Психологічна готовність до школи Початок шкільного життяСкачати 20.32 Kb.
Дата конвертації10.09.2017
Розмір20.32 Kb.
Психологічна готовність до школи
Початок шкільного життя – це час великих надій і великих розчарувань, перших життєвих перемог і перших життєвих поразок. Саме в першому класі і діти, і батьки складають свій перший іспит, який може визначити всю подальшу долю дитини – адже поганий шкільний старт часто стає першопричиною всіх майбутніх невдач.

Часто батьки, а іноді і вихователі, вважають основними показниками готовності до школи: знайомство батьків з літерами, вміння читати, рахувати, знання віршів та пісень. Однак дослідження показують, що не тільки це впливає на успішне навчання. Готовність до школи визначається також і психологічною готовністю. Що ж таке психологічна готовність до школице такий рівень психологічного розвитку дитини, який створює умови для успішного оволодіння навчальною діяльністю.Можна виділити такі компоненти психологічної готовності:

  • Мотиваційний компонент – відображає бажання чи небажання дитини навчатися. Він дуже важливий, бо від нього залежить входження дитини в нову для неї діяльність, яка відрізняється від ігрової своєю обов’язковістю, розумовим напруженням, необхідністю подолання труднощів тощо.

  • Інтелектуальний компонент готовності дитини до школи включає такі компоненти:

  1. обізнаність, яка характеризується обсягом знань про навколишній світ: живу й неживу природу, деякі соціальні явища тощо;

  2. рівень розвитку пізнавальної сфери, що визначається довільною концентрацією уваги, аналітичним мисленням (розуміти суттєві ознаки), логічне запам’ятовування.

  • Вольовий компонент виявляється в умінні керувати своєю поведінкою, у певному рівні розвитку довільності пізнавальних процесів.

  • Емоційний компонент готовності проявляється в тому, що дитина йде до школи з задоволенням, радістю, довірою.

  • Особистісний компонент готовності включає кілька показників: самооцінка дитини – до початку навчання повинна бути сформована адекватна самооцінка; і вміння контактувати з однолітками і вчителями.

Як перевірити батькам готовність дитини до школи:

  1. Пильно придивіться до поведінки дитини, і зрозумійте у що грає дитина. Якщо це досить складні рольові ігри: наприклад, у лікаря, в школу, - то дитина швидше за все, готова до школи.

  2. Спробуйте запропонувати дитині виконати деякі завдання, наближені до навчальних, але в ігрових формах: на концентрацію уваги: «Знайди відмінності між 2-ма картинками»; на логіку мислення: «Який предмет зайвий в ряду?»; на уяву: «Придумай автомобіль (тварину) майбутнього, і намалюй його (її)» тощо.

  3. Одним з непрямих показників готовності до школи є бажання отримувати оцінки.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка