Президія центрального комітету постанова 11. 05. 2010 м. Київ №Скачати 103.05 Kb.
Дата конвертації18.04.2016
Розмір103.05 Kb.
ПРОФЕСІЙНА СПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНИХ УСТАНОВ УКРАЇНИ

____________________________________________________________________________________________
ПРЕЗИДІЯ ЦЕНТРАЛЬНОГО КОМІТЕТУ

ПОСТАНОВА

11.05.2010 м. Київ № П-21-1

Про роботу адміністрації та профспілкового комітету Головного управління Державного казначейства України у Чернівецькій області по соціально-економічному захисту працівників та мотивації профспілкового членства

Заслухавши інформацію Пержуна О.В., голови профкому первинної організації "Про роботу адміністрації та профспілкового комітету Головного управління Державного казначейства України у Чернівецькій області по соціально-економічному захисту працівників та мотивації профспілкового членства", президія ЦК профспілки
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Відзначити позитивну роботу адміністрації та профспілкового комітету Головного управління Державного казначейства України у Чернівецькій області по соціально-економічному захисту працівників та мотивації профспілкового членства (довідка додається).

2. За сприяння здійсненню профспілковою організацією функцій представництва та захисту прав та інтересів своїх членів, плідну та результативну роботу з виконання положень колективного договору нагородити начальника Головного управління Державного казначейства України у Чернівецькій області Охрімовського О.В. почесним знаком Профспілки працівників державних установ України «За соціальний діалог», голову профкому Пержуна О.В. - Подякою голови Профспілки.

3. ЦК профспілки направити матеріали щодо досвіду роботи адміністрації та профспілкового комітету Головного управління Державного казначейства України у Чернівецькій області (електронною поштою) Кримському республіканському, обласним, Київському міському комітетам профспілки для використання в практичній роботі.

4. Контроль за виконанням постанови покласти на завідуючу відділом захисту економічних прав та інтересів трудящих ЦК профспілки Гурневич В.В.

Голова Профспілки Т.В.Нікітіна
Додаток

до постанови президії ЦК профспілки

№ П-21-1 від 11.05.2010

ДОВІДКА

про роботу адміністрації та профспілкового комітету

Головного управління Державного казначейства України

у Чернівецькій області по соціально-економічному захисту

працівників та мотивації профспілкового членства
Головне управління Державного казначейства України у Чернівецькій області створено в грудні 1995 року, з цього моменту його очолює Охрімовський Олександр Васильович, член президії Чернівецького обкому профспілки працівників державних установ. У 2005 році головою профкому обраний Пержун Олександр Васильович - начальник управління обслуговування кошторисів розпорядників коштів та інших клієнтів.

Станом на 01.01.2010 року, чисельність працюючих становить 103 чол., всі є членами профспілки. В колективі працює 65 відсотків молоді віком до 35 років. Середній вік працюючих 28 років. За підсумками роботи 2009 року та І кварталу 2010 року органами Державного казначейства області повністю виконаний план основних питань організаційної, економічної і контрольної роботи, додаткові заходи Міністерства фінансів України та Державного казначейства України, обласної державної адміністрації та обласної ради.

Здійснено ряд заходів з виконання функціональних обов'язків, дотримання виконавчої та трудової дисципліни, поліпшено в межах компетенції якість виконання бюджетів усіх рівнів за доходами та видатками.

Діяльність первинної профспілкової організації направлена на виконання Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", рішень V з'їзду ФП України, V з'їзду Профспілки працівників державних установ України, Статуту Профспілки, постанов вищих профорганів.

Свою роботу профспілковий комітет здійснює згідно з планом роботи. Збори та засідання проводяться регулярно, оформляються протоколами. На порядок денний виносяться актуальні питання профспілкової діяльності:

- про прийом у члени профспілки;

- про виконання колективного договору;

- про виконання службових обов'язків працівниками управління;

- про оздоровлення членів профспілки та організацію літнього відпочинку дітей;

- про підготовку до роботи в осінньо-зимовий період;

- про організацію і проведення заходів до державних та професійних свят;

- про проведення та участь у оглядах-конкурсах;

- про участь у спортивних змаганнях.

Облік членів профспілки ведеться згідно з Інструкцією ЦК профспілки працівників державних установ України.

Профспілкові внески утримуються за особистими заявами членів профспілки і своєчасно перераховуються на поточний рахунок обкому профспілки та на рахунок профкому.

Згідно зі ст. 48 Статуту Профспілки профком та його голова щорічно звітують перед членами профспілки про проведену роботу.

Адміністрацією та профспілковим комітетом проводиться конкретна робота по правовому і соціально-економічному захисту членів профспілки.

Головним фактором мотивації профспілкового членства є захист прав та інтересів членів профспілки, який забезпечується через систему соціального партнерства, виконання колективного договору.

Укладаючи колективний договір, адміністрація і профспілковий комітет турбуються про збереження гарантій щодо зайнятості, оплати праці, створення належних умов праці для якісного виконання службових обов'язків, правового і соціально-економічного захисту, культурного і фізичного розвитку, організації дозвілля. Адміністрація щорічно перераховує на рахунок профкому кошти на проведення культурно-масових, фізкультурних і оздоровчих заходів (ст. 44 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності"). У 2008 році перераховано 10 543 грн., у 2009 р. – через обмеження коштів перерахувань не було.

Для працівників створені здорові і безпечні умови праці: проведено ремонт всіх службових кабінетів, придбані сучасні меблі, обладнаний зал для проведення урочистостей. Працівники забезпечені комп'ютерною технікою та необхідними засобами. Проведено благоустрій прилеглої території Управління: висаджені хвойні дерева, кущові насадження, квіти. Витрати, пов'язані з поліпшенням умов праці, становлять 126 669 грн.

Щорічно проводиться медичний огляд працівників, страхування від нещасних випадків. Працівники забезпечені аптечками першої медичної допомоги. Своєчасно і в повному обсязі виконуються комплексні заходи щодо підготовки до роботи в осінньо-зимовий період. В ГУ ДКУ змонтовані і експлуатуються індивідуальні системи опалення та резервного технічного водопостачання.

За час існування управління не було випадків порушення законодавства про працю та охорону праці, випадків виробничого травматизму.

Згідно з колективним договором працівникам надаються соціальні пільги:

- працюючим жінкам, діти яких навчаються у 1-4 класах, надається вільний від роботи день - 1 вересня;

- за умови виникнення виробничої необхідності організовується доставка на роботу працівників службовим транспортом у вечірній та нічний час;

- при наданні щорічної відпустки працівникам виплачується матеріальна допомога на оздоровлення та вирішення соціальних питань.

Адміністрація і профспілковий комітет постійно турбуються про зміцнення здоров'я працівників шляхом організації активного відпочинку, залучення їх до занять фізичною культурою і спортом. Члени профспілки беруть активну участь у спартакіадах державних службовців та спортивних змаганнях, які проводяться Державним казначейством України.

В результаті проведення організаційної роботи щодо мотивації профспілкового членства щорічно зростає чисельність членів профспілки. У 2007 році в члени профспілки прийнято 10 чол., у 2008 р. - 24 чол., у 2009 р. – 11 чол., з початку 2010 р. - 2 чол.

Збільшення чисельності членів профспілки, стовідсоткове охоплення профспілковим членством досягнуто в результаті цілеспрямованої роботи профкому, яка проводиться в Головному управлінні по соціально-економічному та трудовому захисту членів профспілки, поліпшенню інформаційної діяльності, вирішенню життєво важливих проблем членів профспілки.

В Головному управлінні високий рівень трудової і виконавчої дисципліни, виконуються вимоги чинного законодавства щодо гарантії діяльності первинної профспілкової організації. Профком безоплатно забезпечується приміщенням, інвентарем, засобами зв'язку, при необхідності транспортом.

Голові профкому надається на умовах, передбачених колективним договором, вільний від роботи час із збереженням середньої заробітної плати для виконання громадських обов'язків, згідно зі ст. 41 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності".

В колективі цікаво та змістовно проводяться заходи до державних і професійних свят: новорічно-різдвяних, Дня захисника Вітчизни, Міжнародного жіночого дня 8 Березня, Дня Перемоги, Дня матері, Дня створення Державного казначейства України, Дня державної служби, Дня незалежності України, інші.

Останні роки були надзвичайно насиченими різноманітними подіями, що відбувалися в колективі Головного управління. Неодноразово організовувались екскурсійно-туристичні поїздки: в дендрологічний парк «Софіївка», м. Умань, до міст Мукачевого та Ужгорода, Львова, Яремчі, Одеси, до Почаївської лаври, по історичних місцях м. Кам'янця-Подільського та м. Хотина, у біосферний заповідник "Долина нарцисів" у Закарпатській області, а також відбулося сходження на найвищу вершину Східних Карпат – гору Говерлу.

Організовуються культпоходи на концерти, які відбуваються в обласній філармонії, в залі камерної та органної музики. Всі діти працівників Головного управління забезпечуються новорічними подарунками до дня Святого Миколая, Нового року, квитками на новорічні вистави.

Адміністрація спільно з профспілковим комітетом організовують виставки творчих робіт - картин, скульптур, вишиванок, автори яких відомі не тільки на Буковині, а й за межами країни. Упродовж 2007-2009 років проведено 8 таких творчих виставок.

На високому рівні пройшли конкурси "Королева казначейства Буковини" та вечір відпочинку "Казначейські вечорниці на Буковині".

Члени профспілки та їх діти беруть участь у різних конкурсах, оголошених Державним казначейством України.

За рішенням організаційного комітету з формування і реалізації позитивного іміджу Державного казначейства України, пісенний твір "Гімн казначейства", презентований Головним управлінням Державного казначейства України у Чернівецькій області на конкурсі, визнано кращим, він став Гімном Держказначейства України.

У ІІІ заключному етапі конкурсу малюнків та витворів декоративного і прикладного мистецтва серед дітей дошкільного і шкільного віку на теми: "Створення казначейства - шлях до порядку в державних фінансах", "Міцна казна - міцна держава" друге призове місце посів Богдан Моржук (11 років), вихованець Вижницької художньої школи Чернівецької області.

У 2008 році первинна профспілкова організація взяла участь у Всеукраїнському конкурсі-огляді первинних профспілкових організацій "Сильна первинка - сильна профспілка".

Постановою президії ЦК профспілки працівників державних установ України від 08.12.2008 р. № П-14-5 її визнано кращою. Рішенням президії Федерації профспілок України від 18.05.2009 р. за підсумками конкурсу первинну профспілкову організацію нагороджено Дипломом ФПУ, а голову профкому Пержуна О.В. - нагрудним знаком ФПУ "Профспілкова відзнака".

Діяльність профорганізації висвітлюється на профспілковому стенді.

У жовтні 2009 року на виїзному засіданні президії обкому розглядалося питання "Про досвід роботи профспілкового комітету Головного управління Державного казначейства України в Чернівецькій області". Президія постановила вважати досвід роботи таким, що заслуговує на увагу та поширення в первинних профспілкових організаціях системи державних установ області.

Члени профспілки Головного управління беруть активну участь у щорічних акціях "Милосердя". У зв'язку з проведенням в області благодійної акції "Буковина - дітям", Чернівецькому обласному фонду "Подаруй дитині життя" у 2009 році перераховано 1800 грн.

Для надання матеріальної допомоги постраждалим від повені, що сталася 23-27 липня 2008 року на території Чернівецької області, зібрано понад 3 тисячі гривень.

Профком щорічно передплачує журнал "Бібліотечка голови профспілкового комітету" та газету "Профспілкові вісті" видавництва агенції "Профінформ" ФПУ.

Наслідком плідної співпраці керівництва Головного управління та профспілкового комітету, в тому числі виконання колективного договору, є тісна координація роботи органів Державного казначейства області з обласною державною адміністрацією, обласною радою, фінансовими, податковими, контрольно-ревізійними, банківськими та правоохоронними органами.

За співпрацю з профспілками, їх підтримку, активну участь у вирішенні питань захисту прав та інтересів членів профспілки Охрімовський О.В. – начальник Головного управління Державного казначейства України у Чернівецькій області, член президії обкому профспілки – нагороджений почесними грамотами: обкому профспілки, обласної ради профспілок, ЦК профспілки працівників державних установ України, Федерації профспілок України та Знаком ФПУ "За розвиток соціального партнерства".На засіданні Колегії Головного управління, членом якої є голова Чернівецького обкому профспілки працівників держустанов Гірка І.І., при підбитті підсумків роботи голова профкому Пержун О.В. постійно оприлюднює інформацію про участь профкому, членів профспілки у вирішенні завдань, які стоять перед колективом.

Відділ захисту економічних прав та інтересів трудящих ЦК профспілки


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка