Рання діагностика та корекція психомоторного розвитку дітей із відхиленнями психофізичного розвиткуСкачати 14.26 Kb.
Дата конвертації11.09.2017
Розмір14.26 Kb.
Рання діагностика та корекція психомоторного розвитку дітей із відхиленнями психофізичного розвитку
Вирішення найважливіших проблем спеціальної психології і корекційної педагогіки від забезпечення раннього корекційного впливу на дітей з вадами психічного та фізичного розвитку до інтеграції їх у суспільство, соціальної, соціально-психологічної особистісної реабілітації залежить від того, наскільки своєчасно й точно здійснюватиметься диференційна діагностика дітей з різними формами дизонтогенезу з метою створення оптимальних умов для їх виховання й освіти.

У результаті досліджень були розроблені діагностичні критерії раннього дитячого аутизму (РДА) перших двох років життя. Діагностична карта дітей із РДА перших років життя фіксує особливості розвитку всіх неврологічних сфер дитини: вегетативно-інстинктивної, афективної, потягу, спілкування, сприйняття, моторики, інтелектуального розвитку, мови, гри, навичок соціальної поведінки, психосоматичної кореляції. Крім того, було розроблено і впроваджено в практику програму з мовного розвитку, а також програму ранньої діагностики дітей з аутизмом на етапі вагітності жінок, що дозволило скоректувати перебіг вагітності і покращити їх функціональний стан перед родами.

За наслідками впровадження розробок у дітей спеціальних дошкільних закладів № 9, 36 Жовтневого району м. Запоріжжя було зафіксовано покра-щення їх загального розвитку, а також рухових якостей від 20,9 до 56 %. Це позитивно позначилося на загальному стані дітей із затримкою психічного розвитку (ЗПР) і затримкою мовного розвитку (ЗМР), їхній адаптації до побутових та навчальних умов. Зменшилася кількість захворювань протягом року. У зв’язку з цим скоротилися терміни адаптації дітей і це дозволило їм успішніше інтегруватися в сучасне суспільство.Експериментально обгрунтована програма корекції психомоторики дітей з аутизмом дозволила скоротити терміни корекції психомоторики, порівняно з існуючими даними, наявними в корекційній педагогіці, соціальній психології.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка