Перелік публічних заходів рекомендованих для проведення в ході регіональної кампаніїСкачати 47.69 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір47.69 Kb.
Додаток 3


Перелік публічних заходів
рекомендованих для проведення в ході регіональної кампанії

«Дніпропетровщина читає Олеся Гончара»

(до 95-річчя великого земляка)


 • Анкетування: загальне анкетування, з метою виявлення знання населення про життя та творчість Олеся Гончара.

 • Використання ЗМІ: по місцевому радіо або телебаченню відомі люди читають уривки з художніх творів Олеся Гончара; авторські радіопрограми. • Круглі столи: за творами Олеся Гончара (приблизні теми: «Краса вірності» (за романом «Прапороносці»), «Люди повинні будувати, а не руйнувати» (за романом «Тронка»), «Гроші, слава чи честь?» (за романом «Собор»), «За мить щастя», «Залізний острів» (за романом «Тронка»), «Модрикамень» Олеся Гончара: особливість оповіді).
 • Гучні читання з подальшим обговоренням прочитаного.
 • Бібліотека – майданчик для творчих людей: Художнє читання творів О. Гончара.
 • Літературні вечори (наприклад, за сценаріями «Літературні посиденьки за фронтовими поезіями Олеся Гончара»(http://osvita.ua/school/lessons_summary/literature/2088/) , Собор душі Олеся Гончара: Літературно-музична композиція, присвячена Олесеві Гончару (http://lib.ukrsd.com.ua/index.php?name=Files&op=cat&id=6)).
 • Екранізація творів Олеся Гончара: перегляд та обговорення.
 • Читаємо знаменитого земляка іноземними мовами (до Дня Європи)

 • Акція «Якщо ви не читали – ми йдемо до вас» – інформаційна година для школярів.

 • Акція «Одна книга – одне село (місто)» – одночасне прочитання та обговорення однієї книги.

 • Буккроссинг «Від вулиці до вулиці: «Прочитав сам – передай іншому» (твори О. Гончара).

 • Вікторини по творам Олеся Гончара (наприклад, за афоризмами).

 • Бібліотечна студія художнього читання
  Бібліотечні виставки та стенди присвячені Олесю Гончару.

 • Тренінг (майстер-клас) «Як створити буктрейлер» (за творами О. Гончара)

 • Електронні послуги: повнотекстова база «Твори О. Гончара», аудіо книги, фільми за творами О. Гончара та про нього: пошук в мережі Інтернет; віртуальні екскурсії: «Місто Олеся Гончара», відео презентація: «Олесь Гончар: 95 років з дня народження»


Олесь Гончар і Придніпров’я

Теми для творів, рефератів, досліджень, рекомендованих учням ЗОШ, ПТУ,

студентів нефілологічних спеціальностей ВНЗ

(з рекомендаціями для розкриття теми)1. Олесь Гончар – син Придніпров’я.

Розкрити окремі сторінки біографії Олеся Гончара, пов’язані з Дніпропетровщиною: факт його народження в Ломівці; навчання в ДДУ, приїзди до Дніпропетровська, спілкування з дніпропетровськими письменниками; громадська діяльність в галузі захисту історико-культурної спадщини краю, зокрема запорозького козацтва; мандрівки краєм.

Використати: документальні свідчення про народження письменника в Ломівці, спогади його сестри О.Т. Сови, однокурсників, письменників тощо.

2. Дніпропетровщина у творах Олеся Гончара.

Використати романи «Собор», «Людина і зброя», новелу «Співачка», оповідання «Жайворонок», нарис «Аспірантка» тощо. Звернути увагу на опис природи, образи людей, події.3. Роман Олеся Гончара «Собор» та його вплив на громадський рух на Дніпропетровщині.

Історія написання та першої публікації роману. Перші позитивні відгуки, організація партійними органами цькування роману та його автора, підтримка письменника інтелігенцією, молоддю краю. Вплив роману на дисидентський рух Дніпропетровщини, «Лист творчої молоді…»4. Громадська діяльність Олеся Гончара в галузі збереження історико-культурної спадщини Придніпров’я.

Розкрити громадську діяльність у галузі збереження історико-культурної спадщини Дніпропетровської та Запорізької областей, зокрема увічнення пам’яті про козацтво та його діячів, турбота про збереження експонатів у ДІМ тощо.5. Олесь Гончар у спогадах мешканців Дніпропетровщини.

Спогади рідних, друзів, сокурсників по навчанню в ДДУ, письменників про роки життя у Ломівці, Дніпропетровську, навчання в університеті, подорожі краєм тощо.6. Наукові дослідження життєвого шляху та творчості Олеся Гончара на Дніпропетровщині.

Проведення в ДНУ та НГУ щорічних Гончарівських читань, конференцій, дослідження творчості О. Гончара дніпропетровською письменницею, літературознавцем М. Зобенко, вченими-літературознавцями та мовознавцями. Упорядкування та видання на Дніпропетровщині творчого спадку письменника.7. Популяризація на Дніпропетровщині життя та творчості Олеся Гончара

Видання книг О. Гончара та про нього, організація виставок у музеях, бібліотеках, проведення презентацій книг О. Гончара та про нього, літературних конкурсів ім. О. Гончара, літературно-мистецького свята «Собори наших душ».8. Увічнення імені та пам’яті Олеся Гончара на Дніпропетровщині.

Присвоєння імені О. Гончара ДНУ, центрам культури та мови у навчальних закладах і бібліотеках; історія створення меморіального музею в Ломівці, народних музеїв, експозиція, присвячена О. Гончару в музеї «Літературне Придніпров’я»; відкриття пам’ятника письменникові; проведення Гончарівських свят тощо.9. Історія врятування Ломівки та створення меморіального музею-садиби Олеся Гончара.

Намагання влади знищити селище Ломівку та будинок, де народився і мешкав письменник, боротьба громадськості краю (письменників, журналісті інших) за врятування садиби та надання їй охоронного статусу, створення та відкриття меморіального музею. Роль сестри письменника О.Т. Сови у популяризації біографії та творчості Олеся Гончара.10. Літературні образи Олеся Гончара в мистецьких творах.

Створення за творами О. Гончара театральних і музичних творів, зокрема опери «Прапороносці», спектаклів за романом «Собор», фільмів. Фільми, створені за сценаріями Олеся Гончара.

При роботі на темами рекомендуємо звернутися до біобібліографічного покажчика ДОУНБ:

Олесь Гончар – син Придніпров’я: До 95-річчя від дня народження: Біобібліограф. покажчик / Упорядн.: Т. Бреславець, І. Голуб.– Дніпропетровськ: ДОУНБ, 2013.– 108 с. (Сер. «Літературна Дніпропетровщина»).

Його повний текст можна знайти на сайті ДОУНБ: www. libr.dp.ua в розділі: «Дніпропетровщина читає Олеся Гончара»Також тут ви знайдете повні тексти творів Олеся Гончара з посиланнями на бібліографію.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка