«Подорож на лісову галявину»Скачати 30.01 Kb.
Дата конвертації30.04.2016
Розмір30.01 Kb.
Тема: «Подорож на лісову галявину»

Мета: Перевірити знання дітей про звук, слово, речення; уміння складати речення із заданим словом, слово із заданим звуком, ділити слова на склади та робити звуковий аналіз слів; розвивати логічне мислення, пам'ять , увагу. Закріпляти знання про сезонні зміни в природі; виховувати любов до рідного краю, екологічну культуру поведінки в природі.

Тип: інтегроване заняття для дітей старшого віку

Обладнання: «Чарівний килимок», посилка, загадки, картки-звірята, будиночки, фішки для звукового аналізу, зайчик, дидактична гра «Ланцюжок слів»

Хід заняття

Вихователь:

«Тане сніжок Зеленіє лужок, День прибуває, Коли це буває?»

(весною)

Діти, а яка зараз пора року? А по яким прикметам це видно? В хто з вас знає вірші про весну? (стукіт в двері, листоноша приніс посилку) Діти погляньте, це весна прислала нам таку гарну посилку, цікаво що там? (діти намагаються вгадати). А давайте поглянемо (відкривають посилку і виймають гарний килим весь прикрашений квітами) . Весна прислала нам цей килим щоб ми на ньому відправились в подорож в весняний ліс.

Погляньте, як гарно сяє сонечко, воно ніби також запрошує нас в подорож:

«Сонце в мандрівку нас закликає І про дорогу нас оповіщає Йдіть мої любі під ноги дивіться Травам і квітам ніжно вклоніться»

Ну що ви готові до подорожі? Тож сідайте всі на килимок і вирушай-мо в подорож! Поки будемо летіти весна попросила щоб ви склали про неї речення. Пригадаємо з чого складаються речення? ( зі слів) А слова з чого складаються? (із звуків) Давайте пригадаємо які бувають звуки ? ( голосні, приголосні, тверді та м’які). Діти , що зійти нам з «Чарівного килимка» потрібно виконати ще одне завдання Весни. Ви знаєте що слова діляться на склади, я буду називати склад, а ви повинні скласти з ним слово : ма, мо, ло, зе, ко, бе, се (мама, маленький, морозиво, молоко, зебра, зелений, коза, колосок, береза, сережки. )

Молодці всі справились, тепер можна зійти на галявину. Погляньте як тут гарно все живе прокинулось від зимового сну, а на нас чекає ще одне завдання весни. Діти, а ви чуєте хтось ніби плаче. ( діти помічають зайчика який сидить на пеньку і плаче.)

Вихователь: що сталося зайчику, чому ти такий сумний?

Зайчик: всі звірі які живуть в лісі так зраділи весні що на радощах почали стрибати та веселитись і загубились, вони тепер не знають де їхні будиночки. Вихователь: давайте їм допоможемо (роздає дітям картинки із зображенням тваринок, діти ставлять тваринок до будиночків у яких кількість вікон відповідає кількості складів у назві). Добре справились всі з завданням, тепер і зайчик перестав плакати. Діти розкажіть а як зайчик зимував? Що зайчик їсть зимою? Яка в нього була взимку шерсть, та якою стала весною? А хто з’явиться в зайчихи весною ?

Зайчик: ви молодці, а тепер виконайте ще одне моє завдання, візьмемо мій м’ячик і пограємо в гру «Ланцюжок слів».

Вихователь: поки ми з вами грались, погляньте хто прийшов до зайчика в гості (показує картки із схематичним зображенням голосних,твердих та мяких звуків) Вони хочуть що ви з ними погрались (кожній дитині дають картку-схему для звукового аналізу та фішки) . Діти , а як ще можна назвати зайця? ( зайчик, зайченя, зайчатко). Ви чуєте як гарно співають птахи в лісі, давайте пригадаємо які птахи прилетіли з теплих країв весною (шпаки, ластівки, журавлі, зозулі, гуси). В лісі зараз не можна голосно розмовляти, як ви думаєте чому? Можна наполохати пташок, а в них скоро з’являться маленькі пташенята.

Погляньте як багато квітів розквітло, а які весняні квіти ви знаєте? (проліски, підсніжники,) А можна зривати квіти? Чому? Навколо так ясно і весело, весною сонечко піднімається вище і більше все зігріває, тому ц пробудилися від сну і дерева і кущі і все живе в природі. Давайте сядемо на килимок і повернемось назад:

Поспішають квіти прорости

Поспішають журавлі вертатись

Поспішає сонечко теплітьПоспішають діти розумнішати.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка