Повторення і закріплення вивченого матеріалу. Розв’язування пракладів і задач. Розширити, узагальнити знання учнів



Скачати 96.98 Kb.
Дата конвертації30.04.2016
Розмір96.98 Kb.
Урок – КВК

Нестандартний урок з математики

у 4 класі

Урок КВК з математики у 4-му класі.

Тема: Повторення і закріплення вивченого матеріалу. Розв’язування пракладів і задач. Розширити, узагальнити знання учнів.

Мета: Узагальнити і закріпити набуті знання по темах, розвивати математичне мовлення,мислення учнів, викликати бажання досягти досягненої мети.

Матеріали та обладнання:

Числа від одного до десяти,ребуси, кросворди, емблеми, призи, номерні картки,



Хід уроку

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

На сьогоднішньому уроці ми будемо розв’язувати цікаві задачі, приклади по вивчених темах. Але будемо це робити у незвичайній формі. Ми розіграємо призи. Команди розташувалися одна навпроти другої. Капітани-попереду. В усіх-емблеми.

Вступне слово.

У нашому суспільстві відбуваються зміни, реформи. Це породжує нові форми занять у школі. Цікавими для теорії і практики навчання є нестандартні уроки. Уроки, які не складаються в рамки виробленого й сформованого дидакти-кою, на яких учитель не дотримується чітких етапів навчального процесу, методів, традиційних видів роботи, нестандартні. Головні елементи традиційного уроку сприймання нових знань, їх засвоєння, осмислення, узагальнення і застосування присутні і на нестандартних уроках, але в незвичних формах. Однак, потрібно застерегти від «розмивання» окремих структур, відмови від теоритичного узагальнення, перевантаження уроків ілюстративним матеріалом. Підбиття підсумків і диференційовані домашні завдання повинні зберігатися у будь-яких формах занять.

У початкових класах найбільш поширеними є уроки-діалоги, ігри, диспути, КВК, конференції. Нестандартний урок передусім творчість, самобутність, навіть мистецтво педагога, учителя-майстра. Такий урок максимально стимулює пізнавальну самостійність, творчу активність та ініціативу школяра. Навчання спрямоване на розвиток, підвищення якості знань. Таке заняття звернення до особистості кожного школяра.


  1. Любі хлопці і дівчата,

В класі в нас сьогодні свято,

А тому поважні гості

Завітали в добрий час

Ми вітаємо їх поклоном

Посмішкою, добрим словом.

І ще, ми вам обіцяєм,

що впродовж цього уроку.

Не дамо вам нудьгувать.



  1. В нас сьогодні день незвичний

Веселий він математичний.

Ігри, конкурси, змагання

Жарти, ребуси, лічилки.

Все це разом КВК

Щоб перемогу у конкурсі здобути

Веселим та кмітливим треба бути.


Ворона: Кар! Кар! Кар!

Я ворона-каркорона непроста

Я математична від дзьоба до хвоста,

Бо на уроках дехто вчителя не чує,

Та нас ворон все лічить і малює

Прилетіла я сьогодні недарма,

Нагороди за майбутні нагороди принесла.

Хто переможе у змаганнях,

Той одержить медалі шоколадні.

Отже розпочинаємо наш конкурс!

Ні! Каркус! Це не так.

О! Конкурс!



І.Конкурс. Привітання команд.

1-ша команда називається «ВІК».



Капітан: наш девіз: «Хто веселий і кмітливий, той всі труднощі поборе».

Привітання:

1.1,2,3,4,5,-ми вас хочем привітать, та про зайця розказать.

2.Зайчик наш лічить не вчився, між трьох сосен загубився.

3.Той, хто математики не знає, часто у житті «блукає».

4.Марно ви часу не гайте,математику вивчайте!

5.Ми суперників вітаєм, чи здолаєм вас не знаєм.

Будем чесно ми змагатись, щоб перемогти і не здаватись.

Пісня: Вчать у школі.

Як задачу розв`язати, Як накреслити квадрат,

Віднімати й додавати, І рівняння розв`язать,

Вчать у школі (3р) Вчать у школі (3р).

Один одного любити, Математику люби

Помагати і дружити Винахідливими бути,

Вчать у школі (3р) Вчать у школі (3р)

2-га команда «ІКС»

Наш девіз: «Ініціатива, кмітливість та сміливість - шлях до перемоги.»

Привітання:


  1. І сувора, й солов`їна

Математика-країна.

Праця тут іде завзята,

Вмій лиш спритно рахувати.


  1. Вмій ділити, віднімати,

Множить швидко й додавати,

Вмій кмітливо все збагнути,

Першим у відповіді бути


  1. Ледарів у нас немає.

Хто руки не піднімає?!

Вирушаємо у путь:

Нас цікаві речі ждуть.


  1. Ми зібрались в класі дружно,

Щоби позмагатись,

І про математику

Цікаве дізнатись.


  1. Дорогенькі Віки,

Щиро вас вітаєм

Від усього свого серця

Успіху бажаєм.


  1. Щоб трудились ви сьогодні

До сьомого поту,

І дістали нагороду

За свою роботу
Пісня що найбільше…

Що найбільше (3р.)

Полюбляють наші хлоп`ята?

Додавати й віднімати

Всі задачі розв`язати

Полюбляють наші хлоп`ята.

Що найбільше(3 р)

Полюбляють наші дівчата?

Множить числа і ділить

Веселитись і дружить

Полюбляють наші дівчата

Що найбільше (3р)

Полюбляє наша команда?

У змаганнях участь брати,

В боротьбі перемагати

Полюбляє наша команда


Капітани:

  1. Ми всі прийшли сюди у клас,

Й так собі гадаєм:

«Чи добрі судді ви , чи ні,

без бою ми не взнаєм»


  1. Ой судді наші, милі ви,

Ми вам доповідаєм

Не завжди переможемо ми,

Та математику добре знаєм.


ІІ.Конкурс. Домашнє завдання.

Вчитель: кожній команді було задано додому розв`язати п`ять задач на кмітливість і винахідливість. Зараз ми почуємо, як ви справилися із завданням.

Команда «ВІК».

1.На столі стояло три склянки з полуницями Сашко зїв одну склянку з полуницями. Скільки склянок залишилося?

2.Коли півень стоїть на одній нозі, то важить 6кг. Скільки буде важити півень, коли стане на дві ноги?

3.Коли чорній кішці найлегше пробратися в хату?

4.Що важче 100 кг заліза ,чи 1ц сіна?

5.Троє коней пробігли 12км. Скільки кілометрів пробіг один кінь?



Команда «ІКС».

1.Щоб зварити один кілограм м`яса, потрібна 1година. За який час звариться 2кг м`яса?

2.Чотири хлопчики вирушили з міста в село, а на зустріч їм троє дівчаток. Скільки всього дітей йшло з міста в село?

3.На одній вербі росло 23 груші, а на другій-27. Скільки всього груш зірвали діти з двох дерев разом.

4.Одна сторона квадрата 6см, а друга на 2см довша. Знайти другу сторону?

5.В якому місці найменше їдять хліба?



ІІІ.Конкурс. Змагання капітанів.

  1. Знайти невідоме число.

Х *81=5103 х / 63=72

  1. Бліц-конкурс.

Капітан команди «ІКС».

  1. Якою косою не можна косити?

  2. Яким стане білий камінь, якщо вкинути його в Чорне море?

  3. Що стоїть між вікном і дверима?

  4. Скільки картоплин в горщик влізе?

  5. Від чого в качки ноги червоні?

  6. Скільки горобець робить кроків за 7 років?

  7. Який рік тягнеться один день?

  8. Чому нові туфлі купують?

  9. Як одним слово замінити слова: весна, зима, літо, осінь?

  10. Кріль важить 2кг,та ще скільки важить його половина. Скільки важить кріль?

Капітан команди «ВІК».

  1. Що у світі найшвидше?

  2. Що людина робить перед тим, як встане?

  3. На дубі чотири гілки, на гілці росте по 6 яблук. Скільки всього яблук на дереві?

  4. Горіло 7 свічок, дві з них погасли. Скільки залишилось свічок?

  5. Чим бігала корова, як була маленька?

  6. Який вогонь не пече?

  7. Під яким кущем сидить заєць, коли йде дощ?

  8. В якому морі не має води?

  9. Лікар виписав хворому вітаміни по дві таблетки 2 рази на день.

У коробці 60 таблеток. На скільки днів вистачить таблеток?

  1. Два хлопчики разом йшли до школи, по дорозі знайшли 10 коп. Скільки грошей знайшли б 4 хлопчики?

ІV. Конкурс. Гра- естафета.

«ВІК» «ІКС»

56 :7 = 63 : 9 =

240 : 40 = 640 : 80 =

3600 : 100 = 4800 :100 =

210 : 10 = 520 :10 =

3/4 від 1 год = 2/4 від доби =

2/5 від 1 м = 3/10 від 1м =

49 : 6 = 57 : 8 =

14 : 2 = 1год : 2 =

28 : 7 = 35 : 6 =


V. конкурс.

Прислів`я,скоромовки, лічилки, усмішки в яких є числа.



VІ. Конкурс. Хвилинка поезії.

  1. Ось один, чи одиниця, що тонка й пряма, як спиця.

  2. Перед вами цифра 2.

В неї кругла голова.

Довгий хвіст, зігнута шийка.

Отака, як бачиш, двійка.


  1. Цифра третя із значків. Складена їз двох гачків.

  2. Ось 4 жартівливо. Випинає лікоть вліво.

  3. Потім вийшла погулять. На папері цифра 5.

Руку вправо простягнула ніжку бубликом зігнула.

  1. Цифра 6, немов замок. Знизу круг, вгорі-гачок.

  2. Цифра 7, як кочерга. В неї, бач, одна нога.

  3. Цифра 8-два кільця, без початку і кінця.

  4. Цифра 9, чи дев`ятка - наче в цирку акробатка.

Сторчака перевернеться зразу шісткою обернеться.

  1. Перед вами рівно вряд ,цифровий пройшов парад.

Треба добре цифри знати, гарно в зошиті писати.
ІІ. Команда

Автор: ось круглий нуль, або нічого,

Послухай казочку про нього.

Веселий нуль прошепотів,

Сусідці - одиниці.



Нуль: З тобою поруч я б хотів

Постояти сестрице.


Автор: Та одиниця каже:

Одиниця: «Ні, ти-нуль, число нікчемне

Не стій зі мною бо мені це зовсім неприємно.»



Автор: «А нуль на це:

Нуль: « Я знаю сам, що в світі значу мало

Та якби поруч стати нам, десятка б з тебе стала!

Поглянь на себе: ти ж у нас мала та худорлява.

Ти станеш більша в десять раз,

Коли я стану справа.

Нехай не кажуть що нулі, такі нікчемні та малі
VІI конкурс. Відгадай ребус

1 команда 2 команда

100 лиця 100/мм

3 зуб 40`гка

Пі 2 л с 3 ж

40 а 7`я

Р 1 а ві 3 ла

3 О ро 7 ``а

VIII конкурс Геометричний

1 команда 2 команда










Скільки трикутників?

2.Визначити.

1-ша команда площу 2-га периметр




От і закінчилась наша гра. Підіб`ємо підсумки.

А тепер заспіваємо пісню дружби.

Швидко все проходить і минає!

Швидко проминув увесь цей час

Тільки дружба наша не кінчається.

Хай вона триває повсякчас.
Конкурси, конкурси.

Ми пройшли впевнено

Бо математику учимо щодня.

Приклади, приклади.

До задач додамо

Через них одержимо

Ми міцні знання.
Якщо і образимо когось тепер,

Ви пробачте, не тримайте зла,



Перемоги в конкурсах - не головне.

Аби дружба і злагода була.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка