Проблема толерантності релігій в сучасній україніСкачати 18.05 Kb.
Дата конвертації11.09.2017
Розмір18.05 Kb.
УДК 21 (477) "312" (043.2)

Полонська А.В., Баглай Я.М.Національний авіаційний університет

ПРОБЛЕМА ТОЛЕРАНТНОСТІ РЕЛІГІЙ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ

З усіх нагальних проблем сучасного українського суспільства, що мають безпосереднє відношення до питання релігійної толерантності, більш-менш постійно відслідковуються особливості національної толерантності в країні. Якщо десять років тому головною домінантою масової свідомості у сфері міжнаціональних відносин був фактор "Східнослов'янської відокремленості; (уникнення в думках особистих, професійно-ділових контактів з особами більшості "інших" національностей), то сьогодні головною домінантою стає фактор "відторгнення" "виставлення" в думках представників "інших" національностей за державний кордон".

Негативні для становлення демократичного суспільства тенденції масової свідомості свідчать і про низький рівень толерантності до інаковіруючих. Важливість цієї теми для нашої країни можна підкреслити тим, що в Україні, незважаючи на помітні позитивні зміни у розвитку релігійного життя за роки незалежності існує багато проблем. Одна з них – наявність конфліктногенних ситуацій між багатьма конфесіями. Неодноразово фіксувалися факти, що в цій важливій соціальній сфері існують, мабуть, усі можливі релігійні конфлікти (міжконфесійні, наприклад, у православ'ї, між греко-католиками; міжконфесійні, наприклад, між православними та католиками; міжрелігійні конфлікти, наприклад, між православними та мусульманами; між тими релігіями, що давно існують в Україні та тими, що з'явилися відносно недавно).

Безумовно ця конфліктність не породжується лише релігійними відносинами, тому є і інші політичні, економічні, загальнокультурні, психологічні, навіть і цивілізаційні причини. Не дивлячись на те, що політологічна, юридична, філософська, соціологічна, взагалі українська соціальна думка постійно та достатньо глибоко відслідковує усі процеси релігійного життя в країні і багато уваги надає аналізу стану відносин між релігійними організаціями, ще не має достатньо репрезентативного аналізу рівня релігійної толерантності, навпаки, можна констатувати, і це зрозуміло, – найбільше уваги надається дослідженню конфліктогенних ситуацій.Загальний висновок можна зробити такий – в Україні рівень релігійної толерантності не дуже високий, і перш за все тому що, існує сам факт негативного стереотипного сприйняття представників окремих релігійних течій.

Науковий керівник – Н.І. Грищенко, ст. викл.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка