Про проведення Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах УкраїниСкачати 73.31 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір73.31 Kb.
#24878
МІНІСТЕРСТВО НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ ТЕХНОГЕННОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ


25.04.2012 № 721/519/92

Про проведення Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах України


На виконання Доручення Президента України від 29.02.2012 № 1-1/516, розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1215-р «Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту на 2012 рік», наказу МНС України від 16.12.2011 № 1336 «Про затвердження Плану виконання основних заходів МНС у сфері цивільного захисту на 2012 рік» та у зв’язку з проведенням цілеспрямованої профілактичної роботи з населенням щодо профілактики травматизму невиробничого характеру, з метою виховання поважного ставлення до безпеки людини; формування у підростаючого покоління світоглядних та етичних основ здорового способу життя, гармонізованих з природними, технічними та соціальними чинниками; усвідомлення необхідності вироблення навичок з дотримання правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, що виникають при порушенні життєвого процесу у побуті, під час трудової діяльності чи в соціальному середовищі; підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань забезпечення безпечної життєдіяльності населення наказуємо:

1. ГТУ (ТУ) МНС в Автономній Республіці Крим, областях, містах Київ та Севастополь, Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, ГУ (У) Державної інспекції техногенної безпеки в Автономній Республіці Крим, областях, містах Київ та Севастополь:

1.1. Організувати та провести у квітні — травні і жовтні — листопаді 2012 року у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності населення (далі — Тиждень знань).

1.2. Провести спільні наради з керівниками шкільних дружин юних пожежних, педагогами, фахівцями МНС України та Державної інспекції техногенної безпеки України щодо організації та проведення в дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах Тижнів знань.

1.3. З метою запобігання загибелі дітей в умовах надзвичайних ситуацій, навчання правилам безпеки життєдіяльності та набуття ними практичних навичок поведінки під час їх виникнення організувати екскурсії, відвідування інформаційних центрів з питань цивільного захисту, підрозділів МНС України і Державної інспекції техногенної безпеки.

1.4. Організувати проведення в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах батьківських зборів щодо запобігання невиробничому травматизму серед дітей.

1.5. Поновити інформаційно-довідкові куточки з питань безпеки життєдіяльності в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.

1.6. Провести конкурси, вікторини на знання правил безпечної поведінки та з питань профілактики невиробничого травматизму.

2. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

2.1. Організувати проведення відкритих уроків з питань безпечної життєдіяльності та профілактики травматизму невиробничого характеру із залученням фахівців підрозділів та установ системи МНС України і Державної інспекції техногенної безпеки України.

2.2. Під час проведення Тижнів знань у загальноосвітніх навчальних закладах організувати з дітьми за участю представників МНС України і Державної інспекції техногенної безпеки України відпрацювання практичних дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій та надання першої допомоги травмованим і потерпілим.

3. ГТУ (ТУ) МНС в Автономній Республіці Крим, областях, містах Київ та Севастополь, ГУ (У) Державної інспекції техногенної безпеки в Автономній Республіці Крим, областях, містах Київ та Севастополь:

3.1. Надати необхідну практичну допомогу педагогічним колективам дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів у підготовці проведення Тижнів знань.

3.2. Організувати транслювання звернення до батьків щодо необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, що виникають при порушенні життєвого процесу у побуті, під час трудової діяльності чи в соціальному середовищі через засоби масової інформації, радіовузли залізничних, морських, річних, автовокзалів, аеропортів, метрополітенів, об’єктів з масовим перебуванням людей, підприємств, ринків, супермаркетів тощо.

3.3. Залучити навчально-методичні центри цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Автономної Республіки Крим, областей, курсів цивільної оборони міст Київ та Севастополь до надання консультативно-методичної допомоги педагогічним працівникам під час підготовки та проведення заходів.

3.4. Надати до 1 липня та 1 грудня 2012 року до Відділу зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю МНС України звіт про проведення Тижнів знань з безпеки життєдіяльності населення на оптичних носіях та підтверджуючі матеріали, що відображатимуть проведення заходів, з коментарями до них та копії публікацій в електронному вигляді (додаток).

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра надзвичайних ситуацій України Бута В. П., заступника Міністра освіти та науки, молоді та спорту України Жебровского Б. М., Голову Державної інспекції техногенної безпеки України Улинця Е. М.

 


Міністр надзвичайних
ситуацій України

В. Балога

Міністр освіти і науки,
молоді та спорту України

Д. Табачник

Голова Державної інспекції
техногенної безпеки України

Е. Улинець

 


Додаток
до наказу Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Державної інспекції техногенної безпеки України
25.04.2012 № 721/519/92ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах України


Небезпека вдома й на вулиці.

Основні правила поведінки:

при експлуатації побутових газо- та електроприладів;

на транспорті, автошляхах і залізниці;

під час літнього відпочинку на воді, поблизу водоймищ;

під час зимового відпочинку поблизу водоймищ;

при зустрічі зі свійськими та дикими тваринами;

під час подорожі до лісу;

під час збирання грибів і лікарських рослин;

при виникненні пожежі у квартирі;

під час грози, сильного вітру, шквалів, буревію;

при виявленні розливу ртуті;

при користуванні предметами побутової хімії та піротехнічними засобами;

при виявленні маловідомих предметів;

під час новорічних та різдвяних свят;

радіаційна безпека і захист населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Підбір матеріалів і форма навчання повинні відповідати віковим групам дітей: дошкільного віку, 1–4 класів, 5–7 класів, 8–11 класів.

Для повного засвоєння матеріалу необхідно використовувати наочні посібники: схеми, плакати, макети, презентації, відеофільми тощо.Необхідно приділити увагу практичним питанням навчання дітей правильному поводженню в різних життєвих ситуаціях. Під час бесід наводити конкретні приклади.

Звіт про проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності в регіонах

№ з/п

Регіон

Розміщено

Кіль-кість транс-ляцій звернень

Прове-дено екскурс-сій/кон-курсів, вікторин

Продемон-стровано навчальних відеофільмів

Проведено спільних нарад з МОН-молодьспорт

Надано консульта-тивно-методичної допомоги

Проведе-но відкритих уроків із залуче-нням фахівців МНС

Встанов-лено куточків безпеки

Кількість дошкуль-них / загально-освітніх навча-льних закладів, у яких проведе-но захід

Проведено батьків-ських зборів

Прове-дено відпра-цювань практи-чних дій

Виготов-лено друко-ваної про-дукції /
тираж

Матері-алів на телеба-ченні

Матері-алів у друко-ваних ЗМІ

Мате-ріалів на радіо

мате-ріалів в Інтер-неті


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Каталог: wp-content -> uploads
uploads -> Методика превентивного
uploads -> Конспект лекцій з дисципліни «Охорона праці у невиробничий сфері»
uploads -> Метод навчання (м\н): взаємопов'язана діяльність викладача та уч­нів, спрямована на засвоєння учнями системи знань, набуття умінь і навичок, їх виховання і загальний розвиток. Метод навчання
uploads -> Освіта осіб з інвалідністю в Україні Тематична національна доповідь Київ -2010 Тематичну національну доповідь «Освіта осіб з інвалідністю в Україні»
uploads -> Рішенням експертної комісії Центру практичної психології І соціології кмпу ім. Б. Д. Грінченка
uploads -> Завідувач Сумського днз №39

Скачати 73.31 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка