ПропонуємоСторінка1/5
Дата конвертації13.04.2016
Розмір0.84 Mb.
#6131
  1   2   3   4   5


ДЕПАРТАМЕНТ КУЛЬТУРИ, ТУРИЗМУ ТА КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА ІМ.О.М. БОЙЧЕНКАІНФОРМУЄМО

РАДИМО

ПРОПОНУЄМОВипуск 10

Кіровоград

2013
ББК 78.31

У-11


У нотатник методисту: метод. поради. - Вип. 10. Інформуємо. Радимо. Пропонуємо / [уклад. Л. Настояща]; ОЮБ ім. О. М. Бойченка. - Кіровоград, 2013. – 48 с.

В дане видання включені поради щодо планування роботи бібліотек з юнацтвом та молоддю на 2014 рік.

Укладач: Л. Настояща 

Комп'ютерний набір та дизайн: О. Прядко

Відповідальна за випуск: Л. Савенко

© Укладачі: Л. Настояща

© Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка, 2013

Дирекція та науково-методичний відділ ОЮБ ім. О.М. Бойченка пропонує під час підготовки планів роботи бібліотеки на 2014 рік врахувати, що:На міжнародному рівні оголошено:

2005-2015 рр. оголошені Генеральною Асамблеєю ООН (2003) Міжнародним десятиріччям дій «Вода для життя».

2005 – 2014 рр. – Міжнародне Десятиліття освіти в інтересах сталого розвитку ООН

2005 – 2014 рр. – Друге Міжнародне десятиліття корінних народів світу

2010 – 2020 рр. – Десятиліття Організації Об’єднаних Націй, присвячене пустелям та боротьбі з опустеленням

2011-2020 рр. - Генеральною Асамблеєю ООН оголошено десятиріччям дій з забезпечення безпеки дорожнього руху.Європейський парламент більшістю голосів визначив 2014 рік Роком підтримки поєднання роботи та сімейного життя.

ООН

Міжнародний рік малих острівних держав, що розвиваються

Міжнародний рік кристалографії

Міжнародний рік сімейних фермерських господарств

Десятиріччя стійкої енергетики для всіх

Міжнародний рік сім'ї


Цей рік стане ювілейним 20-м — саме стільки років минуло з моменту оголошення першого «Року сім’ї». У центрі обговорення в «Рік родини» — політика, що проводиться відносно сімей з метою їх підтримки, йдеться на офіційному сайті ООН.

Джерело: http://www.pro-life.by/analyst/mirovye-demograficheskie-protcessy/oon-ob-yavila-2014-god-mezhdunarodny-m-godom-sem-i/


2014-й р.- Міжнародна федерація шахів (ФІДЕ) оголосила роком Емануеля Ласкера, другого в історії чемпіона світу. Ласкер (1868 – 1941рр.) зберігав звання чемпіона світу двадцять сім років - з 1894 по 1921 роки, що є рекордним досягненням для шахів, а продовжував виступати на вищому рівні до 68 років.


2015 р.- Арона Німцовича (80 років із дня смерті),

2016 р.- Пауля Кереса (100 років з дня народження),


Про це повідомляє офіційний сайт організації.


На державному рівні:

2014 р. - білоруської культури в Україні. 2015-й рік оголошено роком України в Білорусі.2014 р.- Тараса Шевченка. Відповідний Указ Глава держави підписав з метою гідного відзначення 200-річного ювілею Кобзаря, підтримки заходів із вивчення і популяризації його спадщини в Україні та за її межами, зокрема, всеукраїнський форум «Свою Україну любіть!», міжнародний літературний конгрес; розробка та затвердження державної цільової програми «Шевченківський дім»; започаткування проекту «Шевченківські читання»; завершення видання 12-томного зібрання творів Тараса Шевченка та 6-томної «Шевченківської енциклопедії»; проведення міжнародної тематичної конференції, включення до Календаря пам'ятних дат ЮНЕСКО на 2014 рік ювілею Тараса Шевченка; широке висвітлення заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка у ЗМІ.

Указом Президента України №329/2013 2014 рік оголошено в Україні Роком учасників бойових дій на території інших держав, з метою вшанування громадян, які виконували військовий обов’язок на території інших держав, сприяння поліпшенню соціального захисту таких громадян, їх сімей та з нагоди 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

Постанова Верховної Ради України від 20.06.2013 № 344-VII Про відзначення в Україні 25-їрічниці виведення радянських військ з Афганістану

2013-2015 рр. посідають особливе місце в українській та світовій історії — вони пов’язують нас із знаменними датами Великої Вітчизняної війни.

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 22.05.2013 № 360-р Про затвердження плану заходів на 2013-2015 роки з підготовки і відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні1941-1945 років

Постанова Верховної Ради України Про відзначення 70-річчя звільнення України Червоною Армією від фашистських загарбників

Постанова Верховної Ради України Про відзначення 70-річчя звільнення Червоною Армією міста-героя Києва від фашистських загарбників 

Постанова Верховної Ради України Про відзначення 120-річчя з дня народження Олександра Довженка. (10 вересня 2014 року виповнюється 120 років з дня народження кінорежисера, кінодраматурга, класика світового кінематографа, письменника Олександра Петровича Довженка).

Постанова Верховної Ради України Про відзначення 150-річчя з дня народження Михайла Коцюбинського

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 19.06.2013 №433-р Про утворення Організаційного комітету з підготовки та відзначення у 2014 році 160-річчя від дня народження Марії Заньковецької

Міжнародний екологічний Форум "Довкілля для України" 23-25 квітня у 2014 році проходитиме за підтримки Кабінету Міністрів України (Доручення Прем'єр Міністра України №19285/1/1-13 від 18.05.2013 року).

Норма робочого часу на 2014 рік

У листі від 04.09.2013 р. № 9884/0/14-13/13 Мінсоцполітики наводить інформацію про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2014 рік.

Норма робочого часу на 2014 р., розрахована за календарем п'ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями в суботу та неділю за однакової тривалості часу роботи за день упродовж робочого тижня та відповідним зменшенням тривалості роботи напередодні святкових та неробочих днів становитиме, зокрема: при 40-годинному робочому тижні - 2002,0 год.; при 39-годинному робочому тижні - 1957,8 год.

Участь у заходах по наданню методико-практичної допомоги бібліотекам області:

- методичного десанту на тему: «Традиції + ідеї = сучаснабібліотека» до бібліотек:

а) Устинівської ЦБС - березень

б) Боринецького району - квітень

в) Гайворонської ЦБС - червень

б) Знам’янської районної ЦБС - серпень

г) Новгородківської ЦБС - вересень


Заходи Всеукраїнського рівня

  • Всеукраїнському соціологічному дослідженні «Яку книгу шукає

в Інтернеті молодий користувач? Як дізнатися про це бібліотекарю» (ІІ етап).

(березень – вересень)

-Участь у Всеукраїнськраїнській молодіжній бібліоночі(ІІ кв. 23 квітня)

Заходи обласного рівня

- Обласне соціологічне дослідження «Подружнє життя: сімейні

цінності в уявленні молоді» (протягом І –го півріччя);- Обласний конкурс проектів на кращу вуличну акцію для молоді

«Від ідеї - до дії»(ІІ-ІІІ кв.)

- VІІ «Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій»

(ІІ кв. травень)

Видавнича діяльність

-Аналітично-статистичний портрет діяльності публічних бібліотек, що обслуговують юнацтво - березень

-Бібліопульс - червень

-У нотатник методисту - листопад

-«Читаюча сім’я або коли усі разом» (з досвіду роботи бібліотек області по сімейному читанню) листопад грудень

-У житті, творчості, спогадах (Письменники-ювіляри року) - грудень* * *

У інформ-кейс методиста

Протягом поточного року до ОЮБ ім. О. М. Бойченка надійшли професійні видання:Библиополе.-М.:«Либерея-Бибинформ».-2012.-№11.-80с.

Л. Рязанцева у своєї статті «Орієнтири на майбутнє» розповідає про програми «Бібліокомп», «Засвоюємо нові технології», «Інформаційні технології – нові можливості», «Бібліографічний інформаційний портал».

З успіхом реалізується проект «В культурі краю душа народу» - у складі його краєзнавчий мікроцентр «Спадок», етнографічний музей «Тамбовська старина», два клуби «Домовичок», «Чарівник», центр творчого розвитку дітей і науково–освітньої освіти «Біоніка» та самодіяльний колектив «Радість».

Цікавим був конкурс за номінаціями: «Реклама інформаційних технологій»; «Хороша планета дитинства», «Ілюстрація масових заходів», «Політ електронного натхнення», «Електронна презентація рукотворної книги «Є така професія – Батьківщину захищати»; «Презентація про життя і творчість Є.Боратинського».

А. Герасимова, з Ярославля, розповідає про акцію «Всією сім’єю – у бібліотеку». У програмі акції: «Вулиця читаючих сімей», «Ви знаєте, як пройти в бібліотеку?», «Тато, мамо, йдемо в бібліотеку, там цікаво». Ігрова програма запрошує до «Параду літературних героїв», літературної вікторини «Впізнай героя казки», конкурси «Політ на літаку».

Крім того, цікавими були: конкурс орігамі «Мій кораблик», сімейне свято «А в нас сімейне читання - раз, книга нас згуртувала - два», різноманітні турніри, ігри.

Великий інтерес користувачів усіх вікових категорій викликала віртуальна виставка–містерія «Маяковський - сам». Кожного дня працював «Веселий кінозал», де демонструвались мультфільми, створені за літературними творами.

В інших бібліотеках–філіях щоденно була відкрита ігротека і відеолекторій, присвячені літнім канікулам. Тут грали в настільні ігри, збирали пазли, малювали та проводили вікторини, буккросинги. Акція «Ми за читаючу Росію!» - це приплив нових читачів і реклама книги, читання і бібліотеки.

Т.Курбакова, з Челябінська, ділиться досвідом роботи з багатонаціональним населенням «Свято національної книги». У програмі: перегляди літератури і періодики «Банкет національних видань», книжкові виставки «Народи моєї Росії», вікторини «Творчість наших земляків», підведення підсумків конкурсів: читців, читаючих сімей, на кращий альбом серед бібліотекарів «Відкривателі імен», творчих робіт.

Для підлітків розроблена інтерактивна площадка «На книжковій галявині» та інші заходи. Цікавими були: День відкритих дверей «Бібліотека збирає друзів», презентація поетичного збірника, літературно–музичні композиції, вікторини в рамках фестивалю «Читаємо національну книгу».Библиополе.-М.: «Либерея-Бибинформ».-2012.-№12.-80с.

С. Бражникова з Белгородської ДУНБ Росії ділиться досвідом роботи про методику проведення моніторингу діяльності муніципальних бібліотек «…по формах, змісту і результатах представлених послуг в організації публічного доступу до інформації, культурних цінностей, заходів дозвіллевого і просвітницького характеру».

М. Береславська розповідає в статті «Книжковий екскурс» і про інші форми нестаціонарного обслуговування, зокрема про досвід роботи австралійських, польських та іспанських колег в «Бібліометро», абонементного обслуговування пасажирів транспорту (під назвою «Книжковий експрес»), бібліовізочки та читальні зали на залізничних вокзалах.

Библиополе.-М.: «Либерея-бибинформ».-2013.-№1.-80 с.

М. Кувшинова з Нижегородської ДОУНБ ім.В.І.Леніна ділиться досвідом роботи про різні прийомні сім’ї. Так, у с. Покров і хуторі Михайлівка Кнечинського району проживають багатодітні сім’ї, зокрема у семи прийомних сімей 32 вихованці з дитбудинку. Завідуюча сільською бібліотекою В.Г.Жердєва проводить з сім’ями цікаву, кропітку роботу по вивченню їх інтересів та запитів, організовує змістовне дозвілля за їх участі. Проводиться відповідна правова інформаційна робота на допомогу прийомним сім’ям.

Змістовні заняття проходять в «Школі батьківської грамотності» за участі спеціалістів центру «Пелікан». Одночасно тут-же проводяться майстер–класи «Скарбничка радісних ідей», «Свята в сім’ї», «Вироби своїми руками», «Паперовий театр» і ін.

Любов Бойко, з Новосибірська, розповідає у статті «Тут прописане серце моє» про малу Батьківщину. Зосереджена увага до 75–річчя створення Новосибірської області, в плані заходів: огляд–конкурс «Новосибірська область у часі і просторі» за номінаціями: «Тут прописане серце моє», «Моя земля – мої земляки», «Крок в майбутнє».

Приводяться приклади проектної діяльності в галузі «Краєзнавство»: «Пошук», «Пам'ять поколінь», «Серцю милий край», «Заріччя людьми славиться», «Пам’ятаємо за минуле – працюємо на майбутнє», «Війна. Народ. Перемога», «Солдатський платок. Вдовина косинка», «Свічка пам’яті».

Раджу познайомитися з сценарієм «Етикет крізь віки» (короткий екскурс в історію з елементами вікторини, брейн-рингу), розроблений Ларисою Запащиковою з Челябінської ОЮБ.Библиополе.-М.: «Либерея - Бибинформ».-2013.-№2.-80 с.

Ольга Федотова, з Томської ОУНБ ім.О.Пушкіна, у статті «Інформаційні ресурси: створення і просування» розповідає про віртуальні веб-сайти бібліотек, як площадки для представлення інформаційно–бібліотечних послуг.

Сайт «Професіонал» об’єднує муніципальні бібліотеки в єдиний простір регіону.

На базі цього сайту створено особистий кабінет, який має п’ять блоків:

-«Документи ТОУНБ ім.О.Пушкіна» - повнотекстова база даних, яка відображає організаційні, технологічні документи, розроблені і прийняті даною установою;

-«Корпоративна повнотекстова база даних «Муніципальні бібліотеки Томської області» - регіональний проект, спрямований на активізацію обміну даними в професійному середовищі;

«Скарбничка бібліотечних матеріалів» - назва говорить сама за себе;

-«Електронне замовлення документів» - дана послуга дає можливість одержувати копії статей із професійних журналів і копії фрагментів книг, що знаходяться у фонді ТОУНБ ім.О.Пушкіна;

-«Задай питання спеціалісту» - віртуальна методична довідкова служба, виконує запити віддалених зареєстрованих користувачів з питань бібліотечної справи. В Особистому кабінеті організовано новину з відображенням інформацій, які матеріали були задані в базі даних. ТОУНБ є помічником і розробником програмного забезпечення сайтів МБ. Головна сторінка сайту «Бібліотечно–інформаційна система» м. Стрежевого – це облік віртуальних користувачів, яких за місяць в середньому біля тисячі осіб, які одержують інформацію про послуги ЦБ, її проектів, програм, бібліотечної афіші, а також знайомляться з літературною творчістю городян і дізнаються про кращі книги місяця.

Бібліотека в рік проводить біля 500 заходів і користувачі в свою чергу, самостійно можуть оцінити той чи інший захід по п’ятибільній системі.

Веб–сайти ЦРБ сіл Молчаново і Парабель схожі тим, що функціонують на безкоштовних серверах. Їх головні сторінки направляють користувачів до інформації про історію села, виставки, проведення конкурсів, до електронних каталогів ЦРБ і ТОУНБ, які слугують провідниками для користувачів таких сайтів, як «Програми для всіх», «Кращі сайти Рунета», а також «Кулінарні рецепти».

Користувача сайту «Бібліотека» м.Колпашева обов’язково зацікавлять розділи: «Літературна вітальня» з новинками журнальної прози, «Для ділового читання» (віртуальні виставки новинок ЦБ). А у розділі «Колпашевське краєзнавство» зібраний матеріал про історію краю, про почесних жителів району, освітній інфраструктурі міста.

Сайт Центральної бібліотеки Чаінського району створено одним із останніх, але може бути зразковим для багатьох. ЦБ довела, що може бути в двох іпостасях: локальний і віртуальний.

Перетерпів зміни в кращу сторону сайт Центральної бібліотеки Томського району. З’явилися директорії «Ресурси з описами журнального фонду бібліотеки», «Бібліотечний вісник Томського району»(електронний формат газети). Як і скрізь, крім позитивного є ряд проблем:  • створення веб-сайтів у бібліотеках;

  • 72 бібліотеки з 244 мають доступ до Інтернету, у т.ч. 36 с/б;

  • із-за недостатнього фінансування не на належному рівні матеріально–технічна база.

Рашит Мухамедієв з Башкортостану у статті «Модельні – один із орієнтирів на майбутнє» розповідає про комплексний підхід до модернізації бібліотек.

Критерії до організації модельної бібліотеки в Росії: «Кількість читачів на селі не менше 500 осіб. Наявність діючого сільськогосподарського, переробного виробництва. Наявність розгорнутої інфраструктури, середньої школи, поштового відділення, дитячого садка ін., хорошої дороги з твердим покриттям, постійне електропостачання 220 В/50Гц. Бібліотека повинна мати: приміщення не менше 70-100 кв.м. з сучасними тепло та енергозберігаючими засобами, сучасні меблі, стаціонарний телефон, книжковий фонд – не менше 6 – 10 тис. прим.».

Отже, якою має бути бібліотека в майбутньому? Мобільною? Чи електронною, не маючи ні фондів, ні окремих приміщень для читачів, подібній бібліотеці Мошкова? Поживемо – побачимо. Поки що відкриваються модельні бібліотеки. А це значить, що регламент діяльності МБ не повинен носити характер жорсткого нормативного акту, визначальних кількістю показників. Він повинен бути орієнтований на показники якості – новизну, актуальність напрямків роботи згідно вимог.

Дар’я Бєлякова, з Москви, в своїй статті «Німецькі пересувки на своєму шляху» розповідає про сучасний досвід нестаціонарного обслуговування населення в Німеччині.

Обслуговування користувачів, проживаючих на території, віддаленої від стаціонарної публічної бібліотеки: в малонаселених районах, сільської місцевості, приміській зоні, нових кварталах, а також в тих районах, де бібліотеки або її філії знаходяться на реконструкції.

Кількість маршрутів і зупинок пересувок, об’єм і склад фонду залежить від характеристики обслуговуючої території: чисельності і демографічного складу населення, роду його занять, наявності великих заходів. Всі проживаючі, або працюючі на цій території є потенційними користувачами. Послугами пересувок користуються в першу чергу діти, домогосподарки, і люди похилого віку. Особлива увага в обслуговуванні приділяється учням і вчителям ЗОШ. Крім того, ці бібліотеки обслуговують дитячі садки, лікарні, будинки пристарілих, промислові виробництва.

Пересувна бібліотека – це бібліобус або бібліомобіль. За кожною пересувкою в країні закріплена визначена територія обслуговування, на якій виділяється один або декілька маршрутів із суворо визначеною кількістю зупинок. «Бібліотечні тури» - об’їзд конкретного маршруту здійснюється, як правило, по будням і регламентується чітким розкладом. Пересувка приїздіть на одну і ту ж зупинку раз в один – три тижні. Час зупинки в середньому – 30 хвилин. Дані пункти знаходяться в людних місцях: біля супермаркетів, скверів і парків, на зупинках громадського транспорту, на територіях шкіл, дитячих садків, промислових підприємств і лікарень.

У бібліотечних системах більшість міст і общин Німеччини застосовують єдиний читацький квиток для ЦБ і її філіалів, у т.ч. і для пересувок.

Читачі користуються такою бібліотекою на місці (читають книги, журнали, слухають і дивляться аудіо і відео матеріали). Але більшість хоче брати документи додому якомога більше книг, журналів. За даними статистичних досліджень у федеральній землі Шлезвіг–Гольштейн в 2006 році, одному користувачу за рік було видано від 40 до 72 документів.

Тут можна оформити попереднє замовлення і продовжити терміни користування документами через Інтернет. Вони видаються до шести тижнів. Для тих випадків, коли читач з будь яких причин не повертає книги вчасно, передбачена система штрафів.

При обслуговуванні на пересувках, бібліотекарі приділяють велику увагу індивідуальному консультуванню, інформаційній грамотності. Ці відомості використовують в ході підготовки комплектів книг, рекомендованих для читання, організації виставок, вікторин і ін.

Особлива увага приділяється учням початкової школи у підтримці навчального процесу.

Інколи бібліотекарі приїздять і під час канікул, підтримуючи шкільні проекти по організації культурного відпочинку учнів.

Пересувні бібліотеки мають свій спеціальний фонд для мобільного обслуговування.

Згідно анкетного опитування з даної теми, проведеного у 2010 -му році, видно, що фонди пересувок далеко не завжди є свого роду недосяжним ідеалом. Наприклад, періодичні та аудіовізуальні матеріали в більшості пересувних бібліотек складають 7%.

Фонди пересувок містять белетристику, спеціальну літературу, книги з актуальної громадської проблематики, поточну періодику, комп’ютерні ігри і аудіовізуальні документи. Приділяється увага придбанню аудіокниг, з кожним роком збільшується їх кількість, довідників і путівників, навчальної літератури тощо.

В Німеччині 86% пересувних бібліотек оснащені комплектами портативного електронного знаряддя з відповідним програмним забезпеченням.

Обслуговують пересувну бібліотеку три працівника (бібліотекар, спеціалісти середньої ланки і водій), згідно посадових обов’язків.

Фінансування пересувних бібліотек Німеччини здійснюється з бюджету міст і общин; 22% - з бюджету округів чи федеральних земель; 17% функціонують за рахунок місцевих бібліотечних об’єднань і інших організацій; для решти 7% - практикується змішане фінансування.

У 1993 році через 2 роки після з’єднання східних і західних земель, населення Німеччини обслуговували 189 пересувних бібліотек.

Ще через два роки в країні стало 150 пересувних бібліотек, в теперішній час їх стало 110, у т.ч. 96 – бібліобуси і бібліомобілі, 14 – переобладнані із звичайних автобусів.

Багато транспортних засобів зношені, потрібна заміна або ремонт: 62 – в експлуатації більше 15 років, а ще три – більше 30 років.

Бібліобусів – 77%, бібліомобілів – 23%. З економічних причин фінансування по забезпеченню транспортом заплановано придбавати бібліомобілі, а коштує один 225 тис. євро, а самий дешевий бібліобус 300 тис. євро.

Публічні бібліотеки у всіх федеральних землях Німеччини беруть з читачів плату за користування абонементом. Внески дають право брати додому книги з бібліотеки та її філіалів, у т.ч. з фонду пересувки. Для дорослих річна плата – 15 євро, діти і підлітки (до 18 років) обслуговуються безкоштовно. На кожного жителя з муніципальних бюджетів (міст і общин) виділяється по 2 євро на рік.

Олена Мужикова з Іваново (Росія) у статті «Мимохідь наших стендів так не пройдеш» розповідає про створення в бібліотеці оригінального інформаційного середовища.

Оформлення холів і відділів бібліотеки постерами (фотоколажами) з відображенням пам’яток архітектури.

Відділ «Краєзнавство» оформлено видами міста, які відкриваються з вікон бібліотеки (за міні–проектом «Погляд з вікна»).

Постери зробили приміщення світлим та широким і в ньому якби з’явились ще сім маленьких віконець. Постери були не підписані, а читачам запропонували вікторину «Де ця вулиця? Де цей дім?» (питання вікторини були надруковані в обласній газеті і в рекламних буклетах, які роздавалися відвідувачам). Користувачам запропонували самим відповісти, що вони бачать на світлинах і написати назви вулиць і приміщень.

Крім того, можна використати постери, як карту (області, міста, райцентру, села) в електронному варіанті і пропонуємо провести з користувачами як гру–подорож, інтелектуальні турніри.

Катерина Вавилова, з Мінської області, розповідає у статті «Кожна зустріч у клубі - свято» про інноваційні форми популяризації книги, як: «Наш японський» Новий рік» у формі декор-парту (команда, вечорниці): сценарій.

Людмила Журніст, з Каменської дитячої бібліотеки з Республіки Бурятія, у статті «Якщо пиво п’єш – незабаром пропадеш!» розповідає про креативний захід «Фестиваль здоров’я в селищі».

В Каменську відбувся Фестиваль здоров’я. Красиво оформлені колони, жителі йшли по селищу з лозунгами: «Якщо пиво п’єш – незабаром пропадеш!», «Річка розпочинається зі струмочка, а пияцтво з пива!», «Курець – сам собі могильник» та ін. Фестиваль здоров’я пройшов за ініціативи дитячої бібліотеки і адміністрації селища. В ньому прийняли активну участь навчальні та освітні заклади, молодіжний парламент при голові адміністрації, медичні працівники на чолі з головним лікарем.

Колони демонстрантів яскраво оформлені: кульки, обручи; велосипеди, футбольні м’ячі, плакати. Все це створило атмосферу справжнього свята.

Такі заходи в Каменську проводяться щорічно, починаючи з 2008 року і стали традиційними. У програмі: весела гімнастика, частівки, інсценівки, глядацькі спортивні номери, ігри – все це викликає відгук в душі кожного гостя заходу.

Переможці конкурсу творів, оформлювачі колон і сценаріїв антиреклами пива були нагороджені почесними грамотами і грошовими призами. Усім учасникам, що підготували свято, вручено торти від спонсорів.

Під час Фестивалю бібліотекарі Каменської ДБ провели акцію «Сок-шоу». Всі учасники, які дали вірну відповідь на запитання по здоровому способу життя одержали в подарунок коробочку соку. За допомогою волонтерів організовано акцію «Десант здоров’я»: організатори роздавали присутнім диски з фільмами і листівки, в яких містилась інформація про пагубний вплив на організм людини цигарки, алкоголю, наркотиків.

Серед гостей проходжувалися Цигарка і Пляшка пива, пропонували дружбу, роздавали всім свої візитки. Їх вміст у багатьох викликав посмішку. Так, у Цигарки було написано «Давай дружити! Кожне спілкування зі мною буде скорочувати твоє життя на 20 хвилин. У тебе будуть жовті прокурені зуби, хворі легені, серце, шлунок і купа інших хвороб! Ти швидко зістарієшся і помреш! Давай дружити!».

Багато чого залишилось за рамками Фестивалю. Так, на етапі попередньої роботи у всіх навчальних закладах силами бібліотекарів і вчителів було організовано «Місячник тверезих знань». Для учнівської молоді проведено заняття по профілактиці паління, алкоголізму і наркоманії. Запропоновано прийняти участь у конкурсі творів на тему: «Чи потрібно йти за пивом?». Юнаки та дівчата готували плакати, шоу–виступи, інсценівки на тему здорового способу життя.

Фестиваль закінчився словами: «Нехай сонце в небі яскраво світить! Ми за жвавий вік життя!».

Наталія Власова, з Оренбургської ОЮБ (Росія), розповідає про досвід роботи «Нам є що сказати про багатство природи» (екопросвіта).

Підвищенню ефективної діяльності бібліотек сприяв професійний конкурс проектів «Екологія і молодь», організований ОЮБ при підтримці Міністерства культури, громадських і зовнішніх зв’язків в рамках обласного фестивалю «Моя Оренбургська Русь».

Конкурс проходив у двох номінаціях («Екологічна інформація в новому форматі» і «ЕКОЛОГ і Я») в якому приймали участь юнацькі структурні підрозділи районних і міських бібліотек.

При підведенні підсумків конкурсу оформлено тематичну виставку представлених робіт «Нам є що сказати про екологію…», виставка–планшет «Обласний державний заповідник «Оренбургський», виставка–інформація за матеріалами фестивалю, фотовернісаж «ЕкоЖиття – ЕкоФото», фотостенд «Бібліотека. Молодь.Даєш зустрічний рух».

Згідно тематики Фестивалю приміщення оформлено в жовто–зелену гаму осінньої природи (повітряні кульки, кульки в техніці «hand-made»). Використано елемент театрального дійства: колеги зустрічали гостей в образах персонажів природи (Лісні Феї, Мухомор, Лісовичок і ін.). Символом фестивалю став зелений шовковий бант, котрий одержав кожний гість заходу.

На конкурс представлено 32 роботи. Всі вони відобразили високий професіоналізм бібліотекарів з питань екопросвіти юнацтва, володіння новими технологіями і знання вікових особливостей даної групи користувачів.

Оцінюючи інноваційні форми діяльності бібліотек журі визначили переможців: за організацію проекту електронної бази даних по екології (про природну і культурну спадщину рідного краю, а також про сучасний стан культури і економіки); за створення електронного довідника-путівника «Заповідними стежками по лісному царству» (інформація про Національний парк «Бузулукський бір»).

Представлено цікаві експонати: «За майбутнє світу ми відповідаємо»; «Екологія і молодь»; екопрезентація «Я бачу Батьківщину таку…», «Екологічні ігри».

Про це та інше Ви дізнаєтесь на сайті www.Liber.ruКаталог: work folder
work folder -> «Поліграф – Терція» 2012 [82’0+159. 9] Ббк 83. 3(4Укр)6 м 69 Михида С. П
work folder -> Обласна бібліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка обслуговування молоді публічними бібліотеками м. Кіровограда
work folder -> Книга (Інформаційний бюлетень. Вип. 10) Кіровоград
work folder -> Обласна бібліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка
work folder -> Обласна бібліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка досвід! Запровадьте у себе! Молодь обирає здоров’я
work folder -> Обласна бібліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка у житті, творчості, спогадах
work folder -> Чорнобиль: рана І біль планети (До 20-річчя аварії на Чорнобильській аес) Веб-бібліографічний покажчик Кіровоград
work folder -> Пропонуємо
work folder -> Пропонуємо


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка