Підсумки роботи відділу культури за 2013 рікСкачати 67.48 Kb.
Дата конвертації01.05.2016
Розмір67.48 Kb.
Підсумки роботи відділу культури за 2013 рік

Культура поряд із освітою відіграє ключову роль у формуванні державотворчих цінностей суспільства та його ідентичності. Саме культура визначає, як суспільство мислить, діє та бачить своє майбутнє. Сфера культури є надзвичайно резонансною і помилка тут коштуватиме надзвичайно дорого". Тому ми з вами повинні працювати так, щоб нашу професію не лише поважали, а розуміли її важливість та значимість.

Протягом 2013 року працівниками галузі культури Білогірського району продовжено роботу щодо поліпшення технічного стану  закладів культури району та культурного обслуговування населення.

Мережа закладів культури станом на 01.01.2014 року складає:

47 клубних закладів (з них 1 районний, 1 міський, 13 сільських будинків культури, 32 сільських клуби)

40 бібліотек (з них: 2 районних, 2 міських, 36 сільських.)


 1 дитяча музична школа,

   1 історико - краєзнавчий музей,

 20 музеїв на громадських засадах.

Штатна чисельність працівників культури по району станом на 1.01.2014 року складає - 148 чоловік.

За звітний період проведено 4130 культурно-освітніх та розважальних заходів, 403 концерти аматорського мистецтва, проведено 46 спортивно-оздоровчих масових заходів, та 101 виставку декоративно-прикладного мистецтва. Проте в порівнянні з 2012 роком клубними установами проведено на 54 масові заходи менше. Причина в тому, що на протязі року тимчасово було призупиненно роботу закладів культури у селах: Вільшаниця СК, Ювківка, Іванівка, Кур’янки, Держаки, Калинівка, Тихомель, Ліски, Гурщина, Загірці, Міжгір’я, Водички.

Зокрема, проведений цикл заходів присвячених 68-річчю Перемоги; у 2013 році завершився фестиваль «Квітуй мій край, Хмельниччино моя»; міжрегіональне свято «Білогірські забави 2013», котре пройшло паралельно зі святкуванням 90-річчя утворення Білогірського району. Уже четвертий рік поспіль збирав на районній сцені найталановитіших колядників та щедрівників краю районний фестиваль «Білогірські колядки» Закладами культури району та Білогірським районним будинком культури на протязі поточного року проведено ряд цікавих заходів, до знаменних дат, професійних свят, за народним календарем, фестивалів, конкурсів, вечорів відпочинку, тощо.

При Білогірському районному будинку культури було створено любительське об’єднання «Золота пора». Воно організоване спільно з територіальним центром обслуговування одиноких та пристарілих громадян.

У 2013 році районний Будинок культури приймав участь у обласному огляді – конкурсі на кращий - районний клубний заклад та фестивалі любительських об’єднань «Світ моїх захоплень».

- народний аматорський театр-мініатюр приймав участь в районному

огляді-конкурсі драматичних колективів.

народний майстер Білогірщини Оксана Ісаєнко прийняла участь в обласній виставці кращих сільських майстрів декоративно-прикладного мистецтва.

В березні місяці проведено районний конкурс драматичних колективів, читців-декламаторів, гумористів району «Театральна весна – 2013», в якому прийняло участь 16 колективів.

Відбувся Конкурс «Білогірщина має таланти».

В 2013 році в закладах культури Білогірського району працювало 152 клубних формувань, в яких приймали участь 1497 учасників.

Народний аматорський фольклорний гурт «Забава» - керівник Зубок О.В. Приймав участь у обласному святі з нагоди святкування Дня Незалежності м. Хмельницький, учасник обласної виставки «Агро-Поділля» 2013р. учасник Міжобласного мистецько – краєзнавчого фестивалю «Братина 2013» м. Шумськ Тернопільської області, учасник свята « Мистецька Хмельниччина презентує» м. Київ (2013р)

Серед пишного суцвіття мистецьких колективів Білогірщини, нев’янучою красою виділяється народний аматорський ансамбль «Спомин» - керівник Зубок О.В. В 2013 році учасник: V обласного фестивалю хорів війни та праці м. Хмельницький

Також працює Народний аматорський вокальний ансамбль «Мелодія» - керівник Цибуля І.В. Народний аматорський ансамбль «Народні музики» - керівник Юрій Гаврилюк, «Народний» аматорський ансамбль мідних духових інструментів – керівник Степан Тустановський, «Народний» аматорський театр мініатюр

- «Зразковий» фольклорний ансамбль «Добрий настрій» учасник обласного огляду – конкурсу народних звичаїв та обрядів «Стелися барвінку» с. Лідихівка Теофіпольського району, (2013) – лауреат першого Міжнародного фестивалю «Рози Обзора» (Болгарія), нагороджені золотою медаллю. У 2013 році пройшла чергова атестація на підтвердження звання «зразковий».

Край пишається сільськими колективами «Берегиня» Миклашського СБК, (керівник В.Бідюк) «Лісова пісня» Тростянецького СБК (керівник Володимир Кульба), «Перлина» Ямпільського МБК (керівники Сергій Басараб та Віра Пастернак)

Протягом 2013 року колектив телестудії «Білогірська хвиля» працював над мистецькою передачею «Білогірські самоцвіти». На протязі звітного періоду були виготовлені передачі про традиції коляди на Білогірщині, соліста Юрія Гаврилюка, вишивальниць Тетяну Горлачук та Валентину Артемчук, учасника проекту «Майстер Шеф» Володимира Олійника, танцювальний колектив «Перлина» Білогірського Будинку творчості школяра ( керівник І.Береговська), автора книги «Край білих гір Івана Кадука, солістку Ніну Рибінську. Дані передачі транслювалися в ефірі ОДТРК «Поділля Центр» та телеканалу «Рівне-1» та «ТВ-4».

Поповнено фонотеку, відеотеку РБК, поновлено картотеку народних майстрів.

В Білогірській ЦБС нараховується 36 сільські книгозбірні, в них працюють 28 працівників (8 - вакансії).

Читачів у 2013 році зменшилось їх кількість становить 16457, а це на 659 менше ніж у минулому році, відвідування 115701, що на 12282 менше проти минулого року, книговидача становить 243710, що на 22061 менше,в зв’язку із зменшенням населення та виїзду жителів на тимчасові роботи за межі району.

Шість працівників сільських бібліотек центральних садиб обслуговують бібліотеки бригадних сіл, зокрема : бібліотекар села Юрівка обслуговує читачів Великокалетинецької сільської бібліотеки, Соснівка – Квітневської, Мала Боровиця – Карпилівської, Хорошів – Степанівки, Вільшаниця – Варивідську, Шимківці – Курянківську.

Крім того вісім працівників районної бібліотеки для дорослих та районної бібліотеки для дітей продовжують працювати на 0,75 ставки.

Фонд бібліотек району становить 233225 примірників книг. В 2013 році надійшло 2189 примірників книг та періодичних видань .

На комплектування бібліотечних фондів використано 20446 бюджетних коштів.

Бібліотеки Білогірської ЦБС взяли участь у: Загальнообласному експериментальному дослідженні “Бібліотечно-інформаційне обслуговування людей з особливими потребами”, у Всеукраїнському конкурсі «Найкращий читач», обласному конкурсі юних дарувань “Кобзарики”, присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, обласних Шевченківських читаннях “Юнь шанує Кобзаря”, обласному турнірі знавців творчості Т.Шевченка в рамках відзначення його 200 – річчя «Натхненні генієм твоїм Кобзарю»
викладацький колектив Білогірської школи мистецтв працює згідно навчальних планів і плану роботи школи. Згідно нього у травні минулого року колективом школи на педраді були підведені підсумки роботи закладу за 2012- 2013 навчальні роки та намічені плани роботи школи на 2013-2014 роки.

Згідно плану роботи на всіх відділах були проведені технічні заліки, відкриті уроки, методичні доповіді, концерти-лекції, перевідні та випускні екзамени. В школі навчається 311 учнів, на самоокупності -33. з них відмінників 34, невстигаючих немає. Учні школи приймали участь у всеукраїнських, регіональних та обласних конкурсах. Зорема, призові місця вибороли на Міжнародному конкурсі «Світ талантів», Всеукраїнському конкурсі «Перлина Полісся», Регіональному «Золоте коло» та інших. Гордістю школи є зразковий дитячий хореографічний колектив «Барви Поділля» (керівники Ліда Кулаковська та Наталія Самойлович) та народний камерний хор «Гармонія» ( керівник Юрій Пацалюк).

За 2013 рік по Білогірському районному історико-краєзнавчому музею надійшло 515 експонатів, загальна кількість експонатів становить 5230

Протягом 2013 року були проведені наукові дослідження. Було випущено брошури:

а) Партизанський рух на території району в період 1942-1945рр».

б) Наші земляки – Герої Радянського Союзу.

в) Народний Рух України 1989-1999рр.

е) Путівник музею

є) Путівник музеїв району

За рік повністю завершена робота по оформленню документації музею, проводилися профілактичні заходи по збереженню музейної колекції, постійно здійснювався температурно-вологісний режим фондового приміщення та експозиційних залів музею.

Протягом року музей відвідало 6000 чоловік, було здійснено 28 наукових публікацій, проведено 19 виставок та 196 екскурсій, проведено 19 масових заходів. Платних послуг надано на суму 1180 грн.

Робота закладів культури висвітлювалась на сторінках місцевої газети «Життя і слово».

Серед нагальних проблем, які потребують розв’язання найближчим часом це капітальний ремонт системи опалення в приміщенні дитячої школи мистецтв, встановлення даху на РБК, Ямпільський МБК Потребує капітального ремонту всередині та зовні приміщення. В тому числі потрібна система опалення. Планується перевести в нові приміщення заклади культури в селі Ставищами та Велика Боровиця, Шимківці. ремонту потребує Варивідський ск, Гулівецький та Сивківський заклади культури, танцювальний зал у Миклашському СБК. Крім того, залишається слабкою матеріально-технічна база установ культури

Аналізуючи роботу закладів культури району, районного будинку культури слід відмітити, що в більшості закладів культури заплановані заходи проводяться і носять різноманітний характер. Але в діяльності закладів культури району є ряд проблем та невирішених питань. Брак коштів негативно позначились на діяльності закладів культури, народних аматорських та аматорських колективів, їх матеріально-технічному стані. Відсутність сучасних технічних засобів, комп’ютерної техніки, транспорту, театральних костюмів, тощо, відкидають заклади культури в селах і в райцентрі на задній план, та роблять будинки культури неконкурентно-спроможними в порівнянні з іншими районами.Проте відділ культури сподівається, що завдяки злагодженій роботі органів місцевої влади, органів місцевого самоврядування з закладами культури району, всі проблеми вдасться поступово вирішити.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка