«Позашкільне навчання та виховання пріоритет освіти»Сторінка1/9
Дата конвертації01.05.2016
Розмір1.91 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9
Вісник-огляд позакласної, позашкільної навчально-виховної роботи міста Дніпропетровська – це спільний проект навчальних та позашкільних закладів,

який актуально відображає сучасний розвиток та перспективу творчо-обдарованих, талановитих дітей та молоді нашого міста.

При підготовці матеріалів враховані рекомендації Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради, науковців Національного Історичного музею ім.Д.І.Яворницького, Будинку-музею Д.Яворницького, ДНУ ім.О.Гончара, Всеукраїнського фонду «Добро», Всеукраїнських спілок: журналістів, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

Вжиті нормативно-правові документи, які регулюють розвиток позашкільної освіти України.

Методична збірка розрахована на вчителів, класних керівників, заступників директора з виховної та навчально-виховної роботи, педагогів-організаторів загальноосвітніх навчальних закладів, педагогів позашкільних закладів, громадських організацій та органів учнівського самоврядування.

Ухвалено радою директорів позашкільних навчально-виховних закладів міста Дніпропетровська.


«Позашкільне навчання та виховання - пріоритет освіти»
Однією з головних тенденцій сучасного розвитку освіти є позашкілля.

У наш час система позашкільної освіти набуває підвищеного соціального значення, завдяки впровадженню компетентного і культурологічного підходів, що забезпечують її перспективу.

Завдяки постійно діючим програмам, спільним проектам позакласна, позашкільна робота стала в центрі уваги освітян міста.

Творчі колективи навчальних та позашкільних закладів гідно представляють наше місто на Всеукраїнських і Міжнародних конкурсах.

Про все це ви дізнаєтесь з матеріалів цієї збірки, над якою працювали всі позашкільні заклади, а також міський Палац дітей та юнацтва.

При такому творчому підході у нас є гарна перспектива на майбутнє.

І що не менш важливо, є мета формування цілісного підходу у вихованні творчої особистості.

Знання сучасних педагогічних технологій, обрана стратегія, інновації, вміння орієнтуватися в широкому спектрі можливостей притаманні позашкільникам нашого міста, виводять їх на новий рівень сучасних вимірів, завдяки злагодженій роботі з навчальними закладами.

У новому навчальному році ми бажаємо всім, хто переймається проблемами виховної позакласної та позашкільної роботи, нових творчих ідей, визнання та успіху.

Начальник управління

освіти та науки

Дніпропетровської міської ради

Сафронова Лариса Борисівна

Позашкілля у системі освітніх координат міста

Освіта - скарб; праця - ключ до нього.

П. Буаст

Відповідно до Національної стратегії розвитку освіти на 2012-2020 роки модернізація і розвиток освітньої галузі в Україні сьогодні набуває випереджального неперервного характеру.

Першочерговими завданнями позашкільної освіти, визначеними Законом України «Про позашкільну освіту», є створення умов для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку вихованців; пошук, розвиток та підтримка здібних, обдарованих і талановитих дітей.

У місті Дніпропетровську, багаторічною працею освітян, створена цілісна система позашкільного виховання.

У межах виконання Програми розвитку позашкільної освіти у місті розширено мережу позашкільних навчальних закладів, відповідно збільшено чисельність вихованців, охоплених позашкільною освітою у порівнянні: 2012 рік – 21 заклад - 17 725 вихованців, 2013 рік – 22 заклади – 18 196 вихованців.

З 2013 року середню загальноосвітню школу № 90 перепрофільовано у позашкільний навчальний заклад «Центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді».

У 2013-2014 навчальному році 10 багатопрофільних закладів освіти та 12 за окремими профілями склали розгалужену мережу позашкільних навчальних закладів міста: 10 багатопрофільних закладів, 3 станції юних техніків, 2 станції юних натуралістів, 2 центри туристсько-краєзнавчої творчості, центр фізичної підготовки, центр та будинок художньо-естетичної творчості, флотилія юних моряків і річковиків, навчальний центр допризовної підготовки.

У цих закладах позашкільну освіту діти здобували за 9 напрямами роботи: • художньо-естетичний – 49,4 %,

 • науково-технічний – 17 %,

 • гуманітарний – 9,8 %,

 • фізкультурно-спортивний – 8,2 %,

 • еколого-натуралістичний – 5,1 %,

 • військово-патріотичний – 4,5 %,

 • туристсько-краєзнавчий – 4,9 %,

 • соціально-реабілітаційний – 1 %,

 • оздоровчий – 0,1 %.

Як бачимо, найбільш чисельними є художньо-естетичний, науково-технічний, гуманітарний та фізкультурно-спортивний напрями. Водночас

усього за бюджетні та позабюджетні кошти охоплено гуртковою роботою у комунальних позашкільних навчальних закладах 23,5 % дітей шкільного віку.

У гуртках та секціях загальноосвітніх навчальних закладів зайнято 36,4 % дітей. Водночас учнівська молодь міста відвідує комунальні заклади культури (12,9 %), спортивні школи комунальної власності територіальної громади міста - (10,2 %). Тобто, різними формами позашкільної освіти охоплено 83 % від загальної кількості дітей шкільного віку.

Наші вихованці не тільки здобувають позашкільну освіту індивідуально, але й зайняті колективними творчими справами.

Позашкільні та загальноосвітні навчальні заклади об’єднує спільна справа, партнерські відносини в організації та проведенні конкурсних програм: «Ярина» (народознавча), «Проліски» (екологічна), «Сонячні грона» (естетична), «Степова Еллада» (краєзнавча, туризм та технічна творчість).

У місті потужний педагогічний потенціал працівників позашкілля. Наші ідеї підтримуються Інститутом методологічних досліджень, Академією педагогічних наук, про це свідчить 2 експериментальні Всеукраїнські майданчики, що працюють в нашому місті (Красногвардійський, Самарський район).

Постійний пошук нових форм варіативності, доступності до якісної позашкільної освіти прослідковується і в результатах державної атестації позашкільних навчальних закладів: з 22 закладів 13 атестовано на високому рівні, з відзнакою.

Вважаю, що новий 2014-2015 навчальний рік має стати роком активізації роботи з урізноманітнення напрямів позашкільної освіти (в першу чергу, туристсько-краєзнавчого, еколого-натуралістичного, військово-патріотичного); удосконаленням організаційних форм, методів і засобів навчально-виховного процесу; використанням виховного потенціалу системи позашкільної освіти, як основи гармонійного розвитку особистості.

З огляду на зазначене, актуальними питаннями на 2014-2015 навчальний рік є:


 • забезпечення вільного вибору кожною дитиною напряму та виду діяльності, врахування запитів дітей та батьків у роботі позашкільного навчального закладу;

 • впровадження компетентнісного та діяльнісного підходів у навчально-виховний процес позашкільного навчального закладу;

 • створення умов для соціально-педагогічної, психолого-педагогічної підтримки дітей та молоді «групи ризику», соціально вразливих дітей;

 • профілактика асоціальної поведінки в дитячому й молодіжному середовищі;

 • організація допрофільної та профільної підготовки вихованців позашкільних начальних закладів;

 • розвиток інформаційних та комунікативних технологій, організація дистанційного навчання у позашкільному навчальному закладі, в тому числі, для дітей з особливими потребами тощо.

Заступник начальника відділу

навчально-виховної роботи

управління освіти та науки

Дніпропетровської міської ради

Яковенко Олена Костянтинівна

КПНЗ «Міський Палац дітей та юнацтва»
(м.Дніпропетровськ, вул.Набережна Перемоги,5, тел.374-22-26;
www.palace.dp.ua, gallery.palace.dp.ua.; e-mail: palace@ua.fm)

Позашкільна освіта України, як одна з важливих складових системи освіти, здатна задовольнити різноманітні потреби особистості у творчій самореалізації, забезпечити її інтелектуальний, духовний і фізичний розвиток. Особливого значення для збереження і зміцнення соціально-економічного потенціалу держави, в період переходу до високотехнологічного інформаційного суспільства набуває науково-технічний напрям позашкільної освіти, над чим постійно працює міський Палац дітей та юнацтва.

Основним завданням стало: підвищення ефективності навчально-виховного процесу й створення умов для всебічного розвитку вихованців. Педагогічний колектив Палацу працював над реалізацією основних напрямків розвитку художньо-естетичного, художньо-технічного, еколого – натуралістичного та інших напрямів творчості дітей міста враховуючи сучасні вимоги.

У міському Палаці працює 6 структурних підрозділів, а це 155 гуртків та об’єднань. У пріоритеті Палацу українське національне виховання.

Так, центр української культури став дійсним осередком навчально-виробничої, культурологічної і координаційної роботи. Особливу увагу завідувачка структурним підрозділом Бандур В.І. приділяла участі та проведенню заходів щодо розвитку професійної компетентності педагогів, серед яких: творчі погостини, майстер-класи.

Впроваджуючи в навчально-виховний процес програму «Партнерство» продовжено творчу співдружність з музеєм «Літературне Придніпров’я», меморіальним будинком-музеєм ім. Д.Яворницького, філіями Дніпропетровського національного історичного музею, були проведені сумісні заходи. У меморіальному будинку-музеї Д.І.Яворницького проведені майстер-класи керівників дитячих колективів.

Центр української культури - організатор міського, в рамках Всеукраїнського, конкурсу читців «І твоя, Кобзарю, слава не вмре, не поляже, урочистостей до 200-річчя Т.Г.Шевченка.

Вихованці та майстри ЦУК – постійні учасники міських свят та фестивалів, зокрема таких як «День міста», «Дзвени бандуро», акції історичного музею «Чисті джерела» та ін. Протягом року були організовані й проведені майстер-класи у «Школі фахової майстерності» з народної вишивки та народної ляльки для керівників гуртків навчальних та позашкільних закладів міста.

Плідно співпрацював Центр з Козацьким благодійним фондом імені І.С.Сірка. Так у першому півріччі творчі дитячі колективи брали участь в організації та проведенні козацького фестивалю «Самарська Покрова - 2013» участь у виставці з декоративно - ужиткового мистецтва.

У зразковому Центрі української культури «Коло калинове» (кер. Бандур В.І.) протягом року проведені: міський відбірковий конкурс «На кращого юного майстра народних ремесел», міська виставка «Дебют» в рамках свята «Святий Наум наведе на ум», міська виставка «Наддніпрянські замальовки», міська виставка «Пасхальні кольори» та «Урок казки», родинні свята «Прийди до нас, Миколай», «Новий рік святкуємо», «Стрітення», «Наші берегині».

Плідно працював фольклорно-обрядовий театр «Родослав» (кер. Онищенко Н.М.) - колектив, який пропагував фольклорне мистецтво Придніпров’я.

Центр став практичним майданчиком з розповсюдження досвіду виховання засобами національної культури завдяки співпраці з місцевою пресою та телебаченням.

Високі результати за минулий навчальний рік показали творчі майстерні Центру української культури (кер. Бандур В.І.): у Всеукраїнській виставці «Знай і люби свій край» переможцями стали вихованки Центру Бабенко Марія та Бондар Єлизавета, в обласному етапі цього конкурсу перемогу одержали 14 юних майстрів. У міській виставці «На кращого юного майстра» перемогу отримали 7 гуртківців, а в обласній - 6. На традиційному міському фестивалі «Собори наших душ» 24 вихованців отримали грамоти переможців, в міських виставках «Крок у майбутнє » - 8 переможців, «Місто майстрів» - 23, «Пасхальні кольори»- 29. Вперше в цьому році проводився обласний конкурс дитячого малюнку «Квітуча мапа», в якому вихованці майстерні «Декоративний розпис» (кер. Переясловець Л.В.) отримали 3 нагороди. За ініціативою учасників фольклорного колективу «Родослав» (кер. Онищенко Н.М.) вдруге проводився міський фестиваль «Наддніпрянські джерела», на якому колектив отримав грамоту за перше місце. Також в скарбнички творчих перемог ансамблю ввійшла грамота учасників 7-ого Фестивалю «Козацький Спас на Кодаку».

Вихованці народного ансамблю танцю «Цвітень» (кер. Терленко В.М.) в цьому навчальному році отримали високу оцінку своєї діяльності та виступів: на ІХ Міжнародному дитячому фольклорному фестивалі «Варна 2013» (Болгарія), Міжнародному фестивалі творчості дітей «Снежинки татранской весны» (Словаччина), ХІ Всеукраїнському фестивалі дитячої творчості «Щасливе дитинство у колі друзів» (м.Дніпропетровськ)

Педагогами екологічного Центру (кер. Босова О.П.) Постол С.І., Буяновір Е.Г., Кривцун Л.В. протягом навчального року проводилися: виїзні виставки екзотичних тварин для учнів дитячих будинків та шкіл-інтернатів, конкурс дитячої творчості «Мій рідний край-моя Земля», «Збережи ялинку». Виставки дитячої творчості: «Мій лагідний та ніжний звір», «Зимовий букет», «Зимуючі птахи», «Знай, люби, бережи», міський проект «Добро в твоєму серці», міський турнір «Зоотурнір ерудитів», екскурсії гуртківців до краніологічного музею. Педагоги Центру неодноразово брали участь у телевізійних програмах «Ранковий коктейль», «Один на один з…» на 51 каналі. У цьому навчальному році продовжена робота за проектом запропонованим педагогом екологічного Центру Постол С.І. «Добро в твоєму серці» (допомога безпритульним тваринам). Педагогами Центру удосконалена матеріально-технічна та експозиційна база, поповнена колекція рослин та тварин, оновлені акваріуми, тераріуми, проведена реконструкція оранжереї та зібрана колекція кімнатних рослин з понад 50 видів, створен клуб любителів акваріумістики «Підводний світ». Постійно проводяться пізнавальні та просвітницькі екскурсії до Центру учнів шкіл міста та вихованців Палацу. З цього навчального року розпочав свою роботу гурток «Школа юного ветеринара» (кер. Кривцун Л.В.). Вихованці Центру взяли участь у Всеукраїнських природоохоронних акціях «Птах року», «Потурбуйся про птахів», «Не рубай ялинку», «Первоцвіти Дніпропетровщини». На базі Центру, в рамках міських та Всеукраїнських ініціатив, відкрито пункт прийому батарейок на утилізацію, макулатури та збір допомоги притулку тварин «Друг».

Юні екологи під керівництвом педагога Постол С.І. стали володарями дипломів переможців міських та обласних конкурсів, обласних природоохоронних акцій «Первоцвіти Дніпропетровщини» (3 місце), «Бджолоїдка – Птах року 2013» (3 місце), міська виставка дитячої творчості «Мій рідний край - моя Земля» - (3 місце), міський екологічний проект «Добро в твоєму серці» - переможці у номінації «Допомога притулкам тварин», Обласний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста» - перемога у номінації «Краща фоторобота».

Творчо та ініціативно працювали впродовж навчального року і педагоги Центру художньо-технічного розвитку (кер. Рахманова М.Б.). В арсеналі творчих справ: виступи на обласних та міських семінарах-практикумах, майстер - класи для педагогів позашкільних закладів, батьків та вихованців, проведення міського конкурсу для учнів 1-2 класів «З перших сторінок», міського конкурсу «Крок у майбутнє», участь у конкурсах, фестивалях, виставках. Педагогами Центру розроблені методичні рекомендації з графічного дизайну для вчителів та керівників гуртків, налагоджена співпраця з Дніпропетровським осередком Спілки дизайнерів України.

Вихованці творчих колективів Центру художньо - технічного Центру (кер.Рахманова М.Б.) в цьому навчальному році брали активну участь у конкурсах та ініціювали проведення міських виставок серед яких: Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Знай і люби свій край» - 3 переможця, міський етап Всеукраїнського конкурсу «Урок казки 2014» - 11 переможців, міський фестиваль «Собори наших душ» - 29 грамот, міський конкурс «Пасхальні кольори» - 16 переможців, міський конкурс «Крок у майбутнє» - 23 переможця.

Протягом навчального року зусиллями учасників Парламенту дітей та учнівської молоді міста відбулось багато творчих лідерських подій.

Так, на базі міського дитячого Парламенту (кер. Сальнікова О.О.) відбулися, передбачені планом роботи Палацу, заходи: вибори до дитячого Парламенту міста, міський фестиваль креативних лідерських проектів «EVIVA», традиційне нагородження переможців «Лідерського марафону», зустрічі з випускниками минулого року, майстер –класи та семінари за участю активістів студентського самоврядування та педагогів ВНЗ Дніпропетровська. Активну участь брали вихованці дитячого Парламенту в міських та обласних заходах: урочистостях до Дня Незалежності України, Дня міста. Член Парламенту дітей міста Дорофеєв А. взяв участь у 11 міжнародному конкурсі –фестивалі «Щасливі долоні» (МДЦ «Артек»). Члени Парламенту брали участь у презентації документального серіалу «Серце України» та книги «Повік Герой в народі не вмира». Голова Парламенту В.Соболенко презентувала бренд «Петриківка» в місті Мадрид (Іспанія). У цьому році розпочала роботу виховна програма, ініційована керівником Парламенту та батьками учасників «Досвід батьків – у долоні дітей», в рамках якої пройшли майстер - класи, які проводили батьки учасників Парламенту. Також цього року Парламент ініціював та започаткував реалізацію міського проекту «Креативний парламентарій - лідер майбутнього», в рамках якого пройшли майстер класи, які провели майстрині петриківського розпису ДВНЗ ДКТД, ЦУКа Палацу. За ініціативи членів дитячого Парламенту проведено ряд благодійних заходів: акції «Діти-дітям», «Батьки і діти – дітям» для вихованців Будинку –інтернату для дітей з наслідками ДЦП, екологічні акції «Еконабат». Як завжди члени Парламенту активно співпрацювали з представниками місцевих телекомпаній.

Педагогами дитячої редакції газети "Я" (кер. Заславська Т.І.) упродовж навчального року на високому рівні організували та провели дні газети „Я” в школах міста (№ 26, 44, 100, 1, 26), зустрічі з літераторами та юними авторами. На базі редакції газети "Я" щотижня проводився семінар - практикум для редакторів шкільних стінних газет, учасників міського фестивалю «Собори наших душ». Юні редактори газети активно взаємодіють з громадською організацією інвалідів «Творчість», постійно публікуються в газеті «Естафета». Юні поети – члени літстудії газети «Я» виступали в клубі «Пам'ять», в центральній міській бібліотеці, взяли участь у святкуванні Всесвітнього Дня поезії. В літературній вітальні проводилися зустрічі з поетами Н.Милаш, А Деміним, Д Калиновою.

16 юних журналістів редакції дитячої газети «Я» (кер. Заславсакя Т.І.) стали переможцями міського фестивалю «Собори наших душ». Вихованці редакції отримали дипломи лауреатів на ХІV Міжнародному конкурсі шкільних медіа (м. Київ), Всеукраїнському фестивалі альманахів «Редкая птица», Всеукраїнському фестивалі дитячої журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» (м. Київ)

Завжди якісні результати притаманні дитячому ательє мод (кер. Смирнова В.Ф., Бондаренко І.В.), де педагоги старанно готують своїх вихованців. Про це свідчить проведення конкурсу «Гарно, зручно, красиво», а також високий рівень відкритих занять.

На високому художньо-естетичному та виконавчому рівні пройшли заплановані заходи у студії комплексного естетичного виховання.

На базі дитячих будинків і шкіл-інтернатів працюють гуртки образотворчого мистецтва (кер. Бабанина С.Г.)., хореографії (Чабан М.О.)

За результатами 2013-2014 навчального року проведено моніторинг участі колективів Палацу в конкурсах різних рівнів акредитації. Колективи Палацу отримали нагороди протягом року у кількості: 28 Міжнародних, 26 Всеукраїнських, 40 обласних, 250 міських грамот та дипломів у фестивалях, конкурсах та змаганнях. У порівнянні з минулим навчальним роком зросла кількість перемог за всіма напрямами.

Всі творчі дитячі колективи Центру художньо – естетичного розвитку (кер. Киселева А.Д.) протягом року брали активну участь в концертних програмах на сценічних майданчиках міста, на заходах обласного і міського рівнів, у благодійних акціях, а саме: концертні програми до Дня міста, міське свято до Дня святого Миколая, до Дня енергетика, урочистості з нагоди 70-річчя визволення Дніпропетровська від німецько-фашистських загарбників, обласна акція «Гарний настрій-запорука миру», міське свято «Золота надія», концертні програми до дня Перемоги, до Дня захисту дітей, вшанування випускників шкіл області.

Дитячі творчі колективи художньо-творчого Центру (кер. Киселева А.Д.) привнесли в скарбничку перемог призові місця у Всеукраїнському фестивалі «Імперія зірок». У їх числі колективи «Метроном (кер. Зігмонт А.С.), зразковий колектив «Співаночки» (кер. Левіна М.С.), циркова студія «Трюк» (кер. Комар Р.В., Захаров М.В.), танцювальні колективи «Грандіс» (кер. Черновол Ю.В.), «Бриз» (кер. Кондратьева М.В.).

Учасники циркової студії «Трюк» (кер. Комар Р.В., Захаров М.В.) стали призерами першого Всеукраїнського фестивалю естрадно - циркового мистецтва «Яскрава країна».

Вихованці зразкового шоу-кліп-театру «Будьмо разом» (кер. Решетняк В.Ю.) стали володарями дипломів 1 ступеня на Міжнародних фестивалях «Звезды осени»» (Польща), «Golden Lion» (м. Львів), «Таланти весни» (м.Київ).

Зразковий колектив «Пірует» (кер.Чергик І.А.) – лауреати Міжнародних фестивалів-конкурсів: «Сокровища Черного моря» (м.Алушта), «Ти-зірка України», «Днепроданс-2014» (м.Дніпропетровськ). Юні танцюристи ансамблю естрадно-східного танцю «Сучасник» (кер. Гусейнова А.А.) отримали 1 місця на Всеукраїнському чемпіонаті (м, Ялта), Всеукраїнському фестивалі східного танцю «Арабеск-2014» (м. Дніпропетровськ). Учасники школи студії сучасного танцю «Грандіс» (кер. Черновол Ю.В., Шувалюк К.В.) стали переможцями Міжнародного фестивалю хореографічного мистецтва «Crystal Fest Odessa»(м.Одеса), Всеукраїнського вокально-хореографічного фестивалю «Планета вдохновения» (м. Дніпропетровськ). Юні вокалісти зразкового ансамблю сучасної пісні «Співаночки» (кер. Левіна М.С.) отримали перемогу на Всеукраїнському конкурсі «Планета Вдохновения - 2013, 2014», 5-му Міжнародному фестивалі - конкурсі «Музыка любви», обласному фестивалі «Веселкові передзвони». Учасники колективу брейк - дансу «Чіл-аут» (кер. Марченко В.А.) отримали диплом 3-го ступеня на міському фестивалі -конкурсі дитячої та юнацької творчості «Дивоклуб 2014».

Перший навчальний рік, в оновленому складі, працює колектив дитячого музичного театру «Браво» під керівництвом Новицької Т.Б., на їх рахунку багато творчих досягнень та перемог: 2-й Міжнародний «Фестивальний марафон» (м. Дніпроперовськ), 2-й Міжнародний фестиваль-конкурс «Графика пластики» (м. Київ), ХІ Міжнародний фестиваль вокальної творчості «Пісня на біс». Хореографічний колектив «Калейдоскоп» (кер. Чабан М.П.), працюючий на базі інтернату № 5, отримав 1 місце на обласному фестивалі-конкурсі серед шкіл-інтернатів «Зимова казка».

Всі творчі колективи Центру отримали високу оцінку результатів роботи за рік на міському фестивалі дитячої творчості «Зоряне коло». Членами журі було відзначено зростаючий рівень виконавчої майстерності юних вокалістів, танцюристів, артистів циркового жанру.

Високих результатів добилися цього року і вихованці студії образотворчого мистецтва. Студійці зразкової арт-школи (кер. Данович С.А.) в цьому навчальному році неодноразово отримували призові місця на Міжнародному конкурсі «Look and Learn» (Великобританія), Береза Марія отримала диплом учасника на обласному конкурсі «Різдвяні свята», Бурлака Ліза - призерка обласного фестивалю «Собори наших душ», гуртківців - міського фестивалю «Собори наших душ». У міському творчому конкурсі «Мій домашній улюбленець» троє вихованців отримали призові місця. Також юні художники отримали почесні грамоти на ХУ11 Міжнародному конкурсі творчості «Завжди зелено, завжди небезпечно» (Польща), Міжнародному конкурсі «Чорнобильська палітра», міському етапі Всеукраїнського конкурсу «Урок казки – 2013, 2014» (9 грамот), міському конкурсі «Крок до зірок» (7 грамот). Юні художники «Творчої майстерні» (кер. Родіонов В.А., Кондрікова К.В.) брали активну участь у фестивалях-конкурсах, виставках та отримали високі оцінки своїх художніх творів: на міському творчому конкурсі «Мій домашній улюбленець» 3 вихованці отримали призові місця, 4 вихованці стали лауреатами міського фестивалю «Собори наших душ». На 7-й Всеукраїнської виставці «Чарівні барви Дніпра» колектив отримав диплом 3-го ступеня, на міській виставці дитячої творчості «Мій рідний край-моя Земля» - дипломи «За активну участь» та «За кращу творчу роботу».

Учасники зразкового дитячого театру моди «Креатив» (кер. Готвянська О.Б.) брали участь у різних конкурсах, фестивалях: Міжнародний Всеукраїнський конкурс талантів «Планета Ника - 2014» - 1 місце, Всеукраїнський фестиваль «Світ талантів» - 1 місце, обласний молодіжний фестиваль театрів моди «Весняна акварель» - дипломант конкурсу. На всіх конкурсних показах членами журі відзначався високий рівень підготовки учасників колективу, професіоналізм творців колекцій одягу.

Наказом № 87 від 30.01.14р. МОН України колективу дитячого театру моди «Креатив» присвоєно звання «Зразковий колектив» за підсумками багаторічної плідної діяльності.

У рамках міських конкурсних програм на базі Палацу пройшли всі заплановані заходи, а саме: міський конкурс авторської пісні «На крилах пісень», конкурс для учнів 1-2 класів «З перших сторінок», конкурс для учнів 3-4 класів «Полчаса на чудеса», для учнів 5-6 класів «Відкрий для себе Україну», конкурс старшокласників «Серце на долоні», фестивалі творчих дитячих колективів «Творче майбутнє», «Зірковий дебют», «Зоряне коло», «Театральні обрії», «На подіумі юнь, краса, гармонія». Став традиційним інтелектуальний конкурс для старшокласників міста «Формула успіху», в якому взяли участь представники всіх районів міста (кер. Лимар Є.В.). Вперше пройшов конкурс для учнів 5 класів «Інтелектуальні баталії» (кер. Пилипенко Н.Ю.).

За ініціативи ІМЦ (заст. директора з НМР Білоконь Н.М.) у 2013-2014 навчальному році проведено цілу низку інструктивно-методичних заходів, серед яких: наради для представників районних позашкільних закладів з питань організації сумісної діяльності, запроваджено розробки методик проведення нетрадиційних форм організації навчальних занять, педагогічні лекторії. Протягом навчального року педагогами Палацу проведено 28 відкритих занять в гуртках, слід відмітити високий рівень, сучасний підхід, використання інноваційних технологій під час проведення гурткових занять педагогами Палацу Переясловець Л.В., Рахманової М.Б., Шевченко О.І., Зайченко О.В., Лавринець Л.П., Ткаченко О.О., Смирнової В.Ф. Щотижня проводилися інформаційні наради, індивідуальні консультації для педагогів Палацу з питань організації та проведення гурткових занять на сучасному рівні. На протязі навчального року ІМЦ Палацу сприяв участі педагогів у семінарах в м. Нікополь, КДЦ «Веснянка», облЕНЦ, НВК № 136, ЦПР «Альтаір» Красногвардійського району, ДОІППО.

Керівник дитячого міського Парламенту Сальнікова О.О. в цьому навчальному році взяла участь у Всеукраїнському конкурсі «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка соціально реабілітаційного напрямку», де одержала перемогу на обласному рівні.

Методисти Палацу надали методичну допомогу в узагальненні досвіду роботи керівнику гуртка «Юний еколог» Постол С.І..

Педагоги Маслова О.М., Переясловець Л.В., Сальнікова О.О. за результатами позачергової атестації отримали педагогічні звання «Керівник гуртка - методист», що свідчить про високий рівень професійно-педагогічних здобутків, результативність та майстерність цих педагогів.

У Всеукраїнському конкурсі веб-сайтів у номінації «Кращий сайт позашкільного закладу» сайт нашого Палацу виборов 1- ше місце.

Психолог Палацу Дірявка І.І. протягом року провела заплановані різноманітні заходи, а саме: індивідуальну психодіагностику для вихованців СКЕВ, гуртків радіоелектроніки, інформатики; індивідуальні консультації для колективів СКЕВ, Парламенту дітей міста, ансамблю «Грандіс», Арт-школи студії, а також групову просвітницьку роботу для батьків тематичні тренінги. Для педагогів Палацу працює постійний семінар з питань психологічної просвіти.

Свою ініціативність, творчий підхід застосуємо у ювілейному році Палацу, 80 років виповнюється у жовтні 2014р.

Закликаємо всіх до спільної співпраці.

  1   2   3   4   5   6   7   8   9


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка