Представлення діяльності учителя початкових класів Михайлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів



Скачати 86.36 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір86.36 Kb.

Представлення діяльності учителя початкових класів

Михайлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Пунейко Надії Романівни

Пунейко Н.Р. має повну вищу педагогічну освіту за спеціальністю вчителя початкових класів та працює за отриманим фахом у Михайлівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів з 1982р.

Працює над методичною проблемою: «Продуктивна технологія як стимулювання креативності учнів початкових класів».

За час роботи в навчальному закладі Пунейко Н.Р. зарекомендувала себе як відповідальний, досвідчений, ініціативний педагог та умілий організатор. Уроки проводить з урахуванням вікових та психологічних особливостей учнів, відповідно до сучасних вимог організації освітнього процесу. Під час їх проведення вміло застосовує інноваційні технології, що дають змогу активно впроваджувати методи інтенсивного навчання, значно підвищувати ефективність уроків та поліпшувати якість знань учнів.

Учитель активний учасник шкільних науково-методичних структур: керівник творчої групи «Освіта через екологію», член проблемної групи «Обдарованість», методичного об’єднання вчителів початкових класів. Надія Романівна брала участь у проведенні занять майстер-класу доктора педагогічних наук Івана Підласого з питання реалізації продуктивної технології навчально-виховного процесу учнів початкової школи.

Вона активний учасник професійних конкурсів. Переможець обласного конкурсу «Перлина натхнення», учасник фестивалю педагогічних ідей «Гуманізація освітнього простору очима дітей»,форуму педагогічних ідей «Урок». Впроваджує у роботі інноваційні технології: продуктивного навчання, розвитку критичного мислення, інтерактивних та проектних методів. Основні напрями роботи діяльності вчителя – екологічне виховання учнів засобами художнього слова, робота з обдарованими дітьми.

Центром її роботи є творча особистість. Її вихованці активні учасники та переможці мовно-літературних, екологічних, художньо - естетичних конкурсів, трудових акцій різних рівнів. У 2011 році взяли участь у 20 конкурсах, перемог – 11, 2012 році – у 17 конкурсах, перемог – 8, 2013 році –у 25 конкурсах, перемог – 6. Учні  переможці шкільного конкурсу «Учень року школи І ступеня». Учитель забезпечує високу результативність та якість своєї роботи. Про це свідчать навчальні досягнення учнів. Всього учнів у 4 класі – 10. На високому рівні навчаються 3, на достатньому – 7 учнів. Вона співпрацює з видавництвом «Плеяда» та з редакціями дитячих періодичних видань. Творчі роботи учнів надруковано у науково-популярному природничому журналі для дітей «Колосок», художньо-публіцистичному виданні для школярів «Шкільний журнал», у літературно-художньому журналі «Барвінок», у газеті «Журавлик».

Учитель співпрацює з кафедрою зоології Київського національного університету, з товариством охорони та вивченням птахів Академії наук вищої школи України, Херсонським еколого-натуралістичним центром. Вона учасник екологічних Міжнародних пілотних проектів, 27 Всеукраїнського обліку водоплавних птахів, Міжнародного обліку білих лелек в Європі.

Педагогічні ідеї Пунейко Надії Романівни представлено на районних семінарах: вчителів початкових класів, керівників навчальних закладів, практичних психологів шкіл району. Досвід роботи з екологічного виховання надруковано у журналі «Відкритий урок: розробки, технології, досвід». Учителя відзначено спеціальним дипломом «Вибір редакції», видавництва «Плеяда».

Тема: Творимо добро разом. Урок позакласного читання. Літературні казки. Дзвінка Матіяш «Казки П’ятинки».

Мета: збагачувати словниковий запас учнів, розвивати мову, інтерес до читання художньої книги, продовжити знайомити з книгами видавництва «Грані-Т», сприяти вихованню міцної внутрішньої опори людини, що виявляється у доброті, не чекати, коли у вас попросять допомоги, а своєчасно допомагати іншим  повинно стати моральним правилом кожного; виховувати чуйне, уважне, доброзичливе ставлення одне до одного.

Обладнання: завдання для груп, виставка книг, презентація, різнокольорові кульки.

Хід уроку

І. Організація класу

Пролунав дзвінок,

Починаємо урок.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім четвертім класі

Діти – просто молодці.

 Давайте зробимо рекламу уроку. На уроці ми будемо активні, кмітливі, творчі, працьовиті, уважні, добрі, розумні, дисципліновані.

Отже , якщо ви будете такими, ми разом проведемо цікавий і творчий урок.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчання.

 Сьогодні у нас урок позакласного читання і ми будемо працювати над казкою Дзвінки Матіяш «Глечик». З неї ви дізнаєтеся про корисне і важливе. Цей урок навчить вас мислити, робити висновки, піклуватися про ближніх, любити їх, бути добрими, робити добрі справи.



  1. Презентація «Життєвий і творчий шлях Дзвенислави Матіяш»

  2. Підготовка до сприйняття теми

 Щоб зрозуміти, про що йтиметься на уроці, нам необхідно ознайомитися із тлумаченням таких слів. Довідкове бюро.

  • Добро – усе позитивне в житті людей, що відповідає їх інтересам, бажанням, мріям.

  • Добродушнийлагідний, ласкавий, прихильний до людей і до всього навколишнього.

  • Доброзичливий – який бажає людям добра, співчутливо ставиться до інших, дбає, піклується про них.

  • Доброта – чутливе, дружнє ставлення до людей.

  • Глек  висока кругла, глиняна посудина, трохи розширена нижній частині.

  • Горщик глиняний посуд, у якому варять їжу.

  • Жбан – глиняний, дерев’яний або металевий глечик для води, молока.

Стратегія «Гронування»


ДОБРОТА

 Давайте ще раз промовимо слово «доброта» і відчуємо його смак.

 Яке це слово за вимовою, за характером? ( красиве, ласкаве, мелодійне, солоденьке, світле, тепленьке, добре, жадане, любиме)

 А з чим можна його порівняти? ( з сонечком, квіткою, бабусею, мамою, сердечком, дощиком, веселкою)



Вправа «Займи позицію»
«ТАК» «НІ» «НЕ ЗНАЮ»
 Чи можна прожити без добра? Чому?

4. Робота в групах Тож утворіть дві групи і займіть свої місця.

Завдання 1. Для роботи вам необхідно назвати команди.

Завдання 2. Перед вами книга Дзвінки Матіяш «Казки П’ятинки».

І група - охарактеризує структуру книги.

ІІ група – охарактеризує особливості книги.

Завдання 3 Вправа «Гроно» Ключове слово казка

КАЗКА


Завдання 4. Роз’єднайте слова і складіть прислів’я про доброту

Учисьдоброробитивонодорожчевідзолота.

Людинапочинаєтьсяздобра.

Кращезробитидоброразніжзбиратисяробитисторазів.

Приємножитиздобрими людьми.

Добронепропадаєазловмирає.

Доброценайдорожчийскарбмиповинніробитидобрісправи.

Добресловодімбудуєазлеруйнує.

Добресловоізалізніворотавідкриє.

( Учись добро робити, воно дорожче від золота. Людина починається з добра! Краще зробити добро раз, ніж збиратися робити сто разів. Приємно жити з добрими людьми. Добро не пропадає, а зло вмирає. Добро – це найдорожчий скарб, ми повинні робити добрі справи. Добре слово дім будує, а зле руйнує. Добре слово і залізні ворота відкриє.)

5.Робота над казкою «Глечик»

 Казка, яку ви читали на сьогодні, має назву «Глечик». Ваш варіант назви. Обгрунтуйте свій вибір ( представлення групами своїх варіантів)

 Напишіть, що ви чули, коли читали казку.

 Намалюйте, що ви бачили ( учні виконують завдання і прикріплюють колективну роботу на дошці)



6. Гра «Я тобі, ти мені». Питання команда команді.

7. Поетична хвилинка Читання віршів про доброту

1.Добрим бути просто чи непросто?

Не залежить доброта від зросту.

І закрутиться Земля скоріше,

Якщо разом станемо добріші!

Доброта з роками не старіє,

Доброта від холоду зігріє.

І якщо вона як сонце світить,

То радіють і дорослі, й діти.

2. Не говори про доброту,

Коли ти нею сам не сяєш,

Коли у радощах витаєш,

Забувши про чужу біду.

Бо доброта, не тільки те,

Що обнімає тепле слово.

В цім почутті те основне,

Яке з глибин душі росте.

Коли її маєш ти,

То раниш людяне в людині.

Немає вищої святині,

Ніж чисте слово доброти.

8. Відтворіть послідовність казки.

 Дякую, що ти мене напоїв. ( 6)

П’ятинка спускається на землю щоп’ятниці.(1)

Не можна, щоб наші глечики були порожніми. ( 5)

Поки людина живе, її серце наповнюється добрими й поганими вчинками.(4)

 З глини бувають глечики, а не люди,  каже Антон. (3)

П’ятниця товаришує з дев’ятирічним Антоном. (2)

Вправа «Доміно» Характеристика головних героїв.

П’ятинка –

Антон –

9. Складіть правила доброти

1. Допомагай хворим, стареньким…

2. Не будь жадібним.

3. Жалій інших, а не себе.

4. Ніколи не заздри!

5.Прощай помилки інших.



Вправа «Мікрофон»

 Хто, на вашу думку, в вашій групі в номінації «Найдобріший» має перевагу над іншими? Поясніть, чому.



10. Вправа «Сенкан» Самооцінка роботи в групі.

Рефлексія.

Вправа «Колір добра»  Як ви гадаєте, якого кольору добро? Тож прикрасимо дошку кольорами добра ( учні розвішують різнокольорові кульки).

Вправа «Добрі справи». Пригадайте, яку добру справу ви зробили вчора або сьогодні. Запишіть свої добрі справи, прочитайте і покладіть в глечик.

Підсумок уроку Сьогодні ми наповнили глечик добрими справами. І я хочу, щоб кожного дня наш глечик був повним. Діти нам було сьогодні так затишно й приємно, бо у ваших сердечках живе добро. Тож подаруйте один одному тепло своїх долонь і добру посмішку.

Навчаймося добра,

Як вчаться мови діти,

Щоб потім все життя

Його творить святе.

Плекаймо крізь роки

Троянди ніжні й жито,

Тримаймо у серцях,

Як сонце золоте.

Даруймо для людей

Погожі дні весняні,

Щоб щирим садом вік

Святився небокрай.

Щоби беріз пісні

Лунали до нестями

І повнився добром



Наш дім і рідний край.

Домашнє завдання І група – написати відгук на прочитану книгу Дзвінки Матіяш «Казки П’ятинки».

ІІ група  підібрати і записати вислови про добро.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка