Правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльностіСкачати 38.32 Kb.
Дата конвертації15.09.2017
Розмір38.32 Kb.
phoca_thumb_l_oxorona_instruktaz.jpg


Охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.


На жаль, абсолютно безпечних і нешкідливих виробництв не існує. Завдання охорони праці - звести до мінімуму імовірність ураження або захворювання робітника з одночасним забезпеченням комфорту для досягнення максимальної продуктивності праці. Реальні виробничі умови характеризуються, як правило, наявністю певних небезпечних і шкідливих виробничих факторів.ГАРАНТІЇ ПРАВ НА ОХОРОНУ ПРАЦІ

Роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.Важливо знати!!!

На підприємстві з кількістю працюючих 50 і більше осіб роботодавець створює службу охорони праці відповідно до типового положення, що затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці.

На підприємстві з кількістю працюючих менше 20 осіб для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку.

На підприємстві з метою забезпечення пропорційної участі працівників у вирішенні будь-яких питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища за рішенням трудового колективу може створюватися комісія з питань охорони праці.

Працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії.У 1919 році була створена Міжнародна організація праці (МОП)

МОП прийняла більше 180 конвенцій і понад 190 рекомендацій з різних соціально-трудових проблем. Україна також є членом МОП і ратифікувала 50 конвенцій цієї організації, серед яких – найважливіші нормативні акти, що стосуються основоположних прав людини та охорони праці.В Україні цим питанням займається Міністерство соціальної політики України

Про значну увагу щодо охорони праці свідчить той факт, що в Україні Указом Президента запроваджений Всесвітній день охорони праці, який щорічно відзначається 28 квітня.
ot.png

До основних законів в сфері охорони праці належить:

  • Закон України «Про охорону праці»

  • Кодекс законів про працю (КЗпП)

  • Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності».


Міністерство соціальної

політики України

м.Київ, вул. Еспланадна, 8/10, 01601

Тел. (044) 226-24-45
Департамент соціального захисту населення Херсонської державної обласної адміністрації

М. Херсон вул.. Потьомкінкська 13-а

73000, тел.: (0552) 22-54-37
Головне управління Держпраці

у Херсонській області

м.Херсон, вул.9-го Січня, 21/29

тел.: (0552) 49-06-30МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

Головне територіальне управління юстиції у Херсонській областіОХОРОНА ПРАЦІ

images_aaaa.jpg

Херсон 2017


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка