Практикум учителів світової літератури



Скачати 14.18 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір14.18 Kb.
#24990
28.02.14

Семінар-практикум учителів світової літератури

28 лютого на базі Вільшанської ЗШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум учителів світової літератури з проблеми «Компетентнісний підхід до навчання на уроках світової літератури». Учасники семінару відвідали уроки вчителя світової літератури Мельніченко О.І. у 5-му класі за темою «Роль Полліанни в житті мешканців міста» за твором Елеанор Портер «Полліанна» та в 11-му класі «Відображення національної етики та естетики в повісті Я. Кавабата «Тисяча журавлів».

П'ятикласники, з цікавістю та інтересом виконуючи завдання вчителя, характеризували головну героїню, грали в гру «Вірю, не вірю», складали порівняльну характеристику головних персонажів, працювали в групах, відповідали на проблемні запитання, написали літературний диктант.

Учні 11-го класу, представляючи самостійно підготовлені проекти, намагалися зрозуміти, в чому полягає сутність чайної церемонії у сприйнятті японців, з якою метою використав Ясунарі Кавабата чайну церемонію у композиційній побудові повісті "Тисяча журавлів", яку роль відіграє символіка у творі.

Методично обгрунтована побудова вчителем уроку та підібрані форми і прийоми роботи сприяли розумінню учнями глибокого гуманістичного змісту повісті, її провідної ідеї – мрії про щастя, розкриттю промовистого змісту назви твору та його теми - таємного, прихованого сенсу буття: гармонії людини і природи, швидкоплинності людського життя та його цінності, загибелі земної краси.

Наостанок діти подарували учасникам семінару власноруч виготовлених журавлів як символ чистоти, надії, благополуччя і щастя, що шукає кожна людина.

Відбулося також засідання районного методичного об’єднання учителів світової літератури та російської мови, під час якого обговорювалися проблеми формування професійної компетентності учителя в системі науково-методичної роботи, підведені підсумки участі учителів РМО у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року 2014» в номінації «Світова література».



Методист районного методичного кабінету Будник Т.М.
Скачати 14.18 Kb.
Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал