Питання на залік з дисципліни «Податковий менеджмент»Скачати 164.35 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір164.35 Kb.
#18419
Питання на залік з дисципліни «Податковий менеджмент»

1. Податок на прибуток підприємств: Платники податку. Об'єкт оподаткування. Податкова база. Ставки податку. Порядок обчислення податку

2. Податок на прибуток підприємств: Доходи, що не враховуються для визначення об'єкта оподаткування. Порядок визнання доходів.

3. Податок на прибуток підприємств: Склад витрат та порядок їх визнання.

4. Податок на прибуток підприємств: Витрати, що не враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку.

5. Податок на прибуток підприємств: Особливості визнання витрат подвійного призначення.

6. Податок на прибуток підприємств: Об'єкти амортизації. Класифікація груп основних засобів та інших необоротних активів. Методи нарахування амортизації.

7. Податок на прибуток підприємств: Визначення вартості об'єктів амортизації.

8. Податок на прибуток підприємств: Податкова база. Порядок урахування від'ємного значення об'єкта оподаткування в результатах наступних податкових періодів. Порядок обчислення податку.

9. Податок на прибуток підприємств. Оподаткування операцій особливого виду.

10. Податок на прибуток підприємств: Звільнення від оподаткування. Особливості оподаткування виробників сільськогосподарської продукції.

Особливості оподаткування страховика.

11. Податок на прибуток підприємств: Оподаткування неприбуткових установ та організацій. Особливості оподаткування прибутку підприємств, отриманого у зв'язку із впровадженням енергоефективних технологій.

12. Податок на прибуток підприємств: Безнадійна та сумнівна заборгованість

13. Податок на прибуток підприємств: Особливості оподаткування нерезидентів.

14. Податок на доходи фізичних осіб: Платники податку. Об'єкт оподаткування. База оподаткування.

15. Податок на доходи фізичних осіб: Доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу

16. Податок на доходи фізичних осіб: Податкова знижка. Ставки податку

17. Податок на доходи фізичних осіб: Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету

18. Податок на доходи фізичних осіб: Перерахунок податку та податкові соціальні пільги

19. Податок на доходи фізичних осіб: Особливості нарахування (виплати) та оподаткування окремих видів доходів

20. Податок на доходи фізичних осіб: Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого та рухомого майна

21. Податок на доходи фізичних осіб: Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав. Визначення суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом з метою нарахування податкової знижки

22. Податок на доходи фізичних осіб: Забезпечення виконання податкових зобов'язань. Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування.

23. Податок на доходи фізичних осіб: Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність. Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації)

24. Податок на додану вартість: Платники податку. Вимоги щодо реєстрації осіб як платників податку. Добровільна реєстрація платників податку. Порядок реєстрації платників податку. Анулювання реєстрації платника податку. Визначення об'єкта оподаткування.

25. Податок на додану вартість: Дата виникнення податкових зобов'язань. Порядок визначення бази оподаткування в разі постачання товарів/послуг

Особливості визначення бази оподаткування в разі постачання товарів/послуг в окремих випадках.

26. Податок на додану вартість: Порядок визначення бази оподаткування для товарів, які ввозяться на митну територію України, послуг, які поставляються нерезидентами на митній території України. Особливості визначення бази оподаткування для готової продукції, виготовленої з використанням давальницької сировини нерезидента, у разі її постачання на митній території України. Особливості визначення бази оподаткування в окремих випадках (порядок коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту).

27. Податок на додану вартість: Розміри ставок податку. Операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою. Операції, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою. Операції, що не є об'єктом оподаткування

28. Податок на додану вартість: Операції, звільнені від оподаткування

29. Податок на додану вартість: Податковий кредит. Пропорційне віднесення сум податку до податкового кредиту.

30. Податок на додану вартість: Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків.

31. Податок на додану вартість: Податкова накладна.

32. Податок на додану вартість: Звітні (податкові) періоди. Порядок надання податкової декларації та строки розрахунків з бюджетом. Порядок оподаткування ввезення на митну територію України давальницької сировини іноземним замовником та вивезення виробленої з неї готової продукції. Порядок оподаткування вивезення з митної території України давальницької сировини українського замовника та ввезення виготовленої з неї готової продукції. Особливості оподаткування операцій при переміщенні товарів через митний кордон України. Порядок оподаткування туроператорської та турагентської діяльності. Оподаткування послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України.

33. Податок на додану вартість: Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства. Особливості оподаткування операцій, пов'язаних із виконанням робіт з підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему.

34. Акцизний податок: Платники податку. Об'єкти оподаткування. База оподаткування. Дата виникнення податкових зобов'язань. Порядок обчислення податку з товарів, вироблених на митній території України.

35. Акцизний податок: Підакцизні товари та ставки податку.

36. Акцизний податок: Порядок обчислення податку з товарів, які ввозяться на митну територію України. Порядок обчислення податку в разі тимчасового ввезення на митну територію України та переміщення через митну територію України транзитом підакцизних товарів. Особливості обчислення податку за адвалорними ставками. Особливості обчислення податку з тютюнових виробів.

37. Акцизний податок: Порядок і строки сплати податку. Складення та подання декларації з акцизного податку. Контроль за сплатою податку. Особливості оподаткування алкогольних напоїв. Виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

38. Акцизний податок: Ввезення на митну територію України імпортних алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Контроль за надходженням податку з алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Акцизні склади.

39. Акцизний податок: Особливості оподаткування деяких підакцизних товарів залежно від напряму його використання.

40. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності: Загальні положення. Порядок визначення доходів та їх склад

41. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності: Ставки єдиного податку. Податковий (звітний) період. Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку. Ведення обліку і складення звітності платниками єдиного податку.

42. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності: Особливості нарахування, сплати та подання звітності з окремих податків і зборів платниками єдиного податку. Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування. Порядок видачі, отримання та анулювання свідоцтва платника єдиного податку.

43. Види податків та зборів.

44. Адміністрування податків, зборів (обов’язкових платежів)

45. Податкова звітність.

46. Визначення суми податкових та /або грошових зобов’язань платника податків, порядок їх сплати та оскарження рішень контролюючих органів.

47. Облік платників податків.

48. Інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності органів державної податкової служби.

49. Порядок проведення перевірок органами державної податкової служби.

50. Відповідальність – як глава Податкового кодексу України: Загальні положення, порушення, штрафні санкції.
Завдання на контрольну роботу

Варіант №1

1. Види податків та зборів.

2. Податок на додану вартість: Дата виникнення податкових зобов'язань. Порядок визначення бази оподаткування в разі постачання товарів/послуг

Особливості визначення бази оподаткування в разі постачання товарів/послуг в окремих випадках.


Варіант №2

1. Адміністрування податків, зборів (обов’язкових платежів)

2. Податок на додану вартість: Порядок визначення бази оподаткування для товарів, які ввозяться на митну територію України, послуг, які поставляються нерезидентами на митній території України. Особливості визначення бази оподаткування для готової продукції, виготовленої з використанням давальницької сировини нерезидента, у разі її постачання на митній території України. Особливості визначення бази оподаткування в окремих випадках (порядок коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту).
Варіант №3


  1. Податкова звітність.

2. Податок на додану вартість: Розміри ставок податку. Операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою. Операції, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою. Операції, що не є об'єктом оподаткування
Варіант №4

1. Визначення суми податкових та /або грошових зобов’язань платника податків, порядок їх сплати та оскарження рішень контролюючих органів.

2. Податок на додану вартість: Операції, звільнені від оподаткування
Варіант №5

1. Облік платників податків.

2. Податок на додану вартість: Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків.
Варіант №6

1. Інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності органів державної податкової служби.

2. Податок на додану вартість: Податкова накладна.
Варіант №7

1. Порядок проведення перевірок органами державної податкової служби.

2. Податок на додану вартість: Звітні (податкові) періоди. Порядок надання податкової декларації та строки розрахунків з бюджетом. Порядок оподаткування ввезення на митну територію України давальницької сировини іноземним замовником та вивезення виробленої з неї готової продукції. Порядок оподаткування вивезення з митної території України давальницької сировини українського замовника та ввезення виготовленої з неї готової продукції. Особливості оподаткування операцій при переміщенні товарів через митний кордон України. Порядок оподаткування туроператорської та турагентської діяльності. Оподаткування послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України.
Варіант №8

1. Відповідальність – як глава Податкового кодексу України: Загальні положення, порушення, штрафні санкції.

2. Податок на додану вартість: Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства. Особливості оподаткування операцій, пов'язаних із виконанням робіт з підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему.
Варіант №9

1. Податок на прибуток підприємств: Платники податку. Об'єкт оподаткування. Податкова база. Ставки податку. Порядок обчислення податку

2. Акцизний податок: Платники податку. Об'єкти оподаткування. База оподаткування. Дата виникнення податкових зобов'язань. Порядок обчислення податку з товарів, вироблених на митній території України.
Варіант №10

1. Податок на прибуток підприємств: Склад витрат та порядок їх визнання.

2. Акцизний податок: Підакцизні товари та ставки податку.
Варіант №11

1. Податок на прибуток підприємств: Витрати, що не враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку.

2. Акцизний податок: Порядок обчислення податку з товарів, які ввозяться на митну територію України. Порядок обчислення податку в разі тимчасового ввезення на митну територію України та переміщення через митну територію України транзитом підакцизних товарів. Особливості обчислення податку за адвалорними ставками. Особливості обчислення податку з тютюнових виробів.
Варіант №12

1. Податок на прибуток підприємств: Особливості визнання витрат подвійного призначення.

2. Акцизний податок: Порядок і строки сплати податку. Складення та подання декларації з акцизного податку. Контроль за сплатою податку. Особливості оподаткування алкогольних напоїв. Виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
Варіант №13

1. Податок на прибуток підприємств: Об'єкти амортизації. Класифікація груп основних засобів та інших необоротних активів. Методи нарахування амортизації.

2. Акцизний податок: Ввезення на митну територію України імпортних алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Контроль за надходженням податку з алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Акцизні склади.
Варіант №14

1. Податок на прибуток підприємств: Визначення вартості об'єктів амортизації.

2. Акцизний податок: Особливості оподаткування деяких підакцизних товарів залежно від напряму його використання.
Варіант №15

1. Податок на прибуток підприємств: Податкова база. Порядок урахування від'ємного значення об'єкта оподаткування в результатах наступних податкових періодів. Порядок обчислення податку.

2. Адміністрування податків, зборів (обов’язкових платежів)
Варіант №16

1. Податок на прибуток підприємств. Оподаткування операцій особливого виду.

2. Визначення суми податкових та /або грошових зобов’язань платника податків, порядок їх сплати та оскарження рішень контролюючих органів.
Варіант №17

1. Податок на прибуток підприємств: Звільнення від оподаткування. Особливості оподаткування виробників сільськогосподарської продукції.

Особливості оподаткування страховика.

2. Податкова звітність.


Варіант №18

1. Податок на прибуток підприємств: Оподаткування неприбуткових установ та організацій. Особливості оподаткування прибутку підприємств, отриманого у зв'язку із впровадженням енергоефективних технологій.

2. Податок на додану вартість: Податковий кредит. Пропорційне віднесення сум податку до податкового кредиту.
Варіант №19

1. Податок на прибуток підприємств: Безнадійна та сумнівна заборгованість

2. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності: Загальні положення. Порядок визначення доходів та їх склад
Варіант №20

1. Податок на прибуток підприємств: Особливості оподаткування нерезидентів.

2. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності: Особливості нарахування, сплати та подання звітності з окремих податків і зборів платниками єдиного податку. Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування. Порядок видачі, отримання та анулювання свідоцтва платника єдиного податку.
Варіант №21

1. Податок на доходи фізичних осіб: Платники податку. Об'єкт оподаткування. База оподаткування.

2. Види податків та зборів.
Варіант №22

1.Податок на доходи фізичних осіб: Доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу

2. Податкова звітність.
Варіант №23

1.Податок на доходи фізичних осіб: Податкова знижка. Ставки податку

2. Визначення суми податкових та /або грошових зобов’язань платника податків, порядок їх сплати та оскарження рішень контролюючих органів.
Варіант №24

1. Податок на доходи фізичних осіб: Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету

2. Облік платників податків.
Варіант №25

1. Податок на доходи фізичних осіб: Перерахунок податку та податкові соціальні пільги

2. Відповідальність – як глава Податкового кодексу України: Загальні положення, порушення, штрафні санкції.
Варіант №26

1. Податок на доходи фізичних осіб: Особливості нарахування (виплати) та оподаткування окремих видів доходів

2. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності: Загальні положення. Порядок визначення доходів та їх склад
Варіант №27

1. Податок на доходи фізичних осіб: Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого та рухомого майна

2. Інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності органів державної податкової служби.
Варіант №28

1. Податок на доходи фізичних осіб: Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав. Визначення суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом з метою нарахування податкової знижки

2. Порядок проведення перевірок органами державної податкової служби.
Варіант №29

1. Податок на доходи фізичних осіб: Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність. Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації)

2. Облік платників податків.
Варіант №30

1. Податок на додану вартість: Платники податку. Вимоги щодо реєстрації осіб як платників податку. Добровільна реєстрація платників податку. Порядок реєстрації платників податку. Анулювання реєстрації платника податку. Визначення об'єкта оподаткування.

2. Відповідальність – як глава Податкового кодексу України: Загальні положення, порушення, штрафні санкції.

Література


1.

У9(4УКР)26я73

Б 61


Білик, М.Д. Податкова система в Україні [Текст] : Навчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни / М.Д.Білик, І.А.Золотько. – К. : КНЕУ, 2000. – 192с. – 2000.

К-сть прим.: 5 (301. – 1, 704. – 3, 404. – 1)

2.

У9(4УКР)26я73

М 48


Мельник, В.М. Оподаткування підприємницької діяльності [Текст] : Навчальний посібник / В.М.Мельник, І.А.Грицаєнко, О.С.Іванишина. – К. : Кондор, 2003. – 160 с. – 3000.

К-сть прим.: 4 (301. – 1, 704. – 1, 404. – 2)
3.

У9(4УКР)26я73

Д 18


Данілов, О.Д. Податки в Україні [Текст] : Учбовий посібник / О.Д.Данілов, Н.П.Фліссак. – К. : УкрІНТЕІ, 2003. – 348 с. – 4000.

К-сть прим.: 2 (301. – 1, 704. – 1)
4.

У9(4УКР)26я73

О-58


Онисько, С.М. Податкова система [Текст] : Підручник / С.М.Онисько, І.М.Тофан, О.В.Грицина ; За заг. ред. С.М. Онисько. – 2-ге вид., випр. і доп. – Львів : "Магнолія Плюс", 2004. – 332 с.

К-сть прим.: 5 (704. – 3, 404. – 2)
5.

657

Н 83


Нормативні документи України. Податкова система України [Текст] : У 2 томах. Т. 1. – К. : Служба ділової інформації, 2003.

К-сть прим.: 2 (704. – 2)
6.

657

Н 83


Нормативні документи України. Податкова система України [Текст] : У 2 томах. Т. 2. – К. : Служба ділової інформації, 2003.

К-сть прим.: 1 (704. – 1)
7.

У9(4УКР)26я73

П 78


Про податки і збори населенню України [Текст] : Посібник / М.Я. Азаров, Г.І. Бондаренко, П.В. Мельник. – Ірпінь : Академія ДПС України, 2000. – 182 с. – 4000.

К-сть прим.: 1 (301. – 1)
8.

У9(4УКР)26я73

З-81


Золотько, І.А. Податкова система [Текст] : Навчальний посібник / І.А.Золотько ; МОН України. – К. : КНЕУ, 2004. – 204 с. – 2000.

К-сть прим.: 1 (301. – 1)
9.

У9(4УКР)26я73

Я 72


Ярема, Б.П. Податкова система [Текст] : Збірник задач та тести; Навчальний посібник / Б.П.Ярема, В.П.Маринець. – 2-ге вид., пер. і доп. – Львів : "Магнолія Плюс". Видав. СПД ФО В.М. Піча, 2005. – 274 с.

К-сть прим.: 5 (301. – 1, 704. – 2, 404. – 2)
10.

У9(4УКР)26я73

О-58


Онисько, С.М. Податкова система [Текст] : Підручник / С.М.Онисько, І.М.Тофан, О.В.Грицина ; За заг. ред. С.М. Онисько. – 3-тє вид., випр. і доп. – Львів : "Магнолія Плюс", 2005. – 336 с.

К-сть прим.: 5 (301. – 1, 704. – 1, 404. – 3)
11.

У9(4УКР)26

С 59


Соколовська, А.М. Податкова система держави [Текст] : Теорія і практика становлення / А.М.Соколовська. – К. : Знання, 2004. – 454 с. – (Вища освіта ХХІ століття).

К-сть прим.: 8 (301. – 1, 704. – 2, 404. – 5)
12.

У9(4УКР)26

Л96


Лютий, І.О. Податки на споживання в економіці України [Текст] / І.О.Лютий, А.Б.Дрига, М.О.Петренко. – К. : Знання, 2005. – 335 с. – (Київському національному університету імені Тараса Шевченка - 170 років). – 1000.

К-сть прим.: 3 (301. – 1, 704. – 1, 404. – 1)


13.

У050(4УКР)

С42


Скворцов, М.Н. Податковий менеджмент [Текст]. Кн. 2. Податковий менеджмент в умовах становлення і розвитку ринкової економіки / М.Н.Скворцов ; Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних органів державної податкової служби України ; за ред. В. П. Давидової. – К. : Кондор, 2007. – 416 с. – 72,80 грн, 1000 пр.

К-сть прим.: 1 (301. – 1)14.

У9(4УКР)26я73

Г 83


Гридчина, М.В. Налоговая система Украины [Текст] : Учебное пособие / М.В.Гридчина, Н.И.Вдовиченко, А.В.Калина. – 2-е изд., стереотип. – К. : МАУП, 2001. – 128 с : ил. – 8000.

К-сть прим.: 1 (301. – 1)
15.

У9(4УКР)26

К 66


Коренюк, Л.В. Развитие налоговой системы аграрного сектора Украины: теоретический аспек [Текст] : Монография / Л.В.Коренюк ; МОН Украины; БИП; Под ред.: А.С. Емельянова. – Днепропетровск : Пороги, 2005. – 200 с. – 500.

К-сть прим.: 1 (301. – 1)

16.
Податковий кодекс України зі змінами та доповненнями 2012 [Електронний ресерс] / Верховна Рада України : Документ 2755-17. – Режим доступу: http://www.zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2755-17


Скачати 164.35 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал