Природні зони Південної Америки



Скачати 106.79 Kb.
Дата конвертації30.04.2016
Розмір106.79 Kb.
Тема уроку: Природні зони Південної Америки

Мета: дати уявлення учням про особливості природних зон Південної Америки, надати учням систему знань про рослинний і тваринний світ материка, сприяти поглибленню розуміння учнями причин виникнення висотної поясності; продовжити формувати вучнів уміння користуватися раніше набутими знаннями, самостійно добувати знання з різних джерел, уміння самостійно мислити; виховувати самостійність, культуру спілкування.

Обладнання: Карта «Природні зони Південної Америки», атласи, підручники, робочі зошити, таблиці, ТЗН.

Тип уроку урок:розширення та поглиблення знань (самостійна творча робота в групах)

Форма проведення: урок-подорож.

Хід уроку



І. Організаційний момент.

Учитель. Дорогі діти, посміхніться гостям, один одному; зберіться з думками; будьте уважні, активно працюйте з джерелами інформації; не бійтесь помилитись, висловлюючи свої думки. Добувайте знання, навчайтесь, ви можете, ви здатні вам це під силу.

Прийом «Сьогоднішній настрій».

Учитель .

Я думаю ви всі готові до уроку. Свій настрій ви можете представити за методикою «Кольоропис» через смужку, яка лежить перед вами на парті. Будь – ласка, виберіть ту смужку, яка відповідає вашому настрою:



Учні характеризують свій настрій за допомогою сигнальних смужок (слайд№1)

  • Червона- радісний, захоплений;

  • Жовтогаряча – радісний, теплий;

  • Жовта – світлий, приємний;

  • Зелена – спокійний,урівноважений;

  • Синя –незадоволений, сумний;

  • Фіолетова – тривожний, напружений;

c:\users\анна\desktop\новая папка\dsc00703.jpg

Вчитель.

Ви налаштовані на урок, у деяких відчувається тривога, але ми з вами зможемо подолати всі труднощі.

Я бажаю всім гарного настрою, результативної роботи, взаєморозуміння, успіху.

А девізом нашого уроку будуть такі слова «Знання – багатство, а вміння навчитись – це ключ до нього».



ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів

Учитель.Вивчаючи материки Африки та Австралії, ми вже говорили про їхні природні комплекси. Отже, …

Бесіда

Що таке природна зона?

Відповідь учнів. Природна зона – це великі ділянки земної поверхні, які відрізняються кліматом.

Що таке широтна зональність?

Відповідь учнів. Широтна зональність – це закономірна зміна природних зон від екватора до полюсів, яка пов’язана із зменшенням постачання сонячного тепла та нерівномірним зволоженням.

Що таке висотна поясність?

Відповідь учнів. Висотна поясність – це зміна природних зон в горах з висотою, яка пов’язана зі зменшенням температури, тиску та збільшенням кількості опадів.

Вчитель. Дякую вам, молодці.

Давайте пограємо в гру «Географічний футбол»



Метод «Географічний футбол

Ось уже декілька уроків поспіль ми вивчаємо який материк?



  • На карті покажіть, де знаходиться Південна Америка?

c:\users\анна\desktop\новая папка\dsc00706.jpg

  • Що ви знаєте про гори і рівнини?

  • Яка найповноводніша річка Південної Америки?

  • Які кліматичні пояси притаманні Південній Америці?

ІІІ. Повідомлення теми та постановка мети уроку.

Вчитель.

Тож, ми продовжуємо знайомство з материком Південна Америка, щоб більше дізнатися про його неповторну природу, піднімемось на вершину Анд, дізнаємось, чи змінилась природа під впливом господарської діяльності людини і тема нашого уроку звучить так: Природні зони Південної Америки. (повідомлення теми уроку Слайд№2)

Запишіть тему уроку, будь ласка, в зошит. (діти записують)


  • А зараз, дізнавшись тему, що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?(Учні говорять.)

c:\users\анна\desktop\новая папка\dsc00708.jpg

Я думаю наша подорож виправдає ваші очікування.

До нас на урок я запросила науковця, мандрівника-дослідника, учасника поетичного клубу «Перлина», мого помічника – Шафранську Зоріну.

Учитель. Сьогодні на уроці ви будите працювати в групах, дотримуючи правил, а я певна, що ви їх знаєте. Кожна з дослідницьких груп докладно вивчатиме певну природну зону Південної Америки, а потім учасники груп проінформують нас про результати своїх досліджень.

Діти, на столах лежить картка № 1 (показ картки, слайд №3), де ви будете записувати найголовніші відомості про природні зони материка у свої таблиці.



Вчитель. Групи, визначте свого спікера, який повинен оцінити роботу кожного учня команди у відповідній картці. (Картка №2Слайд №4)

Спікери, будьласка, озвучте ваші станції.



ІV. Вивчення нового матеріалу.

Учитель. Перш ніж почнемо подорож, давайте пригадаємо план характеристики природної зони (Картка №3 Слайд №5).

План характеристики природної зони

  • Географічне положення

  • Клімат

  • Грунти

  • Рослинність

  • Тваринний світ

  • Зміна природних комплексів людиною.

(озвучую план)

Наша подорожпочинається. Під час роботи вас, діти, буде супроводжувати легка, чарівна мелодія, яка допоможе вам зорієнтуватися, а вам, шановні колеги, отримати насолоду від краєвидів Південної Америки. Після закінчення відеоролика, який триває 7 хв. ви, діти, почнете звітувати про виконану роботу. (відеоролик)



Міні – практикум (робота в групах)

(Після розв’язання своїх завдань, представники груп за допомогою підготовлених заздалегідь презентацій звітують про результати своїх

досліджень. Слухаючи звіти команд учні класу заповнюють таблицю. Та доповідають.)

c:\users\анна\desktop\новая папка\dsc00711.jpg

Ми розпочинаємо нашу подорож з екватора літаком.



(прикріплюю аплікацію літака на карту)

1 станція - «Сельва»

(доповідь) (слайд №6-№8)

Далі продовжуємо свою подорож джипом.

2 станція – Савани і рідколісся

(доповідь) (слайд №9-№10)



Фізкультхвилинка «Вулкан»

До вулкана ми прийшли (на місці крокують)

Сіли на підніжжя (присіли)

Десь високо у горі кратер в небі висне (піднімають руки в верх і дивляться в гору сидячі)

Піднялись до нього ми (навшпиньках тягнемось у гору в верх)

Заглянули в кратер

Магма там вирує в нім ( в один бік крутяться)

Крутиться, лютує (в інший бік крутяться)



c:\users\анна\desktop\новая папка\dsc00725.jpg

Схил на захід (нахил в бік)

Схил на схід (нахил в бік)

Та нема різниці ( руки розводять, щоб лопатки зійшлися)

Біжимо хутчіш з гори, щоб не запізниться (біжать на місця)

3 станція – «Пампа»

( доповідь) (слайд №11-№12)

4 станція – Напівпустелі та пустелі

(доповідь) (слайд №13)

c:\users\анна\desktop\новая папка\dsc00731.jpg

Наступна станція – Анди, які є для нас своєрідним підсумком природних зон, так як вони об’єднують всі зони континенту.

5 станція - Висотна поясність в Андах. (слайд №14)

V. Узагальнення нового матеріалу

Вчитель. Молодці, ви активно попрацювали, намагалися бути кращими.Ще декілька слів я надам своїй помічниці. (власна поезія)

Давайте повернемося ще раз до нашого девізу: «Знання – багатство, а вміння навчитись – це ключ до нього».

На скільки ви збагатили свої знання, дізнаємось за допомогою вправи «Перевір себе». (слайд №15)

Увага на екран. Працюємо з карткою №4



Оцінювання

Вчитель. Діти разом з спікерами, передайте заповнені картки оцінювання мені. Після чого я зможу оцінити ваші знання і виставити бали, які ви отримали за урок, результати будуть оголошені на наступному уроці.

VІ. Підсумок уроку

Вчитель.

Усе має свій початок і кінець… Завершається і наш урок, на якому ви отримали і нові знання, і узагальнили набуті, і я сподіваюся він залишив у кожного з вас певні враження.



Прийом «Теперішній настрій»

Вчитель. А тепер перевіримо, як змінився ваш настрій під час нашого уроку (діти сигналять кольоровими смужками.)

c:\users\анна\desktop\новая папка\dsc00738.jpg

Чому змінився?



  • Збагатила свій досвід...

  • Покращила свої знання…

  • Мені сподобалося…

  • Я хотів би…..

  • Довідалася багато цікавого…

Завдяки вашій активності, увазі, спостережливості, допитливості ми докладно вивчили особливості природних зон Південної Америки.

Заключне слово вчителя. (зачитую вірш)

Природа нам – як рідний дім,

Вона усім як мати,

Щоб лад завжди був в домі тім,

Про це нам треба дбати.

Земля не рабиня наша, мати.

Сонце – не вітчим наш, а рідний батько.

Ліси наші – брати, річки – сестри,

А ми на своїй планеті –

Не тимчасові мешканці, а мудрі господарі.



Вчитель.

Цією доброю нотою і закінчуємо нашу подорож, але пізнання, відкриття для кожного з нас продовжується! (слайд №16)

VІІ. Домашнє завдання.

Опрацювати відповідний параграф. Скласти ребуси, кросворди.



Картка №1

Природні зони Південної Америки

Назва природної зони

Клімат

Грунти

Рослинність

Тваринний світ

  1. Вологі екваторіальні ліси (сельва)













  1. Савани:

а) на півночі- льянос

б) на півдні – кампос















  1. Степи (пампа)
















  1. Напівпустелі та пустелі:

а) на півдні материка – Патагонія;

б) на західному узбережжі – пустеля Атакама















  1. Висотна поясність в Андах













Картка №2

Картка оцінювання роботи в групі



ПІБ

Географічний футбол

Відповідь - захист

Хвилинка-цікавинка

Активність на уроці

Бал розуміння матеріалу

1



















2



















3



















4



















5




















Картка №3

План характеристики природної зони

  1. Географічне положення

  2. Клімат

  3. Ґрунти

  4. Рослинність

  5. Тваринний світ

  6. Зміна природних комплексів людиною


Картка №4

Перевір себе

ЯКИЙ ПРИРОДНИЙ КОМПЛЕКС:



Запитання

Відповідь

Результат

1

Є найбільшим за площею на материку?







2

Називають в Південній Америці пампою?







3

Має сезон дощів та сезон засухи?







4

Є місцем існування лам, шиншили, кондора, очкового ведмедя?







5

Є місцем існування мурахоїда, дикобраза, броненосця?







6

Майже не зберігся у природному стані?







7

Має червоно-жовті ферраллітні малородючі ґрунти?







8

Має місцеву назву “льянос”?







9

Є місцем існування гризунів, таких як мара, віскача?







10

Сильно постраждала через підсічно-вогняну систему землеробства?







11

Має місцеву назву “кампос”?







12

Є місцем життя лінивця, анаконди, капібари, оцелота?








База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка