

Загальний показник

Успішності
Якості

100
63


100
39
Залишилася стабільною

Показник якості зменшився на 24 %

У закладі діє єдина загальношкільна система обліку відвідування учнями занять. Кожний педагогічний працівник на початку дня і на 5 уроці в спеціальних відомостях указує прізвища учнів, які були відсутніми на його уроках. Відповідальний вносить ці дані в щотижневі відомості обліку й протягом двох-трьох тижнів відслідковує надання довідок із лікарень, пояснювальні записки від батьків та інші документи, що свідчать про причину відсутності.Якість виховної роботи

Керуючись рекомендаціями МОН України щодо організації виховної роботи в школі, державної програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-12 класів загальноосвітніх закладів України», річним планом виховної роботи школи на 2012-2013 н.р., педагогічний колектив працював над реалізацією завдань відповідно до виховного проекту школи: «Розвиток громадської та творчої активності дитини через реалізацію інноваційних форм і методів виховання».Каталог: navchalna
navchalna -> Національний банк України Університет банківської справи Львівський інститут банківської справи Кафедра суспільних дисциплін Семінар педагогічної творчості професорсько-викладацького складу лібс убс нбу
navchalna -> Програма з філософії для аспірантів спеціальностей 07. 00. 01 Історія України, 09. 00. 14 Богослов’я Програму розглянуто
navchalna -> Програма дисципліни «іноземна мова (англійська)»
navchalna -> Одеське обласне базове медичне училище
navchalna -> Забезпечення навчальними підручниками, посібниками, довідковою та іншою навчальною літературою за напрямом підготовки 010201 «Фізичне виховання»
navchalna -> Епідеміологія
navchalna -> Тематичний та календарний план лекцій, практичних занять І спрс з медичної біології, паразитології та генетики для студентів І курсу фармацевтичного факультету за спеціальністю «клінічна фармація»
navchalna -> Програма «Європейський клуб»
navchalna -> Стилі й жанри мовлення


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка