Про заходи до 18 ї річниці Конституції України та до 23 – ї річниці Незалежності УкраїниСкачати 70.73 Kb.
Дата конвертації30.04.2016
Розмір70.73 Kb.
#30074
КРЕМЕНЧУЦЬКА РАЙОННА МІЖВІДОМЧА КООРДИНАЦІЙНО-МЕТОДИЧНА РАДА З ПРАВОВОЇ ОСВІТИ НАСЕЛЕННЯ
РЕКОМЕНДАЦІЇ
12.06.2014 м. Кременчук


Про заходи до 18 - ї річниці Конституції України та

до 23 – ї річниці Незалежності України

Джерелом права будь-якої держави є Конституція. Її ще називають Основним законом, який закладає підґрунтя організації і діяльності держави та формування у ній громадянського суспільства. Конституція – це своєрідний суспільний договір, у якому народ визначає основні напрямки свого подальшого розвитку та існування, гарантії прав та свобод громадян у суспільстві.

Україна свого часу створила першу європейську конституцію – “Пакти й Конституції” Пилипа Орлика. Цей документ було прийнято у м. Бендерах 5 квітня 1710 року. Пилипа Орлика, який 10 років до цього був генеральним писарем та довіреною особою гетьмана Івана Мазепи, у свою чергу, обрали гетьманом України у вигнанні. Одразу ж після свого обрання, він складає проект так званої Бендерської конституції. Цей документ унікальний не лише через сам факт його існування, а й через своє змістове наповнення. Він обмежував гетьманські прерогативи та проголошував політичне і церковне відокремлення України від Росії.

Вагомий внесок у розвиток українського конституціоналізму зробили Універсали Центральної Ради. Якщо I, II та III Універсали виходили з того, що Україна – це автономія у складі федеративної Росії, то IV Універсал, прийнятий 22 січня 1918 року, офіційно проголошував незалежність Української Народної Республіки. 29 квітня 1918 року Центральною Радою було ухвалено проект Конституції Української Народної Республіки і обрано Михайла Грушевського Президентом УНР. Через історичні обставини, ця Конституція, на жаль, так і не набула чинності.

Шлях розвитку був іншим і у 1991 році, здобувши державну незалежність, отримали ще один шанс побудувати вільне і демократичне суспільство. І хоч у світовій історії засновником європейського конституціоналізму вважають середньовічну Англію, яка, до речі, й досі не має свого основного закону як кодифікованої конституції (що становить єдиний цілісний документ із внутрішньою структурою), однак, саме українці створили предтечу європейських конституцій.

Таке ж підґрунтя заклала й сучасна українська Конституція – одна з найдемократичніших у Європі, одна з наймолодших, Конституція що акумулювала в собі найкращі здобутки світового політикуму.

Саме тому потреба у Конституції України незалежної була передусім як у правовому до­кументі, що у своїх кращих історичних зразках є і актом держави, і символом гро­мадянського суспільства. Діюча нині Конституція України відповідно набрала чинності з дня її ухвалення Верховною Радою України — 28 червня 1996 року.

Основний закон нової вільної України, насамперед, задекларував ті демократичні перетворення, що відбулися. Він не лише своїм змістом, а самим фактом свого існування перекреслив авторитарне минуле та дав початок новій історії України.

З метою гідного відзначення державного свята 17-ї річниці Конституції України, консолідації суспільства навколо цієї знаменної події, сприяння розвитку правової культури, утвердження поваги до права в Україні, підвищення рівня правових знань й уміння застосовувати їх на практиці пропонується проведення наступних заходів:

День незалежності — найважливіше національне свято в більшості країн світу. Не є винятком і Україна: 24 серпня (а саме цього дня наша країна святкує річницю своєї незалежності) є головним державним святом.

Дата 24 серпня пов'язана з прийняттям цього дня в 1991 р. Верховною Радою тоді ще Української РСР Акта проголошення незалежності України.

Виходячи зі смертельної небезпеки, яка нависла над Україною у зв'язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 р., продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, виходячи з права на самовизначення, передбаченого Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами, здійснюючи Декларацію про Державний суверенітет України, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної Української держави — України.

Територія України є неподільною і недоторканною.

Віднині на території України мають чинність винятково Конституція і закони України.

Цей акт набирає чинності з моменту його схвалення.

Цей короткий документ мав величезне значення, адже він заклав підґрунтя для побудови незалежної Української держави, яка була багатовіковою мрією нашого народу. До цього у XX ст. Україна робила кілька спроб утворити власну державу. Тут слід згадати Українську Народну Республіку, утворену відповідно до III Універсалу Української Центральної Ради 20 листопада (7 листопада — за старим стилем) 1917 р., та незалежну Україну, проголошену IV Універсалом 22 січня 1918 р. Варто згадати Західно-Українську Народну Республіку, утворену в листопаді 1918 р. та об'єднану з УНР Актом Злуки 22 січня 1919 р., і невеличку Карпатську Україну, яка, незважаючи на надзвичайно складну ситуацію, зважилася на проголошення 15 березня 1939 р. своєї незалежності та впала під ударами Угорщини.

Наприкінці 80-х рр. XX ст. склалися сприятливі умови для відновлення української державницької думки. Першим кроком у цьому напрямі було прийняття 16 липня 1990 р. Декларації про Державний суверенітет України. Логічним продовженням процесу, започаткованого ухваленням цього документа, було прийняття Акта проголошення незалежності України. Воно було спричинене напруженою обстановкою в тодішньому Радянському Союзі. 19 серпня 1991 р. в Москві консервативними колами КПРС була здійснена спроба державного перевороту; Президент СРСР Михайло Горбачов був фактично усунений від влади, а контроль над країною намагався перехопити «Державний комітет із надзвичайного стану». Саме про ці події згадує Акт як про смертельну небезпеку. Однак нерішучість заколотників, а також опір переважної більшості населення їхнім планам спричинили поразку бунту. У цих умовах депутати українського парламенту прийняли рішення про необхідність проголошення Україною незалежності, що й було оформлено Актом проголошення незалежності України. Було вирішено закріпити документ проведенням республіканського референдуму, який був призначений на 1 грудня 1991 р. За його результатами, незалежність України підтримали 90,92 % виборців.

Цікаво, що вперше День незалежності України був відзначений у 1991 р., але не 24 серпня, а 16 липня. Річ у тому, що коли 16 липня 1990 р. Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про Державний суверенітет України, одночасно була ухвалена постанова про відзначення в цей день свята, яке дістало назву День проголошення незалежності України. Свято Дня незалежності України було призначене на 24 серпня постановою Верховної Ради України від 20 лютого 1992 р.
Заслухавши та обговоривши доповідь завідувача сектору культури і туризму Кременчуцької районної державної адміністрації Гаврикової Т.Ю. про заходи до 18 - ї річниці Конституції України та до 23 – ї річниці Незалежності України., Кременчуцька районна міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення рекомендує:
1. Кременчуцькому районному управлінню юстиції у рамках відзначення 18-ї річниці Конституції України:

1.1. Протягом червня 2014 року забезпечити широке інформування в засобах масової інформації щодо прав та свобод людини та громадянина, основних положень Конституції України шляхом створення тематичної рубрики по КП «Міська тнлерадіокомпанія»

1.2. Протягом червня 2014 року оформити в громадській приймальні при Кременчуцькому районному управлінні юстиції інформаційний стенд «18-та річниця Конституції України», «Правовий захист ветеранів, жертв та дітей війни»;

1.3. Продовжити роботу у напрямку надання консультацій громадянам з питань захисту їх конституційних прав, захисту прав ветеранів, жертв та дітей війни в громадській приймальні Кременчуцького РУЮ;.

2. Сектору культури і туризму Кременчуцької районної державної адміністрації спільно з бібліотечними закладами району:

2.1. Організувати проведення тематичних виставок літератури, присвячених 18-ї річниці Конституції України.

2.2. Спільно з керівниками загальноосвітніх закладів району забезпечити організацію та проведення районного свята: «День Конституції України»

3. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів району:

3.1 Забезпечити відповідне тематичне оформлення закладів освіти;

3.2.Організувати у шкільних бібліотеках книжкові виставки, перегляд літератури, оформити відповідні тематичні стенди.

4. Відповідальному секретарю Кременчуцької районної МКМР з правової освіти населення довести до відома членів Кременчуцької районної МКМР з правової освіти населення, відповідальних установ ці рекомендації.

1. Кременчуцькому районному управлінню юстиції у рамках відзначення 23-ї річниці Незалежності України:

1.1. Протягом липня - серпня 2014 року забезпечити широке інформування в засобах масової інформації з питань становлення незалежності України;

1.2. Протягом липня – серпня 2014 року оформити в громадських приймальнях при управліннях юстиції інформаційний стенд присвячений Дню Незалежності України;

1.3. Продовжити роботу у напрямку надання безкоштовних юридичних консультацій під час роботи виїзних громадських приймалень з питань захисту прав та свобод громадян;

1.4. Протягом липня – серпня провести Дні безкоштовної правової допомоги у рамках 22-ї річниці незалежності України;

1.5. Протягом липня – серпня розробити та розповсюдити серед загальноосвітніх навчальних та бібліотечних закладів області тематичні буклети, пам’ятки та інші методичні матеріали з питань формування України як незалежної держави.

2. Сектору культури і туризму Кременчуцької районної державної адміністрації спільно з бібліотечними закладами району:

2.1. Організувати проведення тематичних виставок літератури, присвячених 22-й річниці Незалежності України.

2.2. Спільно з керівниками загальноосвітніх закладів району забезпечити організацію та проведення районного свята.

3. Відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Кременчуцької районної державної адміністрації спільно з Кременчуцьким районним управлінням юстиції

3.1. Провести у таборах відпочинку при загальноосвітніх навчальних закладах району уроки,

4. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів району:

4.1 Забезпечити відповідне тематичне оформлення закладів освіти;

4.2.Організувати у шкільних бібліотеках книжкові виставки, перегляд літератури, оформити відповідні тематичні стенди.

5. Відповідальному секретарю Кременчуцької районної МКМР з правової освіти населення довести до відома членів Кременчуцької районної МКМР з правової освіти населення, відповідальних установ ці рекомендації.Заступник голови Кременчуцької районної МКМР

з правової освіти населення Ю.В.Волочай
Каталог: uploads -> 2014-06
uploads -> Навчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни соціальна психологія київ 2014 І. Предмет, мета та завдання дисципліни
uploads -> Конспект лекцій з дисципліни «Охорона праці у невиробничий сфері»
uploads -> Рівненський державний гуманітарний університет
2014-06 -> Наказ №110/01 Про затвердження Інструкції з діловодства в Полтавському міському управлінні юстиції
2014-06 -> Методичні рекомендації трудовий договір та порядок його оформлення м. Комсомольськ 2014 рік ббк 67
2014-06 -> Міністерство юстиції України Лубенське міськрайонне управління юстиції
2014-06 -> Вступ право підозрюваного, обвинуваченого на захиствключає в себе як право захищатися відпідозритаобвинувачення, так І право захищати своїособисті І майнові інтереси. Воно забезпечується тим, що закон

Скачати 70.73 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка