ПідготувалаСкачати 82.99 Kb.
Дата конвертації01.05.2016
Розмір82.99 Kb.
КЗ «Ярмолинецький районний

Будинок дитячої та юнацької творчості»


ВИХОВНИЙ ЗАХІД НА ТЕМУ:Підготувала

Блажієвська Анна Леонідівна,

керівник гуртка

«Подільська вишивка»

Ярмолинці

2013

Мета: поглибити знання учнів про Україну; розвивати пізнавальну активність до своєї держави; формувати усвідомлення учнями себе як частки суспільства; виховувати в учнів любов до рідного краю, гордість за свою країну, шанобливе ставлення до неї; виховувати почуття прекрасного, виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики.

Обладнання: Державна символіка, комп’ютер.

Хід виховного заходу:

Слово вчителя: - Діти, очевидно кожен з вас, не задумуючись, дасть відповідь на такі запитання:
- Як називається країна, де ми живемо? (Україна)
- Яку назва має народ нашої країни? (українці)
- Якою мовою розмовляємо ми з вами? (українською)
- Яке місто є столицею України? (Київ)
- Яка найбільша річка України (Дніпро)
- Отже, тема нашої виховної години „Чи на світі є країна ще миліша за наш край? ”, а наша мета – поповнити, розкрити свої знання про нашу рідну неньку Україну.
На виховній годині сьогодні присутні історики, етимологи, географи і читці. Вони допоможуть мені у проведені виховної години.
Щасливі ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні! Тут жили наші діди і прадіди, тут живуть наші батьки, тут корінь роду українського. Україна змогла вступити у третє тисячоліття як цивілізована й багата країна. Великі і складні завдання покладаються на кожного громадянина. А громадяни України – це ви і я, це люди, які живуть в Україні, є патріотами своєї Вітчизни, працюють в ім’я її розвитку.
На уроці сьогодні присутні і історики, і етимологи, географи, художники, юрист і письменники
Давайте послухаємо наших дослідників – етимологів, істориків про виникнення України.
Перший етимолог:
Довгий час вважалось, що слово „Україна” походить від слова „окраїна”. Але ця думка хибна. Вона не знайшла наукового підтвердження.
Другий етимолог:
Слово „Україна” існувало в нашій мові ще з незапам’ятних часів¸ але як загальна назва краю, землі, території. Перша писемна згадка з’явилася в 1187 році в „Київському літописі”. Вчені вважають, що назва Україна означає країну, край, тобто територію, яка відділяє нас від інших і є наділеною нам землею як батьківщина.
Перший етимолог:
Тож зрозуміло, що Україна – це край, земля, країна, де жили наші предки, батьки, це наша Батьківщина. І слово „Батьківщина” походить від слова „батько”.
Перший історик:
Найбільша ріка України – Дніпро. Колись давно зустрілися на його берегах два богатирі і стали перегукуватись, кому оселятися на його берегах. Та не домовились. Вирішили помірятись силою. Шпурляли каміння. Так і оселився один із богатирів зі своїм народом на берегах Дніпра, а інший пішов далі. Другий історик:
На правому березі Дніпра зростало місто Київ. Хто заклав Київ і першим його збудував? Цього ніхто не пам’ятав. Старі люди повідомили, що ймення Києва пішло від якогось Кия, який був перевізником на Дніпрі. Коли треба було переїхати з однієї сторони на іншу, він перевозив людей своїм човном. Перший історик:
Інші розказували, що в Києві мешкали три брати: Кий, Щек, Хорив та їх сестра Либідь. Від Кия названо місто Київ, від його братів гори Щекавицю і Хоревицю, від імені сестри – річку Либідь. Це було близько 800 року. Від того часу і числимо історію України.
Другий історик:
Звідси й взяла початок Українська держава, столицею якої було місто Київ.
Слово вчителя: -Дякуємо нашим етимологам та історикам за гарне повідомлення.
Діти, а ви знаєте легенду про те, як Бог наділяв народи світу талантами і, який саме талант дістався нам, українцям?
(Інсценівка легенди)
На фоні музики звучить голос автора:-
Якось Бог вирішив наділити дітей народів Світу талантами. Французи вибрали елегантність та красу, угорці – любов до господарювання, німці – дисципліну і порядок, Росія – владність, Польщі – здатність до торгівлі, італійці одержали хист до музики….
Обдарувавши всіх, підвівся Бог зі свого трону і раптом побачив у кутку дівчину одягнуту у вишивану сорочку, руса коса її була переплетена синьою стрічкою, а на голові у неї був віночок із польових квітів.
Бог: - Хто ти? Чого плачеш?
Україна: - Я – Україна, а плачу, бо стогне моя земля від пролитої крові та пожеж. Сини мої на чужій роботі, вороги знущаються з удів та сиріт, у своїй хаті немає правди і волі.
Бог: - Чого ж ти не підійшла до мене раніше? Я всім таланти роздавав. Як же зарадити твоєму горю?
(Дівчина хотіла вже йти, але Бог зупинив її).
Бог: - Є у мене неоцінений дар, який уславить тебе на цілий світ. Це пісня. Візьми її.
(Дає дівчині книгу. Узяла Дівчина дарунок і міцно притиснула його до серця. Поклонилася низенько Всевишньому і з вірою понесла пісню в народ).
Україна: (Звертається до присутніх). –Народе мій! Нас Бог благословив. Дарунок дав нам – скарб неоціненний. Прийміть його – це пісня голосна. Звучатиме вона тепер віками, мені - на славу, а вам – на пошану.
Слово вчителя: -Дякуємо нашим акторам за таку гарну інсценівку, та йдемо далі. Давайте пригадаємо, яке свято Україна відзначала 22 січня? (День Соборності). Ми це свято відзначаємо щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.
У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події.
Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель.
Так вже розпорядилась історія, що упродовж століть наш народ та землі України були розрізнені, належали до інших держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було об’єднання розрізнених частин України в межах однієї держави.
День Соборності України почали відзначати на державному рівні з 1999 року, коли був підписаний відповідний Указ Президента України. Згідно з цим документом 22 січня – день, коли був проголошений в 1919 році Акт Злуки, встановлено Днем Соборності України.
Зараз я пропоную вам переглянути відеоролик «Шлях до соборності». У ньому на фоні музики демонструються фото тих людей, які пройшли складний шлях. Завдяки цим постатям ми маємо вільну Україну.
(Перегляд відеоролика «Шлях до соборності» 6 хв.).
Слово вчителя: - Повертаємося до наших гостей. Шановні географи ми знаємо, що ви також маєте для нас цікаву інформацію. Давайте послухаємо.
Перший географ:
Ми, географи, хочемо розповісти про територію і населення України (карта України).
Другий географ:
Розташована Україна у центральній та південно-східній Європі.
Простір землі, заселений українцями, такий великий, що, аби його подолати, треба пішки йти з заходу на схід 90 днів, долаючи щодня 90 км.
Перший географ:
Територія України займає площу приблизно 604 тисячі кв.км., а точніше 603700 кв.км. Сусідами українців є поляки, угорці, румуни, болгари, білоруси, росіяни – на суші, а Чорне море нас розділяє нас із турками.
Другий географ:
Україну населяє майже 48 мільйонів чоловік. Територія поділена на 24 області та включає в себе Автономну Республіку Крим. В Україні нараховується 441 місто, 915 селищ та 28858 населених пунктів.
Слово вчителя: - В Україні є також чимало визначних місць, які стали легендою певного краю, однак досі не відомі багатьом жителям з інших регіонів. В 2007 році відбувся цікавий конкурс, який тривав 9 місяців і мав назву «Сім чудес України». Його підсумки були підбито того ж року напередодні Дня незалежності. Тож спільними зусиллями багатьох людей визначено 7 найзахопливіших туристичних об’єктів нашої славної України. Я пропоную вам переглянути відеоролик «Сім чудес України».
(Перегляд відеоролика «Сім чудес України» 3 хв.).
Слово вчителя: Чудеса України були визначені за результатами інтернет-голосування і опитування експертів серед яких: учені, історики, культурологи і фахівці у галузі туризму. Як ви бачили, що Переможцями оголошено:
- Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець», м. Кам’янець-Подільський;
- Херсонес Таврійський - таку назву носило місто, засноване древньогрецькими колоністами більше ніж дві з половиною тисячі років тому на південному заході Криму. Нині його руїни - є однією з визначних пам'яток Севастополя;
-   Києво-Печерська Лавра;
-   
Софія Київська
-   
Національний дендрологічний парк «Софіївка», м. Умань
Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця»
-
Національний заповідник-острів «Хортиця».
Слово вчителя: - А зараз я пропоную вам пограти в гру «Перевернуті міста».
Гра „Перевернуті міста”.
-
Я буду показувати вам таблички з перевернутими назвами міст України. Ви повинні уважно подивитися, та здогадатися, яке ж місто зашифроване.

ЇИКВ ВЬЛІВ КАРСИЕЧ ОДЕНЦЬК ЛОПТАВА ЖЯЖРІОПЗА САОДЕ АПРЖИ ОДНІПРОЕПВСТРСЬК БИЧОЛЬРОН

- Яке місто зайве? Чому?
(Париж – столиця Франції)
Слово вчителя: - Молодці, знаєте добре міста України, навіть у такій перевернутій формі ви могли розпізнати їх.
- А у нас ще є гості які просять слова. Давайте послухаємо їх.
Поетична хвилинка про державну символіку (підготовлені учні читають вірші).
Виступ читців:
I. Наша славна Україна,
Наше щастя і наш рай,
Чи на світі є країна
Ще миліша за наш край?

І в щасливі й злі години


Ми для неї живемо.
На Вкраїні й для Вкраїни
Будем жити й помремо.

I

I. Прапор — це державний символ


Він є в кожної держави;
Це для всіх — ознака сили,
Це для всіх — ознака слави.

Синьо-жовтий прапор маєм:


Синє — небо, жовте — жито;
Прапор цей оберігаєм,
Він — святиня, знають діти.

Прапор свій здіймаєм гордо,


Ми з ним дужі і єдині,
Ми навіки вже — народом,
Українським, в Україні.
III. Наш герб — тризуб,
Це воля, слава й сила;
Наш герб — тризуб.
Недоля нас косила,
Та ми зросли, ми є,
Ми завжди будем,
Добро і пісню несемо
Ми людям.
Слово вчителя: - Тепер ми підійшли до бліц – турніру. Я ставлю вам запитання а ви даєте правильну відповідь. Зараз ми перевіримо, які знання про Україну ви маєте.
Питання бліц – турніру.

1. Національний символ України. Його дарують, ним обмінюються у Великодні свята (писанка).


2. Дерево – національний символ України. Оспіване у народних піснях, віршах, воно освячується у церкві перед Великоднем і зберігається у домівках як засіб від злих сил (верба).
3. Кущ – символ дівочої вроди, оспіваний в народних піснях (калина).
4. Поширене в Україні дерево, з яким в українських народних піснях порівнюють українських дівчат (тополя).
5. Чим прикрашають голову українки? (вінок).
6. Національний символ України, який матері дарують своїм дітям на щастя, на долю, виряджаючи в далеку дорогу (рушник).
7. Державний символ України – урочиста пісня, яку виконують стоячи під час свят та урочистих подій (гімн).
8. Квітка віночка – символ нескореності, незалежності, непереможності (деревій).
9. Квітка віночка – символ ніжності (ромашка).
10. Збірка віршів Т.Шевченка («Кобзар»).
11. Скільки областей є в Україні? (24).
12. Автор слів українського гімну (Павло Чубинський)
Слово вчителя: - Молодці! Про Україну знаєте майже все. Ось і добігла до завершення наша виховна година. На завершення я пропоную вам подивитися ще один відеоролик і послухати пісню « Моя Україна» Наталії Май.
(Перегляд відеоролика « Моя Україна» 2 хв 40 сек..).
Слово вчителя: - Дякую за увагу! Я сподіваюся що всі ви пишаєтеся, що живете на Україні, що називаєтеся українцями, що розмовляєте українською мовою, пишаєтеся традиціями свого народу, що поруч з вами сьогодні є ваші українські друзі. Разом ми сила. Не забувайте, що майбутнє України в ваших руках, діти! До зустрічі.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка