П’ятидесятниця в ранній церковній історії Мт. 24: 24Скачати 371.67 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації10.09.2017
Розмір371.67 Kb.
#44401
  1   2   3   4   5   6   7
Історія євангельського руху в Україні

П’ятидесятниця в ранній церковній історії Мт. 24:24


 1. Отці церкви стверджували що дари мають силу і дію в їхній час.

Пояснення зменшення прояву духовних дарів


 1. Відступ від Бога (церква займається земними речами: користолюбна, прояви гріха, загублені духовні істини)

 2. Зміна розуміня про роботу Духа Святого

  1. Підвищення ролі єпископа – люди звертаються більше до тих хто має великий авторите а недо тих хто має керівництво духом святим

  2. Підвищення ролі святих – духовні дари тільки особливо наближених до Бога людей, а звичайні люди неможуть

Історичні свідоцтва ХДС:


 1. Іріней Ліонський (130 -202 рр.) – перший богослов ранньої церкви. В роботи проти єресей – досконала людина є та яка говорить різними мовами і відкриває різне потаємне.

 2. Климент Римський (100 р.) – 1 Клим. 2:2 – рясне злиття Дуза святого зійшло на всіх.

 3. Ориген (200 р.) – написав перший підручник по систематичному богослов’ї. Говорить що в його часи відбувалося зцілення і пророцтва про майбутнє.

 4. Іполит Римський (200 р. ) – говорить що в церкві є вчителі, зцілителі обдаровані Духом Святим.

 5. Євсевій Кесарійський (260 – 340 рр.) – говорить що люди були в дусі говорили і промовляли дивні слова.

 6. Григорій Богослов (329-389 рр.) – зіграв значну роль в константинопольському соборі (381р.) говорив що Дух працює через людей особисто.

 7. Макарій Єгипетський (4 ст.) – вчив про Дух Святий пророкував про майбутнє, воскрешав людей.

 8. Монтанізм (2 ст.) – говорив іншими мовами і пророкував – говорив щось незрозуміле. Терту ліан приєднався до цього руху. Мелетій із Смірни також приєднався.

Прояв ХДС в середні віка


Протягом часу з 9 по 16 ст. в Римській католицькій церкві є проявлення чудес, зцілення, спів в дусі.

Є докази про сильний рух Духа Святого в 12 ст. в цей час написані гімни в честь Духа Святого, названі лікарні, церкви. Книга Едіенси – рух Духа Святого закінчився в 16 столітті.Семен Новий Богослов (949-1022 рр.) – мав дар чудо творіння, видіння, зцілення, виганяв бісів і говорив іншими мовами. Він говорить що віруючий має мати таке спілкування як і перші християни. ХДС не є народженням згори. Результат прийняття ХДС – приношення духовних плодів. Присутність в житті духа Святого. Як у вагітної жінки.

Франциск Асізський (1182- 1226 рр.) – мав Духовні дари. Мав слово знання – це при розмові з людиною знав що в нього в серці. Слово мудрості, пророцтво. Зцілення, чудо творіння, він вчив своїх послідовників проповідувати таким чином – показував пальцем на когось з сидячих і на нього сходив Дух Святий і вони проповідували.

Зцілення – предмети яких він торкався, їжу яку благословляв – приносили до хворих і вони отримували зцілення.

Чудеса – проповідував в одному місці і пташки голосно співали, він сказав щоб вони перестали співати і до кінця проповіді вони замовкли і не ворушилися.

Позитивні аспекти – відвернувся від багатства щоб шукати Бога. Його орден багато займався добрими справами. Був проповідником і місіонером. Свідчив мусульманському володарю.

Негативні аспекти – бідність є доброчинність і засобом досягнення святості. Орден практикував виснаження тіла або умертвіння плоті для перемоги над полоцькими бажаннями. Проповідував тваринам заставляючи їх прославляти творця, говорять що тварини слухались його. Він був виконавцем католицьких доктрин.

В кінці життя отримав стигмати. Пішов в ліс молився, заснув і коли проснувся побачив рани на руках, ногах і під ребром. Це підтвердження того що люди ідуть його шляхом.Іван Златоуст (347 - 407) – прозваний Златоустом за дар який дав йому Бог (мудрість). 369 р. – хрестився. 398 р. – єпископ Константинополя. Був дуже високої моралі, письменник, і тлумач писання. Його гнали дуже сильно але Бог робив різні великі чудеса. Говорить про ХДС і присутності дарів параклітів в житті церкви. Він вказував причину чому деякі люди не мають Духа святого. Він казав що дари даються для настанови вірних щоб вони проводили щирий шлях життя. Він казав що 1 КОр. Всі дари діють в цей (його) час. Харизми даються тим яки живуть молитовним життям повністю віддавши і посвятивши себе господу. Спершу очищення душі потім дари Святого Духа і через це вони визнаються гідними.

Дари Святого Духа в пізньому середньовіччі


З 12 по 16 ст. – погашення Духовних дарів і свідчень про харизму.

Були деякі люди, що вони говорили іншими мовами.

Вінцент Фарар (1350 – 1419 рр.) – мав дар інших мов, пророкував, чудеса зцілення через нього були.

Люіс Бертран (1526 р.) – проповідував туземцям і Бог обдарував його даром мов і даром інших мов. Мав дар зцілення і воскрешав мертвих.

Франциск Савєр (1506-1552 рр.) – місіонер в Індії. Відкрив коледж для індійцій. Багато займався доброчинністю. Проповідував в Малайзії і Японії. В Японії відкрив церкву і через 2 р. було 2 тисячі чоловік. Його мрія була служити в Китаї але йому не дозволили. 700 000 людей навернулися до Христа завдяки його служінню. Мав дар мов також дар інших мов.

Провісники сучасного п’ятидесятницького пробудження.


1685 р. – несподіваний спалах масового говоріння мовами у Франції Севенських гір. Після анулювання Нанського едикту Людовіка 14 який давав свободу віросповідання всім – Людовік відмінив. Гугеноти тяжко переслідувались. Вони звернули увагу на сповнення Духом Святим в Біблії. Вони бачили видіння. Під час їхніх зібрань вони чули музику і різні звуки. Вони почали говорити іншими мовами і пророкувати. Пророцтво почалося з дітей 10 р. Ізабелла Вінцент – почала пророкувати коли вояки вбивали людей. І після того діти почали пророкувати і це перекинулося на дорослих і почалися арешти і більше 300 дітей були арештовані. І проходили дослідження в лікарні їх визнали фанатика відправили або до армії або до галери. Зміст пророкувань було б не дивним якби вони говорили це з церковної практики. Натхнення приходило під час молитви. Продовжувалося 10 р. і біля 1711р. говоріння іншими мовами зупинилося.

1731 р. – випадки говоріння іншими мовами маємо в французьких ктоликів які належали до руху янценістів. Проіснував близько 80 р. і навернув Блеза Паскаля.Каталог: wp-content -> uploads -> 2016
2016 -> Методичні Рекомендації Запобігання і виявлення
2016 -> За новою програмою 8 клас чи існує справжнє кохання сьогодні? за твором Валентина Чемериса
2016 -> «Як зробити дитину успішною? Створення умов для успішної адаптації учнів 1,5 –х класів до соціуму та нових умов навчання»
2016 -> Мова жестів Зміст
2016 -> Рабочая программа составлена в соответствии с Учебным планом Гимназии на основе федерального государственного общеобразовательного стандарта основного общего образования и Примерной программы по учебным предметам
2016 -> Міністерство освіти І науки україни
2016 -> Робоча програма навчальної дисципліни юридична психологія (шифр пп. 16) Освітньо-кваліфікаційний рівень: бакалавр
2016 -> Наукові праці кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Серія: Бібліотекознавство. Книгознавство. Випуск 3
2016 -> Аналіз державної політики у сфері національної безпеки і оборони України виконано групою експертів за підтримки Реанімаційного пакету реформ: Андрій Дацюк

Скачати 371.67 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал