Підготувала вчитель Горбківської зш І-ІІ ст. Семенюк о. М



Скачати 72.24 Kb.
Дата конвертації30.04.2016
Розмір72.24 Kb.

Вправи та задачі на засвоєння таблиці ділення на 6.

Знаходження довжини ламаної лінії.



Підготувала
вчитель Горбківської ЗШ І-ІІ ст.


СЕМЕНЮК О.М.
http://photoshop-ramki.ru/wp-content/uploads/2012/01/vesennie2.jpg

Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиці ділення на 6.

Знаходження довжини ламаної лінії.

Мета: формувати в учнів уміння застосовувати знання таблиць множення й

ділення для розв’язування прикладів на дві дії та складених задач;

повторити назви компонентів арифметичних дій; формувати вміння

знаходити довжину ламаної лінії ; розвивати логічне мислення школярів; виховувати

повагу до природи, інтерес до математики.

Тип уроку: урок формування й удосконалення вмінь і навичок.

Методи використані на уроці : метод емоційного стимулювання, наочні

методи (демонстрація слайдів), логічні

методи, гностичний метод, метод

самоуправління навчальними діями, метод

контролю, робота в парах, гра «Мікрофон».

Обладнання: Мультимедійна дошка, підручник М.В. Богданович

«Математика» 2 клас, предметні малюнки, картки з завданнями,

взірці рукописних цифр,

Структура уроку:

1. Організація класу. Позитивний настрій.

2. Стимулювання та мотивація навчально- пізнавальної

діяльності.

3. Підготовчі та пізнавальні вправи з корекційно –

розвиваючою метою.

4. Засвоєння знань, формування вмінь і навичок з

використанням інтерактивних вправ.

5. Контроль, корекція та оцінювання знань.

6. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.

Рефлексія.

Хід уроку:

І. Організація класу. Позитивний настрій. Слайд 1

Встаньте дітки, всі рівненько

Посміхніться всі гарненько,

Посміхніться ви до мене,

Посміхнися сам до себе,

А тепер і до гостей

Привітайтесь: « Добрий день!»

У мене зараз гарний настрій, такий як у цього яскравого сонечка. Слайд 2

А у вас?

Усміхніться діти вчителеві, одне одному, і давайте побажаємо усім нам добра на цілий день та успіхів на уроці.



ІІ.Стимулювання та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Діти відгадайте хто до нас завітав на урок :

Привітанням журавля

Я пробуджую поля,

Небеса і ручаї

Та заквітчую гаї.

Відгадайте , хто вона,

Ця красуня чарівна? (Весна) Слайд 3

Весна- це ранок року. Природа оживає ,пробуджується, рухається, життя відновлюється, кипить, вирує. Сьогодні вона нас запрошує в Весняну казку, з її допомогою ми перенесемося в країну Множення і Ділення , де будемо мандрувати. І щоб не збитися з дороги вона нам дасть провідника відгадайте кого :

Довгі вуха, куций хвіст – це про нього , а ще

Він сонячний і стрибає куди хоче. (сонячний зайчик) Слайд 3

Він попереджає нас про те, що ми знаходимось у казковій країні і з нами можуть трапитись різні казкові пригоди. Тут проживають чарівні мешканці, яких ми можемо зустріти і навіть надати їм допомогу.

Спробуємо сьогодні допомогти пробудитися природі від зимового сну і відшукати в лісі перші весняні квіти.

ІII.Оголошення теми та очікуваних результатів.

Слайд 4


Ось наш маршрут. Ми повинні пройти чарівну каліграфію, виконати завдання Березня місяця – написати математичний диктант, розв’язати приклади, задачі, працюватимемо у парах, пограємо у гру «Мікрофон», будемо виховувати повагу до природи.

А чого ви очікуєте від нашого уроку?

Щоб усі ваші сподівання збулися.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім другім класі

Діти - просто молодці!

IV. Підготовчі та пізнавальні вправи з корекційно- розвиваючою метою.

А зараз перевіримо, чи у всіх наших учнів є перепустка до казкової країни ?

Відкрийте зошити і перевіримо домашнє завдання.

Прочитай відповідь домашньої задачі. Перевірте всі.

В кого правильна відповідь , підніміть проліски, це і є ваша перепустка до казкової країни. Ну, що вперед до нових пригод!

1 Йдемо нашим маршрутом і вгадайте хто нас зустрічає?

Перший місяць я весни,

Я – пролісковий цвіт.

Я пережив зимові сни

І знов родивсь на світ. ( Березень) Слайд 5

Щоб нам пройти далі він пропонує виконати завдання чарівної каліграфії.

Відгадайте які цифри ми будемо писати? Слайд 6

Одна цифра така тонка як олівець, а інша нагадує веселу змійку.

Яке число можна скласти з цих цифр? ( 19)

Що ви можете сказати про це число? ( Двозначне, парне, записане цифрами 1 і 9, складається з 1 десятка і 9 одиниць, воно є наступним до числа 18 і попереднім до числа 20)

Що може в житті означати число 19 ? ( 19 років , гривень, сторінок, номер будинку, число)

Діти я хочу звернути вашу увагу… на правопис цифри 1 …, а … на правопис цифри 9.

Цифру 1 починаємо писати трохи вище середини клітинки і ведемо у верхній правий куточок- похилу паличку вгору і з куточка ведемо похилу паличку до середини нижньої лінії.

Цифру 9 починаємо писати з правого верхнього куточка –до середини заокруглюємо і від верхньої лінії до нижнього куточка.

Слідкуйте за нахилом цифр.

Зошит свій я відкриваю. Навскоси його кладу. Ручку я , ось так тримаю. Сяду рівно, не зігнусь. Буду я писати вправно. До роботи я берусь.

2. Дякуємо Березню за цікаву хвилинку каліграфії і прямуємо далі.

Діти подивіться, кого ми зустріли на лісовій стежці . Слайд 7 Це лісовий ельф і він приготував нам цікаву загадку, про те, що він сховав від нас. Ось слухайте:

Учора ще гула метелиця,

Іще лежить в низинах сніг,

А вже, цій квітки листя стеляться

Зеленим килимом до ніг. ( Барвінок) Слайд 7

1. Ельф пропонує нам пограти у гру «Мовчанка» Слайд 8

Приклади на дошці,діти на картках показують відповіді

12:6 54:6 24:6 18:6 36:6 30:6 48:6 42:6

А тепер наступне завдання.

Всі цифри перетворяться в букви і ми дізнаємося з якою ще квіткою нас хоче познайомити казковий ельф.

2 9 4 3 6 5 8 7

К у л ь б а б а

Добре ви попрацювали,

Із цифр слово гарне склали.

А тепер поглянемо на цю чудову квітку Слайд 9

Бесіда про бережливе ставлення до природи

Весна : Прошу всіх запам’ятати Слайд 10

Із корінням квіти не треба рвати,

Стане дуже сумно на світі,

Якщо загинуть весняні квіти.

2. Робота в парах Слайд 11

Завд.765 ( усно)

3. Слайд 12 МАТЕМАТИЧНИЙ ДИКТАНТ

Підготуємось до математичного диктанту і проведемо « Мозкову атаку»

*Як називаються числа при додаванні?

*Як називаються числа при відніманні?

*Як називаються числа при множенні?

*Як називаються числа при діленні?

*Як обчислити значення виразу з дужками?

Математичний диктант.

-Суму чисел 9 і 3 поділити на 6 ;

-різницю чисел 43 і 40 помножити на 6 ;

-визначити добуток чисел 9 і 6 ;

-визначити частку чисел 24 і 6;

-добуток чисел 2 і 6 зменшити на 9;

-частку чисел 18 і 6 збільшити на 6.

Діти обміняйтесь зошитами для взаємоперевірки.

Перевірка на дошці. (Кожна відповідь Слайд 12)У кого такі відповіді? Якщо немає жодної помилки- кладемо біля себе проліска.

4. Ось йдемо прямо стежкою і … зустрічаємо Слайд 13 Дюймовочку вона також жителька чарівної країни і пропонує нам цікаві завдання.

Слайд 14


Гра “Знайди помилку”

6×8+12=70 48:6:2=3

42:6-3=4 6×7+18=80

85-(6×4)=51 (15+15):6=5

30:6×5=25 6×3:2=8

Взаємоперевірка Слайд 15

У кого такі відповіді? Якщо немає жодної помилки- кладемо біля себе проліска.

V.Засвоєння знань, формування вмінь і навичок з використанням інтерактивних вправ.

1. Продовжуємо подорож і зустрічаємо веселого чоловічка з Квіткового міста …Знайка. Слайд 16

Він хоче запропонувати нам розв’язати приклади

Самоперевірка. Слайд 17 Якщо правильні відповіді, кладемо біля себе проліска.

2.А зараз фізхвилинка ,

Слайд 18 порухаємося, відпочинемо.

«Я сонячний промінчик»

3. Тепер всі готові виконати наступне завдання 770.

Перевірка роботи фронтально.Слайд 19

4. Далі Дюймовочка пропонує роботу над задачею № 768 .Читає задачу.

Перевірка. Хто впорався із завданням ,кладемо біля себе проліска..Слайд 20

5. Пропонує завдання № 767(письмово на дошці)

Слайд 21 - взаємоперевірка

ВЕСНА


Що найчарівніше буває,

Що може душу розбудити?

Скажіть мені хто відгадає:

Ви правильно назвали: квіти.

Вони як усмішка привітна,

Як дотик сонечка, як казка

Червона, жовта , чи блакитна

І в кожній з них тепло і ласка

Назвіть весняні квіти ( пролісок, кульбабка, тюльпан, барвінок, конвалія).

Наш сонячний зайчик зустрів на своєму шляху бджілку. Слайд 22, яка ще на вміє рахувати. Допоможемо ж їй знайти потрібні квіти. Якщо розв’яжемо приклади то прикрасимо галявинку весняними квітами. Слайд 23

24: 6= 4 (проліски)

12:6=2 (барвінки)

54:6=9 (тюльпани)

36:6=6 (кульбабки)

30:6=5 (конвалії)

VI. Контроль, корекція та оцінювання знань.

Збіг урок наш як коротка мить. Скільки ви за урок назбирали пролісків?

Встаньте дітки всі хто одержав 7 і більше ви одержуєте наклейку

« Найкращий на уроці» . А всі інші отримують за старанність на уроці.



VII. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку. Рефлексія.

Чи справдились ваші очікування? Слайд 24

Чого ви сьогодні навчилися?

Я

Зумів Навчився



Релаксаційна вправа :

Звучить повільна музика Слайд 25

Закрийте очі, покладіть руки на стіл, голівку на руки і уявіть себе легкою, повітряною кулькою. Дме легенький вітерець і несе нашу кульку над чарівною країною, над лісом, яким ми сьогодні подорожували. Ми бачимо яскраве сонечко, чисте небо, блакитні хмаринки, чарівну фею Весну, місяць Березень, Дюймовочку, стежечку якою ми подорожували ,весняні квіти- вам легко і радісно. Повітряна кулька кружляє в повітрі, вона облетіла все навколо, ось вона залетіла в клас і легенько опускається. Ви перетворились знов на хлопчиків та дівчаток.

Чи цікава була подорож?

Який зараз у вас настрій?

Запишіть домашнє завдання Завд. 772,773. Слайд 26





База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка