Правила поведінки у храміСкачати 38.24 Kb.
Дата конвертації11.09.2017
Розмір38.24 Kb.
#45912
ТипПравила
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ У ХРАМІ

Православний Храм - це подібність неба на землі; в Храмі з нами невидимо служать небесні ангельські сили; в Храмі Сам Бог невидимо перебуває з нами, і тому наша поведінка в храмі повинна відповідати святості і величі Дому Божого.

1. По дорозі в Храм потрібно молитися. За порадою Святих Отців зазвичай читають «Богородице Діво, радуйся...», Ісусову молитву, 50-й псалом і інші молитви за бажанням.

2. Підходячи до Храму, зроби хресне знамення і поясний уклін. Не слід, стоячи на вулиці, молитися довго і напоказ, уподібнюючись євангельським фарисеям. Піднімаючись на паперть, перед входом в двері, знову осені себе хресним знаменням. Увійшовши в Храм, слід зупинитися біля дверей і створити три поклони з молитвами: Боже, очисти мене, грішного, і помилуй мене.

3. Заходь в Храм з духовною радістю, шукаючи миру, заспокоєння і очищення душі твоєї. Сам Спаситель обіцяв втішити тебе в скорботі: «Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я вас заспокою!». Коли бачиш святі ікони, думай про те, що Сам Господь і всі святі дивляться на тебе. Будь благоговійний і май страх Божий.

4. Жінки не повинні входити в святий Храм в штанах, в коротких спідницях, з косметикою на обличчі. Особливо недопустима помада на губах. Голова жінки повинна бути покрита. Чоловіки перед входом в Храм повинні зняти головний убір.

5. Приходь в Храм за 10-15 хвилин до початку Богослужіння. За цей час можна подати записки, покласти пожертвування на переддень, купити свічки, поставити їх і прикластися до ікон. Якщо запізнився то будь обережний, щоб не перешкодити молитві інших. Якщо немає можливості вільно підійти до ікон і поставити свічки, попроси передати свічки через інших людей.

6. По можливості слідуй стародавнім звичаям: чоловіки повинні ставати в правій частині Храму, жінки – з лівої, залишаючи вільним прохід від головних дверей до Царських дверей.

7. Під час читання Євангелія, співу Херувимської пісні і Євхаристичного канону (після Символу віри до Отче наш) слід зберігати благоговійне мовчання і старанно молитися. У цей час неприпустимо турбувати кого-небудь питаннями, розмовами або проханнями передати свічку чи пересуватися по Храмі.

8. Свічка - це жертва Богу і Його Храму. Свічка виражає теплоту любові і


благоговіння до того, кому вона ставиться. Свічка - це не засіб умилостивлення або «задобрювання» Бога. Без покаяння, без виконання заповідей Господніх - не потрібні Богові ніякі жертви.

9. У святому Храмі повинні стояти, а не сидіти, і тільки в разі нездоров'я або сильного стомлення дозволяється сісти і відпочити.

10. Приходячи в Храм з дітьми, стеж за тим, щоб вони вели себе чинно, скромно і не шуміли. Час їх молитви в Храмі потрібно вимірювати з їх силами. Необхідно виховувати звичку стояти в Храмі і мати благоговіння до святині. Якщо дітям потрібно вийти з Храму, скажи їм, щоб перехрестилися і тихо вийшли, або сам (сама) виведи їх.

11. Якщо мале дитя розплачеться в Храмі, відразу ж виведи або винеси його з Храму. Ніколи не дозволяй дитині їсти що-небудь в Храмі, крім благословенного хліба і просфор. Стеж, щоб дитина не втрачала крихти від цих святинь.

12. Стоячи в Храмі не цікався і не розглядай оточуючих. Не осуджуй і не осміюй мимовільних помилок священика або присутніх у Храмі. Якщо тобі незрозумілі слова молитов і співів, твори про себе Ісусову молитву: «Господи, Ісусе Христе, Сине Божий, помилуй мене, грішного» (а після служби запитай у священика).

13. Ніколи не веди розмов під час Богослужіння. Пам'ятай слова преподобного Амвросія Оптинського:«За розмови в Храмі Господь посилає скорботи».

14. Якщо місце, на якому ти звик стояти, зайняте, ставай там, де вільно. Не дерзай пред'являти свої не існуючі права на яке-небудь місце в Божому Храмі.

15. Новачка, що не знає церковних правил, не слід засуджувати і обсмикувати. Якщо потрібно, допоможи йому ввічливим і доброю порадою. Зауваження можна зробити тільки тому, хто грубо порушує благочестя, заважаючи спільній молитві.

16. По можливості не залишай Храм до закінчення Богослужіння. До закінчення Літургії ніколи, без крайньої необхідності, не йди з Храму. Це гріх перед Богом.

17. До Святого Причастя підходять після покаяння в гріхах на сповіді і дозвільної молитви священика. Причащатися без сповіді дозволяється тільки дітям до семи років.

18. Готуються до Причастя молитвою і постом, утримуючись від розваг і задоволень (Тривалість підготовки визначається благословенням священика). Готуються до Причастя прочитують по молитвослову канони і правило до Святого Причастя, що новачкам краще робити не в останній день, а розподілити читання цих молитов на всі дні підготовки до Причастя. Обов'язково потрібно бути за вечірнім Богослужінням напередодні Причастя, а також нічого не їсти і не пити, починаючи з дванадцятої години ночі.

19. Підходь до Святого Причастя смиренно і побожно, схрестивши руки на грудях (праву на ліву). З страхом Божим причастися Святих Тайн, не хрестячись, можна обережно поцілувати Чашу, щоб випадково не штовхнути Її, і мовчки відійди до столика з запивкою. Після Причастя прочитай по молитвослову подячні молитви.20. Після закінчення Літургії підійди і прилучися до Хреста, який дає віруючим священик біля вівтаря. Виходячи з Храму, зроби три поясних поклони з хресним знаменням.

ПАМ'ЯТАЙ ХРИСТИЯНИН! ЯКЩО ЦЕРКВА НЕ БУДЕ ДЛЯ НАС НАЙГОЛОВНІШОЮ, тоді ми самі незабаром закінчимо Своє безславне існування. ЦЕРКВА - ЦЕ ДУША ЖИТТЯ. Препод. Варсонофій Оптинський пише:

 «Вірна ознака омертвіння душі - ухилення від церковних служб. Людина, яка холоне до Бога, перш за все, починає уникати ходити до церкви, спочатку намагається прийти до служби пізніше, а потім і зовсім перестає відвідувати Храм Божий».
Каталог: wp-content -> uploads -> 2016
2016 -> Методичні Рекомендації Запобігання і виявлення
2016 -> За новою програмою 8 клас чи існує справжнє кохання сьогодні? за твором Валентина Чемериса
2016 -> «Як зробити дитину успішною? Створення умов для успішної адаптації учнів 1,5 –х класів до соціуму та нових умов навчання»
2016 -> Мова жестів Зміст
2016 -> Рабочая программа составлена в соответствии с Учебным планом Гимназии на основе федерального государственного общеобразовательного стандарта основного общего образования и Примерной программы по учебным предметам
2016 -> Міністерство освіти І науки україни
2016 -> Робоча програма навчальної дисципліни юридична психологія (шифр пп. 16) Освітньо-кваліфікаційний рівень: бакалавр
2016 -> Наукові праці кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Серія: Бібліотекознавство. Книгознавство. Випуск 3
2016 -> Аналіз державної політики у сфері національної безпеки і оборони України виконано групою експертів за підтримки Реанімаційного пакету реформ: Андрій Дацюк

Скачати 38.24 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал