Позивні Ведуча Доброго дня всім, хто завітав сьогодні до нашої святкової шкільної зали. ВедучийСкачати 61.17 Kb.
Дата конвертації01.05.2016
Розмір61.17 Kb.
Сценарій свята, присвяченого 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка

(Позивні) Ведуча Доброго дня всім, хто завітав сьогодні до нашої святкової шкільної зали.

Ведучий Доброго дня всім шанувальникам Шевченкового слова.

Ведуча Весна-весняночка… Це вона привітна і щедра подарувала Україні Пророка. Ім’я дала йому рідна мати - Тарас, що означає бунтар.

Ведучий
Є у нашій українській культурі імена, що увібрали в себе живу душу народу, стали часткою його життя. Таким ім’ям для нас, українців, стало ім’я Тараса Григоровича Шевченка, чия поезія ось уже понад сто років викликає в людях почуття гордості і захоплення красою, своєю силою і народною мудрістю.

Ведуча В дні перемог і в дні поразок, В щасливі дні і в дні сумні, Іду з дитинства до Тараса, Несу думки свої земні.

Ведучий Іду крізь свята, і крізь будні, Крізь глум юрби, і суєту. Ні, не в минуле, а в майбутнє, До тебе я, Тарасе, йду

Ведуча Крізь вітер злий карбую кроки І чую серцем кожну мить, «Реве та стогне Дніпр широкий» Щоб розбудити всіх, хто спить.

Ведучий Коли в душі моїй тривога , Коли в душі пекельний щем, Іду до нього – до живого – У Всесвіт віршів і поем.

Ведуча Я не один іду до нього – Ідуть до нього тисячі, Неначе грішники –  до Бога, Свої печалі несучи.

Ведучий І доки в римах «Заповіту» Бентежить кожне слово нас, Той рух до сонця не спинити, Бо зветься сонце те – Тарас.

Свято, присвячене 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка оголошується відкритим.(Гімн України)

Ведуча 9 –го Березня 1814 року, темної ночі, перед світом, у селі Моринцях в хаті Григорія Шевченка, кріпака Пана Енгельгарда, блиснув у вікні єдиний на все село вогник, - народилася панові нова кріпацька душа, а Україні – її великий співець – Тарас Шевченко.Ведучий Який потрібно мати В душі безсмертний цвіт, Щоб хвилювати людство І через сотні літ.

Ведуча Яким знаряддям треба наснажити слова, Щоб пісня і сьогодні Звучала як нова.

Ведучий Пісні на слова Т.Г.Шевченка виконує шкільний хор «Сходинки». Керівник - заслужений працівник культури України І.В.Якубовська.

«Реве та стогне Дніпр широкий» - мелодія Данила Крижанівського

Ведуча «Зацвіла в долині червона калина»

Ведучий «Єднаймося, люба, родина»

Ведучий А зараз ми надаємо слово нашому директору Оксані Іванівні Пушенко.

Ведуча Доля підготувала Тарасові багато випробуваннь. Із хлопчика – кріпака виростає талановитий художник, великий український поет – борець за волю України. Ні царські тюрми, ні солдатчина, ні заслання в далеких степах Казахстану, не зломили його, не перемогли його віри в Україну, в народ! І де б Шевченко не був, він завжди сумував за рідною землею.

(Кліп «Бандуристе, орле сизий»)

Ведучий Вірш Т.Г.Шевченка «Доля» читає учень 8-А класу Савенок Богдан

Ведуча «Минають дні…»-читає учениця 5-А класу Лях Анастасія


Ведуча Тарас Шевченко був зачарований українською природою. Тож туга за чарівними краєвидами України постійно звучать в творах Шевченка. Послухайте вірш «Сон» у виконанні учениці 5-Б класу Приходько Сніжани.

Ведучий В своїй творчості Шевченко постійно приділяє увагу трагічному становищу жінки у часи кріпацтва . Це зумовлюється тим, що саме вона була найбільш пригнобленою і скривдженою: поневірялась на панщині, зносила тяжкі кари, нерідко була змушена стати жертвою тваринної похоті поміщиків і, крім того, постійно перебувала під гнітом родинним.

Ведуча Вірш «Сестрі» читає Теа Іларіон

Ведучий «Наймичка» читає учениця 5-А класу Кучер Світлана.

Ведуча А зараз ми пропонуємо вам переглянути інсценізацію поеми Т.Г.Шевченка «Тополя»
Ведуча У відомому творі «І мертвим, і живим, і ненарожденним землякам моїм в Україні і не в Україні моє дружнєє посланіє», написаному в 1845 році, Тарас Григорович Шевченко звертається до України як пророк. Саме тому наприкінці послання Т. Г. Шевченко закликає з’єднатися всі національно свідомі сили України: «Обніміться ж, брати мої, молю вас, благаю!»
Ведучий

Проблема єдності усіх патріотичних сил України гостро стоїть і сьогодні. Тому так актуально звучить пристрасний Шевченків заклик до єднання. Хочеться вірити, що це послання відшукає шлях до серця і розуму справжніх дітей України. Годі бути байдужими, треба жити, піклуючись про долю «рідної домівки».

Послухайте у виконанні Скрипки Катерини, учениці 7-Б класу уровок з поеми «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм…» читає учениця 7-Б класу Скрипка Катерина.

Ведуча Все йде, все минає… Та залишається пам'ять, добра слава про людей, що мандрують у світі у пошуках істини та правди.
Ведучий
Минуло багато років від дня народження Шевченка – славного сина українського народу, але й сьогодні його слово живе поміж нами. Яким він був, що йому боліло. Давайте разом спробуємо це відчути, переглянувши літературну композицію, сценарій якої, на основі вистави «Стіна» Юрія Щербака, написала Оксана Іванівна Пушенко, а режисером –постановником стала Т.О.Шупик. Актори – учні 10-ого класу.

(ВИСТАВА «Стіна»)

(Фон – бандура)

Ведучий Шануючи Кобзаря, вклонімося до землі за його безсмертне слово, за віру, за надію в те, що над Україною ще зійде світанкова щаслива зоря волі й добробуту, зоря свободи і розквіту.

Ведучаий Пам’ятаймо Шевченкові плум’яні слова:

«Борітеся — поборете!


Вам бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!»

Ведучий Хай кожен з нас подумає собі: «А що ж бо я зробив для України? Чи я горю, страждаю в боротьбі? Чи повзаю по-рабськи на колінах? А що ж бо я? І відкілля мій рід? Чи я не осквернив свойого роду?..

Ведуча Пошли нам, Боже, Шевченкового непереможного духу, мудрості, віри у щасливе майбутнє рідної України.

Ведучий Нехай звучить заключним акордом сьогоднішнього свята пісня-посвята Шевченковим нащадкам.

Пісня «Заспіваймо пісню за Україну»

Сценарій склала заступник директора з виховної роботи Шупик Т.О. (використано інтернет ресурс)


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка