Під час перебування в громадських місцях, проведення масових заходів на базі інших навчальних закладів та установ загальні положенняСкачати 47.87 Kb.
Дата конвертації14.09.2017
Розмір47.87 Kb.
ЗАТВЕРДЖено

Наказом директора школи №

№ ____ від „___” _______ 20__ р.

ІНСТРУКЦІЯ З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ № ____

ПІД ЧАС ПЕРЕБУВАННЯ В ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ, ПРОВЕДЕННЯ МАСОВИХ ЗАХОДІВ НА БАЗІ ІНШИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ТА УСТАНОВ


  1. Загальні положення

1.1. Інструкція з безпеки життєдіяльності учнів під час перебування у громадських місцях, проведення масових заходів на базі інших навчальних закладів та установ.

1.2. Інструкція розроблена відповідно до «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20.11.2006 р. №572.

1.3. Усі учасники навчально-виховного процесу повинні знати правила надання першої (долікарської) допомоги при характерних ушкодженнях.
  1. Вимоги безпеки життєдіяльності учнів під час перебування в громадських місцях, проведення масових заходів на базі інших навчальних закладів та установ

2.1. Перед проведенням масових заходів на базі інших навчальних закладів та установ визначити дату, час, місце проведення, схему маршруту до зазначеної установи або закладу.

2.2. Повторити правила дорожнього руху та правила поведінки в громадському транспорті, громадських місцях.

2.3. Повторити правила безпеки життєдіяльності та план евакуації в разі надзвичайної ситуації під час проведення масових заходів з учнями на базі інших установ і закладів.

2.4. Будьте завчасно, до початку заходу за 15 хвилин. Повідомте вихователя, класного керівника або керівника групи про свою присутність. Якщо з якоїсь причини ви не можете бути на заході, завчасно попередьте телефоном причину своєї відсутності.

2.5. Під час проведення масових заходів в інших установах ознайомтесь із запасними виходами, через які можна здійснити евакуацію в разі аварійної ситуації; ознайомтесь із загальним планом евакуації цієї установи.

2.6. Під час проведення масових заходів в інших установах і закладах перебувайте в зазначеному вихователем, класним керівником або керівником групи місці; пересуватись приміщенням, територією без дозволу вихователя, класного керівника або керівника групи категорично забороняється.

2.7. Під час проведення масових заходів поводьте себе чинно, пристойно, не викрикуйте. Уважно слухайте тих, хто перед вами виступає. Якщо проводяться розважальні конкурси або вікторина з залом, не вистрибуйте з місця; чекайте, поки вас запросять. Не кричіть, не свистіть, не бігайте, не стрибайте, не створюйте травмонебезпечних ситуацій.

2.8. Після закінчення масового заходу залишайте своє місце і виходьте з приміщення тільки за командою вихователя, класного керівника або керівника групи.

2.9. Забороняється вибігати з приміщення, штовхатися під час виходу з приміщення, де відбувався захід, створювати травмонебезпечні ситуації.

2.10. Категорично забороняється провокувати інших учасників словами, рухами під час заходу, агресивною поведінкою, яка може призвести до бійки, правопорушень.

2.11. Чітко виконуйте команди та розпорядження вихователя, класного керівника або керівника групи. Без його дозволу не можна заходити або виходити з приміщення, території, де проводиться захід.

2.12. Не вступайте в контакт із незнайомими людьми, не передавайте їм в жодному разі свої речі (особливо цінні — телефон, прикраси інше), навіть якщо вони назвались представниками правоохоронних органів, для запобігання скоєння насильства над дітьми або злочину.

2.13. Не заходьте по одному на територію, де проводиться захід, або в приміщення установи до вузьких, затемнених проходів, кутків або туалетних кімнат, гардеробу тощо, щоб уникнути вчинення протиправних дій, насильства над дітьми.

2.14. Будьте постійно в полі зору вихователя, класного керівника або керівника групи, уникайте натовпу, обходьте його. Якщо ви потрапили в натовп, у жодному разі не йдіть проти нього. Пам'ятайте, що найбільша давка буває в дверях, перед сценою, біля арени. Не наближайтеся до вітрин, стін, скляних дверей, до яких вас можуть притиснути. Якщо натовп захопив — не чиніть йому опору. Глибоко вдихніть, зігніть руки в ліктях, підніміть їх, щоб захистити грудну клітку. Не тримайте руки в кишенях, не чіпляйтеся ні за що руками — їх можуть зламати. Якщо є можливість, застібніть одяг. Високі підбори, розв'язаний шнурок можуть коштувати життя. Викиньте сумку, парасольку тощо. Якщо щось впало, у жодному разі не намагайтеся підняти — життя дорожче. Головне завдання в натовпі — не впасти. Якщо збили з ніг, спробуйте згорнутися клубком і захистити голову руками, прикриваючи потилицю. За будь-якої можливості треба спробувати встати.

Рухаючись у суцільному натовпі, не напирайте на тих, хто йде попереду: бажання прискорити рух закінчиться суцільною тиснявою. Якщо на заході ви побачили багато п'яних або збуджених глядачів, вийдіть раніше закінчення видовища або значно пізніше, щоб уникнути правопорушень, небезпечних травм.

2.15. Під час заходу дотримуйтеся правил пожежної безпеки: не дозволяється брати участь у масовому заході дітей, одягнених в одяг з легкозаймистих матеріалів, не просочених вогнезахисною сумішшю; категорично забороняється брати з собою на захід вогненебезпечні предмети, які можуть спричинити пожежу (запальнички, сірники, петарди, бенгальські вогні, феєрверки, легкозаймисті речовини, вогнепальну рідину тощо), під час заходу не наближатись до електроприладів, музичної апаратури, які живляться електрострумом. У разі виявлення обірваних проводів, неізольованої проводки, іскріння проводки слід негайно повідомити вихователя, наставника класу, чергових заходу.


  1. Вимоги безпеки життєдіяльності учнів після закінчення перебування в громадських місцях, проведення масових заходів на базі інших навчальних закладів та установ

3.1. Звітуйте вихователеві або наставникові класу про те, що йдете.

3.2. Якщо захід завершується пізно або на світанку (випускний вечір, новорічна дискотека), обов'язкова наявність батьків, які вас зустрічають.

3.3. Діставшись додому, обов'язково зателефонуйте вихователеві або наставникові класу і повідомте про те, що з вами все гаразд.


4. Вимоги безпеки життєдіяльності учнів в аварійних ситуаціях, у громадських місцях, під час проведення масових заходів на базі інших навчальних закладів та установ

4.1. У разі виникнення аварійної ситуації негайно повідомте вихователя або наставника класу.

4.2. Чітко виконуйте команди вихователя або наставника класу, не панікуйте, не метушіться; нікуди не йдіть від керівника, будьте поряд.

4.3. У разі якщо ситуація вийшла з-під контролю дорослих, терміново зателефонуйте в служби екстреної допомоги або рідними за мобільним зв'язком.

Пам'ятайте номери телефонів:

* 101 — пожежна охорона;

* 102 — міліція;

* 103 — швидка медична допомога;* 104 — газова служба. Телефонуючи спеціалістам, повідомте адресу закладу, де проходить захід, коротко опишіть ситуацію, назвіть своє прізвище, номер телефону.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка