Психологічне супроводження профільного навчання від чого ж залежить вибір професіїСкачати 14.28 Kb.
Дата конвертації09.09.2017
Розмір14.28 Kb.

ПСИХОЛОГІЧНЕ СУПРОВОДЖЕННЯ ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ Від чого ж залежить вибір професії.


По-перше, це позиція членів сім’ї. Без умовно, батьки беруть активну участь у вирішенні питання про майбутне своеї дитини. Трапляется, що думка про майбутню професію доньки чи сина не збігаеться з думкою батьків. У цьому випадку необхідний конструктивний діалог, під час якого будуть вислухані аргументи обох сторін і буде знайдений компромісний варіант.

По-друге, це вплив однолітків. Часто дружні зв’язки можуть дуже вплинути на вибір професії. Однак слід пам’ятати, що вибір професії «за компанію» вже найближчим часом навчання може обернутися почуттям незадоволеності та розчарування.

По-трете, позиція вчителів, класного керівника. Спостерігаючи за поведінкою, навчальною активністю учня, досвідчений педагог ставить свого роду діагнози щодо інтересів, схильностей, характеру, здібностей, підготовленості учнів.

По-четверте, особисті професійні плани. Професійний план – це уявлення, образ, тому багато особливостей планів і ходу їхньої побудови залежить від складу розуму і характеру, досвіду людини.

По-п’яте, здібності. Слід зазначити, що спеціальні здібності визначають можливості людини для успішного виконання певного виду професійних функцій.

По-шосте, рівень домагань на суспільне визнання. Стійке, властиве цій людині уявлення про те, якого місця серед людей заслуговує сама людина, називають рівнем домагань. Вибираючи професію важливо подбати про реалістичність своїх домагань на перший ступінь професійної підготовки.

По-сьоме, поінформованість. Має на увазі знання особливостей обраної професії.

По-восьме, схильності.Інтереси можуть переходити у схильності – прагнення займатися певною діяльністю, у жагу до цієї діяльності. Теперішня схильність зазвичай поєднуе у собі стійкий інтерес до тих чи інших явищ дійсності та стійке прагнення самому діяти в цьому напрямку.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка