Про затвердження Методичних рекомендацій з проведення деконтамінації постраждалих внаслідок дії хімічних, радіаційних чинників та біологічних агентівСкачати 413.31 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації24.04.2016
Розмір413.31 Kb.
  1   2   3   4

Статус: Чинний


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ

N 322

27.05.2011

м.Київ
Про затвердження Методичних рекомендацій з проведення деконтамінації постраждалих внаслідок дії хімічних, радіаційних чинників та біологічних агентівВідповідно до Закону України від 24.02.94 № 4004-XII "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", Закону України від 06.04.2000 №1645-III "Про захист населення від інфекційних хвороб", розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.05.2009 №56З-р "Про схвалення Концепції медичного забезпечення під час підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу", наказу МОЗ від 03.09.2009 № 660 "Про затвердження Концепції забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення в приймаючих містах під час проведення чемпіонату Європи 2012 року з футболу"НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Методичні рекомендації з проведення деконтамінації постраждалих внаслідок дії хімічних, радіаційних чинників та біологічних агентів (далі - Методичні рекомендації), що додаються.

2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, головним державним санітарним лікарям Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва, Севастополя, на водному, залізничному, повітряному транспорті впровадити в роботу закладів охорони здоров'я відповідних адміністративних територій застосування Методичних рекомендацій у разі необхідності проведення деконтамінації постраждалих.

3. Начальникам головних управлінь охорони здоров'я Донецької, Львівської, Харківської обласних, Київської міської державних адміністрацій врахувати Методичні рекомендації в планах заходів з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Копитова С. М.

В.о. Міністра

О.В.АніщенкоЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства охорони здоров`я України________________ № _________


Методичні рекомендації


з проведення деконтамінації постраждалих внаслідок дії хімічних,

радіаційних чинників та біологічних агентів


1. Загальні положення
Методичні рекомендації визначають організаційні засади та порядок проведення деконтамінації постраждалих внаслідок дії хімічних, радіаційних чинників та біологічних агентів на догоспітальному та ранньому госпітальному етапах.

Методичні рекомендації базуються на загальноприйнятих принципах проведення деконтамінації з урахуванням Міжнародних медико-санітарних правил.

Застосування загальноприйнятих принципів проведення деконтамінації постраждалих внаслідок дії хімічних, радіаційних чинників та біологічних агентів, особливо при масовій контамінації, є необхідним як з метою усунення (зменшення) дії хімічних, радіаційних чинників та біологічних агентів на постраждалих, так і для попередження вторинного зараження медичного персоналу бригад швидкої медичної допомоги та закладів охорони здоров'я, в які госпіталізуються постраждалі. Слід враховувати, що в разі виникнення надзвичайної ситуації значна кількість постраждалих може звернутися до закладів охорони здоров'я самостійно.

2. Умовні скорочення та терміни, що вживаються у Методичних рекомендаціях

Наведені нижче умовні скорочення та терміни вживаються у такому значенні:2.1. Умовні скорочення

ХРБ - хімічні, радіаційні чинники та біологічні агенти.

НС - надзвичайна ситуація.

СДОР - сильно діючі отруйні речовини.

ВХУ - вогнище хімічного ураження.

2.2. Терміни.

Контамінація - наявність ХРБ на поверхні тіла людини або тварини, в продукті або на продукті, приготовленому для споживання, на іншому предметі, включно транспортний засіб, які можуть становити ризик для здоров'я населення.

Деконтамінація - процес проведення медико-санітарних заходів з метою усунення ХРБ з поверхні тіла людини, в продукті або на продукті, приготовлених для споживання|вжитку|, на інших предметах, включаючи транспортні засоби|кошти|, які можуть становити|уявляти| ризик для здоров'я населення.

Контамінований постраждалий - постраждалий внаслідок дії ХРБ, інших чинників НС, який потребує медичної допомоги і якому не проведено деконтамінацію.3. Принципи проведення деконтамінації.

3.1. Завдання деконтамінації.


Деконтамінація передбачає зменшення (видалення) з поверхні тіла і попередження розповсюдження ХРБ від контамінованих осіб і предметів. Комплекс цих заходів направлений на механічну очистку шкіри, слизових оболонок, відкритої рани у контамінованих постраждалих. Деконтамінація проводиться незалежно від наявності у постраждалого симптомів, які характерні для клінічної картини дії ураження ХРБ.

Деконтамінація проводиться на догоспітальному етапі. У разі надходження контамінованого постраждалого до лікувально-профілактичного закладу - проводиться деконтамінація ранньому госпітальному етапі (приймальне відділення, відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги).


  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка