Про затвердження Положення про навчально-дослідну земельну ділянку загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчально-виховних закладів і Положення про учнівське лісництво загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчально-виховних закладівСкачати 252.6 Kb.
Дата конвертації25.04.2016
Розмір252.6 Kb.
Розділ 2. Організація позашкільної освіти та діяльність позашкільних закладів
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

N 307 від 01.11.95 Зареєстровано в Міністерстві

м. Київ юстиції України

29 травня 1996 р. за N 256/1281


Про затвердження Положення

про навчально-дослідну земельну ділянку

загальноосвітніх шкіл та позашкільних

навчально-виховних закладів і Положення

про учнівське лісництво загальноосвітніх шкіл

та позашкільних навчально-виховних закладів


Відповідно до вимог Державної національної програми “Освіта” (“Україна XXI століття”), яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.93р. N 896 (896-93-п), щодо формування екологічної культури учнів, залучення їх до еколого-натуралістичної діяльності, а також з метою формування працелюбної особистості, виховання цивілізованого господаря та забезпечення умов самореалізації індивідуальних здібностей і талантів молоді
НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про навчально-дослідну земельну ділянку) загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчально-виховних закладів (додасться).

2. Затвердити Положення про учнівське лісництво загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчально-виховних закладів (z0257-96 ).

3. Вважати наказ Міністерства народної освіти УРСР від 16.06.86 р. “Про затвердження Положення про навчально-дослідницьку ділянку загальноосвітніх шкіл” таким, що втратив чинність.

4. Вважати рішення колегії Міністерства народної освіти УРСР від 13.08.68р. в частині затвердження “Положення про учнівське лісництво” таким, що втратило чинність.

5. Міністерству освіти Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти виконкомів обласних. Київської та Севастопольської міських Рад народних депутатів: довести Положення про навчально-дослідну ділянку загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчально-виховних закладів і Положення про учнівське лісництво загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчально-виховних закладів до відома керівників закладів освіти.

6. Контроль за виконанням наказу покласти на управління гуманітарної освіти та виховання і Головне управління загальної середньої освіти.

Міністр освіти М.З.Згуровський

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом Міністерства освіти

України від 01.11.95р. N 307

ПОЛОЖЕННЯ


про навчально-дослідну земельну ділянку загальноосвітніх

шкіл та позашкільних навчально-виховних закладів
І. Основні положення

1. Навчально-дослідна земельна ділянка закладу освіти є базою проведення навчальних та практичних занять, передбачених програмами з природознавства, біології, трудового навчання, засвоєння знань, формування вмінь і навичок, організації позакласної юннатівської, дослідницької, природоохоронної роботи, продуктивної праці учнів.

2. Навчально-дослідна земельна ділянка може існувати при всіх типах середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів і позашкільних навчально-виховних закладах відповідно до Положення про середній загальноосвітній навчально-виховний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.93р. N 660 (660-93-п). та Положення про позашкільний навчально-виховний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.01.94 р. N 45 (45-94-п).

3. Навчально-дослідна земельна ділянка надасться у порядку, встановленому Земельним кодексом України (561-12). На вказані земельні ділянки поширюються пільги щодо плати за землю, визначені для закладів освіти згідно з Законом України “Про плату за землю” (2535-12).


II. Вимоги до функціонування навчально-дослідної земельної ділянки

4. Розміри навчально-дослідної земельної ділянки встановлюються : залежно від кількості учнів, які навчаються в освітньому закладі, і місцевих умов, (додаток N 1).

Під навчально-дослідну земельну ділянку рекомендуються такі площі:

- для початкових шкіл -не менше 5 тис.кв.м;

- для основної і старшої -не менше 10 тис.кв.м;

- для міських шкіл -не менше 10 тис.кв.м;

- для обласних станцій юних натуралістів

(еколого-натуралістичних центрів) -не менше 20 тис.кв.м:

-для районних станцій юних натуралістів

(еколого-натуралістичних центрів) -не менше 10 тис.кв.м;

- для міських станцій юних натуралістів;

(еколого-натуралістичних центрів) -не менше 5 гис.кв.м.

5. Установам і закладам освіти може бути надана додаткова площа, яка зайнята багаторічними насадженнями (сад, дендрарій, парк тощо або площа для ведення сільськогосподарських робіт).

6. Навчально-дослідна земельна ділянка може включати: відкритий і закритий грунт, ферму, підсобне приміщення тощо.

7. На навчально-дослідній земельній ділянці розміщуються відділки: польових, овочевих, плодово-ягідних культур; квітково-декоративний, колекційний, селекційно-генетичний, зоолого-тваринницький, а також відділки: виробничий, дендрологічний.

Площа кожного відділку визначається завідуючим земельною ділянкою (вчитель біології або трудового навчання) з урахуванням місцевих умов і кількості учнів, які залучаються до роботи, і погоджується з керівником навчально-виховного закладу.

8. Для початкових класів в основній та старшій школах виділяються окремі земельні ділянки в овочевому, плодово-ягідному, квітково-декоративному відділках.

9. Навчально-дослідна земельна ділянка міських шкіл може мати: колекційний. квітково-декоративний, селекційно-генетичний, дендрологічний відділки та інші.

10. У відділках польових та овочевих культур, в системі сівозмін вирощуються основні сільськогосподарські культури даної зони.

11. Сівозміни запроваджуються згідно з рекомендаціями господарств, науково-дослідних установ, з урахуванням навчальних програм з природознавства, біології, трудового навчання.

12. У відділку плодово-ягідних культур (сад, ягідник або виноградник, плодово-ягідний розсадник) вирощуються кращі районовані і місцеві сорти плодових і ягідних культур, а також нові для даної місцевості плодово-ягідні культури, проводиться дослідницька робота з ними.

13. Квітково-декоративний відділок складається з колекційної ділянки одно-, дво- та багаторічних квіткових рослин, квітників (клумби, рабатки, розарії, міксбордюри та ін.) та декоративних насаджень.

14. У селекційно-генетичному відділку проводяться досліди, які використовуються при вивченні відповідних тем курсу загальної біології.

Селекційно-генетичний відділок повинен бути просторово ізольованим і складається з селекційної, генетичної ділянок. Для основної школи може вводитися лише селекційна земельна ділянка.

15. На колекційній земельній ділянці вирощуються типові представники основних сільськогосподарських і систематичних груп рослин:

1. Технічні (прядильні, олійні, ефіроолійні).

2. Лікарські.

3. Овочеві (коренеплоди, бульбоплоди, цибулинні, бобові).

4. Кормові (злакові і бобові трави, кормові коренеплоди).

5. Декоративні (однорічні, дворічні, багаторічні).

6. Корисні дикоростучі.

16. У зоолого-тваринницькому відділку залежно від місцевих умов, етнічних особливостей певних регіонів України можуть бути крільчатник, пташник, пасіка, тощо. До складу відділку входить також куточок живої природи. У зоолого-тваринницькому відділку утримується така кількість тварин, яка б забезпечувала проведення навчальної і дослідної роботи.

Догляд за тваринами та їх годівлю відповідно до встановленого режиму здійснюють за графіком учні 2-10 класів.

Кормова база для тварин забезпечується продукцією сільськогосподарських культур, що вирощуються в польовому та овочевому відділках.

17. Закритий грунт (теплиця, парники, розсадники) створюється для проведення занять, дослідницької роботи, вирощування овочевих і квітково-декоративних рослин, розсади, розмноження плодово-ягідних і декоративних рослин.

18. У виробничому відділку вирощування сільськогосподарських культур, тварин проводиться з урахуванням прогресивних технологій, рекомендацій наукових закладів. Вирощена продукція може бути використана для потреб школи, позашкільного закладу або реалізована. Кошти від реалізації продукції перераховуються на спецрахунок закладу освіти для поповнення матеріальної бази та оплату праці школярів.

19. У дендрологічному відділку створюється колекція дерев'янистих і кущових рослин, висаджених за систематичним, географічним або господарським принципом. Можна, враховуючи Їх декоративність, створювати художньо-декоративні композиції, садово-паркові архітектури, використовуючи і площі зелених насаджень. При відділку може бути закладена шкілка саджанців, що вирощуються з насіння історичних та знаменитих дерев.

20. У підсобному приміщенні зберігаються сільськогосподарський інвентар і механізми, аптечка першої допомоги. Добрива зберігаються відповідно до вимог виробничої санітарії у спеціальній тарі з чіткими написами назв.

Біля підсобного приміщення встановлюється протипожежний інвентар.

21. Посадковий і посівний матеріал, вирощена продукція зберігаються на ; території земельної ділянки школи у спеціальному сховищі.

22. Навчально-дослідна земельна ділянка забезпечується сільськогосподарським інвентарем відповідно до місцевих умов та вимог агротехнічного обробітку грунту.

Навколо земельної ділянки створюється живопліт з витких рослин або штучна огорожа. Земельна ділянка забезпечується водою для поливу рослин.

23. В районах, що зазнали наслідків від аварії на Чорнобильській АЕС, роботи на навчально-дослідній земельній ділянці зводяться до навчально-дослідної діяльності у закритому грунті за умови завезення грунту з екологічно чистих зон.

III. Зміст і організація роботи учнів на навчально-дослідній земельній ділянці


24. Основними напрямами діяльності учнів на земельній ділянці є: вирощування рослин і тварин, спостереження за їх ростом і розвитком, проведення ; сільськогосподарських дослідів згідно з програмами трудового навчання, природознавства, біології, гурткових занять.

25. Дослідно-практичні роботи на земельній ділянці проводяться па основі знань, які набувають учні в процесі вивчення основ наук з широким використанням; досягнень сучасної науки і досвіду вирощування якісної сільськогосподарської продукції.

26. Для роботи на земельній ділянці з учнів кожного класу формуються ланки.

27. Робота учнів на земельній ділянці організовується відповідно до плану. який є складовою частиною загального навчально-виховного плану школи.

До плану роботи на навчально-дослідній земельній ділянці доцільно включити такі розділи:

- планування території навчально-дослідної земельної ділянки (розміщення відділків, полів сівозміни, розподіл території ділянки між класами, ланками, гуртками, групами продовженого дня): для ефективної роботи на навчально-дослідній земельній ділянці учні (юннати) організовуються в гуртки, клуби, ланки та інші форми учнівських об'єднань;

- зміст і організація роботи (перелік рослин, що вирощуються на земельній ділянці, тварин; тематика спостережень та дослідів між класами, ланками, гуртками;

- список навчально-наочних посібників, що будуть виготовлятися; календарні строки і порядок виконання учнями робіт, розклад навчальних, гурткових занять, графік роботи учнів у процесі суспільне корисної праці, у тому числі в період літніх канікул);

- керівництво роботою учнів на земельній ділянці (закріплення вчителів, класних керівників, вихователів груп продовженого дня за відділками ділянки, графік їх роботи в період літніх канікул);

-матеріальне забезпечення роботи на земельній ділянці (визначення потреб в інвентарі, обладнанні, добривах, посівному і посадковому матеріалах, кормах для тварин та ін.).

28. Навчально-виховна, дослідницька робота у . теплиці здійснюється за окремим планом, який є складовою частиною загального плану на навчально-дослідній земельній ділянці.

29. Кошти закладів і установ освіти та науки, які повністю або частково фінансуються з бюджету, одержані від здійснення або на здійснення діяльності, передбаченої їх статутними документами, не вважаються прибутком і не оподатковуються (ст.61 Закону (2535-12)).

30. Щорічно, на початку навчального року, підбиваються підсумки робіт на земельній ділянці, організується виставка, проводиться “Свято врожаю” тощо.

31. Керівником навчально-дослідної земельної ділянки, як правило, директор освітнього закладу призначає вчителя біології або ж з трудового навчання, а в початковій школі - з числа педагогічних працівників.

32. Заступник директора по господарській частині вживає заходів по своєчасному забезпеченню навчально-дослідної земельної ділянки інвентарем, посівним і посадковим матеріалом, кормами для тварин, водою для поливу рослин; організовує забезпечення і реалізацію продукції, одержаної на навчально-дослідній земельній ділянці, організовує охорону земельних ділянок.

33. Завідуючий навчально-дослідною земельною ділянкою за його бажанням може бути звільнений від обов'язків класного керівника.

34. За завідування навчально-дослідною земельною ділянкою надається додаткова оплата відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, “Додаткова оплата”, затвердженої наказом Міністерства освіти від 15.04.93 р. N 102 (z0056-93 ) та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 27.05.93 р. N 56.

35. Завідуючий навчально-дослідною земельною ділянкою:

а) відповідає за стан навчально-дослідної земельної ділянки, організацію роботи учнів на ній;

б) організовує змагання між класами, ланками, окремими учнями і юннатами на краще проведення дослідницької роботи і одержання високого врожаю сільськогосподарських культур, щороку, восени після збирання врожаю, підводить підсумки роботи учнів на навчально-дослідній земельній ділянці, проводить “Свято врожаю” та інші форми масових натуралістичних заходів, організовує виставку, на якій демонструються результати роботи всіх учнів і гуртків юних натуралістів, частина матеріалів оформлюється як наочні посібники (натуральні експонати, гербарії, щоденники спостережень тощо);

в) координує роботу вчителів початкових класів, хімії, географії та трудового навчання на навчально-дослідній земельній ділянці, консультує вчителів, керівників гуртків юних натуралістів та класоводів при складанні ними планів роботи в процесі проведення дослідів і спостережень на навчально-дослідній ділянці, складанні інструктивних карток та ін.;

г) складає на початку навчального року річний план роботи та господарсько-фінансовий кошторис ділянки на підставі загального плану школи;

д) інструктує вчителів, працівників позашкільних закладів, лаборантів, яких залучає під час літніх канікул до керівництва працею учнів на земельній ділянці, знайомить їх з планом роботи, методикою і технікою проведення робіт;

е) відповідає за створення на навчально-дослідній земельній ділянці умов, що відповідають правилам техніки безпеки і санітарно-гігієнічним вимогам;

є) разом з класним керівником, керівником гуртка контролює виконання кожним класом та гуртком плану робіт на земельній ділянці й забезпечує ведення обліку дослідницької роботи;

ж) надсилає кращі експонати на районні, обласні та всеукраїнські виставки;

з) допомагає вчителям у виготовленні наочних посібників та роздаткового матеріалу;

й) подає пропозиції директорові закладу, педагогічній раді щодо використання коштів, які отримуються в результаті реалізації продукції, вирощеної на навчально-дослідній земельній ділянці, одержаного врожаю з ділянки, про відзначення кращих класів, ланок, гуртків, окремих учнів;

л) складає річний звіт про навчальну і дослідницьку роботу на ділянці та подає його на розгляд педагогічної ради.

36. Вчителі, які залучаються до керівництва заняттями, працею учнів на навчально-дослідній земельній ділянці, навчають їх агротехнічних прийомів роботи, забезпечують дотримання школярами правил техніки безпеки і санітарно-гігієнічного режиму, а також здійснюють нагляд за станом і безпечною експлуатацією обладнання, інвентаря.

37. В процесі роботи на земельній ділянці забезпечується раціональний режим праці і відпочинку учнів.

38. У разі відсутності шкільні земельної ділянки робота учнів переноситься на земельні ділянки станції юних натуралістів, у господарства, парки, ботанічні сади тощо.


IV. Охорона праці учнів

39. Згідно з Правилами охорони праці в сільському господарстві, затвердженими наказом Міністерства сільського господарства і продовольства від 27.10.95р. N291, та Правилами внутрішнього розпорядку, що діють у загальноосвітніх школах та позашкільних навчально-виховних закладах, з дітьми, зайнятими дослідницькою роботою та виробничою діяльністю на навчально-дослідній ділянці, проводяться відповідні заняття, які обов'язково організовує спеціаліст (вчитель біології або інший, відповідальний за навчально-дослідні земельні ділянки).

40. На кожній ділянці повинна бути розроблена та затверджена директором освітнього закладу Інструкція з техніки безпеки (окремо з усіх видів робіт, що проводяться).

Діти допускаються до роботи після проведення з ними інструктажу та перевірки знань з охорони праці. Учні працюють лише в денний час та не допускаються до роботи з отрутохімікатами.

Вчителі, спеціалісти сільського господарства, які залучені до керівництва роботою на навчально-дослідній ділянці, здійснюють контроль за дотриманням трудового .законодавства, правил, норм, інструкцій з техніки безпеки, виробничої санітарії і пожежної безпеки.
Додаток 1. до Положення

про навчально-дослідну земельну ділянку


Орієнтовний розподіл площі шкільної навчально-дослідної земельної ділянки всіх грунтово-кліматичних зон України, за винятком гірських районів та Чорноморського узбережжя Криму та районів, що зазнали наслідків аварії Чорнобильської АЕС, орієнтовно рекомендується таким:

а) у початковій школі

Назва об‘єктів ділянки

Площа в квадратних метрахОвочева сівозміна

1000Ягідник, або виноградник

450Квітники

300Плодові і декоративні насадження

3000Парники

50Крільчатник

2005000 кв. м

б) в основній і старшій школіп/п

Назва об‘єктів ділянки

Площа в квадратних метрах

В основній школі

У старшій школі
І. Ботаніко-рослинницький відділ1.

Польова сівозміна

2500

3000

2.

Овочева сівозміна

3000

4000

3.

Плодовий сад

6000

8000

4.

Плодово-декоративна шкілка розсадник

600

1000

5.

Ягідник або виноградник

400

700

6.

Колекційна ділянка та ділянка систематики

300

700

7.

Селекційно-генетична ділянка

300

700

8.

Квітники, жива огорожа, декоративні насадження

900

1000

9.

Закритий грунт

400

4000
ІІ. Зоолого-тваринницький відділ10.

Крільчатник, пасіка, відділ дикої фауни

500

50015000 кв.м

20000 кв.м

Примітка: а) в районах зрошуваного землеробства розміри пришкільних навчально-дослідних земельних ділянок відводяться в половинному розмірі;

б) орієнтовний розподіл площі шкільної земельної ділянки для шкіл гірських районів та Чорноморського узбережжя Криму встановлюють управління освіти Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, обласних. Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій разом з обласними відділами освіти і обласними управліннями сільського господарства;


в) для шкіл, які розташовані в містах і робітничих селищах.


В основній школі

п/п

Назва об‘єктів ділянки

Площа в кв. метрах
І. Ботаніко-рослинницький відділ
1.

Польова сівозміна

800

2.

Овочева сівозміна

1200

3.

Плодові і декоративні насадження

3600

4.

Плодово-декоративна шкілка розсадник

1000

5.

Ягідник або виноградник

400

6.

Колекційна ділянка та ділянка систематики

700

7.

Селекційно-генетична ділянка

600

8.

Квітники, жива огорожа, декоративні насадження

1100

9.

Закритий грунт

400
ІІ. Зоолого-тваринницький відділ
10.

Крільчатник, пасіка, відділ дикої фауни

20010000 кв.м

Примітка: а) розміри дослідних ділянок від 10кв.м до 100кв.м. В колекційному, відділі ділянки можуть бути розміром від 2 до 5 кв.м;

б) розміри доріжок між полями 1 м, між ділянками 30 см, центральна -2м.


Затверджено Зареєстровано в Міністерстві

наказом Міністерства освіти юстиції України

України від 01.11.95 р. 29 травня 1996р.

N 307 (0256-96 ) № 257/1282
Положення


про учнівське лісництво загальноосвітніх шкіл

та позашкільних навчально-виховних закладів
І. Загальні положення

1. Учнівське лісництво - це структурний підрозділ закладу освіти, який забезпечує потребу школярів, учнівської молоді в здобутті знань, умінь і навичок у галузі лісівництва, сприяє вихованню свідомого ставлення до праці, до охорони природи, використання та відтворення лісових ресурсів та вибору майбутньої професії.

2. Учнівське лісництво створюється на базі середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів різних типів, позашкільних навчально-виховних закладів, відповідно до Положення про середній загальноосвітній навчально-виховний заклад, затверджене постановою Кабінету Міністрів-України від 19.08.93 р. N 660 (660-й-п). Положення про позашкільний навчально-виховний заклад, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 26.01.94 р. N 45 (45-94-п).

3. Учнівське лісництво керується в своїй діяльності основними положеннями Закону України “Про освіту” (1060-12), Лісового кодексу України (3852-12).II. Організація і зміст роботи

4. Учнівське лісництво створюється за спільним рішенням засновників, якими можуть бути: держлісгосп, міжгосподарський лісгосп, лісопаркове господарство, колективне сільськогосподарське підприємство, лісницькі науково-дослідні установи та інші підприємства, а також адміністрації шкіл, гімназій, ліцеїв, позашкільних навчально-виховних закладів, ради дитячих та юнацьких організацій. Учнівське лісництво організовується в екологічно чистих зонах лісів України.

5. Для участі у діяльності учнівського лісництва залучаються учні УІІ-ХІ класів.

Членами учнівського лісництва можуть бути учні, педагоги, науковці, спеціалісти лісового господарства тощо.

Учнівське лісництво організовує свою роботу протягом року в позаурочний час.

6. Основою діяльності учнівського лісництва є організація навчально-виховного процесу, експериментальної й дослідницької роботи та продуктивної праці учнів.

Відповідно до цього керівництвом складається та затверджується план роботи, розділами якого можуть бути:

- навчально-виховна робота;

- експериментальна й дослідницька робота;

- виробнича практика;

- організація змістовного дозвілля.

7. Навчання учнів здійснюється за програмами і навчальними планами, в яких і передбачено теоретичні теми, практичні завдання та дослідницька робота для учнів і вікових категорій II-VIII, ІХ-ХІ класів.

8. Основними завданнями навчально-виховного процесу в учнівському лісництві є:

- розвиток знань і навичок учнів з лісівництва, біології, екології тощо;

- оволодіння теорією і практикою ведення лісового господарства.

Експериментальна і дослідницька робота учнів - членів учнівського лісництва; проводиться відповідно до угод з науковими установами, вищими навчальними закладами за програмами або планами, затвердженими організаціями-засновниками.

9. Учнівське лісництво працює на спеціально закріпленій за ним території, відповідно до договору між засновниками (дирекцією лісогосподарського підприємства з навчальним закладом).

Площа учнівського лісництва поділяється на лісогосподарські ділянки (обходи).

10. При проведенні виробничої практики режим праці і відпочинку має відповідати санітарно-гігієнічним вимогам, віковим особливостям учнів:

- тривалість робочого дня не повинна перевищувати 4-х годин. Члени учнівського лісництва з урахуванням вікових особливостей, можуть залучатися до виконання таких видів роботи:

- посадка і посів лісу, догляд за лісонасіннєвими плантаціями, вирощування посадкового матеріалу, озеленення населених пунктів та інше;

- заліснення ярів та балок, створення полезахисних лісосмуг та захисних лісових насаджень по берегах річок і водойм, виявлення і охорона рідкісних рослин, пам'ятників природи;

- постановка дослідів за завданнями господарства, наукових установ;

- заготівля лікарської сировини, грибів, збирання насіння деревних і чагарникових порід;

- підгодівля диких корисних тварин, охорона і приваблення птахів, розселення і охорона мурашників тощо.

Виховна робота і організація змістовного дозвілля учнів в учнівському лісництву здійснюється навчально-виховним закладом та виробничим підрозділом, які є засновниками і планують відповідні заходи як на навчальний рік, так і на канікулярний період.


ПІ. Управління в учнівському лісництві


11. Управління учнівським лісництвом здійснюється організаціями-засновниками.

12. Загальне керівництво діяльністю учнівського лісництва здійснюється директором базових шкіл, позашкільних навчально-виховних та інших освітніх закладів спільно з базовим лісництвом (господарством).

13. Директор базового навчально-виховного закладу, керівник лісництва (господарства) тощо з однаковою мірою відповідають за стан роботи в учнівському лісництві; створення безпечних умов праці учнів; дотримання ними правил техніки безпеки, забезпечення необхідних умов праці, побуту і відпочинку.

14. План роботи учнівського лісництва затверджується адміністраціями і базових навчально-виховних закладів та підприємств.

15. Керівництво лісництва (господарства) виділяє спеціаліста, відповідального за роботу учнівського лісництва, виробничо-господарську, навчально-дослідницьку та інші види діяльності.

16. Директор навчально-виховного закладу призначає педагога, відповідального за роботу учнівського лісництва, у разі потреби виділяє додатково учителів для проведення виховної і оздоровчої роботи з членами учнівського лісництва.

17. Вищим органом самоврядування в учнівському лісництві є загальні збори його членів, які скликаються не менше двох разів на рік.

18. У період між загальними зборами вищого органу учнівського самоврядування діє рада учнівського лісництва, до якої входять представники організацій-засновників (лісничий, його помічник, директор школи, інших навчально-виховних закладів, інші спеціалісти лісового господарства), учні.

19. Загальні збори учнівського лісництва:

- обирають з числа своїх членів раду лісництва: лісничого голову ради і його заступника (помічника лісничого) та майстрів лісу, бухгалтера, лісників;

- обговорюють план роботи і визначають шляхи його виконання;

- вирішують питання про зарахування, виключення з членів учнівського лісництва;

- визначають розмір відрахувань від зароблених коштів у громадський фонд учнівського лісництва;

- підбивають підсумки роботи за рік.

20. Рада учнівського лісництва:

- керує всією діяльністю учнівського лісництва;

- бере участь у складанні плану роботи;

- підбиває підсумки роботи обходів і лісництва в цілому;

-планує змістовне дозвілля в лісництві під час літніх канікул;

- обговорює роботу і, у необхідних випадках, поведінку окремих членів учнівського лісництва;

- звітує про свою роботу перед загальними зборами членів учнівського лісництва.

21. Лісничий і його помічники відповідають за виконання плану роботи в лісництві, звітують про роботу перед загальними зборами лісництва.

Поточну роботу обходу організовує лісник. Він розподіляє роботу між учнями, стежить за її виконанням, організовує змагання і взаємодопомогу, стежить за дотриманням встановленого режиму дня і виробничої дисципліни, обліковує працю, звітує про роботу Ю зборах членів або ради лісництва.

Лісник обирається на загальних зборах або призначається радою лісництва і, як правило, входить до складу ради.IV. Охорона праці учнів

22. Згідно з Правилами охорони праці в лісовій, деревообробній промисловості і в лісовому господарстві, затвердженими Міністерством лісової та паперової промисловості СРСР 22.02.85р., і Державним комітетом лісового господарства СРСР. затверджені 28.02.85 р., та Правилами внутрішнього розпорядку, що діють у загальноосвітніх школах та позашкільних навчально-виховних закладах, з членами учнівського лісництва проводяться відповідні заняття. Їх обов'язково організовує спеціаліст лісового господарства, відповідальний за роботу лісництва.

23. Члени учнівського лісництва допускаються до роботи після проведення з йми інструктажу та перевірки знань з охорони праці.

24. Члени учнівського лісництва працюють лише у денний час. Учні не опускаються до роботи з отрутохімікатами.

25. Вчителі, спеціалісти лісового господарства, які залучені до керівництва роботою учнівського лісництва, здійснюють контроль за дотриманням трудового законодавства, правил, норм, інструкцій з техніки безпеки, виробничої санітарії і пожежної безпеки.

V. Обов'язки керівництва лісництва (господарства) по організації роботи учнівського лісництва.

Матеріальна база

26. Дирекція підприємства-засновника створює умови для виконання юними лісоводами всього комплексу навчально-виробничих завдань, з цією метою:

-закріплює за учнівським лісництвом лісову площу та інші виробничі об'єкти;

- забезпечує закріплену за учнівським лісництвом ділянку та інші виробничі об'єкти необхідними матеріалами, інвентарем, машинами, знаряддям праці;

- забезпечує гаряче харчування членів учнівського лісництва за рахунок коштів, вроблених учнями, а також за рахунок додаткових коштів, що виділяються на оздоровчі заходи;

- забезпечує підвезення учнів від місця проживання до місця роботи і назад;

- видає членам учнівського лісництва посвідчення, розпізнавальні знаки, забезпечує, по можливості, форменим одягом;

- заохочує учнів учнівського лісництва.

27. Кращим учням, які виявили особливі здібності в галузі лісівництва, видається характеристика-рекомендація для вступу у лісові навчальні заклади, яка затверджується керівництвом навчально-виховного закладу та керівництвом лісництва

VI. Облік і оплата праці

28. В учнівському лісництві систематично ведеться облік роботи кожного його члена, ланки, лісництва в цілому. Кошти, зароблені учнями, крім відрахування, розподіляються між членами учнівського лісництва. Частина коштів за рішенням загальних зборів може відраховуватись в громадський фонд на колективні заходи (турпоходи, екскурсії, відвідування театрів та інше).

29. Оплата праці учнів проводиться за фактично виконану роботу у відповідності з розцінками і системою оплати праці, прийнятими в лісництві (господарстві). Господарства можуть встановлювати учням доплату до заробітної плати стимулюючого характеру.

30. Оплата праці педагогів здійснюється в установленому порядку, Працівникам лісового господарства, які здійснюють керівництво учнівським лісництвом, проводиться додаткова оплата праці в розмірі до 20 відсотків посадового окладу.31. Керівництвом лісогосподарських, лісопаркових, міжколгоспних та інших підприємств вживаються заходи щодо морального та матеріального стимулювання працівників лісового господарства та педагогічних працівників, які беруть участь в організації роботи учнівського лісництва.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка